Awatar użytkownika
McGyver
Weteran
Weteran
Posty: 1799
Rejestracja: 24 mar 2012, 17:30
Lokalizacja: Gdańsk

Koniec z WTA w ES?

Właśnie czytam sobie podobny wątek na www.tennisforum.com. Bardzo prawdopodobne, że od przyszłego roku skończą się transmisje z turniejów WTA. Pozostaną jedynie relacje z 3 turniejów WS oraz kilku mniejszych turniejów ATP. Może ktoś bardziej zorientowany spróbuje to potwierdzić?
Awatar użytkownika
SevenUP
Senior
Senior
Posty: 2093
Rejestracja: 7 sie 2009, 13:57

Re: Koniec z WTA w ES?

Zdaję się, że w kilku krajach prawa ma ktoś inny, ale ponoć Eurosport jeszcze negocjuje z WTA.
Prince Textreme Tour 100 310
Cherry
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 240
Rejestracja: 9 wrz 2011, 15:09

Re: Koniec z WTA w ES?

Nie znam się, ale czemu tak właściwie Eurosport od kilku lat nie transmituje również turniejów ATP (poza Queens i Doha chyba)? To znaczy wiem, że nie mają praw ale trochę kicha że tak znany kanał sportowy nie będzie prawie w ogóle pokazywał sportu, który przez ostatnią dekadę wypełniał połowę tych ich transmisji...WTA i tak rzadko oglądam ale no przydałoby się. I co teraz? Ostatnio widziałem że krykiet pokazują. Problem w tym że w Polsce mało kto ogląda krykiet.

Sorry za mały offtop ale musiałem się wypowiedzieć :wink:
:::yay::: Guillermo Coria, David Nalbandian, Juan Martin del Potro, Juan Monaco, Juan Carlos Ferrero, Roger Federer :::yay:::
Awatar użytkownika
robpal
Senior
Senior
Posty: 4737
Rejestracja: 16 maja 2009, 23:39
Lokalizacja: Palaiseau

Re: Koniec z WTA w ES?

Krykiet to piękny sport (nota bene mający swoje podobieństwa do tenisa). Mogliby puścić ligę indyjską w czerwcu, to bym od telewizora nie wstawał.
mtenis team

"He's going to be around in the top two or three in the world for as long as he wants to be. He's an animal, a great athlete and a great player."
Pete Sampras o Rafaelu Nadalu
"Lecę do Montrealu, gdzie brnę do samego finału z hiszpańskim młokosem, o którym mówią wszyscy. To Rafael Nadal. Nie mogę go pokonać. Nie mogę go oszacować. Nie widziałem nikogo, kto by się tak poruszał po korcie tenisowym."
Andre Agassi, "Open"
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Koniec z WTA w ES?

Koniec WTA w ES? Amen ... :)
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
SevenUP
Senior
Senior
Posty: 2093
Rejestracja: 7 sie 2009, 13:57

Re: Koniec z WTA w ES?

Niestety to oznacza, że w Polsce poza Szlemami, Queens, Linzem i ATP 1000 oraz wybranymi ATP 250/500 nic więcej w dobrej jakości nie zobaczymy. WTA jak WTA , ale zawsze jakieś meczyki można było obejrzeć. Szczególnie szkoda mi Stuttgartu, IW i mistrzostw. W innych krajach prawa kupują inni, a u nas raczej ciężko w to uwierzyć.
Prince Textreme Tour 100 310
Awatar użytkownika
Ania
Weteran
Weteran
Posty: 1343
Rejestracja: 19 cze 2012, 09:24
Lokalizacja: Szczecin

Re: Koniec z WTA w ES?

Nie miałabym nic przeciwko gdyby tylko zastąpili transmisję WTA transmisjami ATP :) . A tak to cóż... coraz mniej tenisa w TV niestety.
Zodiakalna Panna w średnim wieku dostaje czasami kompletnego bzika. Zamyka się w domu z armią ścierek i już od rana biega po domu z chloraminą dezynfekując wszystko co się da. W końcu pada zatruta nadmierną ilością środków odkażających, co ratuje jej umęczoną rodzinę przed samobójstwem.
Awatar użytkownika
SevenUP
Senior
Senior
Posty: 2093
Rejestracja: 7 sie 2009, 13:57

Re: Koniec z WTA w ES?

Uwaga! Proponuję odstawić jedzenie i picie... O prawa do pokazywania WTA ma zabiegać... TVP... To jedyna stacja, od której wyszła choćby chęć. Szaranowicz powiedział, że TVP Sport samo nie udźwignęłoby tego i muszą zadeklarować jeszcze jakiś kanał. Jeśli myśleliście, że komentarz na Eurosporcie był tragiczny, to jeszcze wiele przed nami...
Prince Textreme Tour 100 310
Awatar użytkownika
Madox
Senior
Senior
Posty: 3647
Rejestracja: 20 mar 2011, 19:59
Lokalizacja: Szczecin

Re: Koniec z WTA w ES?

Panie Wojtku & Panie Jacku. rotfl Panie, a zasadził ktoś, kiedyś Panu kopa?
Uwielbiam Feda <3 Hala Madrid!
Wilson Pro Staff 97S
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Koniec z WTA w ES?

To kto by komentował? "Szczena" Gmoch? :D
Wiecie, TVP miała doskonałego komentatora tenisa - Z. Ambroziaka, ale ten już nie żyje. :(
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
SevenUP
Senior
Senior
Posty: 2093
Rejestracja: 7 sie 2009, 13:57

Re: Koniec z WTA w ES?

Madox pisze:Panie Wojtku & Panie Jacku. rotfl Panie, a zasadził ktoś, kiedyś Panu kopa?
Chciałem dopisać do poprzedniego posta właśnie Panie Wojtku&Panie Jacku, ale usunąłem żeby nie było że jestem złośliwy. rotfl
Prince Textreme Tour 100 310
Awatar użytkownika
hokej
Moderator
Moderator
Posty: 4811
Rejestracja: 25 paź 2011, 14:05
Lokalizacja: Lasy Państwowe

Re: Koniec z WTA w ES?

Wygląda, że WTA będzie musiało jakoś połknąć tą żabę: Klik
Pomijając tradycyjne przepychanki negocjacyjne, tematem nie do przeskoczenia dla innych stacji wydaje się być warunek WTA o pokazywaniu turniejów "jak leci", po kilkadziesiąt godzin z każdego. Streaming nie załatwi problemu, tu musi się włączyć jakaś telewizja. Nawet jak ma chęci, to nie wypełni sobie ramówki samym tenisem.
Będzie się działo w grudniu. :D
Nie dyskutuj z głupkiem - sprowadzi Cię do swojego poziomu i zniszczy doświadczeniem.

To, że jesteśmy w d..ie, to jasne. Problem w tym, że zaczynamy się w niej urządzać. - Stefan Kisielewski

Wilson Pro Staff RF97A
Różne druty 1.20@24kp
Awatar użytkownika
McGyver
Weteran
Weteran
Posty: 1799
Rejestracja: 24 mar 2012, 17:30
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Koniec z WTA w ES?

Z artykułu "Gazety" można wnioskować jakie mecze transmitowałby TVP Sport. Radwańskiej, Kerber i Woźniackiej...
Za taki zestaw to ja dziękuję.
Koncentrujemy się w przyszłym sezonie całkowicie na męskim tenisie. :]
Awatar użytkownika
SevenUP
Senior
Senior
Posty: 2093
Rejestracja: 7 sie 2009, 13:57

Re: Koniec z WTA w ES?

Po pierwsze, kogo by nie pokazywali, to półfinały i finał pewnie musieliby pokazać, a to już coś. A i mam nadzieję, że szefowa WTA cieszy się ze swojego ruchu, aż w 5 państwach Europy będzie pokazywany kobiecy tenis, ot promocja sportu.
Prince Textreme Tour 100 310
TadX
Senior
Senior
Posty: 4833
Rejestracja: 6 wrz 2008, 23:16

Re: Koniec z WTA w ES?

Wydaje mi się, że dużo zależy od tego, jak kobiecy tenis postrzegany jest wśród odbiorców i sponsorów/reklamodawców. Nie wiem, czy są takie badania przeprowadzone, czy nie... Trochę dla mnie dziwne są te żądania, ale może WTA ma jakieś podstawy, by takowe wysuwać. Dla mnie osobiście tenis kobiecy stoi znacznie niżej niż męski i na ich miejscu tak bym się nie rzucał. Piszę to ze swojej perspektywy. Jasna sprawa, że reklamodawcy chcieliby, by ich loga były widoczne najlepiej 24h, ale czy stacjom to się opłaci, skoro nie będzie aż takiej widowni? Nie wiem, tak gdybam.
Awatar użytkownika
robpal
Senior
Senior
Posty: 4737
Rejestracja: 16 maja 2009, 23:39
Lokalizacja: Palaiseau

Re: Koniec z WTA w ES?

Polsat był zainteresowany kupnem praw, ale ich właściciele totalnie nie wiedzą, jak to u nas wygląda. Wyobrażali sobie, że jak Radwańska gra w Miami, to cała Polska siedzi w nocy w napięciu przed telewizorami. Zaproponowana cena nie dawała nawet pola do rozpoczęcia negocjacji.

Wiadomo, że takie umowy to "pakiet", wart grube miliony. To inwestycja obarczona dużym ryzykiem: jeśli Agnieszka (nie ukrywajmy, to o nią chodzi) złapie na przykład kontuzję albo poleci forma, to będzie to strzał w stopę. A to nie jest męski tenis, nie ma Top 4, które w najgorszym razie przyciągnie nazwiskami. Moim zdaniem, jeśli nie Polsat, to EWENTUALNIE Canal+, choć tylko wybrane turnieje.

W telewizji publicznej inne pojedynki niż finały i mecze Radwańskiej/Kerber/Woźniackiej nie mają racji bytu. Na takie zakupy nie zgodzi się za to właściciel praw.

Ponadto, zdaje się, że ES nie stracił praw do wszystkiego (choć owszem, do największych imprez).

Ciekawostka: gdy Robson zrobiła finał w Kantonie, to brytyjski ES natychmiast kupił prawa do finału i pokazywał go na żywo.

Rozbawiło mnie:
Fani irytują się, bo za oglądanie meczów w internecie trzeba słono płacić - koszt rocznego abonamentu w serwisie TennisTV.com (oficjalny kanał WTA) to 90 euro, czyli ok. 370 zł.
Jakie słono? 370 złotych za wszystko jak leci z większości turniejów+archiwum spotkań? Powiedziałbym, że to wręcz bardzo tanio (taka jest opinia o tej usłudze na Zachodzie).
mtenis team

"He's going to be around in the top two or three in the world for as long as he wants to be. He's an animal, a great athlete and a great player."
Pete Sampras o Rafaelu Nadalu
"Lecę do Montrealu, gdzie brnę do samego finału z hiszpańskim młokosem, o którym mówią wszyscy. To Rafael Nadal. Nie mogę go pokonać. Nie mogę go oszacować. Nie widziałem nikogo, kto by się tak poruszał po korcie tenisowym."
Andre Agassi, "Open"
Milanello
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 219
Rejestracja: 7 lip 2011, 21:34

Re: Koniec z WTA w ES?

ES mógłby kupić coś z ATP w zamian za tę "nieopisaną" stratę...
Obrazek
Wilson BLX ProStaff Six.One 90
Awatar użytkownika
WarriorsOfAden
Weteran
Weteran
Posty: 1795
Rejestracja: 31 lip 2009, 18:56
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Koniec z WTA w ES?

Milanello pisze:ES mógłby kupić coś z ATP w zamian za tę "nieopisaną" stratę...

Popieram w całej rozciągłości. Zamiast całego cyklu durnego WTA Eurosport mógłby wykupić prawa do pokazywania takich turniejów jak IW, Madryt, Cincinnati, Dubaj, WTF. To by było piękne. :wink:
ObrazekOrganix 8
NTRP 3.0
"Whatever doesn't kill you, simply makes you stranger"

"Szaleństwo i długie piesze spacery to okno z najrozleglejszym widokiem na ludzką naturę"
Martinek
Senior
Senior
Posty: 2932
Rejestracja: 17 lut 2011, 20:23
Lokalizacja: Gdańsk

Odp: Koniec z WTA w ES?

ES mógłby pokazywać Mastersy zamiast tego durnego Polsatu, mniejsze turnieje są na Super Tennis.
Awatar użytkownika
hokej
Moderator
Moderator
Posty: 4811
Rejestracja: 25 paź 2011, 14:05
Lokalizacja: Lasy Państwowe

Re: Koniec z WTA w ES?

WarriorsOfAden pisze:
Milanello pisze:ES mógłby kupić coś z ATP w zamian za tę "nieopisaną" stratę...

Popieram w całej rozciągłości. Zamiast całego cyklu durnego WTA Eurosport mógłby wykupić prawa do pokazywania takich turniejów jak IW, Madryt, Cincinnati, Dubaj, WTF. To by było piękne. :wink:
Piękne, ale niemożliwe, te prawa są już na Polskę sprzedane... .
Nie dyskutuj z głupkiem - sprowadzi Cię do swojego poziomu i zniszczy doświadczeniem.

To, że jesteśmy w d..ie, to jasne. Problem w tym, że zaczynamy się w niej urządzać. - Stefan Kisielewski

Wilson Pro Staff RF97A
Różne druty 1.20@24kp

Wróć do „Audycje, filmy, artykuły i inne publikacje...”