Awatar użytkownika
MAG
Bywalec
Bywalec
Posty: 52
Rejestracja: 21 kwie 2012, 13:31

Re: MAG vs. Jacques D.

6:4,6:6 (mecz niedokończony)

Moja ostatnia potyczka z Jacquesem D. rozegrana zresztą po ponadtygodniowej przerwie od tenisa, pokazała mi, że wciąż rozwój mojego tenisa wciąż jest możliwy :) . Byłam bardzo zaskoczona, że brak regularnej gry nie tylko nie rozregulował mojej gry, ale po tym czasie bez tenisa gram skuteczniej i bardziej precyzyjnie. Zwłaszcza pierwszy set był bardzo udany – nie przesadzałam z siłą uderzeń, grałam spokojnie i pewnie. Drugi set był już słabszy, mniej było precyzyjnych piłek i mniej sił fizycznych do walki :). Mimo wszystko, uważam ten pojedynek za bardzo udany, również dlatego, że walka była bardzo wyrównana i owocowała zaciętymi pojedynkami.
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: MAG vs. Jacques D.

Brawa! :!PL!:

Jacques, drżyj o swą przyszłość. :wink:
Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.
Awatar użytkownika
Jacques D.
Orator
Orator
Posty: 588
Rejestracja: 16 lis 2011, 09:09
Lokalizacja: Warszawa

Re: MAG vs. Jacques D.

El Diablo pisze: Jacques, drżyj o swą przyszłość. :wink:
Eee, ja uwielbiam takie zacięte końcówki setów i zwykle rozstrzygam je na swoją korzyść. ;) Problemem jest dla mnie tylko zwykle do nich doprowadzić. :P

Niemniej sparingi na takim poziomie mogę przegrywać nawet codziennie. ;) MAG grała wspaniale, w pierwszym secie pięknie prowadziła grę bardzo czystymi uderzeniami z obu stron. Wymiany nam wychodziły po kilkanaście a nawet po ok.20 uderzeń, ale nie zachowawczo-przebijackie, bo gra u nas obojga taka nie jest, lecz dynamiczne i pełne wzajemnego pozycjonowania się na korcie. Forma u mnie ostatnio wciąż rośnie i tym razem zagrałem bardzo dobrze również w defensywie - zwłaszcza backhand funkcjonował bardzo stabilnie - i to zwykły, nie tylko slajsowany. Niestety, w pierwszym secie nie miałem większych szans, choć walczyłem dzielnie - fh MAG, kiedy jest czysto uderzony, był uderzeniem w zdecydowanej większości przypadków wygrywającym. Drugi set toczył się już na innych warunkach, jednak MAG nieustannie zaskakiwała mnie wzmocnionym tego dnia serwisem, tak, że mimo lekkiej przewagi nie byłem w stanie seta wygrać przed TB, który już wkrótce zostanie rozegrany. ;)

Oboje w tym meczu podnieśliśmy poziom swojego tenisa bardzo znacznie i mam nadzieję, że nie będzie to krótkotrwała tendencja. Weryfikacja naszej formy już bardzo, bardzo niedługo. ;) Dzieli nas różnica naturalnego talentu na korzyść MAG, ale i ja się nie poddaję a progres kondycyjno-biegowy przynosi u mnie zauważalne efekty. :)

Na osobną uwagę zasługuje piłka, którą MAG zagrała w jednym z decydujących momentów pierwszego seta. Był to return z mojego (mocnego akurat w tym meczu) pierwszego serwisu zagrany bardzo płasko, szybko i pod bardzo ostrym kątem z mocno odchylonej pozycji. Nie zdążyłem nawet mrugnąć okiem, nie mówiąc o jakiejkolwiek stricte tenisowej reakcji. :)
Obrazek

NTRP 3.0

I know the pieces fit.
TadX
Senior
Senior
Posty: 4833
Rejestracja: 6 wrz 2008, 23:16

Re: MAG vs. Jacques D.

Widzę Jacq, że ostro szlifujesz formę. Strach będzie z Tobą grać w sezonie jesienno-zimowym ;). Pozdrawiam i udanych gier Wam obojgu życzę ;).
Awatar użytkownika
Gary
Baby do garów!
Baby do garów!
Posty: 9345
Rejestracja: 13 sie 2007, 14:36
Lokalizacja: Wieś przyklasztorna

Re: MAG vs. Jacques D.

Przegrałeś seta z babą? :/ Za karę na TF-ie robisz za chłopca od podawania piłek. rotfl
"The reason people use a crucifix against vampires is that vampires are allergic to bullshit." - Richard Pryor

"Nie jest dyshonorem przegrywać kiedy w grę wkłada się całe swoje serce." - Sir Matt Busby

"Pater postanowił zapytać swoją siostrzenicę o znaczenie wyrazu "real", który jemu samemu kojarzył się z przepłacanymi, narcystycznymi i metroseksualnymi piłkarzami ze stolicy Hiszpanii." - Krajewski, Czubaj, "Róże cmentarne"
Awatar użytkownika
Jacques D.
Orator
Orator
Posty: 588
Rejestracja: 16 lis 2011, 09:09
Lokalizacja: Warszawa

Re: MAG vs. Jacques D.

6:4, 6:7(6), 6:7(2)
1:6

Dokończyliśmy ostatecznie nasz epicki ;) mecz i zaczęliśmy kolejny. Obroniłem MB przy stanie 6:5 w TB drugiego seta. Ogólnie grało się nieźle, MAG nie miała aż tylu winnerów co ostatnio, ale ładunek emocjonalny był na pewno odpowiedni. ;) Z racji, że sporo ostatnio mnie przy siatce, MAG miała okazję do wykonania wielu efektownych lobów i passing shotów :D, które ma świetnie opanowane. Znów grałem irytująco nierówno, tylko w ostatnim secie naprawdę dobrze a przy siatce wychodziło mi wtedy niemal wszystko.
Obrazek

NTRP 3.0

I know the pieces fit.
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: MAG vs. Jacques D.

Wygrałeś, ale ledwo :/.
No cóż, trzeba będzie zagonić ... Garego na ścianę ... :twisted:
Niech ćwiczy, żeby nie umoczył rotfl.
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
Gary
Baby do garów!
Baby do garów!
Posty: 9345
Rejestracja: 13 sie 2007, 14:36
Lokalizacja: Wieś przyklasztorna

Re: MAG vs. Jacques D.

Vivid pisze:No cóż, trzeba będzie zagonić ... Garego na ścianę ... :twisted:
Niech ćwiczy, żeby nie umoczył rotfl.
Sugerujesz, że mógłbym przegrać... 1 piłkę? rotfl Ale z MAG czy Jacquesem D.? :wink:
"The reason people use a crucifix against vampires is that vampires are allergic to bullshit." - Richard Pryor

"Nie jest dyshonorem przegrywać kiedy w grę wkłada się całe swoje serce." - Sir Matt Busby

"Pater postanowił zapytać swoją siostrzenicę o znaczenie wyrazu "real", który jemu samemu kojarzył się z przepłacanymi, narcystycznymi i metroseksualnymi piłkarzami ze stolicy Hiszpanii." - Krajewski, Czubaj, "Róże cmentarne"
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: MAG vs. Jacques D.

Gary, na ścianę masz iść żebyś się przy grillu nie kręcił i dzioba w musztardzie nie umoczył rotfl
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P

Wróć do „Rozgrywki forumowiczów”