Awatar użytkownika
keicam
Weteran
Weteran
Posty: 1711
Rejestracja: 17 kwie 2013, 12:16
Lokalizacja: Kraków (okolice)

Re: WTA Premier Stuttgart 2017

Vivid pisze:Jak Radwańska mówi, że nie ma warunków takich jak Serena czy Maria i nie może tak przyłożyć to ja odpowiadam jednym słowem - Giorgi. :)
Przyłożyć to nie może załóżmy Cibulkova bo przy dzisiejszych top spinach to większość ją nakrywa ... Ale tylko dlatego. Natomiast mając ponad 170cm wzrostu to już nie argument. :P
I pewnie zawsze masz kontrę w postaci rank WTA, oraz udowadnianie że tylko dlatego Radwańska ma takie czucie kortu?
Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów. Stanisław Lem.
:)

https://m.facebook.com/story.php?story_ ... 5536866876
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: WTA Premier Stuttgart 2017

keicam pisze:
Vivid pisze:Jak Radwańska mówi, że nie ma warunków takich jak Serena czy Maria i nie może tak przyłożyć to ja odpowiadam jednym słowem - Giorgi. :)
Przyłożyć to nie może załóżmy Cibulkova bo przy dzisiejszych top spinach to większość ją nakrywa ... Ale tylko dlatego. Natomiast mając ponad 170cm wzrostu to już nie argument. :P
I pewnie zawsze masz kontrę w postaci rank WTA, oraz udowadnianie że tylko dlatego Radwańska ma takie czucie kortu?
Przecież widzisz jaki ona technicznie podwórkowy tenis gra. Ten brak mocy w zagraniach to nie jest wypadkowa niedostatków siły.
Tylko niech nie gada, że Serena to prawie Mister Olimpia. Drobniutka Giorgi jakoś potrafi wygenerować soczyste uderzenie, no i nie puchnie po jednym mocniej wybieganym meczu ... :P

Nie podam nazwiska, ale kiedyś w pewnym gronie znany w kraju zawodnik stwierdził, że co my tu komentujemy trening zawodowy jak sami nie graliśmy na tym poziomie. Riposta była natychmiastowa (moja) - Fakt, na tym poziomie nigdy nie grałem, ale najwyraźniej ty też jednak bladego pojęcia o tym nie masz o czym świadczą twoje wyniki i osiągnięcia ...
No i się czerwony jak burak przymkną, w akompaniamencie salwy śmiechu reszty obecnych. rotfl

Ja od Radwańskiej nie oczekuję bombardowania w stylu Sereny czy Marii Sz., Radwańska ma inny styl i koncept gry. Ale czasem to jednak zatrważa jak ona beznadziejnie czy wręcz bezradnie przepycha piłki. A już kompletnie niedopuszczalnym jest wyjazd kondycyjny przy kolejnym meczu gdy poprzedni był cięższy. To może ujść płazem ewentualnie juniorce, zawodniczce zdecydowanie +30 lub zawodniczce z niskim rankingiem, która nagle szybko awansowała do najlepszych turniejów. W żaden z tych przypadków Radwańska się nie łapie. To od wielu lat zawodniczka top10. A jest nią z taką grą i postawą tylko dlatego, że całe WTA od lat jest denne ...
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
King
Bywalec
Bywalec
Posty: 69
Rejestracja: 28 maja 2016, 13:47

Re: WTA Premier Stuttgart 2017

To, że WTA jest denne to nie zmienia faktu, że jednak dalej niewiele zawodniczek jest wyżej od Radwańskiej. Jeśli mówimy, że Radwańska jest tak wysoko przez słaby poziom WTA, co nota bene jest prawdą to mimo wszystko warto wziąć pod uwagę, że przez te kilka lat parę wyników zrobiła, a nikt się na korcie przed nią nie kładł. Nie ma co umniejszać jej sukcesów, teraz gra słabo, ale fajnie że nam się trafiła taka zawodniczka. Wielu ekspertów na świecie się zachwyca jej grą, nagrody za Hot Shoty co roku, możemy być dumni. :D
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: WTA Premier Stuttgart 2017

Ja nie bronię nikomu być z niej dumnym, ale sam z tej żenady nie będę.
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Gemset
Bywalec
Bywalec
Posty: 87
Rejestracja: 15 mar 2014, 08:48

Re: WTA Premier Stuttgart 2017

keicam pisze: Giorgi jest dowodem na to, że z niedużego ciałka da się wygenerować uderzenie którego energia wystarcza do przemieszczenia piłki w okolice końca kortu...
Nieduże ciałko?
Obrazek
Łapka prawie jak u Bjoergen.
Awatar użytkownika
keicam
Weteran
Weteran
Posty: 1711
Rejestracja: 17 kwie 2013, 12:16
Lokalizacja: Kraków (okolice)

Re: WTA Premier Stuttgart 2017

Jeśli Gemsecie twierdzisz, że siła uderzeń Giorgi bierze się głównie z tych mięśni to błądzisz. Bardzo błądzisz...

Proponuję obejrzeć jakikolwiek mecz AR pod kątem analizy ilości sytuacji w których Aga doprowadza do idealnej wystawki (2/3 kortu łatwa piłka na fh), a potem bezradnie "puka" tą piłkę na drugą stronę.
Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów. Stanisław Lem.
:)

https://m.facebook.com/story.php?story_ ... 5536866876
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: WTA Premier Stuttgart 2017

Przy prawidłowej technice u zawodnika z ręki jest jakieś 30% siły uderzenia, reszta to nogi i tułów.
Amatorzy grają jak grają pod kątem dynamiki bo u nich to ... 80%-90%.

Co do Radwańskiej, nie można negować jej wyników i osiągnięć, ale też nie można ignorować warunków w jakich zostały dokonane.
Co można powiedzieć o WTA jeżeli wracały zawodniczki po zakończeniu kariery i wygrywały na wejściu WS-a (Clijsters) czy meldowały się w finale (Henin)? Lub co można powiedzieć o 37-letniej, schorowanej, finalistce (Venus Williams)?
Wróciła do gry Szarapowa i pewnie będzie za chwilę dyktować warunki. Sereny nie ma, i już pewnie nie będzie, Azarenka podobnie, Kvitova też uziemiona. Fakt, czołówka się wykruszyła, ale nawet mimo tego Radwańska na Szlema nie ma co liczyć. :P
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
keicam
Weteran
Weteran
Posty: 1711
Rejestracja: 17 kwie 2013, 12:16
Lokalizacja: Kraków (okolice)

Re: WTA Premier Stuttgart 2017

Formuła WS jest skrajnie niekorzystna dla "tenisa" Radwańskiej. Trzeba wygrać 7 meczów. Niestety AR prawie nie ma łatwych meczów. Nawet te które wygrywa np. 6:2, 6:1 to często 2 godzinne horrory grane na wielokrotne przewagi. Scenariusz jest podobny. Lepsze przeciwniczki w QF lub SF plus kilometry zrobione w poprzednich meczach to bariera nie do przeskoczenia. Szkoda SF z Lisicką na Wimbledonie. W finale czekała zawodniczka z kompleksem Radwańskiej. Wg mnie to była największa szansa na tytuł...
Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów. Stanisław Lem.
:)

https://m.facebook.com/story.php?story_ ... 5536866876
Awatar użytkownika
SABR
Weteran
Weteran
Posty: 1905
Rejestracja: 20 mar 2016, 17:29
Lokalizacja: Żywiec
Kontakt: YouTube

Re: WTA Premier Stuttgart 2017

keicam pisze:Formuła WS jest skrajnie niekorzystna dla "tenisa" Radwańskiej. Trzeba wygrać 7 meczów. Niestety AR prawie nie ma łatwych meczów. Nawet te które wygrywa np. 6:2, 6:1 to często 2 godzinne horrory grane na wielokrotne przewagi. Scenariusz jest podobny. Lepsze przeciwniczki w QF lub SF plus kilometry zrobione w poprzednich meczach to bariera nie do przeskoczenia. Szkoda SF z Lisicką na Wimbledonie. W finale czekała zawodniczka z kompleksem Radwańskiej. Wg mnie to była największa szansa na tytuł...
Trzeba wziąć pod uwagę to, że Radwańska praktycznie w każdym meczu zdana jest na łaskę i niełaskę rywalki. Cóż - żeby trafić na siedem nietrafiających tenisistek z rzędu nawet w czasach takiej mizerii, trzeba mieć niezwykłe szczęście.

Radwańska mimo anemicznej techniki "uderzeń" potrafi co jakiś czas solidnie uderzyć. Wystrarczy popatrzeć, jak jej gra wygląda w meczach przykładowo z Wozniacki, gdzie to ona jest stroną atakującą. Nigdy nie potrafię zrozumieć, dlaczego to robi tylko w meczach, gdzie gra z tenisistką podobnego stylu, co ona lub w meczu, gdzie nie ma nic do stracenia.
https://youtu.be/kOWnxT1SKpo?t=9m7s tutaj jest dobry przykład - dobre odprowadzenie rakiety + siła przeciwniczki.
"(...) I dziwne jest to, że od tylu lat człowiekiem gardzi człowiek."
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: WTA Premier Stuttgart 2017

keicam pisze:Formuła WS jest skrajnie niekorzystna dla "tenisa" Radwańskiej. Trzeba wygrać 7 meczów. Niestety AR prawie nie ma łatwych meczów. Nawet te które wygrywa np. 6:2, 6:1 to często 2 godzinne horrory grane na wielokrotne przewagi. Scenariusz jest podobny.
Oczywiście że tak. Zgadzam się z tym. Tylko tu należy dodać, że za taką sytuację odpowiada praktycznie wyłącznie właśnie styl i technika gry Radwańskiej. Czyli innymi słowy - sama sobie gotuje taki los.
I druga sprawa jaką też trzeba postawić - mimo tego to jednak i tak nie usprawiedliwi się wyłącznie tym, i jeszcze notorycznym człapaniem (ciężkie bieganie - stawianie stóp), niemocy w kolejnych spotkaniach. Ona ma braki wydolnościowe.
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
keicam
Weteran
Weteran
Posty: 1711
Rejestracja: 17 kwie 2013, 12:16
Lokalizacja: Kraków (okolice)

Re: WTA Premier Stuttgart 2017

Navratilova swego czasu, starała się jej to uświadomić. Skutek wiadomy. Doradcy są dobierani z klucza: nie Radwański ;) , nie "oponujący" i nie podważający jedynego słusznego kierunku rozwoju.
Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów. Stanisław Lem.
:)

https://m.facebook.com/story.php?story_ ... 5536866876
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: WTA Premier Stuttgart 2017

Ona sama powiedziała, że chce zachować kobiecy wygląd. OK, było to możliwe ze dwie dekady temu. A dziś tenis, i w ogóle sport, zdryfował w kierunku siły i wydolności kosztem czystej techniki. Dziś się więc tak nie da jakby ona chciała. To niech startuje do Vogue i Runway, a nie Wimbledonu i Roland Garros. :P
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
Gary
Baby do garów!
Baby do garów!
Posty: 9345
Rejestracja: 13 sie 2007, 14:36
Lokalizacja: Wieś przyklasztorna

Re: WTA Premier Stuttgart 2017

Vivid pisze:To niech startuje do Vogue i Runway, a nie Wimbledonu i Roland Garros. :P
Z taką twarzą? :rolleyes:
"The reason people use a crucifix against vampires is that vampires are allergic to bullshit." - Richard Pryor

"Nie jest dyshonorem przegrywać kiedy w grę wkłada się całe swoje serce." - Sir Matt Busby

"Pater postanowił zapytać swoją siostrzenicę o znaczenie wyrazu "real", który jemu samemu kojarzył się z przepłacanymi, narcystycznymi i metroseksualnymi piłkarzami ze stolicy Hiszpanii." - Krajewski, Czubaj, "Róże cmentarne"
Awatar użytkownika
Jurek Kiler
Nestor
Nestor
Posty: 8035
Rejestracja: 20 sie 2011, 13:06

Re: WTA Premier Stuttgart 2017

Vivid pisze:Ona sama powiedziała, że chce zachować kobiecy wygląd. OK, było to możliwe ze dwie dekady temu. A dziś tenis, i w ogóle sport, zdryfował w kierunku siły i wydolności kosztem czystej techniki. Dziś się więc tak nie da jakby ona chciała. To niech startuje do Vogue i Runway, a nie Wimbledonu i Roland Garros. :P
Da się, ale nie da się wspiąć tym sposobem na tenisowy olimp, no i talent na miarę Hingis to jednak nie jest delikatnie rzecz ujmując. Wybór Radwańskiej, osiągnęła i tak bardzo wiele, a sumując zarobki z kortów i kontraktów reklamowych to wyjdzie pewnie dobre 200 milionów złotych.
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: WTA Premier Stuttgart 2017

Gary pisze:
Vivid pisze:To niech startuje do Vogue i Runway, a nie Wimbledonu i Roland Garros. :P
Z taką twarzą? :rolleyes:
No przecież wiemy, że ma po tatusiu. Czyli ciut lepszą od Giertycha. :P
Jurek Kiler pisze:...a sumując zarobki z kortów i kontraktów reklamowych to wyjdzie pewnie dobre 200 milionów złotych.
W chyba 2015 podliczono ją na niecałe 15mln usd. Po obecnym kursie niecałe 60 mln pln. ;)
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
Jurek Kiler
Nestor
Nestor
Posty: 8035
Rejestracja: 20 sie 2011, 13:06

Re: WTA Premier Stuttgart 2017

Vivid pisze:
Jurek Kiler pisze:...a sumując zarobki z kortów i kontraktów reklamowych to wyjdzie pewnie dobre 200 milionów złotych.
W chyba 2015 podliczono ją na niecałe 15mln usd. Po obecnym kursie niecałe 60 mln pln. ;)
Mnie nie chodziło o to, ile ona ma w banku (poza tym skoro wtedy było 15 to pewnie teraz jest trochę więcej) ale ile zgarnęła podczas całej kariery z pensji i reklamowych kontraktów. Radwa z kortu wyciągnęła 26 milionów dolarów, czyli ok. 100 mln zł, myślę, że z kontraktów reklamowych podobną sumę, stąd wyszło mi 200. Oczywiście biorąc pod uwagę, że płaci wysokie podatki i że trzeba opłacić sztab itp to pewnie z 200 zostanie na rękę ok. 100. Tak czy siak w tenisa opłaciło się grać w jej wypadku.
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: WTA Premier Stuttgart 2017

Ile ma to jej sprawa, przecież nie ukradła tylko zarobiła. A nawet jak ukradła to niech się prokuratura martwi, my nie musimy. ;)
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P

Wróć do „Rozgrywki ATP i WTA”