Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: Sprzęt zawodników - wątek spekulacyjny (2012 - ...)

Mazzakollo pisze:Co do tego "zaskoczy Was zwłaszcza rozmiar rączki"... Ja myślę, że pewnie z racji na jego "hiszpański", mocno rotowany styl gry będzie to L2, no może maksymalnie "trójka".
L2...
Mazzakollo pisze:No, ciekaw jestem też czy podadzą prawdziwy model strun, bo chyba nie ma pewności czym Nadal gra, prawda?
Nie było żadnych zbliżeń strun ostatnio, a oznaczenia mogą wprowadzać w błąd jak to już bywało. Jednakowoż obstawiam, że podadzą RPM Blast o średnicy 15 (1,35mm) i że wciąga na 24,5kp. I wydaje mi się że w kwestii rakiety dadzą Aeropro Drive. Tak na "głupa", bez dat etc. W razie czego zawsze mogą powiedzieć, że nie doprecyzowali. ;-P


Natomiast co do samych danych podanych przez nich. Jest to o tyle ciekawe, że:
Fyrstenberg grał do tej pory wersją przedłużaną.
Pure Drive Fyrstenberga też był w wersji przedłużanej - nawet na aukcję WOŚP powędrowała wersja Plus.
Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.
Awatar użytkownika
Mazzakollo
Weteran
Weteran
Posty: 1609
Rejestracja: 6 paź 2010, 21:49

Re: Sprzęt zawodników - wątek spekulacyjny (2012 - ...)

A większość społeczeństwa w to wszystko oczywiście uwierzy...
Mało osób się zna na "prawdziwym" sprzęcie zawodników.
Jak kiedyś np. powiedziałem że Rafa nie gra APD GT tylko pierwszą edycją APD zostałem wyśmiany...
To świat nas zmusza do buntu. Chcę walczyć o swoje życie!
2x Wilson ProStaff 6.0 Hyper Carbon 95 @ Pro Hurricane.
genowef
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 155
Rejestracja: 13 sty 2009, 20:54

Re: Sprzęt zawodników - wątek spekulacyjny (2012 - ...)

Mazzakollo pisze: No, ciekaw jestem też czy podadzą prawdziwy model strun, bo chyba nie ma pewności czym Nadal gra, prawda?
W galerii zdjęć profilu jest naklejka z serwisu na French Open z opisem: RPM Blast 1,35 oraz siła 24,5 kg. Blasta w takiej grubości nie znajdziesz w żadnym sklepie więc pewnie jest to prawda. Inna sprawa, że dla zawodnika takiego kalibru można wyprodukować co tylko będzie potrzebował...
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: Sprzęt zawodników - wątek spekulacyjny (2012 - ...)

genowef pisze:Inna sprawa, że dla zawodnika takiego kalibru można wyprodukować co tylko będzie potrzebował...
I nazwać dowolnie... pamiętamy przecież "Babolat Pro Hurricane Nadal" - bo taka nazwa widniała na strunach, a naciągiem był, co można było stwierdzić bez trudu, Duralast.

Przecież kiedy Nadal promował już wersję Cortex GT oraz RPM to na jego strunach widać co? Napis: Pro Hurricane...
Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.
Awatar użytkownika
Gary
Baby do garów!
Baby do garów!
Posty: 9345
Rejestracja: 13 sie 2007, 14:36
Lokalizacja: Wieś przyklasztorna

Re: Sprzęt zawodników - wątek spekulacyjny (2012 - ...)

El Diablo pisze:Fyrstenberg grał do tej pory wersją przedłużaną.
Pure Drive Fyrstenberga też był w wersji przedłużanej - nawet na aukcję WOŚP powędrowała wersja Plus.
Jakoś tuż przed Wigilią miałem w ręku rakietę Fyrstenberga, akurat dał do wciągnięcia na Warszawiance, gdy tam byłem. Wydaje mi się, że miał standardową, ale ja na sprzęt mało zwracam uwagę, nawet jak mówił, co chce przetestować z naciągów i z jaką siłą ma być wciągnięte, to po 2 dniach zapomniałem, choć miałem specjalnie dla ED-a napisać. No ale cóż, nie pamiętam, a ED i tak na pewno wyśledzi. ;-P
"The reason people use a crucifix against vampires is that vampires are allergic to bullshit." - Richard Pryor

"Nie jest dyshonorem przegrywać kiedy w grę wkłada się całe swoje serce." - Sir Matt Busby

"Pater postanowił zapytać swoją siostrzenicę o znaczenie wyrazu "real", który jemu samemu kojarzył się z przepłacanymi, narcystycznymi i metroseksualnymi piłkarzami ze stolicy Hiszpanii." - Krajewski, Czubaj, "Róże cmentarne"
Awatar użytkownika
mtarnas
Orator
Orator
Posty: 590
Rejestracja: 22 sie 2009, 16:15
Lokalizacja: Warszawa

Re: APD Rafaela Nadala...

Krótki filmik dotyczący tuningu w rakiecie Rafy, na filmiku twierdzą, że jest to zwykła wersja, tylko ze zmienionym balansem i wagą, tiaaaa :rolleyes:

Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: Sprzęt zawodników - wątek spekulacyjny (2012 - ...)

Trzeba zdefiniować rakietę, która została powyżej określona terminem seryjnej. W krajach anglojęzycznych określeniem dla rakiet sklepowych będzie "retail", co my przerabiamy na "sklepówkę".

Rafcio jakby nie było jest zawodnikiem, który gra rakietą blisko modelu sklepowego... oczywiście modelu Aeropro Drive, nie Cortex, nie GT etc. Ba! Przecież wielu zawodników Heada też gra "sklepówkami". Prestige Classic czy Pro Tour 630 wykonywane w Austrii były do kupienia. Czy to znaczy, że są to rakiety "seryjne"? Wg powyżej zaprezentowanego stylu myślenia raczej tak...

Ale przecież rakiety dla zawodników, a dokładniej "platformy" to masowo robione modele o lżejszej wadze. Później rakietę doprowadza się do odpowiedniej wagi i balansu dla zawodnika.

Tak więc np. należące obecnie do logigamera Prince Thunderdome LB MP przeszły takie same same zabiegi jak choćby na filmiku powyżej. Tyle, że Ja robiłem za MRT ale wykonałem wszystko zgodnie ze sztuką - ołów, silikon, sparowanie.

Jak już kiedyś wspominałem rakiety przycina się na długość na samym końcu, tak samo nawierca się przeplot. Czy więc przycięcie na 27,25 cala zamiast 27 cala to już rakieta "nieseryjna"?

Trzeba pamiętać, że produkcja rakiet to nie taśmowa produkcja maszynowa, a głównie praca ludzi.

Jeśli potraktujemy modyfikacje - waga, balans, sw, silikon, kształtowanie rączki etc. jako zabiegi, które nie czynią z rakiety ramy na zamówienie (a przecież takie modele "custom" wykonuje Vantage czy Bosworth) to tak naprawdę Nas ograniczają tylko 3 czynniki:
- dostępność platform - nie możemy zmodyfikować przeplotu, długości (można ale nie jest zwolennikiem tego zabiegu), sztywności, wielkości łba, geometrii ramy;
- "know how" - czyli wiedza, nie należę do ludzi skromnych i nie uważam aby zabiegi, które wykonywałem odbiegały od tego co robią serwisy profesjonalne, podczas moich zabaw skonsultowałem się z moimi kontaktami w tego typu kwestia i naprawdę wiele tego co robią takie serwisy to zabiegi do wykonania w domu/garażu... pisząc o ograniczeniu mam tu na myśli dostęp do sprzętu oraz wiedzę z zakresu formowania rączek, aby wykonać odlew trzeba mieć przygotowane formy i znać skład mieszanek co jest do wykonalne ale bardzo czasochłonne;
- RDC - właściwie jest to nie tyle niedostępne co po prostu drogie, aby po modyfikacjach rakiety były identyczne i aby móc później w razie konieczności ponownie takowe przygotować potrzebne jest to urządzenie pomiarowe, które oczywiście możemy kupić... są modele tańsze (Prince czy Gamma RTC - kwoty rzędu 6000-8000PLN) oraz droższe (Babolat RDC - 22000-25000PLN).
Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.
Awatar użytkownika
OscaroGee
Weteran
Weteran
Posty: 1009
Rejestracja: 25 paź 2010, 10:52
Lokalizacja: Gdynia/Wejherowo i czasami Częstochowa

Re: Sprzęt zawodników - wątek spekulacyjny (2012 - ...)

Coś wspominali, że Rafa dociążył rakietę w tym roku?
Mówił o tym Mats Wilander w Gem, Sets, Mats.
Milanello
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 219
Rejestracja: 7 lip 2011, 21:34

Re: Sprzęt zawodników - wątek spekulacyjny (2012 - ...)

Babolat Polska
Parametry rakiety Babolat Aeropro Drive - Rafaela Nadala!

waga rakiety: w 2012: 314 g | w 2011: 311 g
balans rakiety: w 2012: 326 mm | w 2011: 325 mm
inercja: w 2012: 316 | w 2011: 309

Zaskakująco mała grubość rączki: 2+

Rafael Nadal gra rakietą Babolat Aeropro Drive z naciągiem Babolat RPM Blast
Obrazek
Wilson BLX ProStaff Six.One 90
Awatar użytkownika
OscaroGee
Weteran
Weteran
Posty: 1009
Rejestracja: 25 paź 2010, 10:52
Lokalizacja: Gdynia/Wejherowo i czasami Częstochowa

Re: Sprzęt zawodników - wątek spekulacyjny (2012 - ...)

Z tego co pamiętam, to jego rakieta ważyła ponad 330 gram? Chyba, że to jest bez naciągu?
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: Sprzęt zawodników - wątek spekulacyjny (2012 - ...)

To są dane bez naciągu.
El Diablo - [url=http://www.tenis.net.pl/forum/viewtopic.php?p=88415#p88415][b]Tytuł: APD Rafaela Nadala...[/b][/url] - 08 lut 2010, 20:13 pisze: Waga: 311g (vs APD GT - 300g)
Waga (z naciągiem): 335g
Balans: 325mm (vs APD GT - 320mm)
P.S.:
El Diablo pisze:Jednakowoż obstawiam, że podadzą RPM Blast o średnicy 15 (1,35mm) i że wciąga na 24,5kp. I wydaje mi się że w kwestii rakiety dadzą Aeropro Drive. Tak na "głupa", bez dat etc. W razie czego zawsze mogą powiedzieć, że nie doprecyzowali. ;-P
HA! ;-P
Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.
Awatar użytkownika
karjar
Weteran
Weteran
Posty: 1250
Rejestracja: 13 sty 2011, 20:47
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt: Strona WWW

Re: Sprzęt zawodników - wątek spekulacyjny (2012 - ...)

Dla mnie niesamowite jest, jak wrażliwi są zawodowcy na zmianę parametrów ich rakiet (przynajmniej Rafa :)). Szczerze mówiąc dla mnie to kosmetyczna korekta, a dla Nadala poważna, niemalże rewolucyjna zmiana, o której wszyscy mówią.
NTRP 4
Prince Phantom Pro 100
"Mogę zaakceptować moją porażkę, każdy jej kiedyś doznaje. Ale nie zaakceptuję, że nie próbowałem" - Michael Jordan
"Jeśli ktoś mówi, że jestem lepszy, niż Roger, to myślę, że ta osoba nie wie nic o tenisie" - Rafa
Awatar użytkownika
La_Patik-
Weteran
Weteran
Posty: 1680
Rejestracja: 15 lip 2008, 01:43
Lokalizacja: Suwałki

Re: Sprzęt zawodników - wątek spekulacyjny (2012 - ...)

karjar pisze:Dla mnie niesamowite jest, jak wrażliwi są zawodowcy na zmianę parametrów ich rakiet (przynajmniej Rafa ).
Przy zmianie ciężaru o 3 gram ja bym (raczej) większej różnicy nie poczuł. Jednak 10 gram to już dla mnie bardzo wyraźna różnica i od razu odczuwam w trakcie gry, że jest inaczej. Nigdy takiej kosmetycznej zmiany w swoim sprzęcie nie robiłem więc trudno mi ocenić jakby to było.

W rakietach nie siedzę i nie śledzę parametrów ale jeśli Nadal grywał tyle sezonów z takimi samymi wartościami w rakiecie to mu się nie dziwie, że musi się przyzwyczaić. Druga sprawa, że to zawodnik a nie amator. W tenisie zawodniczym często decydują malutkie detale :). Rozmiar rączki akurat mnie nie dziwi u niego. Pod jego grę rotacyjną takie są najlepsze a przynajmniej tak mi się wydaje.

EDIT.

Swoją drogą moja grubość rączki w rakiecie też nie jest jakaś powalająca - 3. Jeden rozmiar grubsza i już gra mi się bardzo słabo :). Jak bym musiał już koniecznie wybierać to prędzej 2 niż 4.
Awatar użytkownika
ppeter
Senior
Senior
Posty: 4949
Rejestracja: 18 gru 2006, 17:57
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Sprzęt zawodników - wątek spekulacyjny (2012 - ...)

La_Patik- pisze:Swoją drogą moja grubość rączki w rakiecie też nie jest jakaś powalająca - 3. Jeden rozmiar grubsza i już gra mi się bardzo słabo :). Jak bym musiał już koniecznie wybierać to prędzej 2 niż 4.
Grubsza rączka ogranicza ruchliwość nadgarstka, co u Nadala jest niezmiernie ważne.
Obrazek
Super G V1 Pro
NTRP - 4.0
Sam fakt istnienia prawa o ochronie uczuć religijnych jest najlepszym dowodem tego, że religie by nie przetrwały w warunkach prawdziwej wolności myśli i słowa.
"Ojczyznę wolną racz nam wrócić Panie?!".
Awatar użytkownika
OscaroGee
Weteran
Weteran
Posty: 1009
Rejestracja: 25 paź 2010, 10:52
Lokalizacja: Gdynia/Wejherowo i czasami Częstochowa

Re: Sprzęt zawodników - wątek spekulacyjny (2012 - ...)

Davydenko już bez Dunlopa?
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: Sprzęt zawodników - wątek spekulacyjny (2012 - ...)

Skąd to pytanie?

Brak miejsca, daty, okoliczności...

P.S.: Czy chodziło Ci o Montpellier?
Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.
Awatar użytkownika
OscaroGee
Weteran
Weteran
Posty: 1009
Rejestracja: 25 paź 2010, 10:52
Lokalizacja: Gdynia/Wejherowo i czasami Częstochowa

Re: Sprzęt zawodników - wątek spekulacyjny (2012 - ...)

Tak, na zdjęciach jest ubrany w ASiCS i z Prince.
Ten znak zapytania, to raczej dlaczego - czy skończyła się umowa, czy stwierdzili, że daje ciała i ją rozwiązali?
Awatar użytkownika
napalm
Zaobrączkowany!
Zaobrączkowany!
Posty: 1821
Rejestracja: 17 lis 2008, 18:29

Re: Sprzęt zawodników - wątek spekulacyjny (2012 - ...)

Jeżeli 90% postów kończy się znakiem zapytania, to nie dziwię się EDowi że nie zrozumiał pytania i musi dopytywać.
A wystarczy skończyć z tą irytującą manierą i wszystko będzie przejrzyste.
Quidquid latine dictum sit, altum videtur.
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: Sprzęt zawodników - wątek spekulacyjny (2012 - ...)

napalm pisze:Jeżeli 90% postów kończy się znakiem zapytania, to nie dziwię się EDowi że nie zrozumiał pytania i musi dopytywać.
A wystarczy skończyć z tą irytującą manierą i wszystko będzie przejrzyste.
Dziękuję Napalm. :]

Treningi często rządzą się innymi prawami niż mecze. A wszystko jest kwestią umowy, w które jak wiemy wglądu nie mamy.
OscaroGee pisze:Tak, na zdjęciach jest ubrany w ASiCS i z Prince.
Ten znak zapytania, to raczej dlaczego - czy skończyła się umowa, czy stwierdzili, że daje ciała i ją rozwiązali?
Nie wiem. Na AO grał Dunlopem. W kwestii ubrań biorąc pod uwagę, że jest od stóp po głowę w Asics sugerowałoby to że ma kontrakt.

Z drugiej strony Bartoli nie miała kontraktu z Nike, a sama sobie kupowała ich ciuchy...

Łedit:

Rakieta Tomica...
SPOILER:
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.
s1600
Bywalec
Bywalec
Posty: 82
Rejestracja: 9 mar 2010, 16:08

Re: Rakieta Richarda Gasqueta...

Wczoraj oglądałem mecz Del Potro - Gasquet 7-5,7-6(7/5) i zauważyłem jak Gasquet nawija nową owijkę na rakietę. Zaciekawiła mnie sprawa (około bo nie jestem do końca pewny), czterokrotnego nawinięcia owijki na dolne wygrabienie rakiety jedna na drugą. Ciekawa sprawa :).

Wróć do „Sprzęt zawodników”