Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Opony zima/lato

W sumie z tych markowych to nigdy nie miałem tylko Pirellek, może się kiedyś skuszę? ;)
Tak to generalnie Goodyear, Dunlop, Michelin, Continental.

Natomiast jak ktoś nie chce wydawać pieniędzy a potrzebuje kapcie na zimę do normalnej jazdy to mogę polecić BF Goodrich. O_O
Opona budżetowa ale miałem możliwość jeździć dwoma autami zimą ta tych kapciach, ciche i pewne prowadzenie przy takiej normalnej jeździe.
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Clapton
Weteran
Weteran
Posty: 1137
Rejestracja: 13 sie 2007, 19:59

Re: Opony zima/lato

Witam,
czy któryś z Forumowiczów ma może jakieś doświadczenia z letnimi oponami szosowymi do SUV-a o rozmiarze 235/60 R 18?
Moje Pirelli P Zero Rosso były rewelacyjne ale po 45 000 km bieżnik ma już tylko 3,5 mm. Czas pomyśleć o czymś nowym, a w podanym rozmiarze nie ma tak szerokiego wyboru.

Pozdrawiam!
Awatar użytkownika
ESP
Weteran
Weteran
Posty: 1622
Rejestracja: 13 sie 2007, 11:51
Lokalizacja: Warszawa

Odp: Opony zima/lato

Na lato tylko Pirelli P7. Sprawdzone nawet na mokrej Miedzianej Górze, która sama w sobie jest śliskim torem. :-)
Awatar użytkownika
PitS
PATHFINDER
PATHFINDER
Posty: 13064
Rejestracja: 9 sie 2007, 22:21
Lokalizacja: Kielce/Opoczno
Kontakt: Strona WWW

Re: Opony zima/lato

Jak mówię ludziom, że to fragment dawnej drogi przed jej wyprostowaniem to nie wierzą, że tymi serpentynami jeżdżono patrząc na prostą drogę obok.

Też czeka mnie wymiana na wiosnę bo moje to już tylko na tor... suchy.
Każdy ma prawo do wolnej, nieskrepowanej wypowiedzi, a granice dobrego smaku - zakładamy, że - każdy potrafi sobie postawić sam. Spór jest naturalną esencją forum internetowego, a różnice poglądów jego paliwem. Ważne jest jednak, aby nadmiar paliwa nie zdusił dyskusji. - YtB
Awatar użytkownika
F1Bart
Początkujący
Początkujący
Posty: 33
Rejestracja: 4 lut 2013, 17:31
Lokalizacja: Lubuskie

Re: Opony zima/lato

- Uniroyal RainExpert, bardzo dobre opony zwłaszcza na deszczu.
Awatar użytkownika
YOGItheBEAR
Senior
Senior
Posty: 3135
Rejestracja: 23 sie 2006, 17:04
Lokalizacja: Леминград

Re: Opony zima/lato

Ja miałem ubaw w trakcie niedawnej wycieczki do Włoch - na zimóweczkach. Pirelli Sotto Zero - nie ma drugich takich. Jadę sobie piękną górską drogą przez przełęcz, posypało trochę przez cały dzień, więc jak tylko się wyrwałem przez sznureczek zawalidóg, to miałem swoje pięć... dwadzieścia pięć minut. Auto lekko robiło boczkami, ale wszystko w ramach kontroli i na pełnym spokoju. Przewidywalnie, konsekwentnie, fantastycznie... Zabawa skończyła się jak dogoniłem... "pędzących" na sygnale Karabinierów... Jakoś głupio było mi ich wyprzedzić mimo, że po tym jak przyjrzeli mi się badawczo (rodzina, boks na dachu) - skonsternowani zgasili koguta... :lol: Po trzech kilometrach zjechali wprawdzie w boczną, ale droga zeszła niżej i była już czarna... No może niezupelnie czarna, ale też nie biała jak wcześniej.

Jak będę kupował kapcie na lato, to poszukiwania zacznę od Pirelek. Bezwzględnie.
Jeśli chcesz - znajdziesz sposób, jeśli nie chcesz - znajdziesz powód. (Autor nieznany)
Nie mów "inni tak robią", ale pomyśl, czy przystoi aby tak robili. (Demostenes)
Firmware version 3.8; Powered by Obrazek; NIEDŹWIEDŹ™ inside®
Clapton
Weteran
Weteran
Posty: 1137
Rejestracja: 13 sie 2007, 19:59

Re: Opony zima/lato

Problemem jest rozmiar 235/60R18. Wybór jest dość ograniczony. Przykładowo Goodyear w tym rozmiarze nic nie ma. Nie każdy bieżnik produkowany jest w każdym rozmiarze.
Awatar użytkownika
F1Bart
Początkujący
Początkujący
Posty: 33
Rejestracja: 4 lut 2013, 17:31
Lokalizacja: Lubuskie

Re: Opony zima/lato

Goodyear Excellence jest w sprzedaży, szukałem niedawno z kolegą takich opon. Można je kupić.
Awatar użytkownika
hokej
Moderator
Moderator
Posty: 4811
Rejestracja: 25 paź 2011, 14:05
Lokalizacja: Lasy Państwowe

Re: Opony zima/lato

YOGItheBEAR pisze:Ja miałem ubaw w trakcie niedawnej wycieczki do Włoch - na zimóweczkach. Pirelli Sotto Zero - nie ma drugich takich. Jadę sobie piękną górską drogą przez przełęcz, posypało trochę przez cały dzień, więc jak tylko się wyrwałem przez sznureczek zawalidóg, to miałem swoje pięć... dwadzieścia pięć minut. Auto lekko robiło boczkami, ale wszystko w ramach kontroli i na pełnym spokoju. Przewidywalnie, konsekwentnie, fantastycznie... Zabawa skończyła się jak dogoniłem... "pędzących" na sygnale Karabinierów... Jakoś głupio było mi ich wyprzedzić mimo, że po tym jak przyjrzeli mi się badawczo (rodzina, boks na dachu) - skonsternowani zgasili koguta... :lol: Po trzech kilometrach zjechali wprawdzie w boczną, ale droga zeszła niżej i była już czarna... No może niezupelnie czarna, ale też nie biała jak wcześniej.

Jak będę kupował kapcie na lato, to poszukiwania zacznę od Pirelek. Bezwzględnie.
Miałem Sotto Zero na czteronapędowym aucie w dwóch wersjach - I i II. We wszystkich warunkach zimowych rewelacja, na suchej szosie - bezkonkurencyjne, jedyne do czego mogłem (na siłę) się przyczepić to lód/ubity śnieg - tu jednak Scorpion Ice są lepsze. A najlepsze, że Sotto Zero kupiłem po przeczytaniu informacji, że stosuje je włoska policja na swoich Lambo :D .
Clapton pisze:Witam,
czy któryś z Forumowiczów ma może jakieś doświadczenia z letnimi oponami szosowymi do SUV-a o rozmiarze 235/60 R 18?
Moje Pirelli P Zero Rosso były rewelacyjne ale po 45 000 km bieżnik ma już tylko 3,5 mm. Czas pomyśleć o czymś nowym, a w podanym rozmiarze nie ma tak szerokiego wyboru.

Pozdrawiam!
Jeśli to klasyczny, ciężki SUV (X5, Tuareg itp.) rozważ Continental Conti CrossContact (ujeżdżam drugi komplet w rozmiarze 295/40 R20). Właściwie nie miałem z nimi żadnych problemów. Drugą opcją są wg mnie używane przez Ciebie P Zero Rosso.
Nie dyskutuj z głupkiem - sprowadzi Cię do swojego poziomu i zniszczy doświadczeniem.

To, że jesteśmy w d..ie, to jasne. Problem w tym, że zaczynamy się w niej urządzać. - Stefan Kisielewski

Wilson Pro Staff RF97A
Różne druty 1.20@24kp

Wróć do „Pogadanki & Pogaduchy”