MarcJn
Nowy
Nowy
Posty: 1
Rejestracja: 15 lip 2011, 18:57

Prosiłbym o kilka porad dla początkującego gracza

Witam, w zeszłym roku dopiero zacząłem moją przygodę z tenisem ziemnym.

Dzisiaj byłem pierwszy raz na treningu od kilku miesięcy. I taka rzecz.. doszły mi nowe umiejętności, przez te kilka miesięcy nic nie ćwiczyłem. A tu nagle umiem podkręcać piłkę po odbiciu, co wcześniej nie wychodziło mi w ogóle. Umiem ściąć, wcześniej tylko w siatkę.

Jednak nie o to się rozchodzi, potrzebuję pomocy, jak serwować. Wydaje mi się, że uderzając piłkę, właściwie wszystko robię dobrze, aczkolwiek ciało za bardzo wyrzucam do przodu, i nigdy piłka nie wejdzie w pole.

Więc jeszcze raz takie pytanie: Jak serwować?

Dzięki z góry za odpowiedź.

Pozdrawiam!
Martinek
Senior
Senior
Posty: 2932
Rejestracja: 17 lut 2011, 20:23
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Prosiłbym o kilka porad dla początkującego gracza

Generalnie jest dużo filmików na YT, jak serwować, polecam kanał Fuzzy Yellow Balls 2007.
Awatar użytkownika
PitS
PATHFINDER
PATHFINDER
Posty: 13064
Rejestracja: 9 sie 2007, 22:21
Lokalizacja: Kielce/Opoczno
Kontakt: Strona WWW

Re: Prosiłbym o kilka porad dla początkującego gracza

Martinek pisze:Generalnie jest dużo filmików na YT, jak serwować, polecam kanał Fuzzy Yellow Balls 2007.
Cholera wstyd bo żadnego nie obejrzałem, tj. nie doczekałem aż facet przestanie gadać, stąd nie wiem czy grać potrafi czy tylko opowiada :wink: .
http://www.youtube.com/user/PitSTnT#p/f/39/lhrfqjokS_Q
Tu od razu jest obraz. :D
Każdy ma prawo do wolnej, nieskrepowanej wypowiedzi, a granice dobrego smaku - zakładamy, że - każdy potrafi sobie postawić sam. Spór jest naturalną esencją forum internetowego, a różnice poglądów jego paliwem. Ważne jest jednak, aby nadmiar paliwa nie zdusił dyskusji. - YtB
Awatar użytkownika
ppeter
Senior
Senior
Posty: 4949
Rejestracja: 18 gru 2006, 17:57
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Prosiłbym o kilka porad dla początkującego gracza

MarcJn pisze:Wydaje mi się, że uderzając piłkę, właściwie wszystko robię dobrze, aczkolwiek ciało za bardzo wyrzucam do przodu, i nigdy piłka nie wejdzie w pole.
Na początek bym się skupił na dobrym wyrzucie i pełnym ruchu ręki, tak jak to widać na filmiku, żeby rakieta kończyła ruch koło nóg. Celność przyjdzie później. Chyba najgorsze co można robić na początek to serwis "na packę", byleby weszło w "karo".
Obrazek
Super G V1 Pro
NTRP - 4.0
Sam fakt istnienia prawa o ochronie uczuć religijnych jest najlepszym dowodem tego, że religie by nie przetrwały w warunkach prawdziwej wolności myśli i słowa.
"Ojczyznę wolną racz nam wrócić Panie?!".
Awatar użytkownika
zNei
Orator
Orator
Posty: 547
Rejestracja: 26 gru 2010, 00:09
Lokalizacja: Barlinek
Kontakt: Strona WWW

Re: Prosiłbym o kilka porad dla początkującego gracza

ppeter pisze:Chyba najgorsze co można robić na początek to serwis "na packę", byleby weszło w "karo".
Moja żona takim uchwytem naleśniki robi :D.

Wróć do „Technika, taktyka, trening”