Awatar użytkownika
jetfighter1
Nowy
Nowy
Posty: 18
Rejestracja: 18 wrz 2012, 10:03

Re: Jerzy Janowicz

Ja osobiście życzę mu zdrowia i odrobiny szczęścia w tourze. Wielokrotnie miałem okazję widzieć go na kortach w Polsce i za granicą. Pamiętam jak wiele lat temu, jako mało znany młody zawodnik przyjechał na turniej w Bytomiu. Ja akurat oddawałem rakietę do naciągnięcia i zainteresowany wziąłem do ręki leżąca obok maszyny rakietę, która okazała się właśnie rakietą Janowicza (badajże Babolat Pure Storm). Janowicz wszedł dokładnie w momencie kiedy ją oglądałem trzymając w rękach. Sądziłem, że się zdenerwuje i mnie zbluzga ale tylko się uśmiechnął i odebrał rakietę. Drugi raz mieliśmy okazję spotkać się na Wimbledonie po wygranym meczu ze Stepankiem, co nawet udało mi się uwiecznić na wspólnej fotce. Potem jeszcze kilkakrotnie widziałem go na turniejach, czy to na korcie czy też na zapleczu. Można powiedzieć, że tyle o nim opinii co osób które z nim miały kontakt, ja osobiście zawsze dobrze go odbierałem (może to przez pryzmat pierwszego pozytywnego wrażenia jakie odniosłem kiedy go spotkałem pierwszy raz w Bytomiu), choć faktycznie to zawodnik i człowiek temperamentny i ekspresyjny ale też na swój sposób autentyczny (dla mnie prawdziwie zmanierowanym zawodnikiem był Bartek Dąbrowski). Myślę, że Janowicz na obecnym etapie kariery mocno spokorniał i wie, że czas leci i musi coś zmienić aby zaistnieć jeszcze w zawodowym tenisie, dlatego życzę mu jak najlepiej, bo w innych Polakach takiego potencjału nie widzę.
Awatar użytkownika
Bongos
Orator
Orator
Posty: 646
Rejestracja: 1 wrz 2013, 17:38

Re: Jerzy Janowicz

wwojtek pisze: Tak na marginesie: ostatnio odświeżyłem sobie półfinał Wimbledonu 2013, wynik w pewnym momencie brzmiał 1-1 w setach i 4:1 w trzecim dla Polaka. Było blisko. ;)
Proponuję odświeżyć również jego drabinkę w tym turnieju rotfl .
Awatar użytkownika
Roger
Weteran
Weteran
Posty: 1248
Rejestracja: 14 lut 2016, 18:41

Re: Jerzy Janowicz

Można Janowicza lubić lub nie, ale od czasów Fibaka nie mieliśmy zawodnika, który by na poważnie zaistniał w męskim tenisie w singlu. Mam nadzieję, że nie będzie miał kontuzji i sprawi nam trochę radości w 2017 roku. Z tego, co wiem sprawa z trenerem (Bresnikem) jest od dawna dogadana.
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Jerzy Janowicz

To, że Janowicz ma charakter i temperament to akurat dobrze. Tenis to nie jest sport dla spolegliwych misiów. Jak nie masz ego i nie jesteś pyskaty to nie wróżę sukcesów. Nie chodzi o to, że o coś się trzeba bić czy wykłócać. W końcu jest sędzia i w wyższej rangi imprezach system HE. Chodzi o to, że tenis wymaga ogromnej pewności siebie, wiary w siebie. A te cechy czy chcemy czy nie powodują, że w jakimś stopniu na zewnątrz jesteśmy wyniośli i bucowaci.

Natomiast jeżeli chodzi o trenera to tu niewątpliwie problem stanowią warunki współpracy. Janowicz nie jest w tenisie nikim, ale też nie jest Bóg wie kim. Kilka lat temu jeszcze mógł kogoś "kupić" na potencjał młodego zawodnika, dziś lat przybyło. Widać potencjał, widać, że można wiele z tego wykrzesać, ale jednocześnie widać, że kolejnego zawodnika-legendy nie będzie. A w takim przypadku warunki współpracy są stawiane sztywniej.

Topowi trenerzy pracują za stałą kasę za sezon plus procent od wygranych. Ci mniej topowi raczej też nie zgodzą się na sam procent.
Poziom stawek będzie mniejszy, a procent może być ... wyższy, bo topowy zawodnik gwarantuje odpowiednie pule nagród a taki mniej pewny Janowicz nie. Jest w końcu różnica jak zawodnik z kortu przynosi kilka milionów, a Janowicz w dobrym układzie powiedzmy 200-300, może 400 tysięcy (chyba, że trafi jakiś fuks w Szlemie i zaliczy 1/4 czy 1/2). Mniejszy procent od kilku milionów to i tak dobra gaża, od zakładanych kilkuset tysięcy wyjdą niewielkie pieniądze.
Poza tym należy pamiętać, że Janowicz nadal jest na dorobku i jego ojciec nie bardzo jest skory do wydawania pieniędzy.
Dotychczasowy trener brał śmieszne pieniądze, wątpię by ktoś z zewnątrz się na to zgodził, raczej uśmiał ..., a w Łodzi czy w kraju szkoleniowca raczej dla Jerzego nie widzę.

Weźcie tylko pod uwagę, że nagrody o jakich się mówi to kwoty brutto a nie netto. A poza tym trenerzy w Polsce za prowadzenie zawodnicze juniorów (16-18 lat) mówią jakieś 15-20-25 tysięcy złotych miesięcznie, na wejściu, potem się negocjuje. :P
Za Kamila Majchrzaka ktoś (wiem kto) powiedział niedawno, że podejmie się za 20-25 tyś.
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
boro
Orator
Orator
Posty: 582
Rejestracja: 13 wrz 2012, 14:05

Re: Jerzy Janowicz

Jerzyk w gazie, ograł Hasa i Nishiokę na pokazówce Kooyong Classic. :wink: Dobrze, że pograł jeszcze przed A O.
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Jerzy Janowicz

Mała butla ;), na AO będzie już po gazie. :P
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
boro
Orator
Orator
Posty: 582
Rejestracja: 13 wrz 2012, 14:05

Re: Jerzy Janowicz

Vivid pisze:Mała butla ;), na AO będzie już po gazie. :P
Nie gadaj. :wink: Wyleczył kontuzje, wyczyścił głowę, brakuje mu spotkań o stawkę, tylko ta Domachowska. :wink:
Awatar użytkownika
wwojtek
Obywatel Forum
Obywatel Forum
Posty: 810
Rejestracja: 18 wrz 2013, 20:17

Re: Jerzy Janowicz

Vivid pisze:Janowicz w dobrym układzie powiedzmy 200-300, może 400 tysięcy
Zarobki Janowicza w 2016 roku to 102 tys. USD, dla porównania:

Łukasz Kubot z dochodem rzędu 385 tys. $, Marcin Matkowski 135 tys $, Mariusz Fyrstenberg 101 tys. $.

źródło: http://eurosport.onet.pl/tenis/zloty-pociag/theq5t
8:7 40:15
2_D
Orator
Orator
Posty: 583
Rejestracja: 27 sty 2016, 16:08
Lokalizacja: K.G.

Re: Jerzy Janowicz

Swoją drogą bardzo dobry artykuł. :::gd:::
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Jerzy Janowicz

wwojtek pisze:
Vivid pisze:Janowicz w dobrym układzie powiedzmy 200-300, może 400 tysięcy
Zarobki Janowicza w 2016 roku to 102 tys. USD, dla porównania:

Łukasz Kubot z dochodem rzędu 385 tys. $, Marcin Matkowski 135 tys $, Mariusz Fyrstenberg 101 tys. $.

źródło: http://eurosport.onet.pl/tenis/zloty-pociag/theq5t
Czyli się nie pomyliłem w szacunkach. ;)
Weź pod uwagę, że sezon 2016 nie był sezonem granym w pełni. Głównie pauzował. Między 200-400 tysięcy na sezon go stać.
Jeżeli zagra cały 2017 bez większych przerw to będzie można zobaczyć na ile dziś go stać? Pozostaję przy swoich oszacowaniach.
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
DUN I LOVE
Ambasador
Ambasador
Posty: 832
Rejestracja: 13 lut 2009, 19:37
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt: Strona WWW

Re: Jerzy Janowicz

Stawki w zawodowym tenisie idą bez przerwy w górę. Wydaje mi się, że twoje kwoty Vivid to absolutne minimum jakie podnosi gracz pokroju Janowicza, grając pełny sezon. Jeżeli założymy, że stać go na Top-50, to zamykający to grono w poprzednim roku Florian Mayer zebrał z kortu blisko 700 000 dolarów. Trzeba jednak wziąć poprawkę, że wygrał duży turniej w Halle, a to jest zawsze zdrowy zastrzyk gotówki.
mtenis team
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Jerzy Janowicz

A czy Janowicz jest w Top-50? ;) Potencjał to jednak cały czas dość "wirtualny" miernik, liczą się cyferki na liście.
Jeżeli Janowicz zagra bez przerw cały sezon to można będzie zweryfikować łączną kwotę nagród brutto.
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
McGyver
Weteran
Weteran
Posty: 1799
Rejestracja: 24 mar 2012, 17:30
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Jerzy Janowicz

Janowicz gra z zamrożonym rankingiem w turnieju w Sofii, który dzisiaj się zaczyna. W I rundzie ma Dudi Selę, a w następnej ewentualnie czeka Dimitrov. Może nareszcie zacznie punktować, w sumie jest coraz lepiej, w I rundzie AO był bliski pokonania Cilica.
Awatar użytkownika
Obiektyw
STRATEG
STRATEG
Posty: 6842
Rejestracja: 22 paź 2007, 15:10
Lokalizacja: Warszawa

Re: Jerzy Janowicz

Mannarino potem go ograł we Francji.
Obrazek
Szacowane NTRP: 3.75 ... zrobiłem postęp
Załoga TenisNET
Awatar użytkownika
Roger
Weteran
Weteran
Posty: 1248
Rejestracja: 14 lut 2016, 18:41

Re: Jerzy Janowicz

Dudi Sela to może jeszcze do ogrania, ale potem Dymitrow u siebie w Bułgarii....Oj będzie cienko...Obym się mylił.
Awatar użytkownika
Jakuboto
Nestor
Nestor
Posty: 6820
Rejestracja: 22 cze 2013, 10:23
Lokalizacja: Warszawa

Re: Jerzy Janowicz

Roger pisze:Dudi Sela to może jeszcze do ogrania, ale potem Dymitrow u siebie w Bułgarii....Oj będzie cienko...Obym się mylił.
I tak i nie. Jeśli będzie dobrze działał serwis to wszystko jest możliwe. To nie jest formuła do 3 wygranych setów, gdzie bym Janowiczowi nie dał szans z Dymitrovem. Co innego do dwóch.
Yonex Vcore 100
NTRP 3.14159265359
Awatar użytkownika
Roger
Weteran
Weteran
Posty: 1248
Rejestracja: 14 lut 2016, 18:41

Re: Jerzy Janowicz

Niech najpierw wygra z Selą. Dymitrowem będziemy się ""martwić" później....
Awatar użytkownika
Jurek Kiler
Nestor
Nestor
Posty: 8035
Rejestracja: 20 sie 2011, 13:06

Re: Jerzy Janowicz

Dimitrov raczej wszedł na inny level by Janek mógł mu podskoczyć, mam zresztą nie ukrywam na to nadzieje, nie ze względu na moje negatywne podejście do Janowicza (z reguły jednak mu kibicuję), najzwyczajniej w świecie liczę na potwierdzenie formy przez Bułgara.
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Jerzy Janowicz

Jeżeli nawet Janowicz ma osiągać jakieś sensowne wyniki to i tak spodziewałbym się ich najwcześniej bliżej połowy sezonu. Przerwa była spora, poza tym i przygotowanie do sezonu zaburzone. Można wyjść i zagrać dobry mecz trafiając z dyspozycją dnia. Ale czym innym jest zagrać tak kilka rund dzień po dniu.
Jeden mecz to przypadek, kilka dzień po dniu - to już raczej tylko statystyczna możliwość.
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Robinson
Orator
Orator
Posty: 674
Rejestracja: 20 lut 2013, 19:29

Re: Jerzy Janowicz

Za chwilę mecz z Selą. Czy jakiś kanał TV to pokazuje? Supertennis? Eleven?

Wróć do „Zawodniczki i zawodnicy”