Awatar użytkownika
Jakuboto
Nestor
Nestor
Posty: 6820
Rejestracja: 22 cze 2013, 10:23
Lokalizacja: Warszawa

Re: Nick Kyrgios

Nie przejawia ochoty do pracy nad sobą na razie.
Yonex Vcore 100
NTRP 3.14159265359
Awatar użytkownika
HeadShot
Senior
Senior
Posty: 2895
Rejestracja: 2 lut 2008, 10:50

Re: Nick Kyrgios

I i tak zjada to pokolenie.
#NKrising
Awatar użytkownika
Jakuboto
Nestor
Nestor
Posty: 6820
Rejestracja: 22 cze 2013, 10:23
Lokalizacja: Warszawa

Re: Nick Kyrgios

Ale to nie jest jedyne pokolenie. Jest Thiem 2 lata starszy. Jest Zverev młodszy 2 lata. Obecny top jeszcze spokojnie 3 lata go nie wpuści na szczyt. W międzyczasie pojawią się mam nadzieję nowi.
Yonex Vcore 100
NTRP 3.14159265359
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: Nick Kyrgios

Nie bardzo rozumiem po co takie kategoryczne stwierdzenia z "nigdy"...
Dobra drabinka lub po prostu fart jeśli chodzi o dyspozycję co trudniejszych przeciwników, 2 tygodnie bez jego "męskiej menstruacji" oraz brak problemów ze zdrowiem i jakiś tytuł może wpaść... może ale nie musi.

Kyrgios potrafi punkty zdobywać samym serwisem, ma przyśpieszenie z obu stron. On ma czym wygrywać, a jak nie będzie mocnego czuba to mogą zacząć pojawiać się szlemy gdzie ktoś podkopem dojdzie do finału, a finały rządzą się własnymi prawami.

Ponadto ciężko prorokować czy Thiem, Zverev lub Pouille będą szli do przodu czy się po prostu zatrzymają z tych czy innych powodów. Jak Thiem nie zacznie celować w turnieje wyższej rangi i dalej będzie uprawiał swoje wesołe podboje kurników to też szanse na WS będą ograniczone (na USO będzie już wrakiem, RG poprzedza dużo mastersów i mniejszych turniejów... układanie kalendarza startów to też sztuka).

Na ten moment możemy jechać po Kyrgiosie za zachowanie, brak przygotowania fizycznego oraz refleksji - mogę się mylić ale chyba od razu odrzucił możliwość udania się do psychologa.
Darujmy sobie dalekoidące proroctwa, szczególnie, że ciężko na razie wyobrazić sobie czyim łupem będą padać szlemy - póki co mamy starszych Panów, którzy w ostatecznym rozrachunku sięgają po tytuły, a jak będzie? Na ten moment brak dominatorów na horyzoncie i każdy może przegrać z każdym więc równie dobrze bo odejściu tych wielkich znanych jakiś WS może paść łupem innego weterana, który był gdzieś na zapleczu lub obiecującego młodzika... Czas pokaże...

Niemniej równie śmieszna jest dla mnie gloryfikacja umiejętności - z tej mąki chleba może nie być - bo fakt, że w którejś tam roczniku potrafi najwięcej jest nic nie warta jeśli nie przełoży się na sukcesy. Bo jeśli tak się stanie to zostanie oceniony przez historię gorzej niż Monfils, właśnie przez swoją postawę.
Nie wiem czy starsi się ze mną zgodzą ale jak teraz o tym myślę to może podzielić los Marcelo Riosa.
Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.
Awatar użytkownika
HeadShot
Senior
Senior
Posty: 2895
Rejestracja: 2 lut 2008, 10:50

Re: Nick Kyrgios

Kto tu gloryfikuje umiejętności? Zareagowałem jedynie na kategoryczne stwierdzenie, że ''nigdy nie wygra WS'', co w odniesieniu do zawodnika z najlepszymi wynikami/rankigiem (plus czysto tenisowym potencjałem, co jest już subiektywne) z roczników 95' i młodszych niepoparte przekonującymi argumentami wydało się dość dziwne.
#NKrising
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Nick Kyrgios

HeadShot pisze:Broń Boże, nie mówię, że zachowanie Kyrgiosa jest właściwe i mądre, jednak po prostu zastanawiam się, czym dla kibiców był jednorazowy akt Kangura w przekroju całego turnieju czy nawet dnia turniejowego, na który to przyszli/oglądali.
Teoretycznie niczym, ale ...
Znasz pewnie powiedzenie - kropla drąży skałę.
I dlatego tu wyczulone są władze ATP/WTA/ITF. To są młodzi ludzie, często dorastający (kobiety), jest presja, ciśnienie, duża kasa, popularność itd. To w sumie normalne, że młodym czasem coś odbija. Jak walnie się focha i będzie zero reakcji to inni za tym pójdą. Dlatego trzeba tu trzymać towarzystwo mocno za przysłowiowy pysk. Sponsorzy czegoś takiego nie lubią - fochy, nieprzewidywalne zachowania itd. Te organizacje nie utrzymają się z biletów, nie zorganizują też tych imprez bo za co? Dlatego ostro reagując na każdy taki przejaw pracowniczej niesubordynacji dbają o ... swój interes. :)
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
Jakuboto
Nestor
Nestor
Posty: 6820
Rejestracja: 22 cze 2013, 10:23
Lokalizacja: Warszawa

Re: Nick Kyrgios

El Diablo pisze:Nie bardzo rozumiem po co takie kategoryczne stwierdzenia z "nigdy"...
Nie użyłem słowa nigdy.
El Diablo pisze:Ponadto ciężko prorokować czy Thiem, Zverev lub Pouille będą szli do przodu czy się po prostu zatrzymają z tych czy innych powodów. Jak Thiem nie zacznie celować w turnieje wyższej rangi i dalej będzie uprawiał swoje wesołe podboje kurników to też szanse na WS będą ograniczone (na USO będzie już wrakiem, RG poprzedza dużo mastersów i mniejszych turniejów... układanie kalendarza startów to też sztuka).
Ale podejście mają lepsze do samej gry. Wiadomo, że wróżką nikt tu nie jest i różne rzeczy mogą się przydarzyć i mając dobrą formę, brak kontuzji i dobrą głowę może mu się udać. Osobiście jednak szczerze w to wątpię.
HeadShot pisze:Kto tu gloryfikuje umiejętności? Zareagowałem jedynie na kategoryczne stwierdzenie, że ''nigdy nie wygra WS'', co w odniesieniu do zawodnika z najlepszymi wynikami/rankigiem (plus czysto tenisowym potencjałem, co jest już subiektywne) z roczników 95' i młodszych niepoparte przekonującymi argumentami wydało się dość dziwne.
Ponawiasz błędne stwierdzenie, że użyłem słowa nigdy :).

Jest jeszcze Corić - młodszy od Kyrgiosa. Jest Rublev 2 lata młodszy, który ma jeszcze czas się przebić. Jest sporo zawodników którzy przerastają go podejściem do tego sportu. Talent to nie wszystko.
Yonex Vcore 100
NTRP 3.14159265359
Awatar użytkownika
HeadShot
Senior
Senior
Posty: 2895
Rejestracja: 2 lut 2008, 10:50

Re: Nick Kyrgios

,,Nie wygra WS'' = ,,Nigdy nie wygra WS'', czy żyję w jakiejś innej rzeczywistości?
#NKrising
Awatar użytkownika
Tenisówka
Senior
Senior
Posty: 4585
Rejestracja: 5 lut 2013, 20:25
Lokalizacja: Pieniny

Re: Nick Kyrgios

Jurek Kiler pisze:
HeadShot pisze:Stwierdzam jedynie, że najbardziej poszkodowany swoją głupotą jest on sam.
Pytanie czy on sobie w ogóle zdaje dobie z tego sprawę, czy do niego to dotrze albo już dotarło? Szkoda byłoby zmarnować takie możliwości, szkoda dla niego z oczywistych względów ale również szkoda dla tenisa ogólnie.
Zgadzam się z Jurkiem. Ja tą karę postrzegam jako próbę wpłynięcia na Kyrgiosa, finansowo go raczej ciężko ukarać , no to może odsunięcie od gry pomoże . Ciągle jednak tylko może. Młody jest i ma przewrócone w głowie zwyczajnie ( co nie do końca jest jego zasługą - ale On cięgi zbiera) - moim zdaniem skromnym. Fajnie byłoby, żeby nie skończył jak Monfils który w wieku lat 30-tu postanowił poważnie podejść do tenisa przestał pajacować ale...i tu sobie można wpisać 100 powodów dla których jest za późno.
----------------------------------
Chłopaki gdzie jesteście ? :::no.I:::
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: Nick Kyrgios

Jakuboto pisze:
El Diablo pisze:Nie bardzo rozumiem po co takie kategoryczne stwierdzenia z "nigdy"...
Nie użyłem słowa nigdy.
Headshot napisał wyżej o co chodzi. Fakt, nie padło słowo "nigdy" ale to co napisałeś jest bliższe "nigdy" niż na przykład "w najbliższym czasie".
Jakuboto pisze:Ale podejście mają lepsze do samej gry. Wiadomo, że wróżką nikt tu nie jest i różne rzeczy mogą się przydarzyć i mając dobrą formę, brak kontuzji i dobrą głowę może mu się udać. Osobiście jednak szczerze w to wątpię.
[...]
Jest jeszcze Corić - młodszy od Kyrgiosa. Jest Rublev 2 lata młodszy, który ma jeszcze czas się przebić. Jest sporo zawodników którzy przerastają go podejściem do tego sportu. Talent to nie wszystko.
Rubleva chyba nie widziałeś. Zero stabilności mentalnej. Choć frustracja z powodu tego, że nie wychodzi na korcie może i jest lepsza niż olewanie to brak chłodnego "czajnika" daje mu obecnie mniejsze szanse na dobry wynik niż Kyrgiosowi bo ten ostatni jak chce to może wyserwować gema w dużej ilości przypadków. Corić jest pracowity, nikt mu tego nie odmówi. Z młodych w tej kategorii może się równać tylko Thiem. W przypadku Borny kuleje tylko taktyka w postaci okopania się za końcową ale jak wypracuje Nadalowo-Djokovicową wytrzymałość i eliminację błędów to coś może wpaść na konto. Pytanie czy osiągnie taki lub chociaż zbliżony poziom...

Wyjście jest proste. Zamienić zawartość mózgoczachy Kyrgiosa z Coricem i mamy nowego mistrza WS. ;-P :wink:
Tenisówka pisze:Fajnie byłoby, żeby nie skończył jak Monfils który w wieku lat 30-tu postanowił poważnie podejść do tenisa przestał pajacować ale...i tu sobie można wpisać 100 powodów dla których jest za późno.
Tiaaa... który mimo to grając "tenis życia" odwalił niezły cyrk w meczu z Djokovicem. Kyrgios częściowo ma faktycznie to co kiedyś Monfils - serwis, dynamikę, elastyczność, rękę...
Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.
Awatar użytkownika
hokej
Moderator
Moderator
Posty: 4811
Rejestracja: 25 paź 2011, 14:05
Lokalizacja: Lasy Państwowe

Re: Nick Kyrgios

Mimo całej mojej antypatii do Kyrgiosa nie mogę się oprzeć wrażeniu, że nadejdzie (niedługo) taki turniej WS, na którym parę efektownych zwycięstw na początku w połączeniu z uwielbieniem tłumów (bo potrafi grać efektownie) spowoduje "przeskok" myślenia i odstawienie na chwilę pajacowania. Skutek może być dramatyczny dla anty-Gyrosów. :-)

Wbrew pozorom tacy szaleńcy są ATP potrzebni, ale muszą poza świrowaniem odnosić sukcesy. Wtedy będą "kontrowersyjni" i "oryginalni", nie szurnięci.
Nie dyskutuj z głupkiem - sprowadzi Cię do swojego poziomu i zniszczy doświadczeniem.

To, że jesteśmy w d..ie, to jasne. Problem w tym, że zaczynamy się w niej urządzać. - Stefan Kisielewski

Wilson Pro Staff RF97A
Różne druty 1.20@24kp
Awatar użytkownika
Majorka
Nestor
Nestor
Posty: 5860
Rejestracja: 12 maja 2011, 23:03
Lokalizacja: Warszawa

Re: Nick Kyrgios

Jurek Kiler pisze:
HeadShot pisze:Stwierdzam jedynie, że najbardziej poszkodowany swoją głupotą jest on sam.
Pytanie czy on sobie w ogóle zdaje z tego sprawę, czy do niego to dotrze albo już dotarło?
Niestety zdawanie sobie sprawy post factum - wcale nie jest równoznaczne z korektą postawy w następnych trudnych, stresujących sytuacjach. Wymyka się to spod kontroli i krytyczna ocena siebie sprzed - nie jest barierą do powielenia negatywnych zachowań w danym momencie.
Nick naprawdę potrzebuje przebudowy mentalnej. U znającego się na rzeczy psychologa sportowego. Jechać do Anglii i oddać się w ręce dr Steve'a Petersa.

ED A ja tam lubię Kyrgiosa, i mam nadzieję, że jednak tego Szlema zgarnie. :)
Polemika z głupstwem nobilituje je bez potrzeby.. - Stefan "Kisiel" Kisielewski
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: Nick Kyrgios

Dużo czasu nie minęło. Turniej w Rotterdamie zerwał kontrakt z Kyrgiosem po tym jak Australijczyk zwrócił się z prośbą do dyrektora turnieju aby nie musiał w nim uczestniczyć z powodu występu w meczu gwiazd NBA.
Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Nick Kyrgios

Lud lubi wszelkiej maści dramaty, komplikacje, upadki itd., a potem z nich wyjścia i powroty.
A co lubi lud to lubią i władze ATP/WTA/ITF, czemu - z prostej przyczyny ;), bo lud jest lubiany przez sponsorów.
Lud się cieszy, sponsorzy płacą, Federacjom kasa się zgadza. :)
Dlatego formalnie będzie się ganić wszelkich Kyrgiosów, ale to tak bardziej pro forma. :P
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Nick Kyrgios

Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Pacio
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 168
Rejestracja: 30 gru 2017, 01:27

Re: Nick Kyrgios

Kiedy najlepsi walczą o RG, Nick postanowił udać się do Surbiton, aby zagrać w deblu na trawie w turnieju challengera wraz z niejakim Jacksonem Withrow. Pierwszy mecz jutro 17:30.
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Nick Kyrgios

Gra, bo lubi. rotfl
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
magdalia
Początkujący
Początkujący
Posty: 28
Rejestracja: 15 kwie 2016, 23:55

Re: Nick Kyrgios

Awatar użytkownika
Marcin_L
Senior
Senior
Posty: 4859
Rejestracja: 26 lis 2010, 08:05
Lokalizacja: Poznań

Re: Nick Kyrgios

Kmiot.
Awatar użytkownika
fortomorrow
Obywatel Forum
Obywatel Forum
Posty: 907
Rejestracja: 29 sie 2012, 21:45
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Nick Kyrgios

Kyrgios to osobowość. Dobrze, że jest i dodaje tego absurdalnego smaczku do środowiska "białego sportu".
"There are many ways of getting strong, sometimes talking is the best way." Andre Agassi

Wróć do „Zawodniczki i zawodnicy”