Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: Znaczenie sprzętu na poziomie amatorskim

Tytuł: Dobór obuwia, wiązań etc.
El Diablo pisze:Dobór odpowiedniego rodzaju wiązania...
Dla wielu błahy element, a jak się okazuje bardzo istotny. Dzięki doborowi odpowiedniego wiązania oraz przeplotu sznurówek możemy dopasować but do naszych potrzeb i wyeliminować niektóre z problemów jakie mogą pojawić się w trakcie użytkowania obuwia.

Źródło główne #1... Źródło główne #2...
Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.
Awatar użytkownika
PitS
PATHFINDER
PATHFINDER
Posty: 13064
Rejestracja: 9 sie 2007, 22:21
Lokalizacja: Kielce/Opoczno
Kontakt: Strona WWW

Re: Odp: Re: Znaczenie sprzętu na poziomie amatorskim

Kerm pisze:
Lechu67 pisze:
Kerm pisze: :D Niestety pudło, to też nie to. Tak czy inaczej - koniec offtopu. :wink:
A może to : miałem podobnie, zacząłem solidniej zawiązywać buty i przeszło - jak ściślej zawiążesz buty w okolicach śródstopia to noga nie będzie przesuwała się w bucie (do przodu ) i nie będzie nacisku na palce.
O widzisz, to może być kwestia wiązania butów.. przy najbliższej grze się okaże. Dzięki!

Wysłane z Note II
Brawo Lechu, ilekroć nie chciało mi się zawiązać butów po rozgrzewce i noga jeździła przód-tył, zawsze tak miałem. rotfl
Każdy ma prawo do wolnej, nieskrepowanej wypowiedzi, a granice dobrego smaku - zakładamy, że - każdy potrafi sobie postawić sam. Spór jest naturalną esencją forum internetowego, a różnice poglądów jego paliwem. Ważne jest jednak, aby nadmiar paliwa nie zdusił dyskusji. - YtB
Awatar użytkownika
ppeter
Senior
Senior
Posty: 4949
Rejestracja: 18 gru 2006, 17:57
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Znaczenie sprzętu na poziomie amatorskim

Ostatnio zacząłem interesować się badmintonem i jako najważniejszy element wyposażenia badmintonisty wymieniane są buty, ze względu na dynamikę poruszania. Rakietka wymieniana jest gdzieś na końcu, nawet naciąg jest ważniejszy. Nie mam na tyle wiedzy i doświadczenia, żeby się do tego odnieść ale zastanawiam się czy w przypadku tenisa, nie trzeba by zacząć również od dobrych butów na początek.
Obrazek
Super G V1 Pro
NTRP - 4.0
Sam fakt istnienia prawa o ochronie uczuć religijnych jest najlepszym dowodem tego, że religie by nie przetrwały w warunkach prawdziwej wolności myśli i słowa.
"Ojczyznę wolną racz nam wrócić Panie?!".
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: Znaczenie sprzętu na poziomie amatorskim

ppeter pisze:Ostatnio zacząłem interesować się badmintonem i jako najważniejszy element wyposażenia badmintonisty wymieniane są buty, ze względu na dynamikę poruszania. Rakietka wymieniana jest gdzieś na końcu, nawet naciąg jest ważniejszy. Nie mam na tyle wiedzy i doświadczenia, żeby się do tego odnieść ale zastanawiam się czy w przypadku tenisa, nie trzeba by zacząć również od dobrych butów na początek.
Buty w każdym z wymienionych sportów są ważne. Jednak kwestia rakiety w przypadku badmintona jest jakby nie było inna niż w przypadku tenisa. Jakby nie było masa tak rakiety jak i piłki odbiega od odpowiedników w badmintonie. A co za tym idzie, spekuluję bo nie gram, "kontuzjogenność" inna w tym aspekcie.

Zagrałem bodajże 2 razy w badmintona z kolegą kolegi, który miał porządny sprzęt i grywał. Zupełnie inna dyscyplina. Bardzo dynamiczna, wymaga większej elastyczności. Oczywiście na podstawie takiego doświadczenia nie powinienem wydawać wyroków ale ciężko mi sobie wyobrazić kontuzję łokcia w wyniku uprawiania tej dyscypliny.
Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.
hitman
Senior
Senior
Posty: 2135
Rejestracja: 10 lip 2009, 06:51
Lokalizacja: Lublin
Kontakt: Strona WWW

Re: Znaczenie sprzętu na poziomie amatorskim

Czy to już czas, bym się wypowiedział w tym temacie?
Piotr Szyba.
Awatar użytkownika
ppeter
Senior
Senior
Posty: 4949
Rejestracja: 18 gru 2006, 17:57
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Znaczenie sprzętu na poziomie amatorskim

El Diablo pisze:Zagrałem bodajże 2 razy w badmintona z kolegą kolegi, który miał porządny sprzęt i grywał. Zupełnie inna dyscyplina. Bardzo dynamiczna, wymaga większej elastyczności. Oczywiście na podstawie takiego doświadczenia nie powinienem wydawać wyroków ale ciężko mi sobie wyobrazić kontuzję łokcia w wyniku uprawiania tej dyscypliny.
Może LD się wypowie ale co prawda pewnie nie łokieć ale nadgarstek może być mocno narażony. Byłem przekonany, że gra się jednym uchwytem, tymczasem pomimo tego, że rakietkę trzyma się jedną ręką, to uchwyt jest zmieniany do różnych uderzeń i ciężar rakietki może odgrywać dużą rolę.
Obrazek
Super G V1 Pro
NTRP - 4.0
Sam fakt istnienia prawa o ochronie uczuć religijnych jest najlepszym dowodem tego, że religie by nie przetrwały w warunkach prawdziwej wolności myśli i słowa.
"Ojczyznę wolną racz nam wrócić Panie?!".
Awatar użytkownika
Marcoone
Starszy Forumowicz
Starszy Forumowicz
Posty: 389
Rejestracja: 2 lip 2012, 22:16
Lokalizacja: Jelenia Góra

Re: Znaczenie sprzętu na poziomie amatorskim

Kontuzjogenność wynikającą z masy rakietki raczej bym wykluczył. Rakietki do badmintona ważą od 75g (superlight) do 94 g - mowa oczywiście o masie bez naciągu i owijki (vibrastopów się nie stosuje bo nie ma takiej potrzeby). Tak więc można śmiało założyć, że rakietka badmintonowa jest 3 razy lżejsza od tenisowej, a dodatkowo biorąc pod uwagę że lotka też jest znacząco lżejsza od piłki tenisowej to trudno tutaj poszukiwać kontuzjogenności.

Kontuzje w badmintonie są raczej związane z nogami. Wynika to z tego, że w tej dyscyplinie jest znacznie więcej gwałtownych przyspieszeń, zmian kierunku, hamowań i innych spraw gdzie ogólnie pojęta zwinność ma znaczenie. Można sobie ewentualnie wyobrazić kontuzję związane z nadgarstkiem, którym gra się znacznie intensywniej niż w tenisie. Tutaj nadgarstek uczestniczy praktycznie w każdym uderzeniu, szczególnie backhand jest obciążający dla nadgarstka i jest znacznie trudniejszym uderzeniem niż w tenisie ziemnym (wykonany prawidłowo backhand, umożliwia spokojnie przerzucenie lotki z jednego końca boiska na drugi). Ale przy prawidłowej technice raczej nie powinno to być wielkim problemem - oczywiście mówimy o obciążeniach na poziomie amatorskim. Mało kto tutaj narzeka na "bolące łokcie" czy też nadgarstek. Przynajmniej ja się z tym nie spotkałem, a gram w badmintona od 6-7 lat dość regularnie (2 razy w tygodniu).

Wróć do „Różności tenisowe”