Awatar użytkownika
DUN I LOVE
Ambasador
Ambasador
Posty: 832
Rejestracja: 13 lut 2009, 19:37
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt: Strona WWW

Polskie serwisy sportowe - poziom artykułów.

http://www.eurosport.pl/tenis/atp-waszy ... news.shtml

Kiedyś by mnie coś takiego z lekka śmieszyło, ale teraz wydaje mi się to niepoważne. Jak mam czytać i ufać informacjom podawanym przez różnego rodzaju polskie serwisy, skoro występują tam czasami problemy z poprawnym napisaniem nazwiska czołowego tenisisty świata?

Kiedyś przeczytałem w jednym artykule: "Roger Federer w lipcu 2007 roku po raz 4 z rzędu wygrał Wimbledon". Jak już ktoś pisze dla poczytnych serwisów to mógłby chociaż się upewnić, na czym polega "wyrównanie rekordu Borga - 5 kolejnych sukcesów w Wimbledonie".

Macie jakieś zdanie na ten temat czy podchodzicie do tego z przymrużeniem oka? ;)
mtenis team
Awatar użytkownika
wyczesany
Ludzkie oblicze Władzy
Ludzkie oblicze Władzy
Posty: 7930
Rejestracja: 8 paź 2008, 15:12

Re: Polskie serwisy sportowe - poziom artykułów.

W tym przypadku to chyba tylko literówka, bo dalej napisali poprawnie, ale z drugiej strony w temacie artykułu nie powinno być nawet takich błędów. Jakie mam zdanie na ten temat? Nie mam, bo prawie nie czytam artykułów dotyczących sportu.
Ostatnio zmieniony 6 sie 2010, 12:30 przez wyczesany, łącznie zmieniany 1 raz.
Prezes fanklubu Staśka :D
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Polskie serwisy sportowe - poziom artykułów.

Moja ocena poziomu notek w serwisach? - rotfl rotfl rotfl
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
DUN I LOVE
Ambasador
Ambasador
Posty: 832
Rejestracja: 13 lut 2009, 19:37
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt: Strona WWW

Re: Polskie serwisy sportowe - poziom artykułów.

wyczesany pisze:W tym przypadku to chyba tylko literówka, bo dalej napisali poprawnie, ale z drugiej strony w temacie artykułu nie powinno być nawet takich błędów. Jakie mam zdanie na ten temat? Nie mam, bo prawie nie czytam artykułów dotyczących sportu.
Wiesz literówka literówką, ale...

Kiedyś też miałem "olewczy" stosunek do tego typu szczegółów (zresztą tutejsza administracja mogła tego pośednio doświadczyć, w innym miejscu). Z czasem jednak doceniłem (zrozumiałem), że kaleczenie języka w jakikolwiek sposób to same minusy.

Nie po to mamy programy, dokumenty tekstowe z edytorem, by pisząc do poczytnego (było nie było) serwisu, mieć na uwadze to, że sporo osób może to przeczytać.

Czytam zagraniczne serwisy, nie spotkałem się z jakimkolwiek błędem - od redakcyjnych począwszy, na merytorycznych skończywszy. Toż po to tych ludzi tam się zatrudnia.
mtenis team
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Polskie serwisy sportowe - poziom artykułów.

Zgroza polega na tym, że za "to" się tym ludziom płaci ...
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P

Wróć do „Audycje, filmy, artykuły i inne publikacje...”