Awatar użytkownika
htb
Senior
Senior
Posty: 3294
Rejestracja: 10 wrz 2009, 15:14
Lokalizacja: Warszawa

Adidas Barricade vs. Acics GEL-RESOLUTION 7

Ponieważ moje Barki przed wybuchem zarazy dały znać że ich żywot dobiega końca zacząłem się rozglądać za nowym obuwiem. Generalnie z moich obecnych Barricade jestem bardzo zadowolony. Może mogłyby by być trochę bardziej przewiewne, ale problemu nie ma.
Zacząłem szukać i przynajmniej z wyglądu wydaje mi się że bardzo zbliżone są GEL-RESOLUTION 7.
Ciężko teraz podjechać do sklepu i przymierzyć, ale może ktoś miał okazję grać w jednych i drugich i mógłby się podzielić wrażeniami. Jak rozmiarówka adasia ma się do asics'a, szerokość, wentylacja, stabilność, itp. itd.
Obrazek
_____
dariuszek75
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 189
Rejestracja: 2 sie 2009, 15:21
Lokalizacja: Tarnobrzeg

Re: Adidas Barricade vs. Acics GEL-RESOLUTION 7

Więc tak krótko. Używałem jednych i drugich. Przewaga GL7 praktycznie w każdym wymienionym aspekcie. Rozmiarówka jak dla mnie identyczna. Zarówno w jednych jak i drugich noszę rozmiar 42 - czyli wkładka 26.5cm. Nie ukrywam, iż zakochałem się w GR7. Miałem poprzednie modele, problem zawsze był ten sam, pękały na zgięciach. Reklamacje rozpatrzone pozytywnie, jak to w Strefie Tenisa ale niedosyt pozostał. GR7 są dużo bardziej trwałe, owszem bardziej pasują do normalnej lub wąskiej stopy - to mi akurat pasuje. Wentylacja nigdy nie była mocną stroną zarówno jednych jak i drugich. Ale jestem pod wrażeniem stabilności i ochrony stawu skokowego. Z racji tego, iż grałem zawodowo w kosza, używałem długi czas stabilizatora oraz tejpów to tzw. arch support jest dla mnie najważniejszy. I tu również Asics nie odbiega dużo od Barricade, które były pod tym względem jednymi z lepszych. Spójrz na stronę Asics Outlet, może znajdziesz swój rozmiar w dobrej cenie. Przesyłka i odsyłka gratis, jak również w przypadku niektórych modeli 30 dniowy okres testowy.
Robinson
Orator
Orator
Posty: 674
Rejestracja: 20 lut 2013, 19:29

Re: Adidas Barricade vs. Acics GEL-RESOLUTION 7

dariuszek75 pisze: 15 kwie 2020, 13:21Spójrz na stronę Asics Outlet, może znajdziesz swój rozmiar w dobrej cenie.
Szkoda, że nie ma mojego rozmiaru 42,5. :(
Ale może autor tematu będzie miał szczęście.
Clapton
Weteran
Weteran
Posty: 1137
Rejestracja: 13 sie 2007, 19:59

Re: Adidas Barricade vs. Acics GEL-RESOLUTION 7

Od wielu wielu lat gram w Asics Gel Resolution począwszy od wersji 5 poprzez 6 i obecnie 7. Bardzo dobrze trzymają stopę, zapewniają w właściwy komfort oraz stabilizację. Podeszwa o bardzo dobrej trakcji. Solidnie wykonane, jakościowo bardzo dobre. Ja osobiście polecam.
dariuszek75
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 189
Rejestracja: 2 sie 2009, 15:21
Lokalizacja: Tarnobrzeg

Re: Adidas Barricade vs. Acics GEL-RESOLUTION 7

Robinson pisze: 15 kwie 2020, 19:03
dariuszek75 pisze: 15 kwie 2020, 13:21Spójrz na stronę Asics Outlet, może znajdziesz swój rozmiar w dobrej cenie.
Szkoda, że nie ma mojego rozmiaru 42,5. :(
Ale może autor tematu będzie miał szczęście.
https://outlet.asics.com/pl/pl-pl/gel-r ... h=Standard
https://outlet.asics.com/pl/pl-pl/gel-r ... h=Standard
Uprzedzę pytanie, owszem wersja dla kobiet ale to kolorystyka unisex :D a rozmiarówka pełna. I pamiętaj, zawsze możesz darmowo odesłać
Awatar użytkownika
htb
Senior
Senior
Posty: 3294
Rejestracja: 10 wrz 2009, 15:14
Lokalizacja: Warszawa

Re: Adidas Barricade vs. Acics GEL-RESOLUTION 7

Właśnie dlatego że darmowy zwrot to chyba zaryzykuję. To czego się obawiam że mogą być za wąskie. Bo podają że to standardowa szerokość ale nie wiem jak ona się ma do Barków.
No i drugi problem, kiedy będzie okazja je przetestować. :) Mam nadzieję że już niedługo. :)
No i trochę rozmiar. Jak patrzę na swoje buty to każde mam w innym rozmiarze. :) Do biegania dwie różne firmy i inny rozmiar dla każdej, do tenisa inny. Więc o kant d... można potłuc te tabelki co wrzucają na stronach.
Obrazek
_____
dariuszek75
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 189
Rejestracja: 2 sie 2009, 15:21
Lokalizacja: Tarnobrzeg

Re: Adidas Barricade vs. Acics GEL-RESOLUTION 7

Najważniejsza jest wkładka buta podawana w cm. Ja mam osobiście 26.5 to daje 42 w adidasie, nike lub asics. Ale już 41 w mizuno czy lotto. Jest jeszcze kwestia czy lubisz grać np. w dwóch parach skarpet albo wolisz mieć luz w palcach. Sporo osób kupuje pół rozmiaru większe. Paznokcie ładniejsze :D.
Awatar użytkownika
htb
Senior
Senior
Posty: 3294
Rejestracja: 10 wrz 2009, 15:14
Lokalizacja: Warszawa

Re: Adidas Barricade vs. Acics GEL-RESOLUTION 7

Teraz to muszę pomyśleć, bo skończył się rabat 30%, więc ciśnienia dużego już nie ma.
Obrazek
_____
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Adidas Barricade vs. Acics GEL-RESOLUTION 7

Nie myśl, kupuj. ;) Tylko faktura na sąsiada. :P
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
htb
Senior
Senior
Posty: 3294
Rejestracja: 10 wrz 2009, 15:14
Lokalizacja: Warszawa

Re: Adidas Barricade vs. Acics GEL-RESOLUTION 7

Myślałem że może na naszego Tomka. :) On chętnie wspiera trenerów to może i mi by buty zasponsorował. :)
Obrazek
_____
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Adidas Barricade vs. Acics GEL-RESOLUTION 7

htb pisze: 18 kwie 2020, 16:47 Myślałem że może na naszego Tomka. :) On chętnie wspiera trenerów to może i mi by buty zasponsorował. :)
Pomyślałem o Nim od razu, serio. :) Celowo nie napisałem, a mnie korciło, żeby nie było, że ciągle tylko ja Go "kopię". :P
Dzięki! :)
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P

Wróć do „Inny sprzęt”