Awatar użytkownika
Gary
Baby do garów!
Baby do garów!
Posty: 9345
Rejestracja: 13 sie 2007, 14:36
Lokalizacja: Wieś przyklasztorna

Re: Iga Świątek

Azeszty pisze:A na czym te standardy polegają? Szybciej chłopaki biegają, mocniej biją?
To też, ale przede wszystkim w męskim tenisie o wiele istotniejsze jest doświadczenie i głowa. Mało który nastolatek jest gotowy pod tym względem. U kobiet są huśtawki, nastroje, fochy, więc relatywnie łatwiej jest komuś bez doświadczenia, za to z talentem wygrać z dobrymi zawodniczkami. Do tego w Szlemach gra się u bab na krótszym dystansie, więc w wypadku dnia konia po pierwsze trzeba celność utrzymać krócej, a przeciwnik ma mniej czasu, żeby się ogarnąć. Do tego młodzi nie są na początku gotowi fizycznie i musząc przejść z grania juniorskiego na seniorskie mają kolejną rzecz do nadrobienia. Stąd też fakt, że utalentowany wybitnie 20 latek nie wygrał jeszcze WSa nie jest czymś dziwnym, u bab już może świadczyć, że coś jest nie tak.
Vivid pisze:Gary, tak, nie pomyliłem się, kosztem USO. Kalendarz startów się planuje. Nie tylko w zakresie jednej imprezy, ale i tygodni przed i po niej. Dlatego jak najbardziej Igrzyska mogły (choć nie musiały) być kosztem USO.
Jakoś nie widzę tutaj zależności między Igrzyskami i USO, możesz mi przedstawić ciąg myślowy, jak mógłby zajść w sztabie Igi, a który by prowadził do zależności jak Igrzyska to nie USO?
"The reason people use a crucifix against vampires is that vampires are allergic to bullshit." - Richard Pryor

"Nie jest dyshonorem przegrywać kiedy w grę wkłada się całe swoje serce." - Sir Matt Busby

"Pater postanowił zapytać swoją siostrzenicę o znaczenie wyrazu "real", który jemu samemu kojarzył się z przepłacanymi, narcystycznymi i metroseksualnymi piłkarzami ze stolicy Hiszpanii." - Krajewski, Czubaj, "Róże cmentarne"
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Iga Świątek

Gary pisze:
Vivid pisze:Gary, tak, nie pomyliłem się, kosztem USO. Kalendarz startów się planuje. Nie tylko w zakresie jednej imprezy, ale i tygodni przed i po niej. Dlatego jak najbardziej Igrzyska mogły (choć nie musiały) być kosztem USO.
Jakoś nie widzę tutaj zależności między Igrzyskami i USO, możesz mi przedstawić ciąg myślowy, jak mógłby zajść w sztabie Igi, a który by prowadził do zależności jak Igrzyska to nie USO?
Chodzi o to, że to są jak na jej obecny poziom poważne imprezy. Trzeba też mieć na uwadze, że jest w sezonie po kontuzji. Dlatego dobrze jest planować odpowiednio dłuższy okres przerwy i przed i po takim starcie. Na przygotowanie (przed) i regenerację (po), tak fizyczną jak i mentalną. Jak napisałem, tak mogło być, choć nie musiało. Dlatego mogła stanąć sprawa wyboru między USO a Igrzyskami. Lepiej jedna ugrać coś konkretnego na jednej imprezie niż położyć dwie.
Gary pisze:To też, ale przede wszystkim w męskim tenisie o wiele istotniejsze jest doświadczenie i głowa. Mało który nastolatek jest gotowy pod tym względem. U kobiet są huśtawki, nastroje, fochy, więc relatywnie łatwiej jest komuś bez doświadczenia, za to z talentem wygrać z dobrymi zawodniczkami. Do tego w Szlemach gra się u bab na krótszym dystansie, więc w wypadku dnia konia po pierwsze trzeba celność utrzymać krócej, a przeciwnik ma mniej czasu, żeby się ogarnąć. Do tego młodzi nie są na początku gotowi fizycznie i musząc przejść z grania juniorskiego na seniorskie mają kolejną rzecz do nadrobienia. Stąd też fakt, że utalentowany wybitnie 20 latek nie wygrał jeszcze WSa nie jest czymś dziwnym, u bab już może świadczyć, że coś jest nie tak.
Jeszcze jedno, bardzo istotne - kobiety szybciej dorastają fizycznie. Dlatego 16-17 latki seniorskie szlemy wygrywały. W obecnym tenisie 16 latek nie ma dużych szans fizycznie na dystansie przynajmniej 3 setów z facetami 25+. Natomiast na dystansie dwóch setów, przy zdecydowanie wolniejszej grze niż męska, dziewczyna 16-17 lat może spokojnie dać sobie radę.
Dlatego gdybyśmy mówili o jakimś Igorze Świątku, a nie o Idze, to jeszcze jest czas. Ale ponieważ to Iga, baba :P, to już jedynym kierunkiem, i to od zaraz, jest WTA.
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
TomPL
Nestor
Nestor
Posty: 6730
Rejestracja: 5 paź 2012, 13:17
Lokalizacja: Warmia

Re: Iga Świątek

Z pełną świadomością stwierdzam, że po pobycie w szpitalu poziom twojej erystyki wzniósł się niebotycznie - Schopenhauer byłyby z ciebie dumny! Nie wiem tylko, czy to można zaliczyć jako komplement ;)
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Iga Świątek

TomPL pisze:Z pełną świadomością stwierdzam, że po pobycie w szpitalu poziom twojej erystyki wzniósł się niebotycznie - Schopenhauer byłyby z ciebie dumny! Nie wiem tylko, czy to można zaliczyć jako komplement ;)
Bardziej mnie martwi, że twój się ostatnio mocno geriatryzuje (czasem nawet ociera o trollizm) :) Cokolwiek to może oznaczać ... ;)
Trollizm, wiem, że lubisz rywalizację, ale przecież mamy tu lepszych fachowców :P
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
TomPL
Nestor
Nestor
Posty: 6730
Rejestracja: 5 paź 2012, 13:17
Lokalizacja: Warmia

Re: Iga Świątek

Nie chciałem cię dobijać, ale na mojej liście trolli jesteś na topie :D
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Iga Świątek

TomPL pisze:Nie chciałem cię dobijać, ale na mojej liście trolli jesteś na topie :D
Czemu dobijać? :) Przecież na topie może być tylko ktoś "na topie" :P, wszelkie niedoroby i niepełnosprytni to deprecjacja listy ;)
Jestem jednak przekonany, że nie jestem liderem tylko u ciebie rotfl
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
Gary
Baby do garów!
Baby do garów!
Posty: 9345
Rejestracja: 13 sie 2007, 14:36
Lokalizacja: Wieś przyklasztorna

Re: Iga Świątek

Vivid pisze:Chodzi o to, że to są jak na jej obecny poziom poważne imprezy. Trzeba też mieć na uwadze, że jest w sezonie po kontuzji. Dlatego dobrze jest planować odpowiednio dłuższy okres przerwy i przed i po takim starcie. Na przygotowanie (przed) i regenerację (po), tak fizyczną jak i mentalną. Jak napisałem, tak mogło być, choć nie musiało. Dlatego mogła stanąć sprawa wyboru między USO a Igrzyskami. Lepiej jedna ugrać coś konkretnego na jednej imprezie niż położyć dwie.
Ale przecież ona zagrała +/- w czasie USO 2 ITFy, oba wygrane, więc to jest może nawet większy wydatek energetyczny niż USO. Dlatego też nie widzę tej zależności gram Igrzyska ---> nie gram USO.
"The reason people use a crucifix against vampires is that vampires are allergic to bullshit." - Richard Pryor

"Nie jest dyshonorem przegrywać kiedy w grę wkłada się całe swoje serce." - Sir Matt Busby

"Pater postanowił zapytać swoją siostrzenicę o znaczenie wyrazu "real", który jemu samemu kojarzył się z przepłacanymi, narcystycznymi i metroseksualnymi piłkarzami ze stolicy Hiszpanii." - Krajewski, Czubaj, "Róże cmentarne"
Awatar użytkownika
stofler
-
-
Posty: 1942
Rejestracja: 31 paź 2017, 22:07

Re: Iga Świątek

Vivid pisze:
TomPL pisze:Nie chciałem cię dobijać, ale na mojej liście trolli jesteś na topie :D
Czemu dobijać? :) Przecież na topie może być tylko ktoś "na topie" :P, wszelkie niedoroby i niepełnosprytni to deprecjacja listy ;)
Jestem jednak przekonany, że nie jestem liderem tylko u ciebie rotfl
Mówicie o czymś abstrakcyjnym. Tutaj nie ma żadnych trolli, chociaż ci mniej rozgarnięci lub bardziej nerwowi na siłę ich szukają. Trzeba najpierw zrozumieć pojęcie trolla, później dopiero kogoś nim okrzyknąć. Są na tym forum ludzie, którzy w różnych aspektach swojej aktywności się wyróżniają, nie oznacza to jednak, że mają złe zamiary. To tak jakbyśmy każdego człowieka, który golnie sobie trochę więcej alko na imprezie nazwali z automatu alkoholikiem. :tired:
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Iga Świątek

Gary, o ocenę stanu obciążeń między ITF a USO dla pampersów :P mnie nie pytaj. Jak powiedziałem - tenisem na tym poziomie się nie interesuję. To już ocena sztabu zawodniczki. Wyraziłem przypuszczenie, iż może to być kalkulacja i może mieć to związek.
Nadal to podtrzymuję. Wydaje mi się, że jednak na pampersowym USO obciążenia fizyczne mogą być wyższe. Ale autorytatywnie to się mogą wypowiedzieć ludzie siedzący w tym. Zdecydowanie obciążenia mentalne będą większe na USO ze względu na otoczkę turnieju.
Na ITF-ach nie ma takiej oprawy i tylu ludzi.
stofler pisze: Mówicie o czymś abstrakcyjnym. Tutaj nie ma żadnych trolli, chociaż ci mniej rozgarnięci lub bardziej nerwowi na siłę ich szukają. Trzeba najpierw zrozumieć pojęcie trolla, później dopiero kogoś nim okrzyknąć. Są na tym forum ludzie, którzy w różnych aspektach swojej aktywności się wyróżniają, nie oznacza to jednak, że mają złe zamiary. To tak jakbyśmy każdego człowieka, który golnie sobie trochę więcej alko na imprezie nazwali z automatu alkoholikiem. :tired:
Gdzie się pchasz? Jeszcze cię nie wywołano :P rotfl
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
TomPL
Nestor
Nestor
Posty: 6730
Rejestracja: 5 paź 2012, 13:17
Lokalizacja: Warmia

Re: Iga Świątek

stofler pisze: To tak jakbyśmy każdego człowieka, który golnie sobie trochę więcej alko na imprezie nazwali z automatu alkoholikiem. :tired:
I pijak! Bo każdy pijak to złodziej! :]
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Iga Świątek

TomPL pisze:
stofler pisze: To tak jakbyśmy każdego człowieka, który golnie sobie trochę więcej alko na imprezie nazwali z automatu alkoholikiem. :tired:
I pijak! Bo każdy pijak to złodziej! :]
Parówkowym skrytożercom mówimy - nie! :)
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
Azeszty
Starszy Forumowicz
Starszy Forumowicz
Posty: 407
Rejestracja: 7 cze 2017, 03:14

Re: Iga Świątek

Już za niecałe 2 miesiące - WTA Auckland! Wyjazd jeszcze przed świętami.

Obrazek

http://www.polsatsport.pl/film/swiatek- ... a_6816319/
Awatar użytkownika
TomPL
Nestor
Nestor
Posty: 6730
Rejestracja: 5 paź 2012, 13:17
Lokalizacja: Warmia

Re: Iga Świątek

A tak przy okazji - wie ktoś, kim jest 2-ga z lewej na poniższym plakacie?
Obrazek
Awatar użytkownika
mapi
Orator
Orator
Posty: 566
Rejestracja: 5 sty 2015, 19:38

Re: Iga Świątek

TomPL pisze:A tak przy okazji - wie ktoś, kim jest 2-ga z lewej na poniższym plakacie?
Wygląda mi na Weronikę Falkowską.
Learn to love the process.
Awatar użytkownika
TomPL
Nestor
Nestor
Posty: 6730
Rejestracja: 5 paź 2012, 13:17
Lokalizacja: Warmia

Re: Iga Świątek

Dzięki, może być, ale ten fotograf albo ten kto ten plakat montował/retuszował to albo wziął fotki sprzed lat albo nie zna się na robocie - okropnie to wyszło...
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Iga Świątek

Po środku Isia i Kubot, a w tle po bokach dzieci od piłek ...
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
Gary
Baby do garów!
Baby do garów!
Posty: 9345
Rejestracja: 13 sie 2007, 14:36
Lokalizacja: Wieś przyklasztorna

Re: Iga Świątek

mapi pisze:
TomPL pisze:A tak przy okazji - wie ktoś, kim jest 2-ga z lewej na poniższym plakacie?
Wygląda mi na Weronikę Falkowską.
To na pewno Weronika.
"The reason people use a crucifix against vampires is that vampires are allergic to bullshit." - Richard Pryor

"Nie jest dyshonorem przegrywać kiedy w grę wkłada się całe swoje serce." - Sir Matt Busby

"Pater postanowił zapytać swoją siostrzenicę o znaczenie wyrazu "real", który jemu samemu kojarzył się z przepłacanymi, narcystycznymi i metroseksualnymi piłkarzami ze stolicy Hiszpanii." - Krajewski, Czubaj, "Róże cmentarne"
Awatar użytkownika
mapi
Orator
Orator
Posty: 566
Rejestracja: 5 sty 2015, 19:38

Re: Iga Świątek

Vivid pisze:(...)w tle po bokach dzieci od piłek ...
Wszystkie z tych dzieci zagrały w takich meczach, w których ktoś im te piłki podawał. A niektórzy to co najwyżej mogą liczyć na uprzejmość w tej kwestii jak im piłka poza kort wyleci.
Po środku Isia i Kubot(...)
Po środku może i też, ale raczej nie o taki środek w tym zdaniu chodziło. https://jaksiepisze.pl/po-srodku-czy-posrodku/
Learn to love the process.
Awatar użytkownika
hohvar
Senior
Senior
Posty: 4343
Rejestracja: 17 gru 2011, 13:46
Lokalizacja: Baseline

Re: Iga Świątek

Vivid pisze:Po środku Isia i Kubot, a w tle po bokach dzieci od piłek ...
No no, rozwijasz się.... O_O
Spodziewałbym się czegoś takiego: pośrodku Kubot, po lewej jakaś treserka smoka, a w tle dzieci... rotfl
Chaos również jest częścią gry (Rafael Nadal)
Grasz dobrze, ale niewłaściwie (Piotr Woźniacki)
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Iga Świątek

hohvar pisze:Spodziewałbym się czegoś takiego: pośrodku Kubot, po lewej jakaś treserka smoka, a w tle dzieci... rotfl
To był wyjątek, by wzmocnić przekaz ;), czasem trzeba i smoka poświęcić żeby innego gada dojechać. :P
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P

Wróć do „Zawodniczki i zawodnicy”