Awatar użytkownika
HeadShot
Senior
Senior
Posty: 2895
Rejestracja: 2 lut 2008, 10:50

Buty na mączkę i nie tylko.

Oj, dawno nie pisałem, głównie przez pobyt na wakacjach, na których właśnie niestety rozwaliłem swoje Vapory, poprzecierały się po bokach i z tyłu wewnętrznej części, nie umiem tego dokładniej określić, słyszałem jednak, że to dość częsty problem z Vaporami, hubi1212 mnie przed tym ostrzegał, jemu poszły dokładnie w tym samym miejscu. Do tego już trochę starła się podeszwa, zacząłem się czuć w nich trochę niepewnie.

Co bym chciał od butów ? Hm, na pewno tego, żeby trzymały troszkę dłużej niż pół roku, jak to miało miejsce tym razem, dlatego nie chcę raczej znowu decydować się na Vapory, co do innych modeli Nike nie mam żadnych obiekcji. Grać będę głównie na clayu, aczkolwiek chciałbym, żeby w razie czego móc pograć w nich na sztucznej trawie czy hardzie. Do tego miałbym ochotę zamknąć się w 300zł.

Patrząc po różnych Sportclubach itp. nie widziałem wiele ciekawego, patrząc samemu to myślałem o Oscillatach, trochę boję się jednak tego niskiego osadzenia stopy, poza tym nie ukrywam że średnio mi się podobają wizualnie, a to też ma jakieś (niewielkie ale jednak) znacznie.

Będę bardzo dźwięczny za jakieś propozycje :)
#NKrising
TadX
Senior
Senior
Posty: 4833
Rejestracja: 6 wrz 2008, 23:16

Re: Buty na mączkę i nie tylko.

Adidasy Geniusy. Jestem bardzo zadowolony. Używam IIek teraz, ale Iki wciąż, pomimo rocznej eksploatacji, są dobre do gry (choć poprzecierane na perforacjach, jednak nie są to pęknięcia).

Ogólnie rzecz biorąc buty Adidasa są trwalsze niż Nike. Nawet paru sprzedawców mi tak powiedziało. Polecałbym Ci właśnie tą markę, jeśli chodzi o buty.
Awatar użytkownika
HeadShot
Senior
Senior
Posty: 2895
Rejestracja: 2 lut 2008, 10:50

Re: Buty na mączkę i nie tylko.

Daaaawno, dawno temu, grałem Tirandami, i z tego co pamiętam byłem zadowolony, więc z marką Adidasa mam dobre wspomnienia co do butów. Geniusy II (biało-zielone) przykuły mój wzrok gdy patrzyłem na ofertę SC, do tego podeszwa też mi pasowała, tylko kurczę cena o jakieś 5 dyszek za duża na moje możliwości...

Kiedyś widziałem w obniżkach Geniusy Pool, teraz niestety albo oślepłem albo znikły :/

Korzystając z tego, że używasz tych butów, możesz powiedzieć jak spisują się na cegle ?
#NKrising
Awatar użytkownika
napalm
Zaobrączkowany!
Zaobrączkowany!
Posty: 1821
Rejestracja: 17 lis 2008, 18:29

Re: Buty na mączkę i nie tylko.

Zwróć uwagę na to, że w Oscillate'ach wentylacja praktycznie nie istnieje... Sam but wygodny, znakomicie trzyma kostkę i ścięgno.
Quidquid latine dictum sit, altum videtur.
TadX
Senior
Senior
Posty: 4833
Rejestracja: 6 wrz 2008, 23:16

Re: Buty na mączkę i nie tylko.

HeadShot pisze:Korzystając z tego, że używasz tych butów, możesz powiedzieć jak spisują się na cegle ?
Podeszwa w I i II jest taka sama. Jakby co zapraszam do mojej recki ;) Powiem tak - grałem w upały, podczas dużych wilgotności powietrza (jak w dżungli chyba) i wiesz - ze stopami nie miałem problemów. Wentylacja dla mnie jest ok, trzymanie stopy tak samo. Nie mam nagłych uślizgów. Ogólnie rzecz biorąc noszę się z zamiarem kupna jeszcze jednej pary tych butów, gdy tylko pójdą jeszcze w dół.
Andrew111
Bywalec
Bywalec
Posty: 96
Rejestracja: 26 lip 2008, 21:58
Lokalizacja: Gdańsk/Warszawa

Re: Buty na mączkę i nie tylko.

Barricade 5 - spełniają wszystkie wymagania.
Ich minusem a zarazem plusem jest nieco większa waga niż w przypadku innych adidasów do tenisa - po prostu czuć, że masz te kapcie na nodze. Dla mnie to zaleta.
Czuję się w nich bezpieczny i solidnie usytuowany w każdej pozycji.
NTRP ~5.0
Jedyną drogą rozwoju jest ciągłe podnoszenie poprzeczki. Jedyną miarą sukcesu jest wysiłek jaki włożyliśmy aby go osiągnąć...
Awatar użytkownika
HeadShot
Senior
Senior
Posty: 2895
Rejestracja: 2 lut 2008, 10:50

Re: Buty na mączkę i nie tylko.

Primo, dzięki za odzew :) Muszę dokładnie poszukać oferty sklepów, jak znajdę Geniusy/Barki do 300 PLN to zdecyduję się, z tego co widzę podeszwa podobna, bardziej jednak skłaniałbym butom lżejszym, skoro do tego oferują dobrą trwałość.
#NKrising
Awatar użytkownika
htb
Senior
Senior
Posty: 3294
Rejestracja: 10 wrz 2009, 15:14
Lokalizacja: Warszawa

Re: Buty na mączkę i nie tylko.

Jedynki masz np. tutaj http://Allegro.pl/item1177220787_adidas ... sport.html , cena niewiele powyżej 200PLN, tylko należy pamiętać że Geniusy to buty na niezbyt szeroką stopę. Dla szerszej stopy Barki.
Obrazek
_____
Awatar użytkownika
HeadShot
Senior
Senior
Posty: 2895
Rejestracja: 2 lut 2008, 10:50

Re: Buty na mączkę i nie tylko.

Znalazłem też na stronie tego sklepu to:
http://www.e-megasport.com/product-pol- ... ovak-.html
Cenowo porównywalnie, a nieco bardziej wizualnie mi pasują, jeżeli do poniedziałku nie znajdę czegoś ciekawszego (w sumie nie wiem za bardzo co mógłbym znaleźć) to złożę zamówienie.
#NKrising
Awatar użytkownika
jaccol55
Starszy Forumowicz
Starszy Forumowicz
Posty: 411
Rejestracja: 21 mar 2008, 13:27

Re: Buty na mączkę i nie tylko.

Awatar użytkownika
HeadShot
Senior
Senior
Posty: 2895
Rejestracja: 2 lut 2008, 10:50

Re: Buty na mączkę i nie tylko.

Aż taki oryginalny nie chcę być :lol:

A poważnie, to grał ktoś coś w nich i może bliżej coś napomknąć ? Bo nie miałem kompletnie nigdy styczności z tą marką, tyle co ze słyszenia...
#NKrising
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: Buty na mączkę i nie tylko.

Najlepiej oceniane modele to:
Defiery RS
Stabilor

Z czego oba modele nie są u nas jeszcze dostępne. Ja używam Stabilorów. Za rok czy dwa pewnie napiszę reckę do nich.
Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.
Awatar użytkownika
Obiektyw
STRATEG
STRATEG
Posty: 6842
Rejestracja: 22 paź 2007, 15:10
Lokalizacja: Warszawa

Re: Buty na mączkę i nie tylko.

Znam gościa, który od jakiegoś czasu pomyka w Accomplish'ach. Jest zadowolony.

Ja osobiście, mam od jakiego czasu ochotę "wejść" w Asicsy. Kto w nich gra mówi, że zostaje przy tej marce. Podobno są świetne.
Obrazek
Szacowane NTRP: 3.75 ... zrobiłem postęp
Załoga TenisNET
Awatar użytkownika
Smyk
Weteran
Weteran
Posty: 1282
Rejestracja: 24 lip 2008, 09:15
Lokalizacja: Zaodrze

Re: Buty na mączkę i nie tylko.

HeadShot pisze:A poważnie, to grał ktoś coś w nich i może bliżej coś napomknąć ?
Grałem dwa sezony Defiery'ami. Bardzo komfortowy but ze świetnym tłumieniem. Jak dla mnie to jednak zbyt komfortowy i zbyt miękki but, do tego dla dość szerokiej stopy. Z tego powodu trochę cierpi trakcja. Na doślizgach tego nie czuć, ale przy nagłych zmianach kierunku owszem. Po ok. 3 miesiącach buty sprawiały wrażenie trochę rozczłapanych [1]. Podwójne skarpety i dodatkowa wkładka nie pomogły. Jak po nich założyłem Barricade'y czułem się jak w "butach narciarskich na szynach". Trwałość też mogłaby być lepsza - po 1,5 roku zaczęły pękać w zgięciach a szewc musiał poprawiać co po niektóre szwy.

Według mnie K-Swiss'y Defier to bardzo wygodne i komfortowe buty, ale do bardzo dynamicznego poruszania się po korcie są za miękkie. Nie wiem jak inne modele. Tu na Zaodrzu 90% panów 55+ biega w K-Swiss'ach.

[1] - muszę dodać, że jestem dość dużym i ciężkim trzmielem (186cm/110kg), dlatego każdy but ma ze mną "ciężkie" życie ;)
Carpe diem, quam minimum credula postero ...
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: Buty na mączkę i nie tylko.

Stabilory mają podobnie, chociaż nie mogę jeszcze ocenić trwałości. Trakcja mogłaby być lepsza ale komfort jakby się chodziło w gąbce. Stopa nic nie czuje. Można biegać od rana do wieczora.
Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.

Wróć do „Buty”