TadX
Senior
Senior
Posty: 4833
Rejestracja: 6 wrz 2008, 23:16

Re: Sezon 2010, czego oczekujemy - nasze plany i ambicje

pivdy pisze: Jednego możesz być pewny .... dam z siebie wszystko. :D
Czyli nerka, śledziona, wątroba itp? :)
Awatar użytkownika
pivdy
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 292
Rejestracja: 27 paź 2009, 23:13
Lokalizacja: Kielce

Re: Sezon 2010, czego oczekujemy - nasze plany i ambicje

Oczywiście ... wszystko to wypluję, a jak będzie mało to oddam jeszcze ... pęcherz moczowy. :::yay:::
Awatar użytkownika
yidam
Starszy Forumowicz
Starszy Forumowicz
Posty: 480
Rejestracja: 6 sie 2007, 17:09
Lokalizacja: Calgary, AB, Canada

Re: Sezon 2010, czego oczekujemy - nasze plany i ambicje

Ja mam nadzieję wejść na kort zaraz po egzaminie (połowa czerwca) i spędzać tam co najmniej 6 godzin tygodniowo. Przydałby się też trener.

Niestety z uwagi na ten piekielny egzamin nie mogę sobie pozwolić na żadne rozrywki.

Tak kiepściutko przygotowany mam zamiar przylecieć na TF i nie zbłaźnić się zanadto (choć i tak pewnie po rundzie pierwszej będę okupował kort boczny-rekreacyjny).

Do planów dochodzi zakup kilku szpadli i akcesoriów. A pod koniec sezonu mam zamiar zapisać się do Akademii Tenisa, żeby nadrobić czas spędzony nad książkami. Choć ten egzamin to tylko początek dwuletniego kursu.

Kurczę, więcej o nauce napisałem niż tenisie - to chyba źle świadczy o moim stanie mentalnym.
Wilson [K]Factor 6.1 Tour
"In government, the scum rises to the top." - Friederich Hayek
Awatar użytkownika
Obiektyw
STRATEG
STRATEG
Posty: 6842
Rejestracja: 22 paź 2007, 15:10
Lokalizacja: Warszawa

Re: Sezon 2010, czego oczekujemy - nasze plany i ambicje

Zdecydowanie więcej grać. Od września jestem na kortach średnio godzinę, maksymalnie dwie w tygodniu (często i to nie). W zdecydowanej większości są to treningi lub sparingi. W związku z powyższym w mojej grze na punkty (liga) zaszły poważne zmiany na gorsze. Cóż, praca :(

Od stycznia biorę się za siebie. No może od lutego, bo styczeń już wiem, że mam zawalony. Tym niemniej na TF2010 będę gotowy :).

Planów sprzętowych póki co nie mam. Buty zakupione, a arsenał jest już i tak rozbudowany :)
Obrazek
Szacowane NTRP: 3.75 ... zrobiłem postęp
Załoga TenisNET
Awatar użytkownika
Gary
Baby do garów!
Baby do garów!
Posty: 9345
Rejestracja: 13 sie 2007, 14:36
Lokalizacja: Wieś przyklasztorna

Re: Sezon 2010, czego oczekujemy - nasze plany i ambicje

Właśnie mi się nasunęły kolejne przemyślenia planowo-ambicjonalne. :wink:
Przede wszystkim chodzi o poprawienie techniki i pracy nóg. W ogniu walki brakuje mi staranności. Regularność na tym nie cierpi, ale podejrzewam, że siła zagrań już tak. Jakbym to poprawił, to myślę, że byłby jeszcze groźniejszy.

Druga sprawa to sprzęt. Chciałbym potestować jeszcze kilka(naście) szpadli i jeden sobie zakupić, jako trzeci. Mógłbym wtedy coś odmienić i dobierać rakietę pod formę i przeciwnika.
"The reason people use a crucifix against vampires is that vampires are allergic to bullshit." - Richard Pryor

"Nie jest dyshonorem przegrywać kiedy w grę wkłada się całe swoje serce." - Sir Matt Busby

"Pater postanowił zapytać swoją siostrzenicę o znaczenie wyrazu "real", który jemu samemu kojarzył się z przepłacanymi, narcystycznymi i metroseksualnymi piłkarzami ze stolicy Hiszpanii." - Krajewski, Czubaj, "Róże cmentarne"
Willy
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 197
Rejestracja: 18 wrz 2007, 13:51

Re: Sezon 2010, czego oczekujemy - nasze plany i ambicje

Plany tenisowe to:
* poprawić serwis, to ma być uderzenie pewne, a nie wywołujące panikę (u mnie :) )
* poprawić wolej
* poprawić forehand
* podciągnąć mentala i nie zatrzymywać ręki
* poprawić antycypację, i dobór uderzeń

Wow, całkiem sporo tego. Najtrudniej będzie mental i serwis.


Plan ogólno-tenisowy: osiągnąć BMI 25 :wink: do końca kwietnia 2010.

Plany sprzętowe: zakupione niedawno [K]6.1 Team, nowa para Adidas Accelerator na halę, stara na cegłę, ciągle w niezłym stanie. Naciąg na bieżąco. Ciuchy mam. Czyli żadnych zakupów. Może się uda :wink:
Willy
Awatar użytkownika
Traw3k
Obywatel Forum
Obywatel Forum
Posty: 857
Rejestracja: 19 sty 2009, 20:13
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt: Strona WWW

Re: Sezon 2010, czego oczekujemy - nasze plany i ambicje

Tak się wszyscy rozpisujecie, że na Turniej Forumowiczów 2010 przyjeżdżacie, a ja tu nawet nie mam potwierdzonego, że on się odbędzie :o . Może sobie ekipa organizująca odpuści i zostanie w domu :wink: ?

Ale ja też oczywiście przyjadę :D !

Mój jedyny plan to ciągły rozwój, ustabilizowanie drugiego serwisu to rzecz pierwszorzędna. Jeżeli to osiągnę do marca to będzie dobrze.
Awatar użytkownika
PitS
PATHFINDER
PATHFINDER
Posty: 13064
Rejestracja: 9 sie 2007, 22:21
Lokalizacja: Kielce/Opoczno
Kontakt: Strona WWW

Re: Sezon 2010, czego oczekujemy - nasze plany i ambicje

Traw3k pisze:Tak się wszyscy rozpisujecie, że na Turniej Forumowiczów 2010 przyjeżdżacie, a ja tu nawet nie mam potwierdzonego, że on się odbędzie :o . Może sobie ekipa organizująca odpuści i zostanie w domu :wink: ?

Ale ja też oczywiście przyjadę :D !
A widziałeś jakąś przerwę w odbywaniu, odkąd się zaczął? :wink:
Każdy ma prawo do wolnej, nieskrepowanej wypowiedzi, a granice dobrego smaku - zakładamy, że - każdy potrafi sobie postawić sam. Spór jest naturalną esencją forum internetowego, a różnice poglądów jego paliwem. Ważne jest jednak, aby nadmiar paliwa nie zdusił dyskusji. - YtB
Awatar użytkownika
Traw3k
Obywatel Forum
Obywatel Forum
Posty: 857
Rejestracja: 19 sty 2009, 20:13
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt: Strona WWW

Re: Sezon 2010, czego oczekujemy - nasze plany i ambicje

No niby nie. To było czysto teoretyczne założenie, że coś może się wydarzyć (nie chcę krakać) i nici wyjdą :wink: .
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Sezon 2010, czego oczekujemy - nasze plany i ambicje

To nie kracz bo Cię za wronę wezmą i zestrzelą :)
TF2010 jak i poprzednie odbędzie się, spokojna głowa. Wstępne rozmowy i ustalenia już dawno są prowadzone.
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
ayene-
Bywalec
Bywalec
Posty: 77
Rejestracja: 13 paź 2008, 14:28

Re: Sezon 2010, czego oczekujemy - nasze plany i ambicje

W tym roku chciałabym na pewno więcej pograć. Zdecydowanie poprawić serwis, żeby to już nie wyglądało, że serwuję, aby weszło :oops: . Będę musiała, także mocno poprawić start do piłki. To z takich ważniejszych, a z tych mniej ważnych... to kupić trochę cięższą niż dotychczasową rakietę :wink: .
Obrazek
TadX
Senior
Senior
Posty: 4833
Rejestracja: 6 wrz 2008, 23:16

Re: Sezon 2010, czego oczekujemy - nasze plany i ambicje

Do planów na ten sezon doszedł zakup nowych butów. Geniusy powoli zaczynają się przecierać tam, gdzie są otwory ClimaCool. Za jakiś czas pewnie się przetrą. Nie chcę mieć niespodzianki w postaci braku obuwia na kort, więc zawczasu już jakieś kupię i w tak zwanym międzyczasie rozchodzę porządnie. Jedno co wiem na pewno to to, że zostaję przy Adidasie. Pytanie tylko, czy nowe czy stare Geniusy. Nowe dopiero weszły i są strasznie drogie. Jak już pisałem waham się, czy nie kupić Geniusów tych pierwszych, mogę jeszcze moją rozmiarówkę dostać za 299 zł + przesyłka. Nowe jak na razie stoją za 449 zł (auć).
Awatar użytkownika
bombay1982
Bywalec
Bywalec
Posty: 64
Rejestracja: 28 lip 2009, 19:26
Lokalizacja: Dublin

Re: Sezon 2010, czego oczekujemy - nasze plany i ambicje

U mnie głównie serwis. Mam plan w tym roku, żeby w końcu robić te 170-180 km/h i podciągnąć drugi serwis.
Rakieta: Babolat Pure Storm GT
Naciąg: Luxilon Big Banger ALU Power 16L / 22kg
Awatar użytkownika
becki
Starszy Forumowicz
Starszy Forumowicz
Posty: 358
Rejestracja: 13 kwie 2010, 16:50
Lokalizacja: Warszawa

Re: Sezon 2010, czego oczekujemy - nasze plany i ambicje

Moje plany to przede wszystkim zacząć więcej grać (ostatnie kilka lat niestety pod tym względem nie wyglądały najlepiej). Może być z tym troszeczkę problemów ponieważ ciężko mi znaleźć kogoś w Warszawie do sparingów. Jak już ktoś odpowie to kompletnie nie pasują nam terminy, ale jestem dobrej myśli.
Z elementów do poprawienia to w końcu określenie czy gram jednoręcznym czy dwuręcznym backhandem.
ObrazekYoutek Radical MP
ObrazekTour Edition MidPlus
rudiszmi
Nowy
Nowy
Posty: 3
Rejestracja: 13 cze 2010, 21:37

Re: Sezon 2010, czego oczekujemy - nasze plany i ambicje

Ja mam zamiar dalej udoskonalać swoją technikę gry co tu dużo mówić, wykorzystać pogodę na maksa by grać na kortach, a nie wracać znów na salę. Co do sprzętu, w najbliższym czasie planuję zakup nowej rakiety no i porządnych butów. :D

Wróć do „Gra rekreacyjna”