s1600
Bywalec
Bywalec
Posty: 82
Rejestracja: 9 mar 2010, 16:08

Eurosport traci prawa do Roland-Garros

Witam podsyłam link do informacji o utraconych prawach Eurosportu

http://satelitarne.tv/news.php?readmore=16355


Trochę ciarki po plecach przeszły, bo gdzie będę mógł oglądać tego szlema z satelity w wersji hd i polskim komentarzem. Może ktoś już wie?
Martinek
Senior
Senior
Posty: 2932
Rejestracja: 17 lut 2011, 20:23
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Eurosport traci prawa do Roland-Garros

Być może Polsat Sport wykupi prawa, ale to raczej byłaby smutna wiadomość ;( .
s1600
Bywalec
Bywalec
Posty: 82
Rejestracja: 9 mar 2010, 16:08

Re: Eurosport traci prawa do Roland-Garros

Dla mnie najgorzej jak by jakaś stacja kablowa miała wyłączność a nie było by tego na satelicie, to kryzys!
TadX
Senior
Senior
Posty: 4833
Rejestracja: 6 wrz 2008, 23:16

Re: Eurosport traci prawa do Roland-Garros

Nie pamiętam już, gdzie czytałem/słyszałem, ale sprawa wyglądała mniej więcej tak, że Eurosport i Polsat Sport podzieliły się turniejami. Chodziło o to, żeby jedna stacja nie miała monopolu, poza tym co tydzień puszczać turniej to też nie bardzo, bo są inne dyscypliny. Coś takiego mam w pamięci, może ktoś rozwinie albo powie, że się mylę, bo pewny w 100% nie jestem.
Awatar użytkownika
PitS
PATHFINDER
PATHFINDER
Posty: 13064
Rejestracja: 9 sie 2007, 22:21
Lokalizacja: Kielce/Opoczno
Kontakt: Strona WWW

Re: Eurosport traci prawa do Roland-Garros

Trochę mi się nie chce wierzyć w ten podział bo prawa do transmisji RG i Wimbledonu sprzedaje kto inny, poza tym jest taka sprawa że zawsze może chcieć wejść ktoś trzeci kogo owa umowa nie wiąże np. n.sport
Dla ES RG był perłą w koronie, sprawą prestiżową i nie wiem kto źle ocenił rywala do licencji na kolejne lata ale to są wydarzenia przyciągające publiczność raczej o większej sile nabywczej i na dodatek można tam z racji mnogości przerw zmieścić multum reklam.
Nie sadzę żeby mimo ceny ta inwestycja się ES nie zwracała.
Każdy ma prawo do wolnej, nieskrepowanej wypowiedzi, a granice dobrego smaku - zakładamy, że - każdy potrafi sobie postawić sam. Spór jest naturalną esencją forum internetowego, a różnice poglądów jego paliwem. Ważne jest jednak, aby nadmiar paliwa nie zdusił dyskusji. - YtB
s1600
Bywalec
Bywalec
Posty: 82
Rejestracja: 9 mar 2010, 16:08

Re: Eurosport traci prawa do Roland-Garros

PitS pisze: Dla ES RG był perłą w koronie, sprawą prestiżową i nie wiem kto źle ocenił rywala do licencji na kolejne lata ale to są wydarzenia przyciągające publiczność raczej o większej sile nabywczej i na dodatek można tam z racji mnogości przerw zmieścić multum reklam.
Hehe dokładnie ale jaki cios!!
Ciekawe czy coś wspomną na stronie, że się nie postarali, choć może liczą na to że jeszcze coś wymyślą i prawa jakieś wyrwą ale słabo to widzę!!

Pytanie teraz kto, dla mnie super jak Canal + ale jak inne platformy to sam już nie wiem czy dla samego RG warto się zobowiązywać na lata ratami innej platformy O_O.
Awatar użytkownika
cartman
Nowy
Nowy
Posty: 7
Rejestracja: 19 kwie 2011, 20:03
Lokalizacja: inowrocław/brzydgoszcz
Kontakt: Strona WWW

Re: Eurosport traci prawa do Roland-Garros

Smutna informacja :(. Pozostaje wiara, że jednak coś się odkręci i ES pozostanie przy transmisji, ta stacja idealnie mi pasowała. Trudno mi sobie wyobrazić, że prawa wykupi np. Canal+. Jeżeli chodzi o najszerszy dostęp do odbiorców to ES przoduje, dostępny jest w większości kablówek w standardowych pakietach, za Polsat Sport czy Canal+ trzeba dopłacić, a nie każdemu taki kanał potrzebny (szczególnie jeśli nie jest fanem piłki nożnej, chyba że się mylę i tenis też leci na C+).
Obrazek Radical MP
Awatar użytkownika
SevenUP
Senior
Senior
Posty: 2093
Rejestracja: 7 sie 2009, 13:57

Re: Eurosport traci prawa do Roland-Garros

Właśnie przed sekundą Eurosport reklamował ramówkę na 2012 rok i Roland Garros został w niej zawarty, więc prawdopodobnie można być spokojnym.
Prince Textreme Tour 100 310
Clapton
Weteran
Weteran
Posty: 1137
Rejestracja: 13 sie 2007, 19:59

Re: Eurosport traci prawa do Roland-Garros

OK, widocznie informacje z lata ubiegłego roku nie były ostateczne, sądzę iż jest to dobra informacja.
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Eurosport traci prawa do Roland-Garros

Zaraz, zaraz, ktoś tu zasiał plotę. To kogo ukrzyżujemy za stres jaki nas spotkał? :twisted: ;)
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
robpal
Senior
Senior
Posty: 4737
Rejestracja: 16 maja 2009, 23:39
Lokalizacja: Palaiseau

Re: Eurosport traci prawa do Roland-Garros

Vivid pisze:Zaraz, zaraz, ktoś tu zasiał plotę. To kogo ukrzyżujemy za stres jaki nas spotkał? :twisted: ;)
Ale jaką plotę? To, że nie mają praw bezpośrednich nie oznacza, że nie można ich kupić ;-P.
mtenis team

"He's going to be around in the top two or three in the world for as long as he wants to be. He's an animal, a great athlete and a great player."
Pete Sampras o Rafaelu Nadalu
"Lecę do Montrealu, gdzie brnę do samego finału z hiszpańskim młokosem, o którym mówią wszyscy. To Rafael Nadal. Nie mogę go pokonać. Nie mogę go oszacować. Nie widziałem nikogo, kto by się tak poruszał po korcie tenisowym."
Andre Agassi, "Open"
Awatar użytkownika
Madox
Senior
Senior
Posty: 3647
Rejestracja: 20 mar 2011, 19:59
Lokalizacja: Szczecin

Re: Eurosport traci prawa do Roland-Garros

Szkoda, bo moglibyśmy usłyszeć "hallluuuu Paryż " czy coś w ten deseń.
Uwielbiam Feda <3 Hala Madrid!
Wilson Pro Staff 97S
Awatar użytkownika
Traw3k
Obywatel Forum
Obywatel Forum
Posty: 857
Rejestracja: 19 sty 2009, 20:13
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt: Strona WWW

Re: Eurosport traci prawa do Roland-Garros

Madox pisze:Szkoda, bo moglibyśmy usłyszeć "hallluuuu Paryż " czy coś w ten deseń.
Nie, wcale nie szkoda. Wierz mi ;).
Milanello
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 219
Rejestracja: 7 lip 2011, 21:34

Re: Eurosport traci prawa do Roland-Garros

Odnośnie komentarzy, to przypomniał mi się ten z finału Wimbla 2009:
"No, teraz grają w sytuacji: komu kurka jajko zniesie..."
Obrazek
Wilson BLX ProStaff Six.One 90
J-WT17
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 185
Rejestracja: 6 lis 2011, 11:46
Lokalizacja: Warszawa

Re: Eurosport traci prawa do Roland-Garros

To już pewne: French Open będzie na Eurosporcie na pewno do 2014 roku, przedłużono bowiem umowę. Przy okazji, to samo zrobiono z umową dotyczącą transmitowania US Open (do 2017 roku):

http://www.eurosport.pl/tenis/roland-ga ... tory.shtml
Obrazek
Pure Drive
Awatar użytkownika
mtarnas
Orator
Orator
Posty: 590
Rejestracja: 22 sie 2009, 16:15
Lokalizacja: Warszawa

Re: Eurosport traci prawa do Roland-Garros

To dobra wiadomość, teraz jeszcze tylko czekać aż UPC dogada się z Eurosportem co do nadawania ES i ES2 w jakości HD :D.
Awatar użytkownika
logigamer
Senior
Senior
Posty: 2515
Rejestracja: 2 lut 2011, 22:59
Lokalizacja: Warszawa

Re: Eurosport traci prawa do Roland-Garros

A Aster w Warszawie (teoretycznie od dłuższego czasu UPC) nadal nie ma ES2 nawet w SD.

Wróć do „Audycje, filmy, artykuły i inne publikacje...”