Awatar użytkownika
Czarek.
Orator
Orator
Posty: 623
Rejestracja: 7 lis 2013, 12:21
Lokalizacja: Gdańsk.

Re: ATP 1000: Paryż 2015

Ale z tego Szkota jest ciapa. :?
Przez chwilę zagrał odrobinę lepiej, udało mu się przełamać Serba, by po chwili stracić to przełamanie, samemu dać się przełamać i teraz Novak prowadzi 5:3
Długich dni i przyjemnych nocy.
Awatar użytkownika
Jurek Kiler
Nestor
Nestor
Posty: 8035
Rejestracja: 20 sie 2011, 13:06

Re: ATP 1000: Paryż 2015

Djokovic może jakieś elementy przy Beckerze poprawił, tyle, że nie one robią jego grę i nie mają większego znaczenia. Generalnie gra to samo co rok, dwa i więcej lat temu, jest mistrzem defensywy i kontry, a jego cechy to szybkość, wytrzymałość i umiejętność przebijania wszystkiego z każdej pozycji i każdej strony.
Awatar użytkownika
Tenisówka
Senior
Senior
Posty: 4585
Rejestracja: 5 lut 2013, 20:25
Lokalizacja: Pieniny

Re: ATP 1000: Paryż 2015

Szkot jest zwyczajnie w bardzo mizernej formie, niezależnie od poziomu gry Serba. Dobrze, że już sama końcówka i w tym roku Novak wygra jeszcze tylko Londyn, skubany :wink: .
Idę sobie.
----------------------------------
Chłopaki gdzie jesteście ? :::no.I:::
Awatar użytkownika
fortomorrow
Obywatel Forum
Obywatel Forum
Posty: 907
Rejestracja: 29 sie 2012, 21:45
Lokalizacja: Gdańsk

Re: ATP 1000: Paryż 2015

Szkot jest zwyczajnie w bardzo mizernej formie, niezależnie od poziomu gry Serba.
To prawda. Pytanie co to mówi o reszcie stawki skoro jest drugi na świecie i osiąga finały Masters 1000 :wink:
"There are many ways of getting strong, sometimes talking is the best way." Andre Agassi
Awatar użytkownika
Artlight
Senior
Senior
Posty: 2520
Rejestracja: 4 maja 2011, 18:22
Lokalizacja: Mokotów

Re: ATP 1000: Paryż 2015

Te mecze Novaka coraz nudniejsze się robią.
Artlight

Nigdy nie przegrałem z Federerem
Awatar użytkownika
fortomorrow
Obywatel Forum
Obywatel Forum
Posty: 907
Rejestracja: 29 sie 2012, 21:45
Lokalizacja: Gdańsk

Re: ATP 1000: Paryż 2015

Btw, koszmarna komentatorka z wisienką na torcie pod koniec. "Ten moment kiedy Novak oddał się Beckerowi sprawił, że ich współpraca stała się niezwykle owocna" (czy jakoś tak). O czymś nie wiem? rotfl
"There are many ways of getting strong, sometimes talking is the best way." Andre Agassi
Awatar użytkownika
Jurek Kiler
Nestor
Nestor
Posty: 8035
Rejestracja: 20 sie 2011, 13:06

Re: ATP 1000: Paryż 2015

Heh, przeczucie mnie nie zawiodło, gdy Szkot odrobił stratę i wygrał własne podanie na 3:2 wyszedłem ze stwierdzeniem do mamy - nic z tego nie będzie, wychodzę. 6ty tytuł Masters Novaka, 10ty w sezonie. Jak wygra WTF to śmiało będzie można powiedzieć, że jest to najlepszy sezon w historii, nielicząc Lavera sprzed 50ci laty.
Awatar użytkownika
Czarek.
Orator
Orator
Posty: 623
Rejestracja: 7 lis 2013, 12:21
Lokalizacja: Gdańsk.

Re: ATP 1000: Paryż 2015

Dziś na jednej ze stron o tenisie czytałem, że jak Serb dziś wygra (a właśnie wygrał), to będzie jedynym, który czterokrotnie wygrał mastersa w Paryżu. Sezony 2009 i 2013-14, no i dziś. Po trzy tytuły mają Boris Becker (1986, 1989, 1992) i Marat Safin (2000, 2002, 2004).
Długich dni i przyjemnych nocy.
Awatar użytkownika
La_Patik-
Weteran
Weteran
Posty: 1680
Rejestracja: 15 lip 2008, 01:43
Lokalizacja: Suwałki

Re: ATP 1000: Paryż 2015

fortomorrow pisze:Nie wiem, naprawdę nie ogarniam co jest w głowie przeciwników Djokovica. Jedyna gra z Serbem na ten moment to inteligentna ofensywa, która, jeśli wchodzi, może mu zagrozić. A co Murek? Przebijactwo, rzeźbienie, gra na błąd Novaka. Jak on kuźwa nie popełnia niewymuszonych. Paranoja.
To jest jego styl gry, tego nie zmieni. Dlatego pada "ofiarą" Djokovica. Może coś poprawić ale jego "baza" gry to właśnie przebijanie i gra z kontry. Co się dzieję gdy natrafia na taki sam styl gry tylko, że w lepszym wydaniu? Przegrana. Nawet jak wygrywał Wimbledon z Djokovicem to dlatego, że miał (raczej) najlepszą formą (fizyczną oraz tenisową) w swojej karierze i potrafił przebijać lepiej niż wówczas Novak, który też trochę odczuwał swoje 5 setów z Portkiem w 1/2. Murray jak ma zacząć atakować, rozprowadzać swojego przeciwnika to zaczyna popełniać proste błędy, to nie jest zawodnik ofensywny do atakowania. On się czuje dobrze jak sobie stanie za końcową linią, zacznie przebijać a ataki przeciwnika kontrować będzie swoim uderzeniem, wtedy czuje się jak ryba w wodzie.

Tak samo jak Djokovic, poprawił grę przy siatce ale to nigdy nie będzie u niego główny czynnik decydujący o wygranym meczu. Będzie mu jedynie czasem służyć jako urozmaicenie i pomoc raz na jakiś czas w meczu. Całą resztę wykonywać będzie jego przygotowanie fizycznie, gibkość i regularność.
Jurek Kiler pisze:Ed. Daje sie ganiac a jak próbuje przycisnąć to partaczy.
Meczu nie oglądałem ale jak widzę pierwszy lepszy tego przykład już w finale można było zauważyć ;-P. Andy przebija, gra z kontry - jest dobrze. Musi przycisnąć, atakować, rozprowadzać - partaczy.

Niestety, dopóki Murek nie będzie w szczytowej formie to z Serbem sobie nie pogra, no może w Mastersach czasem ale w WS to mu sukcesów nie wróżę z Djokovicem bez tego :(.

Gratulację dla Novaka! Oby tak dalej. Szkoda, że to musiał być Andrzej ( :-| ) a nie kolejne lanie dla Nadala, ale nadrobi w Londynie :twisted:.
Awatar użytkownika
Majorka
Nestor
Nestor
Posty: 5861
Rejestracja: 12 maja 2011, 23:03
Lokalizacja: Warszawa

Re: ATP 1000: Paryż 2015

Jurek Kiler pisze:.. 6ty tytuł Masters Novaka, 10ty w sezonie. Jak wygra WTF to śmiało będzie można powiedzieć, że jest to najlepszy sezon w historii, nielicząc Lavera sprzed 50ci laty.
Znakomity sezon Novaka niewątpliwie.
Ale ilość tytułów i rekordów - spowodowany jest brakiem "dwójki" . Nie dwójki jako numeru - ale takiej prawdziwej dwójki - jaką był Nadal dla Federera, Agassi dla Samprasa czy Borg dla McEnroe. Dwójki równie dobrej jak ta "jedynka", "dwójki", której oddech czuło się na plecach i która jednak część tytułów zgarniała dla siebie.
Djokovic żadnej "dwójki" nie ma. I nie widać żadnego kandydata. Dlatego wszystkie rekordy są w zasięgu Serba. Nie ma się z kim dzielić. :wink:
Polemika z głupstwem nobilituje je bez potrzeby.. - Stefan "Kisiel" Kisielewski
Awatar użytkownika
Jurek Kiler
Nestor
Nestor
Posty: 8035
Rejestracja: 20 sie 2011, 13:06

Re: ATP 1000: Paryż 2015

Ja mam wrażenie, że powoli to brakuje również trójki i czwórki. rotfl
Awatar użytkownika
Tenisówka
Senior
Senior
Posty: 4585
Rejestracja: 5 lut 2013, 20:25
Lokalizacja: Pieniny

Re: ATP 1000: Paryż 2015

Jurek Kiler pisze:Ja mam wrażenie, że powoli to brakuje również trójki i czwórki. rotfl
Myślę, że w przyszłym roku nastąpi przełom i w końcu ktoś inny zacznie wygrywać - co prawda na razie ten tajemniczy ktoś się ukrywa, ale... :lol:
Novak w przyszłym sezonie wyhamuje znacznie, wygra jeszcze AO, ale to by było na tyle.

Sezon ma jednak najlepszy :::gd::: .
----------------------------------
Chłopaki gdzie jesteście ? :::no.I:::
Awatar użytkownika
Czarek.
Orator
Orator
Posty: 623
Rejestracja: 7 lis 2013, 12:21
Lokalizacja: Gdańsk.

Re: ATP 1000: Paryż 2015

Tenisówka pisze: Novak w przyszłym sezonie wyhamuje znacznie, wygra jeszcze AO, ale to by było na tyle.
Wydaje mi się, że głównym celem dla Serba, tak jak w tym roku, może być RG - którego ciągle mu brakuje. W tym roku się nie udało, ale za rok pewnie znowu spróbuje. A tam może czekać odbudowana forma Rafy.
Długich dni i przyjemnych nocy.
Awatar użytkownika
Jurek Kiler
Nestor
Nestor
Posty: 8035
Rejestracja: 20 sie 2011, 13:06

Re: ATP 1000: Paryż 2015

Tenisówka pisze:
Jurek Kiler pisze:Ja mam wrażenie, że powoli to brakuje również trójki i czwórki. rotfl
Myślę, że w przyszłym roku nastąpi przełom i w końcu ktoś inny zacznie wygrywać - co prawda na razie ten tajemniczy ktoś się ukrywa, ale... :lol:
Novak w przyszłym sezonie wyhamuje znacznie, wygra jeszcze AO, ale to by było na tyle.

Sezon ma jednak najlepszy :::gd::: .
Również uważam, że niemożliwe jest ZROBIENIE równie niesamowitego sezonu i to nawet wówczas gdy w przypadku reszty nic się wielkiego nie zmieni. Myślę jednak, że dwa szlemy może wygrać a co za tym idzie okupować pierwszą pozycję rankingu przez kolejny rok. Facet przede wszystkim będzie wypruwał sobie flaki by sięgnąć po tytuł na RG, tylko to mu zostało do spełnienia, bo na razie jest królem Paryża, ale nie tego co potrzeba. ;)
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: ATP 1000: Paryż 2015

Tenisówka pisze:Sezon ma jednak najlepszy :::gd::: .
Rzekłbym, że najlepszy z najlepszych... no chyba, że w przyszłym klasyk ale jakoś ciężko mi w to uwierzyć.

Powiedzmy sobie szczerze, na końcówce sezonu Serb jest do ogrania, gdyby Staszek był świeższy albo Murray nie zostawił swoich cojones w haggis to Paryża by nie obronił... Szkot to wręcz się kompromituje w meczach z numerem uno. Dostał Serba po ciężkiej walce i co? Nico... Nawiasem cieszę się że Serb wygrał w Paryżu. Przetrwał i odprawił najlepszych... no może poza Gasquet, który grał świetnie i wielka szkoda, że będący w formie Francuz nie załapał się na WTF. :(
Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.
Awatar użytkownika
Tenisówka
Senior
Senior
Posty: 4585
Rejestracja: 5 lut 2013, 20:25
Lokalizacja: Pieniny

Re: ATP 1000: Paryż 2015

Serb w tym sezonie był wielokrotnie do ogrania ...tylko kurcze nie miał go kto ograć :wink:, ale to jest problem starających się, a nie Novaka - gra ile musi.
Przy całej sympatii, coraz bardziej mnie rozczarowuje Szkot - ciągle ma się coś wydarzyć- już za chwileczkę, już za momencik...a potem gra słabo, albo przegrywa z Andersonem, a przecież młodszy się nie robi :/ .
Bardzo szkoda, że DelPotro wypadł z gry, On mógłby toczyć z Novakiem wyrównane bitwy.
----------------------------------
Chłopaki gdzie jesteście ? :::no.I:::
Awatar użytkownika
Majorka
Nestor
Nestor
Posty: 5861
Rejestracja: 12 maja 2011, 23:03
Lokalizacja: Warszawa

Re: ATP 1000: Paryż 2015

Tenisówka pisze:Serb w tym sezonie był wielokrotnie do ogrania ...tylko kurcze nie miał go kto ograć :wink:, ale to jest problem starających się, a nie Novaka - gra ile musi.
Bo nie ma "dwójki". :wink:
Nie ma też bardzo dobrej młodzieży - oprócz Kyrgiosa. On jeden miał papiery na zagrożenie czołówce. Kretyńska afera może pozbawić go pewności siebie. Piszę - może - nie piszę musi. Ale wyhamował.
Reszta młodzieży - jakaś mało groźna.
Marne nadzieje na rok przyszły.. :/
Polemika z głupstwem nobilituje je bez potrzeby.. - Stefan "Kisiel" Kisielewski
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: ATP 1000: Paryż 2015

Tenisówka pisze:Serb w tym sezonie był wielokrotnie do ogrania ...tylko kurcze nie miał go kto ograć :wink:, ale to jest problem starających się, a nie Novaka - gra ile musi.
RG temu zaprzecza. Djokovic się tak przykleił do opierania się na wybieganiu i kątach, że nie potrafi sam atakować ot tak. Oczywiście Stachu zagrał wyśmienicie i to było jego zwycięstwo ale obnażyło brak planu B u Serba.
Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.
Awatar użytkownika
Jurek Kiler
Nestor
Nestor
Posty: 8035
Rejestracja: 20 sie 2011, 13:06

Re: ATP 1000: Paryż 2015

Szkot się niestety kompromituje, bo o ile Federer, było nie było u schyłku kariery i dzielący rolę Ojca czworga dzieci, który wszem i wobec jest ogłaszanym GOAT-em przegrywa, a resztę w 90% tłucze o tyle Andy potwornie zawodzi, zresztą jakie on baty dostaje i to nie tylko od Novaka, przecież Federer wygrał z nim bodaj pięć kolejnych spotkań i chyba od 3-4ech nie tracąc seta. Ja wiem, że Szkot na przełomie 13-14 miał swoje problemy, ale ile można kurde...

A niestety to właśnie Szkot będzie numerem dwa na koniec roku, szkoda. Obstawiam, że w finale WTF ponownie będziemy świadkami potyczki Federera z Djokiem, oczywiście nie wiem jak ułoży się drabinka, bo zawsze mogą na siebie trafić w półfinale, ale uważam, że to będzie kluczowa rywalizacja o to kto zgarnie pełną pulę w Londynie. Roger wykrzesze z siebie resztę energii i przygotuje się do tej imprezy solidnie, zresztą co mu zostało, w Davis Cup Szwajcarów nie ma.
El Diablo pisze:
Tenisówka pisze:Serb w tym sezonie był wielokrotnie do ogrania ...tylko kurcze nie miał go kto ograć :wink:, ale to jest problem starających się, a nie Novaka - gra ile musi.
RG temu zaprzecza. Djokovic się tak przykleił do opierania się na wybieganiu i kątach, że nie potrafi sam atakować ot tak. Oczywiście Stachu zagrał wyśmienicie i to było jego zwycięstwo ale obnażyło brak planu B u Serba.
Bo to jest jego styl, są tenisiści bardziej utalentowani w tourze, znaczy jeden czy dwóch, ale oni mogą tak jak Stach zagrać od święta, regularność Serba gwarantuje tytuły, ale jeśli Federer (choć to już trochę na wyrost, bo on nie ma takiego ognia jak Stan, przynajmniej już nie w Szlemie) i Wawrinka wejdą na swój najwyższy lewej to Serb nie o tyle, że nie ma "b" planu, on po prostu nie ma w swoim arsenale atutów, które mogą ten plan wcielić w życie. Tego niby oczekiwano od Beckera, ale był to chyba ktoś niepoważny jeśli myślał, że Novak nagle stanie się ofensywnie grającym tenisistą. Serb swój styl doprowadził do perfekcji i nie ma sensu zmieniać czegoś co gwarantuje powiedzmy dwa szlemy w roku. To, że w jakimś luźnym spotkaniu Novak sobie pójdzie do siatki, zagra ładnego stop-woleja co się reklamuje jako szkołę Beckera nie ma żadnego znaczenia, nie jest to jego gra i nigdy nie będzie. Jednak przy Murrayu on i tak wygląda niczym superofensor. :)
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: ATP 1000: Paryż 2015

Spokojnie, Serb ma 28 lat, już długo tak nie pofika. :P
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P

Wróć do „Rozgrywki ATP i WTA”