Awatar użytkownika
eReF
Młodszy Forumowicz
Młodszy Forumowicz
Posty: 147
Rejestracja: 5 maja 2013, 21:53
Lokalizacja: Opole

Z jaką siłą naciągnąć Prince Beast Attack Hybrid 17 String?

Witam jestem początkującym stringerem i zastanawiam się z jaką siłą naciągnąć Prince Beast Attack Hybrid 17 String. Na Tennis Warehouse Customer Reviews wyczytałem w opiniach osób o tym naciągu siłę:
- 55/58 lbs czyli w przybliżeniu 25/26 kg.
- 55/60 lbs czyli w przybliżeniu 25/27 kg
Na stringforum opiniujący ten naciąg wciągnął go na 49/49 lbs to ponad 22/22 kg.
I tak się zastanawiam bo na ogół się wciąga pion i poziom tak samo lub pion mocniej ponieważ te struny bardziej pracują przy rotowaniu piłki rakietą. W innym przypadku kiedy poziom jest mocniej od pionu to rakieta ma mniej mocy jest za to większa kontrola.
W obu przypadkach gdzie poziom jest mocniej wciągnięty wynikać to może że znajduje się tam naciąg multi i szybciej traci naprężenie w stosunku do mono. Do takiego wniosku doszedłem, jeżeli się mylę proszę o sprostowanie.
Jeżeli macie własne doświadczenia pion mono, poziom multi, proszę podzielcie się swoją wiedzą.
Serdecznie pozdrawiam.
Obrazek
Head Youtek Graphene Prestige MP
NTRP-3.0
Awatar użytkownika
Smyk
Weteran
Weteran
Posty: 1283
Rejestracja: 24 lip 2008, 09:15
Lokalizacja: Zaodrze

AW: Z jaką siłą naciągnąć Prince Beast Attack Hybrid 17 Stri

Moje doświadczenia są takie, że siła naciągu jest zależna od preferencji gracza, wielkości główki i rodzaju (sztywności) rakiety i w ostatniej kolejności od rodzaju żyłki. Na temat różnicowania siły napiecia między pionami i poziomami była toczona na forum dość długa dyskusja. Poczytaj i wyciągnij wnioski.
Carpe diem, quam minimum credula postero ...

Wróć do „Naciągi”