obatalFH
Młodszy Forumowicz
Młodszy Forumowicz
Posty: 120
Rejestracja: 14 maja 2015, 10:53

Re: Rafael Nadal

Carlos Moya dołączył do teamu Nadala.

http://m.sportskeeda.com/tennis/moya-jo ... ching-team
Awatar użytkownika
SABR
Weteran
Weteran
Posty: 1905
Rejestracja: 20 mar 2016, 17:29
Lokalizacja: Żywiec
Kontakt: YouTube

Re: Rafael Nadal

Dziwne, że dołączasz do swojego teamu kogoś, kogo w przeszłości łoiłeś. :D
"(...) I dziwne jest to, że od tylu lat człowiekiem gardzi człowiek."
Awatar użytkownika
Majorka
Nestor
Nestor
Posty: 5860
Rejestracja: 12 maja 2011, 23:03
Lokalizacja: Warszawa

Re: Rafael Nadal

Mnie tam wcale nie dziwi, że Moya będzie w sztabie Nadala. Nie wyobrażam sobie w sztabie Majorkańczyka nikogo "obcego" - ale Moya jest swój, z wyspy. :wink: Od dawna przyjaźni się z Rafą - niezależnie od otrzymywanego od niego lania. Od dawna też - nieformalnie - współpracował ze sztabem Nadala.
Dla mnie dziwna była współpraca Moyi z Raonicem - z Nadalem wydaje mi się dość naturalna.
W Akademii też robotę Carlos dostał. :wink:
Polemika z głupstwem nobilituje je bez potrzeby.. - Stefan "Kisiel" Kisielewski
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Rafael Nadal

Majorka pisze:Mnie tam wcale nie dziwi, że Moya będzie w sztabie Nadala. Nie wyobrażam sobie w sztabie Majorkańczyka nikogo "obcego" - ale Moya jest swój, z wyspy. :wink:
Czyli nacjonalizm i ksenofobia?! :twisted:
Hańba!!! rotfl
Majorka pisze:Dla mnie dziwna była współpraca Moyi z Raonicem - z Nadalem wydaje mi się dość naturalna.
A dla mnie wręcz odwrotnie. :P
Moya był w swoim czasie uznawany za tego co gra najbardziej nie po "hiszpańsku". W takim razie jednak mógł coś wnosić do gry kanadyjskiego picusia. Natomiast Nadal to klasyczna "hiszpanka". W takim razie co, ma trochę spłaszczyć mu grę, większą ofensywność wprowadzać? A może tylko ma być dobrym duchem i powiewem świeżości w skostniałej ekipie?
Zobaczymy ...
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
Majorka
Nestor
Nestor
Posty: 5860
Rejestracja: 12 maja 2011, 23:03
Lokalizacja: Warszawa

Re: Rafael Nadal

Vivid pisze: W takim razie co, ma trochę spłaszczyć mu grę, większą ofensywność wprowadzać? A może tylko ma być dobrym duchem i powiewem świeżości w skostniałej ekipie?
Sam napisałeś analizując rolę Beckera w ekipie Djokovica - że nie grzebie się przy technikach starych graczy, i tak to nic nie daje. Też tak uważam. Przypuszczam, że tak - raczej dobrym duchem niż nauczycielem. Trenerem koordynatorem - cokolwiek pod tym się kryje.
Nie wiem, czy ma tyle charyzmy i siły mentalnej co Lendl.. ale -faktycznie- zobaczymy. :)
Osobiście nie mam nadziei na powrót Rafy do gry na najwyższym poziomie.
Vivid pisze:
Majorka pisze:Mnie tam wcale nie dziwi, że Moya będzie w sztabie Nadala. Nie wyobrażam sobie w sztabie Majorkańczyka nikogo "obcego" - ale Moya jest swój, z wyspy. :wink:
Czyli nacjonalizm i ksenofobia?! :twisted:
Dokładnie. Tacy już są ci Majorkańczycy. :wink: rotfl
Polemika z głupstwem nobilituje je bez potrzeby.. - Stefan "Kisiel" Kisielewski
Awatar użytkownika
Lukasz_b20
Orator
Orator
Posty: 558
Rejestracja: 12 gru 2013, 11:05

Re: Rafael Nadal

Dziwne. Moya to zaden autorytet dla takiego gracza jak Nadal. Prawdą tez jest, że ciężko ów takiego człowieka znaleźć dla Nadala- dodatkowo jego specyficzny styl grania utrudnia znalezienie dla niego trenera ktory mógłby go jakoś "popchnąć" do przodu. Szybciej Roger cos jeszcze ugra niż Nadal, który nie ma już żadnych argumentów (byc może w tym roku zdobycie tytułu nawet w randze turnieju 500 może byc po za jego zasięgiem)
Ostatnio zmieniony 19 gru 2016, 11:41 przez Lukasz_b20, łącznie zmieniany 1 raz.
21 WS..
Awatar użytkownika
Artlight
Senior
Senior
Posty: 2520
Rejestracja: 4 maja 2011, 18:22
Lokalizacja: Mokotów

Re: Rafael Nadal

Oj, chyba nie ma masz racji, albo źle ująłeś swoją myśl. To czy ktoś jest dla mnie autorytetem, zależy tylko i wyłącznie ode mnie. A skądinąd wiadomo, że Carlos Moya był idolem młodego Rafy, a potem został jego mentorem i przyjacielem. Więc pozwólmy, żeby Rafa sam dobierał swoje autorytety :).

Jeśli natomiast chciałeś przez to powiedzieć, że Nadal niczego się od Moyi nie nauczy sportowo, to już zupełnie inna sprawa. Można pewnie o tym dyskutować. Jak o tym czy Sampras potrzebował Gulliksona albo Annacone skoro był najlepszym graczem na świecie w tamtym czasie. Na tym poziomie zaawansowania (ścisła światowa czołówka) relacja zawodnik-trener bywa bardzo skomplikowana i nie zawsze fundamentem udanej współpracy jest akurat to, czy "trener" czegoś naucza na korcie swojego zawodnika.
Artlight

Nigdy nie przegrałem z Federerem
Awatar użytkownika
Lukasz_b20
Orator
Orator
Posty: 558
Rejestracja: 12 gru 2013, 11:05

Re: Rafael Nadal

No tak masz racje lecz w moim odczuciu Moya nie doda mu świeżości ( o ile Nadal ma ją jeszcze w sobie gdzieś ukrytą- w co wątpię) Rafa wykrzesał najprawdopodobniej z siebie wszystko co mial najlepsze. Patrząc nawet na trenera pod kątem wywołania "strachu" u przeciwników Carlos go na pewno nie wytwarza. Wręcz utwierdza przeciwników w przekonaniu, ze u RN nic się nie zmieni. Takie nazwiska jak Lendl czy Edberg siedzące w loży dla trenerów i rodziny - muszą gdzies wewnątrz siać pewne obawy u przeciwników. Np Chang i Nishikori pomimo tego, ze to bardzo utytułowani gracze to nie jest duet najwyższego kalibru jak przykładowo jak Djokovic/Becker. Dla porównania wystarczyłoby zrobić zamianę Djokovic/Chang oraz Nishikori/Becker i już taki zawodnik podczas meczu wygląda zupelnie inaczej dla przeciwnika. Oczywiscie wiadomo chemia (relacja) trener-zawodnik jest najważniejsza lecz jesli nie ma trenera co by to zaspokoił to może warto czasami o taki aspekt jak opisałem wyżej. W przypadku Endego i Novaka na pewno mialo to znaczenie.
21 WS..
Awatar użytkownika
Gary
Baby do garów!
Baby do garów!
Posty: 9345
Rejestracja: 13 sie 2007, 14:36
Lokalizacja: Wieś przyklasztorna

Re: Rafael Nadal

Lukasz_b20 pisze:Np Chang i Nishikori pomimo tego, ze to bardzo utytułowani gracze to nie jest duet najwyższego kalibru jak przykładowo jak Djokovic/Becker. Dla porównania wystarczyłoby zrobić zamianę Djokovic/Chang oraz Nishikori/Becker i już taki zawodnik podczas meczu wygląda zupelnie inaczej dla przeciwnika.
No z pewnością jakby Djokovic zobaczył w boksie Nishikoriego Beckera, Samprasa czy Agassiego, to by się przestraszył, że taki wyjdzie na kort zamiast swojego podopiecznego i wygra mecz. rotfl
"The reason people use a crucifix against vampires is that vampires are allergic to bullshit." - Richard Pryor

"Nie jest dyshonorem przegrywać kiedy w grę wkłada się całe swoje serce." - Sir Matt Busby

"Pater postanowił zapytać swoją siostrzenicę o znaczenie wyrazu "real", który jemu samemu kojarzył się z przepłacanymi, narcystycznymi i metroseksualnymi piłkarzami ze stolicy Hiszpanii." - Krajewski, Czubaj, "Róże cmentarne"
Awatar użytkownika
Jakuboto
Nestor
Nestor
Posty: 6820
Rejestracja: 22 cze 2013, 10:23
Lokalizacja: Warszawa

Re: Rafael Nadal

A ja myślałem, że zawodnik skupia się na grze i przeciwniku a nie tym kto siedzi w jego boksie.
Wyjątkiem są sytuacje, że siedzi tam jakaś gorąca laska i jakiś Wawrinka czy inny napaleniec mogą się wtedy rozkojarzyć :P.
Yonex Vcore 100
NTRP 3.14159265359
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Rafael Nadal

Jeżeli ktoś siedzi w boksie zawodnika, a nie jest członkiem rodziny czy przyjacielem z dzieciństwa, to do czegoś w tej ekipie jest. I wcale nie muszą to być sprawy czysto tenisowe.
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
SABR
Weteran
Weteran
Posty: 1905
Rejestracja: 20 mar 2016, 17:29
Lokalizacja: Żywiec
Kontakt: YouTube

Re: Rafael Nadal

https://www.afp.com/en/news/207/nadal-c ... lit-player deklaracja wujka Nadala sporym szokiem. :o
"(...) I dziwne jest to, że od tylu lat człowiekiem gardzi człowiek."
Awatar użytkownika
Sebex
Weteran
Weteran
Posty: 1552
Rejestracja: 28 sty 2012, 16:04
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Rafael Nadal

SABR pisze:https://www.afp.com/en/news/207/nadal-c ... lit-player deklaracja wujka Nadala sporym szokiem. :o

Link nie działa.
Jakby ktoś chciał przeczytać to tutaj jest działający.

http://www.tennis.com/pro-game/2017/02/ ... -17/64110/
Awatar użytkownika
Tenisówka
Senior
Senior
Posty: 4585
Rejestracja: 5 lut 2013, 20:25
Lokalizacja: Pieniny

Re: Rafael Nadal

Szok medialny chyba. rotfl
Dla mnie to nie jest zaskakujące - nie wiem czy po tylu latach Wujek jest w stanie powiedzieć coś jeszcze, czy doradzić o czym sam zawodnik - tak doświadczony by nie wiedział.Wnieść może coś nowe spojrzenie - i raczej mnie ciekawi czy obecność Carlosa wpłynęła na doskonały wynik w AO i pokonanie kłopotów mentalnych Hiszpana.
Poza tym cały zespół intensywnie promuje Akademie szykując się na koniec kariery , a Toni obok Rafała jest najlepszym magnesem .
O ile wiem synowie Wujka też grają w tenisa i może czas na nich.
Wreszcie Wujek lubi sobie coś chlapnąć w wywiadzie od czasu do czasu rotfl .
----------------------------------
Chłopaki gdzie jesteście ? :::no.I:::
Awatar użytkownika
wyczesany
Ludzkie oblicze Władzy
Ludzkie oblicze Władzy
Posty: 7930
Rejestracja: 8 paź 2008, 15:12

Re: Rafael Nadal

Tenisówka pisze:Szok medialny chyba. rotfl
Dla mnie to nie jest zaskakujące - nie wiem czy po tylu latach Wujek jest w stanie powiedzieć coś jeszcze, czy doradzić o czym sam zawodnik - tak doświadczony by nie wiedział.
A może kontrakt z Iberostarem się skończył? :angel:
Prezes fanklubu Staśka :D
Awatar użytkownika
Majorka
Nestor
Nestor
Posty: 5860
Rejestracja: 12 maja 2011, 23:03
Lokalizacja: Warszawa

Re: Rafael Nadal

Wczorajszy mecz w Miami z Kohlschreiberem był meczem numer 1000 rozegranym przez Rafę w trakcie zawodowej kariery.
822 wygranym. :::gd:::
Polemika z głupstwem nobilituje je bez potrzeby.. - Stefan "Kisiel" Kisielewski
Awatar użytkownika
Jurek Kiler
Nestor
Nestor
Posty: 8035
Rejestracja: 20 sie 2011, 13:06

Re: Rafael Nadal

Najskuteczniejszy w historii ery open już raczej nie będzie (pozostaje się cieszyć najwyższą w pewnym momencie średnią w historii), ale jego bilans jest i tak fenomenalny. Ciekaw jestem kto, Djokovic, Federer czy Nadal będzie miał najlepszy współczynnik wygranych do przegranych jak już wszyscy pokończą kariery.
Awatar użytkownika
Izzi
Starszy Forumowicz
Starszy Forumowicz
Posty: 492
Rejestracja: 15 sty 2017, 21:10

Re: Rafael Nadal

Ja też! :)
Z ciekawości sprawdziłam, jak to się przedstawia teraz i wychodzi na to, że najwyższy procent wygranych meczów ma Djokovic, ale wyprzedza Nadala o dziesiąte części procenta, zaś Federer jest około procent za nimi. :D
Awatar użytkownika
Majorka
Nestor
Nestor
Posty: 5860
Rejestracja: 12 maja 2011, 23:03
Lokalizacja: Warszawa

Re: Rafael Nadal

Wygrywając Monte Carlo 2017 - Rafa wygrał 50ty turniej na clayu w karierze i jest samodzielnym liderem tej klasyfikacji. :::gd::: :::g'day:::
Polemika z głupstwem nobilituje je bez potrzeby.. - Stefan "Kisiel" Kisielewski
Awatar użytkownika
Tenisówka
Senior
Senior
Posty: 4585
Rejestracja: 5 lut 2013, 20:25
Lokalizacja: Pieniny

Re: Rafael Nadal

Majorka pisze:Wygrywając Monte Carlo 2017 - Rafa wygrał 50ty turniej na clayu w karierze i jest samodzielnym liderem tej klasyfikacji. :::gd::: :::g'day:::
No i 70-ty w karierze :::gd::: :::peace::: , też piknie.
----------------------------------
Chłopaki gdzie jesteście ? :::no.I:::

Wróć do „Zawodniczki i zawodnicy”