Awatar użytkownika
McGyver
Weteran
Weteran
Posty: 1799
Rejestracja: 24 mar 2012, 17:30
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Przyszłość i zakres forum

Podziwiam PitSa i TadXa, że chce im się jeszcze walczyć o przegraną sprawę. Zawsze ich wspierałem i nadal wspieram, ale mnie już po prostu ogarnęło zniechęcenie. Został prżez Radę Forum wydany dekret i trzeba się go trzymać. Wszystko zostało ładnie rozegrane i do końca trzymane w tajemnicy. W stylu putinowskim.
Awatar użytkownika
ppeter
Senior
Senior
Posty: 4949
Rejestracja: 18 gru 2006, 17:57
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Przyszłość i zakres forum

TadX pisze:Mam też parę własnych.

UWAGA! Podaję:
1. poezja (do momentu, aż zaczną wypływać różnice w interpretacji celem uniknięcia sytuacji, gdy w dyskusji ktoś ma inne zdanie);
2. rolnictwo i agroturystyka;
3. miłość (bo różnice zdań mogą doprowadzić do agresji a ona jest zła, miłość jest w porzo).
Ja bym dorzucił pogodę na turniejach tenisowych, będzie i tenisowo i neutralnie, no może pewne kontrowersje będą w sezonie halowym.
Obrazek
Super G V1 Pro
NTRP - 4.0
Sam fakt istnienia prawa o ochronie uczuć religijnych jest najlepszym dowodem tego, że religie by nie przetrwały w warunkach prawdziwej wolności myśli i słowa.
"Ojczyznę wolną racz nam wrócić Panie?!".
TadX
Senior
Senior
Posty: 4833
Rejestracja: 6 wrz 2008, 23:16

Re: Przyszłość i zakres forum

McGyver pisze:Wszystko zostało ładnie rozegrane i do końca trzymane w tajemnicy.
Dokładnie ;) :::gd::: .
ppeter pisze:Ja bym dorzucił pogodę na turniejach tenisowych, będzie i tenisowo i neutralnie, no może pewne kontrowersje będą w sezonie halowym.
Co do hali - alergicy mogą wyrażać skrajne niezadowolenie z powodu działania klimatyzacji i jej wpływie na samopoczucie. To proszenie się o wojnę.
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Przyszłość i zakres forum

Takie luźne przemyślenie - tzw. "nielimeryki", jak mi wskazano, lądują w Śmietniku. A nie lepiej zwyczajnie skasować informując PM-em autora i zachowując chwilowo treść gdyby miał obiekcje, do wyjaśnienia?
Nie każdy ma grubą skórę, czy nie każdemu to zwisa i podchodzi na luzie. Ktoś może "bać się", że jego produkcja wyląduje w forumowej "puszce" i będzie wstyd, nie ośmieli się napisać, a może ma jakieś fajne pomysły na limeryk?
Z tego względu, w mojej ocenie, publikacja w Śmietniku utworów niespełniających wymogi to nie jest najtrafniejszy pomysł.
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
PitS
PATHFINDER
PATHFINDER
Posty: 13064
Rejestracja: 9 sie 2007, 22:21
Lokalizacja: Kielce/Opoczno
Kontakt: Strona WWW

Re: Przyszłość i zakres forum

Twórca, gdy uznaje swe dzieło za słabe lub otoczenie mu to podpowiada, odkłada na półkę/ pali/niszczy, ale nie publikuje w Śmietniku. :D
Świetne zestawienie, coś na co ktoś poświęcił choćby chwilę starania i śmietnik. To trzeba mieć nie lada wrażliwość.
Nie dziwię się że wątek umarł.
To nie były posty nie na temat, to nie był spam. Może były nieumiejętnie skomponowane ale ja mam niesmak ....
Każdy ma prawo do wolnej, nieskrepowanej wypowiedzi, a granice dobrego smaku - zakładamy, że - każdy potrafi sobie postawić sam. Spór jest naturalną esencją forum internetowego, a różnice poglądów jego paliwem. Ważne jest jednak, aby nadmiar paliwa nie zdusił dyskusji. - YtB
TadX
Senior
Senior
Posty: 4833
Rejestracja: 6 wrz 2008, 23:16

Re: Przyszłość i zakres forum

Sprawa jest prosta, jak konstrukcja cepa. Dokonując redukcji wyjdzie, że rzecz rozbija się właśnie o to. O szacunek do forumowiczów.

Jak ja czytam danego moderatora, że nie widzi potrzeby zwracania się do kogoś per: "Ty", "Ci", "Tobie" pisanymi z wielkiej litery to o czym można mówić? Jak czytam "bez odbioru" w komunikacie tak ważnym dla prowadzenia, lub nie, dyskusji to o czym mówimy? Jak czytam, że wyniki głosowania ws. "Dyskusji..." nie zostały podane, bo jeden "zapomniał" ich podać, drugi "zapomniał", że głosowanie miało miejsce i że być może w nim głosował to o czym mówimy?

Nie udzielałem się w "Limerykach...", ale czytam uważnie i niektóre powalają. Jakbym myślał sto lat to bym nie wymyślił. Teraz czytam, że posty, które nie spełniają wymogów lądują w koszu? W koszu? Nie wiem, czy może być większy policzek dla autora. Już lepiej faktycznie usuwać i sprawę rozwiązać PW. No, ale to widocznie za dużo zachodu.

Wniosek dla mnie jest prosty - niektórzy stracili kontakt z rzeczywistością razem z instynktem samozachowawczym. Ogarnijcie się tam w końcu, jejku...
Awatar użytkownika
PitS
PATHFINDER
PATHFINDER
Posty: 13064
Rejestracja: 9 sie 2007, 22:21
Lokalizacja: Kielce/Opoczno
Kontakt: Strona WWW

Re: Przyszłość i zakres forum

Napisałem 1 jak się okazało nielimeryk. To mój pierwszy wiersz napisany w życiu, nawet żonie nie pisałem, nie licząc własnej przeróbki Reduty Ordona. Jeśli to nielimeryk, trudno, niech znika, może nastepny się uda.
Ale ten nie znikł a został wywalony do śmietnika, jak brudy, jak odpadki, chyba następnych nie spróbuję. Po prostu. Nie wiem kto sypnał taką wrażliwością, ale ktokolwiek to był (autor wątka czy moderator) to jest ranga na forum która na to powinna zwrócić uwagę, jak poczują się autorzy.
Każdy ma prawo do wolnej, nieskrepowanej wypowiedzi, a granice dobrego smaku - zakładamy, że - każdy potrafi sobie postawić sam. Spór jest naturalną esencją forum internetowego, a różnice poglądów jego paliwem. Ważne jest jednak, aby nadmiar paliwa nie zdusił dyskusji. - YtB
kolt
Weteran
Weteran
Posty: 1990
Rejestracja: 23 mar 2012, 16:48
Lokalizacja: Szczecin

Re: Przyszłość i zakres forum

TadX pisze:Sprawa jest prosta, jak konstrukcja cepa. Dokonując redukcji wyjdzie, że rzecz rozbija się właśnie o to. O szacunek do forumowiczów.

Jak ja czytam danego moderatora, że nie widzi potrzeby zwracania się do kogoś per: "Ty", "Ci", "Tobie" pisanymi z wielkiej litery to o czym można mówić?
Poważnie uważasz, że to świadczy o braku szacunku? Praktycznie nigdy w internecie nie piszę do nikogo z wielkiej litery bo uważam to za zbędne. Tym bardziej na forum gdzie panują w większości stosunki koleżeńskie. Mamy sobie tutaj wszyscy pisać per "Pan/Pani"? Nie jesteśmy w urzędzie, bez przesady. Szybko ucieknę z forum gdzie ludzie wymagają aby pisać do siebie w taki sposób bo uważam, że te osoby mają problemy ze swoim poczuciem wartości.

TadX bez urazy ale od kiedy wróciłeś to mam wrażenie jakbyś rozpoczął jakąś osobistą vendettę przeciw władzom forum. Rozumiem, miałeś z niektórymi spięcia (nie szukam winnych, nie o to chodzi) ale to już w większości przeszłość. Po co robić kolejne zamieszanie.
Biomimetic 500 Tour + Dunlop Black Widow

NTRP: 3 (przy bh lewa stopa w lewo podczas przygotowania)
TadX
Senior
Senior
Posty: 4833
Rejestracja: 6 wrz 2008, 23:16

Re: Przyszłość i zakres forum

kolt pisze:Poważnie uważasz, że to świadczy o braku szacunku? Praktycznie nigdy w internecie nie piszę do nikogo z wielkiej litery bo uważam to za zbędne. Tym bardziej na forum gdzie panują w większości stosunki koleżeńskie. Mamy sobie tutaj wszyscy pisać per "Pan/Pani"? Nie jesteśmy w urzędzie, bez przesady.
Mi nie chodziło o zwracanie się Pani/Pan, tylko o pisanie wielką literą Ty/Tobie itp. itd.
kolt pisze:TadX bez urazy ale od kiedy wróciłeś to mam wrażenie jakbyś rozpoczął jakąś osobistą vendettę przeciw władzom forum. Rozumiem, miałeś z niektórymi spięcia (nie szukam winnych, nie o to chodzi) ale to już w większości przeszłość. Po co robić kolejne zamieszanie.
A czy ja piszę o przeszłości? Piszę o tym, co dzieje się teraz i co może mieć przełożenie na przyszłość.
Awatar użytkownika
PitS
PATHFINDER
PATHFINDER
Posty: 13064
Rejestracja: 9 sie 2007, 22:21
Lokalizacja: Kielce/Opoczno
Kontakt: Strona WWW

Re: Przyszłość i zakres forum

Z tego co ja zrozumiałem nie chodzi o pisanie Pan/Pani a o zwracanie się do kogoś (Ty/Twoje/Tobie) dużą literą. Zawsze staram się tak zwracać, choć jeśli ktoś pisze swój nick małą literą nie widzę powodu aby to podważać i pisać dużą, jak właściciel chce inaczej. Kiedyś widziałem pisane "Ja" duża literą. :D

Czy to brak szacunku? Nie wiem nie nadążam za zmianami netykiety więc tu się nie wypowiem. Ja będę pisał dużą.
Każdy ma prawo do wolnej, nieskrepowanej wypowiedzi, a granice dobrego smaku - zakładamy, że - każdy potrafi sobie postawić sam. Spór jest naturalną esencją forum internetowego, a różnice poglądów jego paliwem. Ważne jest jednak, aby nadmiar paliwa nie zdusił dyskusji. - YtB
kolt
Weteran
Weteran
Posty: 1990
Rejestracja: 23 mar 2012, 16:48
Lokalizacja: Szczecin

Re: Przyszłość i zakres forum

TadX pisze:
kolt pisze:Poważnie uważasz, że to świadczy o braku szacunku? Praktycznie nigdy w internecie nie piszę do nikogo z wielkiej litery bo uważam to za zbędne. Tym bardziej na forum gdzie panują w większości stosunki koleżeńskie. Mamy sobie tutaj wszyscy pisać per "Pan/Pani"? Nie jesteśmy w urzędzie, bez przesady.
Mi nie chodziło o zwracanie się Pani/Pan, tylko o pisanie wielką literą Ty/Tobie itp. itd.
Sądziłem, że to będzie oczywiste o co mi chodzi z tym "Pan/Pani". Naprawdę czujesz mniejsze poszanowanie kiedy ktoś napisze na forum z małej litery "Ty, Tobie itp"? Mi się to nie mieści w głowie ale ja jestem widocznie innym typem człowieka. W życiu by mi nie przyszło do głowy to co napisałeś o tym braku szacunku. Może dlatego, że wymieniam się mailami z osobami które zrobiły spore kariery zawodowe i tam kiedy już jesteśmy "znajomymi" nikt nie bawi się w takie rzeczy. Pewnie kwestia podejścia.
Biomimetic 500 Tour + Dunlop Black Widow

NTRP: 3 (przy bh lewa stopa w lewo podczas przygotowania)
wkoz
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 164
Rejestracja: 22 lut 2013, 14:58

Re: Przyszłość i zakres forum

Eee.... czepiacie się.. Kultura obowiązuje forumowiczów a nie administratorów. Oni mają i tak wiele pracy czytając uważnie te wszystkie posty/zgłoszenia i odpowiednio na nie reagując. A przecież nikt im za to nie płaci! Więc myślę, że powinniśmy im szczerze dziękować codziennie za ten trud i znój. O_O
Awatar użytkownika
Marcin_L
Senior
Senior
Posty: 4859
Rejestracja: 26 lis 2010, 08:05
Lokalizacja: Poznań

Re: Przyszłość i zakres forum

O Bosszzz. Histeria i darcie szat. Powołajcie się jeszcze na Konstytucję, Kartę Praw Podstawowych i prawa mniejszości. Litości!!!!
Awatar użytkownika
ppeter
Senior
Senior
Posty: 4949
Rejestracja: 18 gru 2006, 17:57
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Przyszłość i zakres forum

Marcin_L pisze:O Bosszzz. Histeria i darcie szat. Powołajcie się jeszcze na Konstytucję, Kartę Praw Podstawowych i prawa mniejszości. Litości!!!!
Litości !!! Taki komentarz od "uciśnionego" przez "Społeczne". :::bd::
Skąd to zniecierpliwienie (chociaż w zasadzie nie jestem zaskoczony), można tego nie czytać. Koledzy starają sobie coś wyjaśnić, nikt nikogo nie obraża, a zaraz będzie kolejny wniosek o zamknięcie/posprzątanie wątku.
Obrazek
Super G V1 Pro
NTRP - 4.0
Sam fakt istnienia prawa o ochronie uczuć religijnych jest najlepszym dowodem tego, że religie by nie przetrwały w warunkach prawdziwej wolności myśli i słowa.
"Ojczyznę wolną racz nam wrócić Panie?!".
Awatar użytkownika
alergia
Weteran
Weteran
Posty: 1582
Rejestracja: 15 lis 2012, 16:29
Lokalizacja: W-wa

Re: Przyszłość i zakres forum

Nie chcę zaogniać sytuacji, ale....

teraz będziecie robić dym o limeryki? Bądź nielimeryki?
Zasady są jasne, a ustalił je kanon oraz Prezes Limerykowa.
Dziwią mnie zaiste te nagłe żale bodajże najokrutniejszych userów Tenis.netu, którzy potrafią najniewinniejsze nawet pytanie czy wypowiedź innych, zwłaszcza tych początkujących, zabić bezlitosną kpiną i szyderstwem, a teraz biadolą nad swą biedną dolą? :wink:
Hipokryzja do kwadratu.
(Luz, dystans do siebie, te sprawy ...)

A jeśli chodzi o pisanie z dużej lub małej litery - jak ktoś lubi w necie z dużej Tobie/Ciebie itd - OK, jego wybór. Choć sama uważam, że to nie jest osobisty list do kogoś, więc mała litera mnie zupełnie nie razi.
Za to do dziś dojść nie mogę, skąd się wzięła tu ta maniera pisania zaimków dzierżawczych z Dużej: Jego, Jej.........
O jejejejej.... :/
Ale to już temat do innego, bardziej odpowiedniego wątku.
Dredy górą!
Awatar użytkownika
PitS
PATHFINDER
PATHFINDER
Posty: 13064
Rejestracja: 9 sie 2007, 22:21
Lokalizacja: Kielce/Opoczno
Kontakt: Strona WWW

Re: Przyszłość i zakres forum

alergia pisze:Nie chcę zaogniać sytuacji, ale....

teraz będziecie robić dym o limeryki? Bądź nielimeryki?
Nie, chcemy zwrócić uwagę że miejsce twórczości "na temat" nie jest w śmietniku, i taką samą uwagę zgłosiłbym w administracji jak tam byłem. Śmietnik to miejsce na śmieci. Tyle że tego nie musiałaś widzieć więc oceniasz tylko połówkę obrazu

Teraz jeśli nie ma kto z wewnątrz zwrócić na to uwagę to musi ktoś z forumowiczów. Rola identyczna. Różnica polega na tym że owo zwrócenie uwagi jest publiczne.
Każdy ma prawo do wolnej, nieskrepowanej wypowiedzi, a granice dobrego smaku - zakładamy, że - każdy potrafi sobie postawić sam. Spór jest naturalną esencją forum internetowego, a różnice poglądów jego paliwem. Ważne jest jednak, aby nadmiar paliwa nie zdusił dyskusji. - YtB
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: Przyszłość i zakres forum

Vivid pisze:Takie luźne przemyślenie - tzw. "nielimeryki", jak mi wskazano, lądują w Śmietniku. A nie lepiej zwyczajnie skasować informując PM-em autora i zachowując chwilowo treść gdyby miał obiekcje, do wyjaśnienia?
Wysyłanie PM'ów jest zbyt czasochłonne przy >5 zgłoszeniach dziennie.

Dorzuciłem do tematu 'zrzutowego' 3 posty (autorstwa Hohvara, RoTTeNa oraz Majorki) wyjaśniające zasady.

Słuszność interwencji potwierdza Hohvar, ja nie jestem w stanie ocenić czy zarzuty są słuszne czy nie, zdaję się w tej kwestii na niego i dziękuję za poświęcany temu czas. :::gd:::
Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.
Awatar użytkownika
alergia
Weteran
Weteran
Posty: 1582
Rejestracja: 15 lis 2012, 16:29
Lokalizacja: W-wa

Re: Przyszłość i zakres forum

PitS pisze:
alergia pisze:Nie chcę zaogniać sytuacji, ale....

teraz będziecie robić dym o limeryki? Bądź nielimeryki?
Nie, chcemy zwrócić uwagę że miejsce twórczości "na temat" nie jest w śmietniku, i taką samą uwagę zgłosiłbym w administracji jak tam byłem. Śmietnik to miejsce na śmieci. Tyle że tego nie musiałaś widzieć więc oceniasz tylko połówkę obrazu

Teraz jeśli nie ma kto z wewnątrz zwrócić na to uwagę to musi ktoś z forumowiczów. Rola identyczna. Różnica polega na tym że owo zwrócenie uwagi jest publiczne.
W śmietniku wylądował także nieudany wierszyk mój. Bo nie był LIMERYKIEM.
Jak coś piszesz publicznie, to chyba jesteś przygotowany na krytykę, prawda?
A gdzie one lądują, to już ani moja sprawa, ani kompetencja...
W każdym razie - ja nie mam z tym najmniejszego problemu.
Dredy górą!
Awatar użytkownika
PitS
PATHFINDER
PATHFINDER
Posty: 13064
Rejestracja: 9 sie 2007, 22:21
Lokalizacja: Kielce/Opoczno
Kontakt: Strona WWW

Re: Przyszłość i zakres forum

Tak jak nie jadam posiłków w kiblu, tak nie wrzucam cudzego wysiłku do Śmietnika. Ale jam stary.
Każdy ma prawo do wolnej, nieskrepowanej wypowiedzi, a granice dobrego smaku - zakładamy, że - każdy potrafi sobie postawić sam. Spór jest naturalną esencją forum internetowego, a różnice poglądów jego paliwem. Ważne jest jednak, aby nadmiar paliwa nie zdusił dyskusji. - YtB
Awatar użytkownika
alergia
Weteran
Weteran
Posty: 1582
Rejestracja: 15 lis 2012, 16:29
Lokalizacja: W-wa

Re: Przyszłość i zakres forum

PitS pisze:Tak jak nie jadam posiłków w kiblu, tak nie wrzucam cudzego wysiłku do Śmietnika. Ale jam stary.
Słaby argument, PitS... :::bd::
Stać cię na więcej, w końcu jesteś "mózg".
Dredy górą!

Wróć do „Pogadanki & Pogaduchy”