Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Jaki Head? Radical Pro vs Speed Pro

Sebex pisze:Wraca u mnie temat rakiety.
Nie udało mi się potestować innych rakiet. Do tej pory Head Graphene Radical Pro i Babolat APD.
Aktualnie gram APD ale po kilku miesiącach trenowania słyszę wiadomości, że wcześniej grałem lepiej (mocniej, bardziej płasko) Headem.
I teraz pytanie czy to kwestia naciągu w Babolacie czy kwestia rakiety? Lubię grać Topspinem ale Nadalem nie jestem żeby to uderzenie było nie do odebrania i słyszę, że gram bardziej rotacyjnie ale lżej przez co łatwiej jest ze mną grać.
Mam w głowie takie rakiety:
- Babolat Aeropro Drive - aktualnie - fajna rotacja ale nie gram tak mocno, lekka
- powrót do Head Graphene Radical Pro - również rotacja ok, siła też była fajna ale często grałem ramą tym modelem
- Head Graphene XT Speed Pro albo MP - nigdy nie grałem - tylko "znam" z opisów i parameterów

Co myślicie?
Gram jak tylko mogę FH (zróżnicowanie czasem staram się kończyć mocną piłką czasem kręcić ją jak najbardziej) jak się nie da obiec to 2HBH a czasem slice. Hmmm inaczej coraz częściej 2HBH niż slice. Zdarzają mi się wypady do siatki nie tylko wymuszone. Lubię pograć czasem wolejem.
To się zdecyduj co Ty grasz. Bo albo rotacja i pod górkę, albo bardziej płasko, liftem.
To co wkładasz w uderzenie - energia, dzielone jest na dynamikę i rotację. Jak bardziej kręcisz piłka idzie wolniej, i odwrotnie, mniej rotacji to więcej dynamiki. APD wspomaga rotację, Radical to rama do bardziej płaskiej gry i taką wspomaga.
Jak jednak grasz bardziej płasko to nadal może być Babolat, ale nie APD. Tak samo nie masz się wtedy co uśmiechać do Head-a z serii Extreme. W takiej sytuacji Speed (bardziej gra z głębi, z kontry), Instinct/Radical (allrounder).
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
Sebex
Weteran
Weteran
Posty: 1552
Rejestracja: 28 sty 2012, 16:04
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Jaki Head? Radical Pro vs Speed Pro

Może się źle wyraziłem. Brakuje mi w APD czasem mocy. Mam na myśli to, że nie mogę czasem skończyć akcji.
Nie jestem Nadalem który gra takie rotacje których przeciwnik nie jest w stanie odbić chociaż gram jej dosyć sporo jak na środowisko w którym się obracam.
Ogólnie nie jestem Sharapova - płasko i do przodu ani Nadalem - zagram tyle rotacji, że przeciwnik i tak nie odbije.
Gram raczej jak Andy czy Novak. Oni potrafią grać kątowo i rotacyjnie ale jak trzeba to płaskie granie nie jest im obce a do tego wypad do siatki nie jest wbrew pozorom ostatecznością. :D
Awatar użytkownika
rafbat
Weteran
Weteran
Posty: 1331
Rejestracja: 11 sty 2014, 18:18
Lokalizacja: Sokołów Podlaski

Re: Jaki Head? Radical Pro vs Speed Pro

W APD brakuje mocy? Jest naprawdę mało ram, które dają więcej poweru, niż ta rama Babolata. Właściwie, to nie przypominam sobie żadnej rakiety bardziej przepełnioną mocą, niż ta. Osobiście, zmieniłem ją po roku z tego właśnie powodu, że nie mogłem już zniwelować jej przesytu mocy żadnym naciągiem.
Wnioski?
Pracuj nad techniką, bo to nie wina ramy, że "uderzenia za lekkie". :)
Jeżeli koniecznie potrzebujesz więcej mocy, spróbuj innych naciągów, bądź wciągnij o 2kG mniej.
Wilson Pro Staff 97
Wilson Revolve 1.25/Babolat Pro Hurricane Tour 1.25 - 27/26 kG
----------------------------------------
Head Graphene 360+ Extreme Pro
Wilson Revolve 1.25 26,5/26 kG
Awatar użytkownika
Marcoone
Starszy Forumowicz
Starszy Forumowicz
Posty: 389
Rejestracja: 2 lip 2012, 22:16
Lokalizacja: Jelenia Góra

Re: Jaki Head? Radical Pro vs Speed Pro

Sebex pisze: (...) Gram raczej jak Andy czy Novak. (...)
No to nie masz wyjścia. Radical albo Speed pozostaje do wyboru.

Wiem, wiem ... zarez przyjdzie ED i wyjaśni, że tak naprawdę to czym innym grają. ;)
Awatar użytkownika
Sebex
Weteran
Weteran
Posty: 1552
Rejestracja: 28 sty 2012, 16:04
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Jaki Head? Radical Pro vs Speed Pro

rafbat pisze:W APD brakuje mocy? Jest naprawdę mało ram, które dają więcej poweru, niż ta rama Babolata. Właściwie, to nie przypominam sobie żadnej rakiety bardziej przepełnioną mocą, niż ta. Osobiście, zmieniłem ją po roku z tego właśnie powodu, że nie mogłem już zniwelować jej przesytu mocy żadnym naciągiem.
Wnioski?
Pracuj nad techniką, bo to nie wina ramy, że "uderzenia za lekkie". :)
Jeżeli koniecznie potrzebujesz więcej mocy, spróbuj innych naciągów, bądź wciągnij o 2kG mniej.
Hmmm może nie mało ale gram chyba bardziej rotacyjnie przez co może się tak wydawać. Naciągam RPM Blasta na 24/23. Zobaczymy jak to będzie wyglądać, :) mam nadzieje, że to będzie to. :D

A co do Radicala i Speeda to chętnie bym pograł teraz tymi rakietami. (Jednak nie ze względu na któregoś z tych zawodników. Moim ulubieńcem jest zawodnik którego rakietą teraz gram. :) ) Myślę, że grałbym bardziej płasko. Ale czy to oznacza lepiej? Tego nie wiem. :)
Ostatnio zmieniony 19 lut 2015, 23:51 przez Sebex, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
PitS
PATHFINDER
PATHFINDER
Posty: 13064
Rejestracja: 9 sie 2007, 22:21
Lokalizacja: Kielce/Opoczno
Kontakt: Strona WWW

Re: Jaki Head? Radical Pro vs Speed Pro

Marcoone pisze:
Sebex pisze: (...) Gram raczej jak Andy czy Novak. (...)
No to nie masz wyjścia. Radical albo Speed pozostaje do wyboru.

Wiem, wiem ... zarez przyjdzie ED i wyjaśni, że tak naprawdę to czym innym grają. ;)
Może wystarczy pomalować wobec tego?
Każdy ma prawo do wolnej, nieskrepowanej wypowiedzi, a granice dobrego smaku - zakładamy, że - każdy potrafi sobie postawić sam. Spór jest naturalną esencją forum internetowego, a różnice poglądów jego paliwem. Ważne jest jednak, aby nadmiar paliwa nie zdusił dyskusji. - YtB
Awatar użytkownika
Sebex
Weteran
Weteran
Posty: 1552
Rejestracja: 28 sty 2012, 16:04
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Jaki Head? Radical Pro vs Speed Pro

Na tą chwilę pokombinuje z naciągiem. Taniej a może się okazać, że to jednak to. :D Ale jeżeli nie, to te dwa modele jako pierwsze pójdą do testów.
Awatar użytkownika
rafbat
Weteran
Weteran
Posty: 1331
Rejestracja: 11 sty 2014, 18:18
Lokalizacja: Sokołów Podlaski

Re: Jaki Head? Radical Pro vs Speed Pro

Sebex pisze: Hmmm może nie mało ale gram chyba bardziej rotacyjnie przez co może się tak wydawać. Naciągam RPM Blasta na 24/23. Zobaczymy jak to będzie wyglądać, :) mam nadzieje, że to będzie to. :D
Również opieram swoją grę na rotacjach. Forhend heavy-western i jednoręczny bekhend semi-western, ale nie wiem, jakie to ma znaczenie, jeżeli mówimy o przesycie mocy. Jestem bardzo szczupły - blisko 185cm wzrostu, na obecny moment 72kg wagi, a i tak w APD było dla mnie tej mocy za dużo. Z racji upodobania do gry rotacjami, przerzuciłem się na Wilsony Steam 99S i dla mnie to strzał w dziesiątkę. Połączenie zmniejszonej minimalnie główki oraz jej innego kształtu ze znacznie mniejszym potencjałem w zakresie dostępu do mocy, niż w Babolacie, doskonale wpłynęło na mój bekhend. Dostęp do rotacji jest zauważalnie większy, niż w APD, co dla mnie było wyznacznikiem przydatności potencjalnej nowej ramy. Rakieta też jest bardziej stabilna, a 4g w wadze i przesunięty o 0,5cm balans w stronę główki, robi różnicę. :)
Wilson Pro Staff 97
Wilson Revolve 1.25/Babolat Pro Hurricane Tour 1.25 - 27/26 kG
----------------------------------------
Head Graphene 360+ Extreme Pro
Wilson Revolve 1.25 26,5/26 kG
Awatar użytkownika
Sebex
Weteran
Weteran
Posty: 1552
Rejestracja: 28 sty 2012, 16:04
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Jaki Head? Radical Pro vs Speed Pro

rafbat pisze:
Sebex pisze: Hmmm może nie mało ale gram chyba bardziej rotacyjnie przez co może się tak wydawać. Naciągam RPM Blasta na 24/23. Zobaczymy jak to będzie wyglądać, :) mam nadzieje, że to będzie to. :D
Również opieram swoją grę na rotacjach. Forhend heavy-western i jednoręczny bekhend semi-western, ale nie wiem, jakie to ma znaczenie, jeżeli mówimy o przesycie mocy. Jestem bardzo szczupły - blisko 185cm wzrostu, na obecny moment 72kg wagi, a i tak w APD było dla mnie tej mocy za dużo. Z racji upodobania do gry rotacjami, przerzuciłem się na Wilsony Steam 99S i dla mnie to strzał w dziesiątkę. Połączenie zmniejszonej minimalnie główki oraz jej innego kształtu ze znacznie mniejszym potencjałem w zakresie dostępu do mocy, niż w Babolacie, doskonale wpłynęło na mój bekhend. Dostęp do rotacji jest zauważalnie większy, niż w APD, co dla mnie było wyznacznikiem przydatności potencjalnej nowej ramy. Rakieta też jest bardziej stabilna, a 4g w wadze i przesunięty o 0,5cm balans w stronę główki, robi różnicę. :)
Nie ciągnie mnie jakoś do Wilsona :p ale dzięki za opinie. W sumie kiedyś bym chciał odbić tą rakietą. Ja jednak mieszam uderzenia. Czasem zagram mase rotacji czasem troche rotacji i bardziej płasko a jeszcze innym razem próbuje zagrać uderzenie kończące. Wiem, brzmi to dziwnie, bo pewnie każdy tak gra ale nie opieram swojej gry tylko na rotacji albo tylko na "strzelaniu" płaskich piłek.

Dzisiaj grałem z nowym naciągiem RPM Blast 1.25 24/23 kg i powiem tak: to jest to! Duża rotacja i siła uderzenia zarazem. Piłki się kręciły bardzo dobrze a jak chciałem to nie miałem problemu z uderzeniem mocniej i bardziej płasko. Do tego po jakimś czasie 2HBH zaczął działać jak nakeży więc było super! Także prawdopodobnie kupię szpulę tego naciągu i drugiego APD. Od razu czułem różnice przy grze dzisiaj a poprzednim razem. :::yay:::

Wróć do „Rakiety”