Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Polityka tenisowa Polsatu

fortomorrow pisze:
Vivid pisze:Nie naruszono warunków umowy, jedynie zachowano się niezbyt elegancko. I każdy sąd Ci by to w swoim orzeczeniem wyjaśnił Ale mnie się już nie chce tego tłumaczyć
Piszesz tak jakby słowo zapisane w prawie było święte i to nie w znaczeniu stricte prawnym, a w znaczeniu moralnym. Otóż ja np. od dawna uważam, że prawo w Polsce ma w d...e konsumenta (przez zasady "wolnego rynku" - trochę żart, ale jednak!) i ze względu na to, że nie ma się odwagi na walkę z tymi nieuczciwymi praktykami, rządy z prawa i lewa absolutnie nic z tym nie robią. To co robi Polsat jest praktyką skandaliczną, nie tylko nieelegancką. Tworzy dla konsumenta "wóz albo przewóz" bo a): konsument MUSI zapłacić, żeby mieć dostęp do usługi, która wcześniej była dla niego dostępna za darmo i b) (najważniejsze) nie informuje go o tym w pierwszej kolejności. Czy to zgodne z prawem? Oczywiście. Czy tak być powinno? Nie. I to jest główny problem, na który wszyscy narzekamy.

Można się puszyć tym, że umie się poruszać w jakichś ramach świata, który ma nas gdzieś albo poruszać się w nim i głośno wyrażać swoją dezaprobatę. Twój cynizm w tym wypadku stawia Cię w świetle jako człowieka, który "wie jak działa świat" (w przeciwieństwie do nas naiwnych) i, który jest "za stary na takie krzyki bo z niejednego pieca chleb jadł, a Playboya to czytaliśmy na glinianych tabliczkach proszę ja Ciebie". Jesteś inteligentnym facetem i bardzo szanuję Twój punkt widzenia, ale Twoje wywody usprawiedliwiają każdą machloję i dezinformację, ponieważ "jest to zapisane w prawie". Frankowicze? Przecież mieli czarno na białym, czemu się rzucają?

Polsat ludzi oszukał i ujdzie bezkarny.

I absolutnie nie wyobrażaj sobie krzyku, gdy to piszę - jestem bardzo spokojny i jest dla mnie bardziej jak oczywiste, że będzie się to w przyszłości powtarzać. Pytanie tylko: "Czy powinniśmy się na to godzić bo... tak już jest i tyle?".
Naruszeń tzw. praw konsumenta nie widzę, raczej zatajenie ważnych dla podjęcia decyzji faktów, o ile był w momencie podpisania umowy znane ;). Tu bym faktycznie szukał i znalazł podstawy. Ale nie o to mi chodzi.
Ja też uważam, że tak po ludzku, czy jak wolisz - moralnie ;), Polsat zachował się bardzo nieelegancko. No ale cóż, tak to jest. Jeżeli szersza rzesza klientów nie powie stanowczego "NIE" to się granice przeciąga ... :P
Co do sądu to raczej mam na myśli to, że i tak na końcu on by decydował. To tak trochę jak gadanie jakie to wszystkie elementy gry ma się od kogoś lepsze, a potem na pytanie o wynik pada odpowiedź 1:6 1:6. I wszystko jasne ... rotfl
I na koniec, bo nie ma sensu już tu piany bić, odpowiedzcie sobie na pytanie czemu nie tylko u nas prawo jest niespójne, czasem sprzeczne, z reguły mocno otwarte w swoich zapisach. Oczywiście, nie da się wszystkiego przewidzieć i wszystkiego opisać. Ale można zdecydowanie więcej niż jest.
I tu można sobie postawić niewygodne pytanie - a kto tworzy prawo? Piekarz, malarz, mechanik? Nie, prawnicy, konsultując czasem ze środowiskami, do których ma się dana regulacja odnosić. I teraz kolejne pytanie - jakby tak pokusić się o stworzenie jak najbardziej spójnej i dokładnej regulacji pozwalającej jednoznacznie rozstrzygać jak najwięcej przypadków to co by było do roboty dla prawników? :twisted:
Prawnik to nie jest bóg wie co, zwykły zawód usługowy jak każdy inny. Prawnik działa na rynku i chce zarabiać, jak każdy inny.
Im więcej otwartości, niedopowiedzeń, niespójności w przepisach tym więcej możliwości do interpretacji i sporów przed sądami.
W takim "środowisku" można zatem co - można zarabiać. :)
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
tkpp
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 225
Rejestracja: 12 mar 2013, 10:42

Re: Polityka tenisowa Polsatu

advantage pisze:Nie przesadzajcie już, jednak od ćwierćfinałów wszystko jest już w normalnych Polsatach.
No, a co by mieli pokazywać skoro nic innego się nie dzieje? Chwała wielkiemu Polsatowi, że jeszcze nie utworzył dla każdego istotnego wydarzenia sportowego oddzielnego extra płatnego kanału, a w otwartych Polsatach nie pokazuje hokeja na żwirze.
Awatar użytkownika
htb
Senior
Senior
Posty: 3294
Rejestracja: 10 wrz 2009, 15:14
Lokalizacja: Warszawa

Re: Polityka tenisowa Polsatu

Jeśli będą mieli taki kaprys to mogą tak zrobić. Ich stacja, oni płacą za licencje i w żadnej umowie którą z nimi podpisujesz nie ma informacji co będą pokazywać. Jedyne co jest jeśli dobrze kojarzę to tylko info, że w danym pakiecie nie gwarantują, że lista programów nie ulegnie zmianie.
Obrazek
_____
Awatar użytkownika
Maestro
Orator
Orator
Posty: 658
Rejestracja: 13 cze 2017, 22:30

Re: Polityka tenisowa Polsatu

htb pisze:Jeśli będą mieli taki kaprys to mogą tak zrobić. Ich stacja, oni płacą za licencje i w żadnej umowie którą z nimi podpisujesz nie ma informacji co będą pokazywać. Jedyne co jest jeśli dobrze kojarzę to tylko info, że w danym pakiecie nie gwarantują, że lista programów nie ulegnie zmianie.
Masz racje, że to ich prawo, ale tak samo osoby niezadowolone z takiej zagrywki mogą ich "hejtować" dopóki to się nie robi obraźliwe.
Ktoś się przyzwyczaił do danej oferty i zakładał, że będzie znów taka sama i to prawda, że nikt nie musiał go informować, że będzie inaczej, ale no dla kogoś po prostu wydawało się to oczywiste skoro od X lat było tak samo.
Awatar użytkownika
htb
Senior
Senior
Posty: 3294
Rejestracja: 10 wrz 2009, 15:14
Lokalizacja: Warszawa

Re: Polityka tenisowa Polsatu

Zgadza się. Ale nieraz ku naszemu zaskoczeniu się zmienia. Najbardziej widać to w kablówkach, które kupują dostęp do kanałów. Pamiętam kiedyś miałem wykupiony dodatkowy pakiet sportowy chyba w Vectrze i były w nim wszystkie Polsat Sporty. Nagle pewnego dnia Polsaty znikły, a w ich miejsce pojawił się jeden kanał n+ sport. :) Nie dogadali się z Zygmuntem i dupsko. :( I niestety nie można było odstąpić od umowy, bo nigdzie w niej nie było, że Polsaty są gwarantowane.
Obrazek
_____
Awatar użytkownika
Tenisówka
Senior
Senior
Posty: 4585
Rejestracja: 5 lut 2013, 20:25
Lokalizacja: Pieniny

Re: Polityka tenisowa Polsatu

Tak się zastanawiam, (właśnie trwa mecz na PSE i Tomaszewski zapowiada przeskok do PS ), a poza tenisem unikam kontaktu z kanałami "Solarza czy jak mu tam" czy w czasie transmisji innych dyscyplin też się odbywa takie miotanie po kanałach? Czy tenis jest tak "wyróżniony" jako naczelna zapchajdziura.
----------------------------------
Chłopaki gdzie jesteście ? :::no.I:::
Awatar użytkownika
wwojtek
Obywatel Forum
Obywatel Forum
Posty: 810
Rejestracja: 18 wrz 2013, 20:17

Re: Polityka tenisowa Polsatu

Czy temat "Transmisje ATP/WTA/ITF" został scalony z tym lub jakimś innym tematem? Nie mogę znaleźć.
8:7 40:15
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: Polityka tenisowa Polsatu

Ze względów praktycznych został usunięty 25 czerwca bieżącego roku.
Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.
Awatar użytkownika
wwojtek
Obywatel Forum
Obywatel Forum
Posty: 810
Rejestracja: 18 wrz 2013, 20:17

Re: Polityka tenisowa Polsatu

OK, dzięki za info.
8:7 40:15
Awatar użytkownika
170779
Początkujący
Początkujący
Posty: 39
Rejestracja: 16 lip 2010, 08:06
Lokalizacja: Głogów

Re: Polityka tenisowa Polsatu

Witam!

Kupowałem najniższy pakiet Cyfrowego Polsatu jako dodatkowy, ze względu na dostęp do turniejów Masters 1000. Głównym w moim mieszkaniu jest NC+. Mam dostęp do dwóch głównych kanałów POLSAT SPORT i SPORT EXTRA. I do turnieju ATP ROMA Masters 1000 mi to wystarczało. Ze względu na "ważniejsze" transmisje live czasami pojedyncze mecze były przenoszone na SPORT NEWS. Ale żeby cały turniej puszczać na SPORT NEWS, pomimo braku jakichkolwiek transmisji live na dwóch głównych??? :[ :twisted: :dvl(: :::bd:: I jak ta telewizja chce przyciągnąć nowych abonentów, takimi wyskokami??? Ta telewizja to już jest totalne dno!!!
Yonex
Awatar użytkownika
htb
Senior
Senior
Posty: 3294
Rejestracja: 10 wrz 2009, 15:14
Lokalizacja: Warszawa

Re: Polityka tenisowa Polsatu

Ale przecież Sport News jest ogólnie dostępny nawet z TV naziemnej. Chyba że coś się zmieniło ostatnimi czasy.
Obrazek
_____
2_D
Orator
Orator
Posty: 583
Rejestracja: 27 sty 2016, 16:08
Lokalizacja: K.G.

Re: Polityka tenisowa Polsatu

170779 pisze:Witam!

Kupowałem najniższy pakiet Cyfrowego Polsatu jako dodatkowy, ze względu na dostęp do turniejów Masters 1000. Głównym w moim mieszkaniu jest NC+. Mam dostęp do dwóch głównych kanałów POLSAT SPORT i SPORT EXTRA. I do turnieju ATP ROMA Masters 1000 mi to wystarczało. Ze względu na "ważniejsze" transmisje live czasami pojedyncze mecze były przenoszone na SPORT NEWS. Ale żeby cały turniej puszczać na SPORT NEWS, pomimo braku jakichkolwiek transmisji live na dwóch głównych??? :[ :twisted: :dvl(: :::bd:: I jak ta telewizja chce przyciągnąć nowych abonentów, takimi wyskokami??? Ta telewizja to już jest totalne dno!!!
Wygodniej Iplę kupować, zwłaszcza jak masz tv z Androidem.
lolxd2
Starszy Forumowicz
Starszy Forumowicz
Posty: 433
Rejestracja: 9 lis 2011, 23:40

Re: Polityka tenisowa Polsatu

htb pisze:Ale przecież Sport News jest ogólnie dostępny nawet z TV naziemnej. Chyba że coś się zmieniło ostatnimi czasy.
No właśnie nie jest, już tak od roku przynajmniej.
Awatar użytkownika
TomPL
Nestor
Nestor
Posty: 6729
Rejestracja: 5 paź 2012, 13:17
Lokalizacja: Warmia

Re: Polityka tenisowa Polsatu

htb pisze:Ale przecież Sport News jest ogólnie dostępny nawet z TV naziemnej. Chyba że coś się zmieniło ostatnimi czasy.
Kolega mocno wczorajszy. :] W naziemnej teraz jest jakiś Super Polsat, ze sportem nic wspólnego, PSN tylko płatne i kodowane w kablu albo satelicie.
Awatar użytkownika
htb
Senior
Senior
Posty: 3294
Rejestracja: 10 wrz 2009, 15:14
Lokalizacja: Warszawa

Re: Polityka tenisowa Polsatu

Z naziemnej ostatnio korzystałem ze 2-3 lata temu. :) Ale spokojnie nie denerwujcie się, za chwilę Zygmunt wszystko wrzuci do nowych kanałów Premium w których będzie od nowego sezonu LM i będzie pozamiatane. Na PS, PSE, PSN będziemy mieli tylko siatkówkę i ewentualnie powtórki jakiegoś mordobicia. :(
Obrazek
_____
lolxd2
Starszy Forumowicz
Starszy Forumowicz
Posty: 433
Rejestracja: 9 lis 2011, 23:40

Re: Polityka tenisowa Polsatu

Wygląda na to, że tenis premium był tylko rocznym tworem, bo ani widu ani słychu o jego wznowieniu na rozpoczynający się za trzy dni turniej Roland Garros. Niewielka to szkoda, bo przez większość czasu te kanały dublowały się z Eurosportem.
Awatar użytkownika
htb
Senior
Senior
Posty: 3294
Rejestracja: 10 wrz 2009, 15:14
Lokalizacja: Warszawa

Re: Polityka tenisowa Polsatu

Myślę że nie było dużego zainteresowania i sobie odpuścili. Teraz zbierają siły na LM w nowym sezonie i nowe kanały.
Obrazek
_____
Awatar użytkownika
Jacek iREM
Weteran
Weteran
Posty: 1875
Rejestracja: 20 sie 2013, 09:20
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt: Strona WWW

Re: Polityka tenisowa Polsatu

Zacytuję:
W nocy z 4 na 5 lutego br. nadawanie zakończyły kanały Tenis Premium 1 HD i Tenis Premium 2 HD, będące wspólnym projektem grup Cyfrowy Polsat (reprezentowanej przez sportową markę Polsat Sport) i Discovery Communications (Eurosport). Stacje te były dostępne dla abonentów platform Cyfrowy Polsat i nc+ oraz sieci kablowych i IPTV, takich jak m.in. Inea, Toya i UPC Polska.

:[
Aktualnie: Rehabilitacja po artro drugiego kolana
NTRP chwilowo zero | BLOG | ZABAWKI | USO 2005 | TENISpo50.
van basten
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 279
Rejestracja: 31 mar 2015, 09:53

Re: Polityka tenisowa Polsatu

Chyba niedługo zapłaczemy za tenisem w Polsacie.
Polsat wykupił Eleven Sport i moim zdaniem chce stać się stacją piłki kopanej.
Awatar użytkownika
Marcin_L
Senior
Senior
Posty: 4859
Rejestracja: 26 lis 2010, 08:05
Lokalizacja: Poznań

Re: Polityka tenisowa Polsatu

van basten pisze:Chyba niedługo zapłaczemy za tenisem w Polsacie.
Polsat wykupił Eleven Sport i moim zdaniem chce stać się stacją piłki kopanej.
Ja już zrezygnowałem - Polsat był zbyt nieprzewidywalny - ucinał mecze, puszczał pierwsze rundy, a nie puszczał finałów, etc.

Nastawiłem się na to, że jak chcę oglądać jakiś mecz, to tylko transmisja z netu daje pewność.

Wróć do „Audycje, filmy, artykuły i inne publikacje...”