Awatar użytkownika
Ania
Weteran
Weteran
Posty: 1343
Rejestracja: 19 cze 2012, 09:24
Lokalizacja: Szczecin

Typowanie - MŚ w Piłce Nożnej 2014

Zakładam temat, ponieważ jest kilka kwestii do przedyskutowania. Znalazłam stary arkusz w Excelu i mój pomysł na typowanie przedstawia się w ten sposób i taką zabawę mogę wam zaproponować, bo według tego mam przygotowany arkusz, który wszystko zlicza sam :wink: . Zresztą mogę was zapewnić, że formuła się sprawdza.
Zastanawiam się jeszcze nad jedną rzeczą - czy od razu typujemy ćwierćfinały itd. czy dzielimy typowanie na dwie tury - najpierw grupy a później dalsze rundy po zawodach grupowych?

Póki co chętni do zabawy:
1. Ania
2. Elf
3. alfred
4. Gary
5. scudetto
6. Madox
7. tenisoowka
8. HeadShot
9. La_Patik-
Ostatnio zmieniony 13 cze 2014, 17:08 przez Ania, łącznie zmieniany 5 razy.
Zodiakalna Panna w średnim wieku dostaje czasami kompletnego bzika. Zamyka się w domu z armią ścierek i już od rana biega po domu z chloraminą dezynfekując wszystko co się da. W końcu pada zatruta nadmierną ilością środków odkażających, co ratuje jej umęczoną rodzinę przed samobójstwem.
Awatar użytkownika
Tenisówka
Senior
Senior
Posty: 4585
Rejestracja: 5 lut 2013, 20:25
Lokalizacja: Pieniny

Re: Typowanie - MŚ w Piłce Nożnej 2014

I ja.
----------------------------------
Chłopaki gdzie jesteście ? :::no.I:::
Awatar użytkownika
Basic
Oaza Spokoju
Oaza Spokoju
Posty: 6536
Rejestracja: 25 paź 2009, 22:42
Lokalizacja: Warszawa

Re: Typowanie - MŚ w Piłce Nożnej 2014

Ania pisze:Zastanawiam się jeszcze nad jedną rzeczą - czy od razu typujemy ćwierćfinały itd. czy dzielimy typowanie na dwie tury - najpierw grupy a później dalsze rundy po zawodach grupowych?
Ja bym podzielił na dwie tury, tzn pierwsza tura grupowa i druga pucharowa już.
Jak ktoś źle wytypuje w grupach, to będzie miał jeszcze szansę na dalszą zabawę w fazie Pucharowej.

Natomiast punktację bym sumował z obu tur :).
Obrazek Speed Graphene MP
Awatar użytkownika
Gary
Baby do garów!
Baby do garów!
Posty: 9345
Rejestracja: 13 sie 2007, 14:36
Lokalizacja: Wieś przyklasztorna

Re: Typowanie - MŚ w Piłce Nożnej 2014

Basic pisze:
Ania pisze:Zastanawiam się jeszcze nad jedną rzeczą - czy od razu typujemy ćwierćfinały itd. czy dzielimy typowanie na dwie tury - najpierw grupy a później dalsze rundy po zawodach grupowych?
Ja bym podzielił na dwie tury, tzn pierwsza tura grupowa i druga pucharowa już.
Jak ktoś źle wytypuje w grupach, to będzie miał jeszcze szansę na dalszą zabawę w fazie Pucharowej.

Natomiast punktację bym sumował z obu tur :).
Też tak bym to widział. Klasyfikacja powinna być za całe mistrzostwa, ale fazę pucharową typowałbym na bieżąco po każdej rundzie, żeby w wypadku wtopy w fazie grupowej wciąż można było grać i wygrać.
"The reason people use a crucifix against vampires is that vampires are allergic to bullshit." - Richard Pryor

"Nie jest dyshonorem przegrywać kiedy w grę wkłada się całe swoje serce." - Sir Matt Busby

"Pater postanowił zapytać swoją siostrzenicę o znaczenie wyrazu "real", który jemu samemu kojarzył się z przepłacanymi, narcystycznymi i metroseksualnymi piłkarzami ze stolicy Hiszpanii." - Krajewski, Czubaj, "Róże cmentarne"
Awatar użytkownika
Ania
Weteran
Weteran
Posty: 1343
Rejestracja: 19 cze 2012, 09:24
Lokalizacja: Szczecin

Re: Typowanie - MŚ w Piłce Nożnej 2014

Arkusz gotowy, więc poproszę o przesłanie mi waszych e-maili to powysyłam, abyście mogli się już zaznajomić i powoli zabierać do roboty.
Ja osobiście byłabym za metodą Basica, najpierw typowanie grupowe a później pucharowe, punktacja wspólna.
Zodiakalna Panna w średnim wieku dostaje czasami kompletnego bzika. Zamyka się w domu z armią ścierek i już od rana biega po domu z chloraminą dezynfekując wszystko co się da. W końcu pada zatruta nadmierną ilością środków odkażających, co ratuje jej umęczoną rodzinę przed samobójstwem.
Awatar użytkownika
alfred
TROLL
Posty: 1050
Rejestracja: 24 sty 2013, 23:20

Re: Typowanie - MŚ w Piłce Nożnej 2014

Skoro zabawę tenisową typowaliśmy w całości, choć radziłem inaczej, to zróbmy i tu całość. Moglibyśmy na przykład wytypować dwa arkusze, jeden w całości, drugi na raty i zsumować całość. Byłoby ciekawiej, może ktoś trafi finalistów jeszcze przed rozpoczęciem mundialu.
Proponuję ankietę:
1. całość
2. dwie tury
3. całość + dwie tury
Wyobraźnia jest ważniejsza niż wiedza - Albert Einstein
Awatar użytkownika
scudetto
Senior
Senior
Posty: 3407
Rejestracja: 13 sty 2013, 11:31
Lokalizacja: Dziki Wschód

Re: Typowanie - MŚ w Piłce Nożnej 2014

Wyjątkowo zgodzę się z Alfredem, typowanie cząstkowe zabija dreszczyk emocji, ale zróbcie jak uważacie. Poza tym jeśli ktoś wytypuje finalistów od razu, powinien mieć jakieś dodatki punktowe względem tych, którzy zrobią to po fazie grupowej.
Polubiłem czerwone badziewie...
Awatar użytkownika
rogdar
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 252
Rejestracja: 29 maja 2013, 12:02
Lokalizacja: Dziki Wschód, lubelskie

Re: Typowanie - MŚ w Piłce Nożnej 2014

Wygra Brazylia. :::yay:::
"Nie spędziłem zbyt dużo czasu w swoim kraju po tej wygranej. To były dwa dni i dwie noce świętowania... Naszym celem były trzy. Jednak po drugim dniu wylądowaliśmy w szpitalu."- N. Djokovic po świętowaniu wygranej Serbii w Davis Cup 2010.
Awatar użytkownika
Gary
Baby do garów!
Baby do garów!
Posty: 9345
Rejestracja: 13 sie 2007, 14:36
Lokalizacja: Wieś przyklasztorna

Re: Typowanie - MŚ w Piłce Nożnej 2014

scudetto pisze:...typowanie cząstkowe zabija dreszczyk emocji, ale zróbcie jak uważacie.
Ale za to pozwala na dokładniejsze analizy. Dotychczas grałem/widziałem typerki, w których typowało się co kolejkę (przykład tu) i dobrze się to sprawdzało, wymagało jedynie regularnego bywania na forum. Dla mnie ma to więcej sensu niż obstawianie w ciemno całej drabinki z dokładnymi wynikami (!!!). Ja wręcz głosuję za typowaniem co rundę, a jeśli takiej opcji nie ma, to jestem za podziałem na 2 tury i sumowaniem punktów.
"The reason people use a crucifix against vampires is that vampires are allergic to bullshit." - Richard Pryor

"Nie jest dyshonorem przegrywać kiedy w grę wkłada się całe swoje serce." - Sir Matt Busby

"Pater postanowił zapytać swoją siostrzenicę o znaczenie wyrazu "real", który jemu samemu kojarzył się z przepłacanymi, narcystycznymi i metroseksualnymi piłkarzami ze stolicy Hiszpanii." - Krajewski, Czubaj, "Róże cmentarne"
Awatar użytkownika
HeadShot
Senior
Senior
Posty: 2895
Rejestracja: 2 lut 2008, 10:50

Re: Typowanie - MŚ w Piłce Nożnej 2014

Osobiście jestem za dwiema turami, mniej loterii.
#NKrising
Awatar użytkownika
scudetto
Senior
Senior
Posty: 3407
Rejestracja: 13 sty 2013, 11:31
Lokalizacja: Dziki Wschód

Re: Typowanie - MŚ w Piłce Nożnej 2014

HeadShot pisze:Osobiście jestem za dwiema turami, mniej loterii.
Nie lubisz hazardu? :wink:

Typujecie turnieje tenisowe zaraz po losowaniu, a boicie się zrobić tego na mundialu? Chociaż w sumie...nasi nie grają, więc możliwe są niespodzianki rotfl .

Róbta co chceta, pobawię się tak czy inaczej. Uważam jednak, że ktoś kto trafnie wytypuje ćwierćfinały, półfinały i finał od razu, powinien mieć jakiś bonus w porównaniu do tego, który wytypuje finał znając skład półfinalistów chociażby.
Polubiłem czerwone badziewie...
Awatar użytkownika
Gary
Baby do garów!
Baby do garów!
Posty: 9345
Rejestracja: 13 sie 2007, 14:36
Lokalizacja: Wieś przyklasztorna

Re: Typowanie - MŚ w Piłce Nożnej 2014

scudetto pisze:Uważam jednak, że ktoś kto trafnie wytypuje ćwierćfinały, półfinały i finał od razu, powinien mieć jakiś bonus w porównaniu do tego, który wytypuje finał znając skład półfinalistów chociażby.
Ale jaki bonus w porównaniu? Jeśli ustalimy jedną turę, to wszyscy będą typowali w ciemno, jeśli dwie, to wszyscy zatypują najpierw grupy, a potem fazę pucharową.
scudetto pisze:Typujecie turnieje tenisowe zaraz po losowaniu, a boicie się zrobić tego na mundialu?
Po prostu typowanie przy tym dokładnych wyników jest dla mnie nietrafionym pomysłem w sytuacji, gdy nie wie się, kto zagra. Widzę też pewne problemy odnośnie punktowania tego. Przypuśćmy, że obstawię, że WKS wyjdzie z pierwszego miejsca, a Kolumbia z drugiego i potem pierwsi trafią na Włochy, a drudzy na Urugwaj. Tymczasem wszystkie te 4 drużyny wyjdą, owszem, ale z odwrotnych miejsc. Czy w takim układzie, jeśli mam te mecze w swojej wyimaginowanej drabince, ale w innym jej miejscu, liczy mi się dobrze zatypowany wynik, czy nie? A czy jak trafię wynik finału (np. 1-2), ale w moim finale będą Niemcy z Urugwajem, a tak naprawdę Iran z Algierią, to jeśli rzeczywiście będzie 1-2, to mam punkty? rotfl
"The reason people use a crucifix against vampires is that vampires are allergic to bullshit." - Richard Pryor

"Nie jest dyshonorem przegrywać kiedy w grę wkłada się całe swoje serce." - Sir Matt Busby

"Pater postanowił zapytać swoją siostrzenicę o znaczenie wyrazu "real", który jemu samemu kojarzył się z przepłacanymi, narcystycznymi i metroseksualnymi piłkarzami ze stolicy Hiszpanii." - Krajewski, Czubaj, "Róże cmentarne"
Awatar użytkownika
scudetto
Senior
Senior
Posty: 3407
Rejestracja: 13 sty 2013, 11:31
Lokalizacja: Dziki Wschód

Re: Typowanie - MŚ w Piłce Nożnej 2014

Ok, więc niech będzie jeden sposób, żeby nie było zbyt skomplikowanie.

Gary, nawet nie myślałem o typowaniu dokładnych wyników, po prostu jak w totku - 1x2 i tyle. Wtedy można się pokusić o wytypowanie całości od razu. Przy dokładnych wynikach to rzeczywiście nie ma sensu. :)

I nie wrabiaj HS w to co napisałem rotfl .
Polubiłem czerwone badziewie...
Awatar użytkownika
Ania
Weteran
Weteran
Posty: 1343
Rejestracja: 19 cze 2012, 09:24
Lokalizacja: Szczecin

Re: Typowanie - MŚ w Piłce Nożnej 2014

Moja inicjatywa więc ja zdecyduję i tak każdego nie da się zadowolić rotfl .
Najpierw obstawiamy fazę grupową, jak już będą ustawione pary 1/16 to typujemy po raz kolejny aż do finału (tutaj bez dokładnego wyniku). Punkty będą zsumowane.

Obstawiamy tak:
1) Dokładny wynik (7pkt.)
2) Wskazujemy zwycięzcę lub remis (3 pkt.)
3) Dodatkowo jako koło ratunkowe można obstawić dwa rozstrzygnięcia spotkania (nie jest to obowiązkowe), w takim przypadku przy prawidłowym wytypowaniu otrzymuje się 1pkt.

Arkusz powysyłam dziś wieczorem jak będę miała dostęp do poczty to zobaczycie dokładnie jak to wygląda. Skupmy się najpierw na fazie grupowej :) .
Zodiakalna Panna w średnim wieku dostaje czasami kompletnego bzika. Zamyka się w domu z armią ścierek i już od rana biega po domu z chloraminą dezynfekując wszystko co się da. W końcu pada zatruta nadmierną ilością środków odkażających, co ratuje jej umęczoną rodzinę przed samobójstwem.
Awatar użytkownika
alfred
TROLL
Posty: 1050
Rejestracja: 24 sty 2013, 23:20

Re: Typowanie - MŚ w Piłce Nożnej 2014

Ania pisze:Moja inicjatywa więc ja zdecyduję.
Nie ma to nic wspólnego z demokracją ale mi się podoba. Stanowcza, silna kobieta. O to chodzi. ::!vgoodv!::
Wyobraźnia jest ważniejsza niż wiedza - Albert Einstein
Awatar użytkownika
Gary
Baby do garów!
Baby do garów!
Posty: 9345
Rejestracja: 13 sie 2007, 14:36
Lokalizacja: Wieś przyklasztorna

Re: Typowanie - MŚ w Piłce Nożnej 2014

scudetto pisze:I nie wrabiaj HS w to co napisałem
Już poprawiłem. :wink:
scudetto pisze:Gary, nawet nie myślałem o typowaniu dokładnych wyników
Arkusz Ani uwzględniał punktowanie dokładnych wyników, stąd moje obiekcje odnośnie typowania całości. Gdyby nie to, to bym nie widział problemu.
"The reason people use a crucifix against vampires is that vampires are allergic to bullshit." - Richard Pryor

"Nie jest dyshonorem przegrywać kiedy w grę wkłada się całe swoje serce." - Sir Matt Busby

"Pater postanowił zapytać swoją siostrzenicę o znaczenie wyrazu "real", który jemu samemu kojarzył się z przepłacanymi, narcystycznymi i metroseksualnymi piłkarzami ze stolicy Hiszpanii." - Krajewski, Czubaj, "Róże cmentarne"
Awatar użytkownika
scudetto
Senior
Senior
Posty: 3407
Rejestracja: 13 sty 2013, 11:31
Lokalizacja: Dziki Wschód

Re: Typowanie - MŚ w Piłce Nożnej 2014

Ania pisze:Moja inicjatywa więc ja zdecyduję i tak każdego nie da się zadowolić rotfl .
Każdego może i nie, ale jeśli uda Ci się zadowolić chociaż jednego z nas, to będzie sukces rotfl .
Polubiłem czerwone badziewie...
Awatar użytkownika
Gary
Baby do garów!
Baby do garów!
Posty: 9345
Rejestracja: 13 sie 2007, 14:36
Lokalizacja: Wieś przyklasztorna

Re: Typowanie - MŚ w Piłce Nożnej 2014

scudetto pisze:
Ania pisze:Moja inicjatywa więc ja zdecyduję i tak każdego nie da się zadowolić rotfl .
Każdego może i nie, ale jeśli uda Ci się zadowolić chociaż jednego z nas, to będzie sukces rotfl .
Najłatwiej byłoby z Vividem (BigMac albo sernik), ale się nie zgłosił. ;-P
"The reason people use a crucifix against vampires is that vampires are allergic to bullshit." - Richard Pryor

"Nie jest dyshonorem przegrywać kiedy w grę wkłada się całe swoje serce." - Sir Matt Busby

"Pater postanowił zapytać swoją siostrzenicę o znaczenie wyrazu "real", który jemu samemu kojarzył się z przepłacanymi, narcystycznymi i metroseksualnymi piłkarzami ze stolicy Hiszpanii." - Krajewski, Czubaj, "Róże cmentarne"
Awatar użytkownika
Ania
Weteran
Weteran
Posty: 1343
Rejestracja: 19 cze 2012, 09:24
Lokalizacja: Szczecin

Re: Typowanie - MŚ w Piłce Nożnej 2014

Arkusz wysłany. Jeśli ktoś nie otrzymał a podał maila to niech da głos :-).
Zodiakalna Panna w średnim wieku dostaje czasami kompletnego bzika. Zamyka się w domu z armią ścierek i już od rana biega po domu z chloraminą dezynfekując wszystko co się da. W końcu pada zatruta nadmierną ilością środków odkażających, co ratuje jej umęczoną rodzinę przed samobójstwem.
Awatar użytkownika
Elf
Senior
Senior
Posty: 2508
Rejestracja: 20 kwie 2012, 14:57
Lokalizacja: Sercem na Podlasiu

Re: Typowanie - MŚ w Piłce Nożnej 2014

Trochę potrwa zanim to ogarnę. rotfl
Do kiedy typujemy?

(i niech wreszcie pomarańczowi wygrają... tyle lat latam w pomarańczowych koszulkach jak grają i nic... :D )
"Elfy są urocze. Rzucają urok. Elfy są czarowne. Splatają czary. Ich uroda powala. Strzałą. Kłopot ze słowami polega na tym, że ich znaczenie może się wić jak wąż. A jeśli ktoś chce znaleźć węże, powinien ich szukać za słowami, które zmieniły swój sens. Nikt nigdy nie powiedział, że elfy są miłe. Elfy są złe."

Wróć do „Pogadanki & Pogaduchy”