Awatar użytkownika
TomPL
Nestor
Nestor
Posty: 6730
Rejestracja: 5 paź 2012, 13:17
Lokalizacja: Warmia

Re: WTA Premier Stuttgart 2017

El Diablo pisze:
TomPL pisze:To faktycznie jest żenujące. Zagrałaby w następnym turnieju w następnym tygodniu i nie byłoby afery, a tak... ŻENADA :/
To kwestia sponsorów. Przedstawiciel Porsche jeszcze w 2016 stwierdził, że są gotowi usiąść i przedyskutować dalszą współpracę po jej powrocie na kort.
Poza tym to nazwiska napędzają ten sport. Jeśli fani nie odwrócą się od Szarapowej to tym bardziej nie zrobi tego sponsor.
Mi chodziło tylko o czas pierwszego pojedynku, żeby nagiąć to do przepisów czyli daty końca zawieszenia, to jest żenujące. I tu WTA mogłaby zaprotestować albo zabronić.
Natomiast dawanie WC to już faktycznie biznes, można mówić o moralności itp., ale formalnie jest OK.
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: WTA Premier Stuttgart 2017

TomPL pisze:I tu WTA mogłaby zaprotestować albo zabronić.
Zabronić nie mogą bo jest to w zgodzie z ich przepisami.
Zawodnik ma na przykład obowiązek uczestniczyć w konferencji po meczowej ale nic mu nie zrobią jeśli w jej trakcie będzie odpowiadał Tak/Nie/Nie wiem/Nie interesuje mnie to. Był? Był.
W grę wchodzi tylko manifestacja niezadowolenia. Tyle, że dla samego WTA/ITF Sharapova jest tym samym co dla sponsorów, źródłem pieniędzy.

Kwestie tych "zaordynowanych lekarstw" jest powszechnym problemem w sporcie, ja bym wolał, żeby była prosta zasada - możesz grać jak jesteś zdrowy, jak nie no to przykro mi. Skończyłyby się astmy i inne przypadki. Może to brutalne ale lepsze niż całkowicie "wolna amerykanka" czyli wszystko dozwolone gdzie ewentualne zwycięstwo byłoby zależne od poziomu desperacji - tylko czekać kto przekroczy granicę i zejdzie.
Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.
Awatar użytkownika
SABR
Weteran
Weteran
Posty: 1905
Rejestracja: 20 mar 2016, 17:29
Lokalizacja: Żywiec
Kontakt: YouTube

Re: WTA Premier Stuttgart 2017

Shara 7:5 6:1, na razie jeden raz stracony serwis w dwóch meczach. Drugie podania + 150km/h, 21 asów w dwóch meczach. Szwankuje return, ale to wynika z przymusowej przerwy. :)
"(...) I dziwne jest to, że od tylu lat człowiekiem gardzi człowiek."
Awatar użytkownika
Jakuboto
Nestor
Nestor
Posty: 6820
Rejestracja: 22 cze 2013, 10:23
Lokalizacja: Warszawa

Re: WTA Premier Stuttgart 2017

Jeśli Maria wygra ten turniej to zbliży się do pierwszej 100 rankingu rotfl.
Yonex Vcore 100
NTRP 3.14159265359
Awatar użytkownika
SABR
Weteran
Weteran
Posty: 1905
Rejestracja: 20 mar 2016, 17:29
Lokalizacja: Żywiec
Kontakt: YouTube

Re: WTA Premier Stuttgart 2017

Jakuboto pisze:Jeśli Maria wygra ten turniej to zbliży się do pierwszej 100 rankingu rotfl.
Trochę wstyd, jak tenisistki grające cały sezon regularnie w turniejach będą niżej od kogoś, kto zagrał jeden turniej. rotfl
"(...) I dziwne jest to, że od tylu lat człowiekiem gardzi człowiek."
Awatar użytkownika
Jakuboto
Nestor
Nestor
Posty: 6820
Rejestracja: 22 cze 2013, 10:23
Lokalizacja: Warszawa

Re: WTA Premier Stuttgart 2017

Parę turniejów i Radwańską przegoni :).
Yonex Vcore 100
NTRP 3.14159265359
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: WTA Premier Stuttgart 2017

El Diablo pisze:Kwestie tych "zaordynowanych lekarstw" jest powszechnym problemem w sporcie, ja bym wolał, żeby była prosta zasada - możesz grać jak jesteś zdrowy, jak nie no to przykro mi. Skończyłyby się astmy i inne przypadki. Może to brutalne ale lepsze niż całkowicie "wolna amerykanka" czyli wszystko dozwolone gdzie ewentualne zwycięstwo byłoby zależne od poziomu desperacji - tylko czekać kto przekroczy granicę i zejdzie.
I dlatego nie będzie wolnej amerykanki. Nikt nie zaryzykuje wizerunkowej katastrofy przy zgonie.

Oburzenie zawodników i zawodniczek? Trochę jednak więcej PR-u. Gdyby tak na serio chcieli to by był jawny protest, strajk, bojkot.
Ale że mają sami często za uszami to ... ;)
Protestować mogą i czyści, nie PR-owo, raczej taka prewencja, jak się będzie mówić to może ktoś się wystraszy i może nie odstawi, ale choć nie będzie aż tyle pakował. :P

Jak napisałem, nie można mieć pretensji do organizatorów turniejów. To jest biznes. Hipokryzją popisują się federacje pozwalając na to. Regulamin to nie święta krowa, zmienić zapis, zakazać dawania dzikich kart dopingowiczom i już. To wcale nie jest trudne. Trzeba tylko chcieć, ale nikt w tym biznesie tym zainteresowany nie jest.
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
picnic
Starszy Forumowicz
Starszy Forumowicz
Posty: 474
Rejestracja: 11 lis 2013, 12:37

Re: WTA Premier Stuttgart 2017

Wszystko rozbija się o to, że rozmawiamy o 2 pod względem przychodów z dojenia krówce WTA.
Więc kasa kasa kasa...
Kwestia dzikich kart jak napisał Vivid faktycznie sporo by wyjaśniła.
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: WTA Premier Stuttgart 2017

picnic pisze:Wszystko rozbija się o to, że rozmawiamy o 2 pod względem przychodów z dojenia krówce WTA.
Pamiętam, że kilka lat wstecz gdzieś się przewinęła analiza dla "magnetyzmu" poszczególnych nazwiska dla ATP i WTA. W ATP Roger był #1, a Nadal #2 w WTA Sharapova #1, a Williams #2, gdzieś wysoko była Ivanovic.

WTA nie narzeka na nadmiar zainteresowania...
Vivid pisze:Regulamin to nie święta krowa, zmienić zapis, zakazać dawania dzikich kart dopingowiczom i już. To wcale nie jest trudne. Trzeba tylko chcieć, ale nikt w tym biznesie tym zainteresowany nie jest.
Tylko, że przydział dzikich kart jest poza ITF/WTA/ATP. Leży to w gestii organizatora i jak sobie organizacje zaczną za bardzo ingerować to może im się to odbić czkawką.
Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: WTA Premier Stuttgart 2017

El Diablo pisze:
Vivid pisze:Regulamin to nie święta krowa, zmienić zapis, zakazać dawania dzikich kart dopingowiczom i już. To wcale nie jest trudne. Trzeba tylko chcieć, ale nikt w tym biznesie tym zainteresowany nie jest.
Tylko, że przydział dzikich kart jest poza ITF/WTA/ATP. Leży to w gestii organizatora i jak sobie organizacje zaczną za bardzo ingerować to może im się to odbić czkawką.
I tak, i nie. ;)
Imprezy obywają się w ramach rozgrywek ITF/WTA/ATP, czyli trzeba się dostosować. Przecież nikt przynajmniej z takiego powodu interesu nie zwinie strzelając focha. A druga kwestia to PR, kto się będzie oficjalnie stawiał przeciwko takim argumentom? To nie jest czyjś durny pomysł tylko doprowadzenie do normalności i jakiejś ogólnie na tym polu sytuacji fair. Organizatorzy nie postawiliby twardego weta. Nie ma sensu. Wizerunkowo to porażka, a poza tym ile jest takich przypadków? Jedna Szarakrowa na tyle lat? Tu nie ma o co kopi kruszyć. Tylko teraz to już jest pozamiatane. I nawet nie wypada Marii wygwizdywać. Nie jej wina, że jej dają dzikie karty, a jak każdy ma prawo prosić. Sytuacja jest w sumie niesmaczna i jak to zwykle bywa po głowie zbiera za to akurat osoba niewinna w tym zakresie ...
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
Lukasz_b20
Orator
Orator
Posty: 558
Rejestracja: 12 gru 2013, 11:05

Re: WTA Premier Stuttgart 2017

Marija S. wygra pewnie ten turniej i podkreśli aktualny, wysoki poziom jaki panuje w WTA.. Za dwa miesiące wszyscy zapomną o dopingu i będą wychwalać Sharapovą za super powrót.
21 WS..
Awatar użytkownika
TomPL
Nestor
Nestor
Posty: 6730
Rejestracja: 5 paź 2012, 13:17
Lokalizacja: Warmia

Re: WTA Premier Stuttgart 2017

Maria wcale tak rewelacyjnie nie gra, np. taka Pliskova jeśli tylko przypilnuje się na returnie to spokojnie z nią wygra.
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: WTA Premier Stuttgart 2017

Maria trochę przybrała na wadze, ale raczej mięśniowej niż tłuszczowej.
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
SABR
Weteran
Weteran
Posty: 1905
Rejestracja: 20 mar 2016, 17:29
Lokalizacja: Żywiec
Kontakt: YouTube

Re: WTA Premier Stuttgart 2017

TomPL pisze:Maria wcale tak rewelacyjnie nie gra, np. taka Pliskova jeśli tylko przypilnuje się na returnie to spokojnie z nią wygra.

No cóż, na pewno nie w tym turnieju. rotfl
"(...) I dziwne jest to, że od tylu lat człowiekiem gardzi człowiek."
Awatar użytkownika
Jurek Kiler
Nestor
Nestor
Posty: 8035
Rejestracja: 20 sie 2011, 13:06

Re: WTA Premier Stuttgart 2017

Lukasz_b20 pisze:Marija S. wygra pewnie ten turniej i podkreśli aktualny, wysoki poziom jaki panuje w WTA.. Za dwa miesiące wszyscy zapomną o dopingu i będą wychwalać Sharapovą za super powrót.
Dla mnie ten cały jej doping był naciągany, zwyczajnie przypuszczam, że cała masa tenisistek stosowała ten legalny doping, ale bardziej się pilnowały i zrezygnowały kiedy trzeba, teraz natomiast stosują co innego, farmaceutyka zawsze będzie przed WADA i tyle. W każdym razie nie sądzę by z powodu meldonium Sharapova osiągnęła tyle ile osiągnęła, moim zdaniem zawdzięcza to przede wszystkim swoim umiejętnością, warunkom fizycznym i silnej psychice. Ja jedynie mam zastrzeżenia co do stylu w jakim powraca, serwowanie dzikich kart by ułatwić jej start jest moim zdaniem nie fair i daje zły przykład. Zupełnie inaczej jest gdy zawodnik wraca po kontuzji, wówczas należy pomóc. Jestem przekonany, że Maryśka dałaby sobię radę bez dzikich kart, tylko po prostu by to dłużej trwało.
silenceoff
Młodszy Forumowicz
Młodszy Forumowicz
Posty: 132
Rejestracja: 22 sty 2010, 02:30
Lokalizacja: Toruń
Kontakt: Strona WWW

Re: WTA Premier Stuttgart 2017

Mnie ciekawi, jak Maria będzie grać z tymi zawodniczkami, które najbardziej ją krytykowały, wręcz arogancko wyzywały w mediach wykraczając poza temat stricte dopingowy. Nie ukrywam, że takie drama queens jak Mladenovic czy Bouchard (a można by przytoczyć więcej) wg mojej oceny stanowczo przesadziły w swoich komentarzach, choć miały prawo mówić co chcą. Teraz przyjdzie im płacić za niewyparzony język zapewne...

Radwańska "zrezygnowała" bo wiedziała, że Sharapova choćby miała gryźć ziemię... będzie chciała jej pokazać gdzie miejsce czeladniczki Isi.

Cała ta otoczka gdy wyszła sprawa z melodium... gdy spora część zazdrośnic rzuciło się na MS jak kruki na kromkę chleba to tylko i wyłącznie typowo babska zazdrość. Rzadko można było spotykać tak aroganckie, wręcz niegrzeczne, wypowiedzi ze strony panów będących przeciwko MS niż jak miało to miejsce z ust kobiet.
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: WTA Premier Stuttgart 2017

Cóż, oczywiście zgadzam się, że akurat w przypadku innych zawodniczek krytyka nie powinna wykraczać poza temat dopingu. Zwykła kultura tego nakazuje, ale i zawodowa kurtuazja. Natomiast żeby nie było, że Marysia jest taka święta i może jeszcze w ogóle pokrzywdzona całą tą aferą ... :P
A jak pamiętam święta też nie jest w opiniach. ;) Co jej trener "prawie" powiedział publicznie, a ona się zaśmiała w jednoznaczny sposób? ;) Czyli tak się generalnie pewnie wyraża o Serenie.
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
Sebex
Weteran
Weteran
Posty: 1552
Rejestracja: 28 sty 2012, 16:04
Lokalizacja: Gdańsk

Re: WTA Premier Stuttgart 2017

Tak jak Vivid napisał wcześniej: nie jej wina, że jej dali taki i taki wyrok oraz dziką kartę do turniejów. Dostała to wzięła. Proste.
Podobna sytuacja była ostatnio w meczu Rafy z Belgiem. Rafa wyrzucił piłkę i już szedł brać ręcznik żeby usiąść po przegranym gemie. Sędzia poszedł sprawdzić ślad i uznał, że jednak dobra. Dlaczego Rafa został wygwizdany skoro stał ponad dwadzieścia metrów od miejsca lądowania piłki i nie musiał dobrze widzieć, żeby samemu oddać punkt Belgowi?
W obu przypadkach ktoś inny niż zawodnicy o których mówimy decydował o losach a oni się tylko podporządkowali temu.
Awatar użytkownika
Jakuboto
Nestor
Nestor
Posty: 6820
Rejestracja: 22 cze 2013, 10:23
Lokalizacja: Warszawa

Re: WTA Premier Stuttgart 2017

Sebex pisze:Tak jak Vivid napisał wcześniej: nie jej wina, że jej dali taki i taki wyrok oraz dziką kartę do turniejów. Dostała to wzięła. Proste.
Podobna sytuacja była ostatnio w meczu Rafy z Belgiem. Rafa wyrzucił piłkę i już szedł brać ręcznik żeby usiąść po przegranym gemie. Sędzia poszedł sprawdzić ślad i uznał, że jednak dobra. Dlaczego Rafa został wygwizdany skoro stał ponad dwadzieścia metrów od miejsca lądowania piłki i nie musiał dobrze widzieć, żeby samemu oddać punkt Belgowi?
W obu przypadkach ktoś inny niż zawodnicy o których mówimy decydował o losach a oni się tylko podporządkowali temu.
Sebex, to nie Rafa był wygwizdywany tylko sędzia :P.
Yonex Vcore 100
NTRP 3.14159265359
Awatar użytkownika
kris
Bywalec
Bywalec
Posty: 88
Rejestracja: 16 wrz 2012, 16:58

Re: WTA Premier Stuttgart 2017

Widzę że dopingowiczka ma całkiem sporą grupkę wyznawców i fanów na tym forum. Smutne to trochę. :::bd::

Wróć do „Rozgrywki ATP i WTA”