Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: WIMBLEDON 2011 (WIELKI SZLEM)

Kończy się tenis na trawie dla krów, wracamy na normalne korty :)
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
robpal
Senior
Senior
Posty: 4737
Rejestracja: 16 maja 2009, 23:39
Lokalizacja: Palaiseau

Re: WIMBLEDON 2011 (WIELKI SZLEM)

Vivid pisze:Kończy się tenis na trawie dla krów, wracamy na normalne korty :)
Na hard wolniejszy od clayu, strasznie normalne... ;)
mtenis team

"He's going to be around in the top two or three in the world for as long as he wants to be. He's an animal, a great athlete and a great player."
Pete Sampras o Rafaelu Nadalu
"Lecę do Montrealu, gdzie brnę do samego finału z hiszpańskim młokosem, o którym mówią wszyscy. To Rafael Nadal. Nie mogę go pokonać. Nie mogę go oszacować. Nie widziałem nikogo, kto by się tak poruszał po korcie tenisowym."
Andre Agassi, "Open"
Awatar użytkownika
Matioszu
Starszy Forumowicz
Starszy Forumowicz
Posty: 374
Rejestracja: 19 lip 2010, 00:26

Re: WIMBLEDON 2011 (WIELKI SZLEM)

No i ten "skreślony" Federer zrobił więcej krzywdy Djokovicowi niż Nadal. "Kółko", które zostało tu przedstawione chyba rzeczywiście ma miejsce. Rafa popełniał tak wiele prostych, niewytłumaczalnych błędów, że może to być wina tylko i wyłącznie jego psychiki.
Teraz nadchodzi US Open Series i moim zdaniem wszystko rozegra się między Djokovicem a Federerem (w Mastersach może namieszać Murray, bo na więcej go nie stać). Nadal dostał srogie baty, a nawierzchnia podczas amerykańskiego lata jest dla niego najgorsza, więc nie widzę tu większych szans. No, chyba że w Nowym Yorku Hiszpan doczłapie się do półfinału, a tam będzie czekał Roger, to może być różnie... Tak czy inaczej THE KING WILL BE BACK!*

*Król powróci!
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: WIMBLEDON 2011 (WIELKI SZLEM)

Chyba już nie ma wątpliwości że jest to sezon Djokovica.
JEDNA przegrana w sezonie, 2 tytuły WS i 6 tytułów tj. Rzym (Clay), Madryt (Clay), Belgrad (Clay), Miami (Hard), Indian Wells (Hard), Dubaj (Hard)... żeby było śmieszniej 3 w królestwie Rafy...
Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.
monfils34
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 255
Rejestracja: 25 cze 2011, 19:13

Re: WIMBLEDON 2011 (WIELKI SZLEM)

Brawo Djoko :::yay::: finał nie był porywający tylko pierwszy set stał na wysokim poziomie, w drugim rewalacyjnie grał Djoković.
Kiri
Nowy
Nowy
Posty: 9
Rejestracja: 27 mar 2010, 19:11

Re: WIMBLEDON 2011 (WIELKI SZLEM)

Przepiękny Wimbledon :D
Awatar użytkownika
robpal
Senior
Senior
Posty: 4737
Rejestracja: 16 maja 2009, 23:39
Lokalizacja: Palaiseau

Re: WIMBLEDON 2011 (WIELKI SZLEM)

Matioszu pisze:Tak czy inaczej THE KING WILL BE BACK!*

*Król powróci!
Zgadza się, Nadal ma 25 lat i jeszcze dużo przed nim :D
mtenis team

"He's going to be around in the top two or three in the world for as long as he wants to be. He's an animal, a great athlete and a great player."
Pete Sampras o Rafaelu Nadalu
"Lecę do Montrealu, gdzie brnę do samego finału z hiszpańskim młokosem, o którym mówią wszyscy. To Rafael Nadal. Nie mogę go pokonać. Nie mogę go oszacować. Nie widziałem nikogo, kto by się tak poruszał po korcie tenisowym."
Andre Agassi, "Open"
monfils34
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 255
Rejestracja: 25 cze 2011, 19:13

Re: WIMBLEDON 2011 (WIELKI SZLEM)

Nie o to mu chodziło :D
Awatar użytkownika
Matioszu
Starszy Forumowicz
Starszy Forumowicz
Posty: 374
Rejestracja: 19 lip 2010, 00:26

Re: WIMBLEDON 2011 (WIELKI SZLEM)

robpal pisze:
Matioszu pisze:Tak czy inaczej THE KING WILL BE BACK!*

*Król powróci!
Zgadza się, Nadal ma 25 lat i jeszcze dużo przed nim :D
Masz rację, jak już król wróci to przed Nadalem jeszcze wiele porażek z Rogerem Federerem I vel Zajęcze Serce rotfl Ale nie martw się, przynajmniej będzie Hiszpana na obiad zapraszał, bo ten będzie miał wiele tacek na owoce :]
Awatar użytkownika
ppeter
Senior
Senior
Posty: 4949
Rejestracja: 18 gru 2006, 17:57
Lokalizacja: Rzeszów

Re: WIMBLEDON 2011 (WIELKI SZLEM)

robpal pisze:
Matioszu pisze:Tak czy inaczej THE KING WILL BE BACK!*

*Król powróci!
Zgadza się, Nadal ma 25 lat i jeszcze dużo przed nim :D
Może na przykład zająć się produkcją wina. :D
Tak poważnie, to z roku na rok będzie mu coraz ciężej, więc jak chce dogonić Feda, to ma na to góra dwa może trzy lata.
Obrazek
Super G V1 Pro
NTRP - 4.0
Sam fakt istnienia prawa o ochronie uczuć religijnych jest najlepszym dowodem tego, że religie by nie przetrwały w warunkach prawdziwej wolności myśli i słowa.
"Ojczyznę wolną racz nam wrócić Panie?!".
Awatar użytkownika
robpal
Senior
Senior
Posty: 4737
Rejestracja: 16 maja 2009, 23:39
Lokalizacja: Palaiseau

Re: WIMBLEDON 2011 (WIELKI SZLEM)

Ja nigdy nie wierzyłem i wciąż nie wierzę, że on Feda przegoni. Za dużo wysiłku wkłada w te WSy.
mtenis team

"He's going to be around in the top two or three in the world for as long as he wants to be. He's an animal, a great athlete and a great player."
Pete Sampras o Rafaelu Nadalu
"Lecę do Montrealu, gdzie brnę do samego finału z hiszpańskim młokosem, o którym mówią wszyscy. To Rafael Nadal. Nie mogę go pokonać. Nie mogę go oszacować. Nie widziałem nikogo, kto by się tak poruszał po korcie tenisowym."
Andre Agassi, "Open"
Albert
Orator
Orator
Posty: 582
Rejestracja: 7 cze 2011, 19:32

Re: WIMBLEDON 2011 (WIELKI SZLEM)

robpal pisze:Za dużo wysiłku wkłada w te WSy.
Gdyby nie wkładał to raczej nie miałby tyle tytułów.
ariel
Starszy Forumowicz
Starszy Forumowicz
Posty: 372
Rejestracja: 3 mar 2008, 18:34
Lokalizacja: Poznań
Kontakt: Strona WWW

Re: WIMBLEDON 2011 (WIELKI SZLEM)

robpal pisze:Ja nigdy nie wierzyłem i wciąż nie wierzę, że on Feda przegoni. Za dużo wysiłku wkłada w te WSy.
A mi się coraz bardziej wydaje, że dogoni. Fed nie wygra już raczej niczego, Rafa pewnie tak. No i pomimo tego, że szalenie lubię Novaka, to jednak chyba ta nieziemska forma kiedyś się skończy. Zresztą, bądźmy szczerzy, dzisiaj dobrze było jedynie w dwóch pierwszych setach. Czwarty to bardziej prezent od Rafy niż zasługa Nole'a.
None but Jesus...
http://thaleia.pl
Awatar użytkownika
PitS
PATHFINDER
PATHFINDER
Posty: 13064
Rejestracja: 9 sie 2007, 22:21
Lokalizacja: Kielce/Opoczno
Kontakt: Strona WWW

Re: WIMBLEDON 2011 (WIELKI SZLEM)

Nadal nie miał jak ugryźć Djokovica. Próbował zagrać wysokim tempem i kątami ale tempo gry i kąty jakie grał Novak przerastały Nadala. Innych pomysłów nie było, bo i skąd?

Ponieważ Nole jest w stanie obecnie grać w tempie Nadala to z nim wygrywa. Opracowanie strategii na Hiszpana nie było trudne po obejrzeniu finału Feda gdzie lepszy technicznie gracz przegra ze słabszym przez to że nie był w stanie nadążyć z tempem gry.

Z Nadalem można wygrać "zabierając mu czas" jak to ktoś ładnie ujął. Fed mógłby zabrać Nadalowi czas grając agresywnie, ale musi być bezbłędny i szybszy.

Novak jest wystarczająco szybki żeby przyjąć warunki gry Nadala i być w tym stylu lepszym. Jeśli nie nastąpią jakieś problemy zdrowotne u Novaka to o kolejne tytuły WS u Nadala może być ciężko.

Jego waleczność jak nie ma pomysłu na grę też jest przereklamowana.
Każdy ma prawo do wolnej, nieskrepowanej wypowiedzi, a granice dobrego smaku - zakładamy, że - każdy potrafi sobie postawić sam. Spór jest naturalną esencją forum internetowego, a różnice poglądów jego paliwem. Ważne jest jednak, aby nadmiar paliwa nie zdusił dyskusji. - YtB
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: WIMBLEDON 2011 (WIELKI SZLEM)

Zobaczymy jak panowie będą sobie radzić na kortach twardych i potem w halach.
Będę też obserwował Kvitovą, no w końcu jak już zauważyłem że taka zawodniczka jest to już wypada rotfl
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Albert
Orator
Orator
Posty: 582
Rejestracja: 7 cze 2011, 19:32

Re: WIMBLEDON 2011 (WIELKI SZLEM)

Jak myślicie, czy Djoko będzie miał fenomenalny bilans zwycięstw i porażek taki jak miał Roger. Przypomnę rok 2005 - 81:4 i rok 2006 - 92:5?
Awatar użytkownika
robpal
Senior
Senior
Posty: 4737
Rejestracja: 16 maja 2009, 23:39
Lokalizacja: Palaiseau

Re: WIMBLEDON 2011 (WIELKI SZLEM)

PitS pisze: Jego waleczność jak nie ma pomysłu na grę też jest przereklamowana.
Nigdy wcześniej nie miał takiego, co by mu "podskoczył". Teraz jest Djoković, który nie dość, że się go nie boi, to jeszcze wygrywa z nim jego własną bronią. To chyba nie w waleczności jest problem, tylko w ogólnej wierze we własne umiejętności.
Oby nie było jak z Agassim w 1996 roku, kiedy po przegranym finale US Open na 3 lata w zasadzie zszedł na bok :/
mtenis team

"He's going to be around in the top two or three in the world for as long as he wants to be. He's an animal, a great athlete and a great player."
Pete Sampras o Rafaelu Nadalu
"Lecę do Montrealu, gdzie brnę do samego finału z hiszpańskim młokosem, o którym mówią wszyscy. To Rafael Nadal. Nie mogę go pokonać. Nie mogę go oszacować. Nie widziałem nikogo, kto by się tak poruszał po korcie tenisowym."
Andre Agassi, "Open"
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: WIMBLEDON 2011 (WIELKI SZLEM)

Albert pisze:Jak myślicie, czy Djoko będzie miał fenomenalny bilans zwycięstw i porażek taki jak miał Roger. Przypomnę rok 2005 - 81:4 i rok 2006 - 92:5?
Zależy ile jeszcze zagra. Szanse ma.
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
ppeter
Senior
Senior
Posty: 4949
Rejestracja: 18 gru 2006, 17:57
Lokalizacja: Rzeszów

Re: WIMBLEDON 2011 (WIELKI SZLEM)

PitS pisze:Z Nadalem można wygrać "zabierając mu czas" jak to ktoś ładnie ujął. Fed mógłby zabrać Nadalowi czas grając agresywnie, ale musi być bezbłędny i szybszy.
Wydaje mi się, że dodatkowym atutem Novaka jest to, że dużo i agresywnie gra z obu stron po linii, podczas gdy Fed raczej trzyma się wymian przez środek lub po krosie.
Obrazek
Super G V1 Pro
NTRP - 4.0
Sam fakt istnienia prawa o ochronie uczuć religijnych jest najlepszym dowodem tego, że religie by nie przetrwały w warunkach prawdziwej wolności myśli i słowa.
"Ojczyznę wolną racz nam wrócić Panie?!".
Awatar użytkownika
robpal
Senior
Senior
Posty: 4737
Rejestracja: 16 maja 2009, 23:39
Lokalizacja: Palaiseau

Re: WIMBLEDON 2011 (WIELKI SZLEM)

Rafał walnął prosto z mostu: "Moja gra nie robi na nim wrażenia i muszę to jakoś rozwiązać. Przegrałem z nim 5 razy, to bardzo źle wpływa na moją mentalność. Słabo grałem ważne punkty, zbyt pasywnie. Gdy gram przecinko niemu, to brakuje mi pewności siebie".
Widać też oznaki irytacji: "Ta gra jest prosta, nie przywiązujcie zbyt dużej uwagi do detali. Albo grasz dobrze, albo grasz źle. Nie może tak grać cały czas (rok temu ze mną było to samo)".
mtenis team

"He's going to be around in the top two or three in the world for as long as he wants to be. He's an animal, a great athlete and a great player."
Pete Sampras o Rafaelu Nadalu
"Lecę do Montrealu, gdzie brnę do samego finału z hiszpańskim młokosem, o którym mówią wszyscy. To Rafael Nadal. Nie mogę go pokonać. Nie mogę go oszacować. Nie widziałem nikogo, kto by się tak poruszał po korcie tenisowym."
Andre Agassi, "Open"

Wróć do „Rozgrywki ATP i WTA”