Awatar użytkownika
Sebex
Weteran
Weteran
Posty: 1552
Rejestracja: 28 sty 2012, 16:04
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Rafael Nadal

Rama ta nie ma znaczków żadnej innej firmy. Nie jest powiedziane co to za rama. Jak widać są na około kortu betonowe trybuny. Rafa poza sezonem nie trenuje w zamkniętej hali gdzie nie ma szpiegów. Tak jak Janowicz przychodzi w Łodzi do normalnego klubu i bierze kort tak Rafa ma miejsca gdzie gra. Gdybyście byli w klubie tenisowym i zobaczyli obok Rafę to byście nie nagrywali gdybyście widzieli coś dziwnego (akurat tutaj czarna rama)?
Jak Testują nowy model też jest on często czarny żeby nie zdradzać nowej farby.
Gdyby jednak to była prawda i by doszło do skutku to by był chyba największy w historii tenisa transfer "sprzętowy".
Awatar użytkownika
Basic
Oaza Spokoju
Oaza Spokoju
Posty: 6536
Rejestracja: 25 paź 2009, 22:42
Lokalizacja: Warszawa

Re: Rafael Nadal

Sampras z Wilsona przeszedł na Babolca (fakt, że chyba po zakończeniu kariery), to Rafa nie da rady w drugą stronę? :)
Obrazek Speed Graphene MP
2_D
Orator
Orator
Posty: 583
Rejestracja: 27 sty 2016, 16:08
Lokalizacja: K.G.

Re: Rafael Nadal

Andre także podpisał swego czasu z Adidasem. Aktualnie rzecz nie do pomyślenia. Dlatego sensacyjna - o ile prawdziwa - jest sprawa z tym Babolcem.
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Rafael Nadal

Agassi to była transakcja wiązana. On do Adidasa (gdzie już była od lat Graf), a Graf do Heada (gdzie był Agassi).
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
2_D
Orator
Orator
Posty: 583
Rejestracja: 27 sty 2016, 16:08
Lokalizacja: K.G.

Re: Rafael Nadal

Vivid pisze:Agassi to była transakcja wiązana. On do Adidasa (gdzie już była od lat Graf), a Graf do Heada (gdzie był Agassi).
Ach te kobiety... A widzisz tego nie wiedziałem, ale na usprawiedliwienie miałem w tamtym czasie konkretny rozbrat z tenisem. A Sztefi to była jeszcze czynna kiedy te zmiany zachodziły?
Awatar użytkownika
Sebex
Weteran
Weteran
Posty: 1552
Rejestracja: 28 sty 2012, 16:04
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Rafael Nadal

Wiadomo, Wawrinka też jako top4 przeszedł do Yonexa. Ale nie oszukujmy się dwie największe machiny reklamowe i marketingowe w męskim tenisie to Rafa i Rodger. Te nazwiska to już marka. Gdy jedno z nich zmienia firmę miliony ludzi na całym świecie lecą do sklepu po sprzęt tej właśnie firmy.
Czytałem komentarze, że Head nie może się nawet równać z Babolcem pod względem finansowym i nie stać ich na "wykup" Rafy. Czyżby? Mają Murka, Djoka i Sharapova. Myślę, że ich stać szczególnie, że to pewny biznes! Wiadomo ile rzeczy reklamowanych przez Rafę się sprzedaje. :)
Awatar użytkownika
Jakuboto
Nestor
Nestor
Posty: 6820
Rejestracja: 22 cze 2013, 10:23
Lokalizacja: Warszawa

Re: Rafael Nadal

Tyle tylko, że Rafa zbliża się już do końca kariery i szanse na jakieś spektakularne sukcesy u niego są znikome. Jeśli rzeczywiście by przeszedł do nich i miał kiepskie wyniki to nie było by to najlepsze posunięcie marketingowe.
Yonex Vcore 100
NTRP 3.14159265359
Awatar użytkownika
Artlight
Senior
Senior
Posty: 2520
Rejestracja: 4 maja 2011, 18:22
Lokalizacja: Mokotów

Re: Rafael Nadal

Teza "gdy Roger lub Rafa zmieniają firmę, miliony ludzi na świecie lecą do sklepu po sprzęt tej właśnie firmy" wydaje mi się o tyle trudna do udowodnienia, że chyba żaden z tych dwóch panów nie zmieniał nigdy (tzn. od kiedy znają go owe "miliony ludzi") ani producenta rakiet, ani obuwia czy strojów. Oczywiście zmieniają reklamowane przez siebie inne marki, ale umówmy się - jak w pewnym momencie Rafa zaczął się pokazywać na kortach z zegarkiem firmy Richard Mille wartym 850 tys. USD, to raczej "miliony ludzi" nie rzuciły się do sklepów :).
Artlight

Nigdy nie przegrałem z Federerem
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: Rafael Nadal

Sebex pisze:Wiadomo, Wawrinka też jako top4 przeszedł do Yonexa.
Nieprawda.
Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Rafael Nadal

Graf już chyba nie była czynną zawodniczką jak doszło do tych wiązanych kontraktów z Agassim do pary.

Czy Head potrzebuje Rafy? Raczej nie biorąc pod uwagę portfolio marki. Tym bardziej, że Rafa to już dość mocno zgrana karta.
Oczywiście, że jest postacią nietuzinkową w tenisie i dobrym nośnikiem reklam, ale pytanie jak długo?
Tym bardziej, że o sukcesach jakie osiągał teraz już nie ma mowy.
Natomiast jeżeli sam zawodnik będzie chciał zmienić markę, czemu (jak nie dla pieniędzy), to przecież go psami nie poszczują. :)
Oczywiście, że go wezmą i oczywiście, że całkiem dobrze zapłacą. Natomiast zdecydowanie zapłacą mniej gdyby sami o niego zabiegali.

Oczywiście, że gwiazdy sprzedają sprzęt firmom. Część to ci co uważają, że - jak zawodnik X rakietą gra to pogram i ja ...
Inni to tacy co z grubsza wiedzą czego potrzebują, wiedzą co im tenisowo będzie pasować, znają parametry ramy, a decydują się na coś z określonej marki bo przyjmują założenie, że skoro grają ramami tej marki czołowi zawodnicy to raczej jest to dobry sprzęt.
Kolejne dwie grupy to ci co kupują te rakiety by mieć sprzęt tej samej marki co najlepsi i ci co je kupują bo chcą mieć takie same rakiety jak inni.
Sprawa jest raczej oczywista, nikt by nie płacił zawodnikowi dodatkowo i nie kręcił reklam gdyby to się nie przekładało na sprzedaż.
Przecież teoretycznie można dać ramy za darmo i nic poza tym. W końcu jak się nią gra i pokazuje to telewizja przez nawet kilka godzin to łatwo zidentyfikować co to za sprzęt. Rakieta to nie jakiś smar do nart co to jak Kowalczyk czy Małysz nie stanie z tubką przed kamerą to skąd ktoś ma to wiedzieć? ...
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
picnic
Starszy Forumowicz
Starszy Forumowicz
Posty: 474
Rejestracja: 11 lis 2013, 12:37

Re: Rafael Nadal

Artlight pisze: Oczywiście zmieniają reklamowane przez siebie inne marki, ale umówmy się - jak w pewnym momencie Rafa zaczął się pokazywać na kortach z zegarkiem firmy Richard Mille wartym 850 tys. USD, to raczej "miliony ludzi" nie rzuciły się do sklepów :).
Byłby problem bo zegarków powstało 50 szt :P oraz kolejny - gdy kogoś stać na zegarek za 850tys $ to szuka czegoś czym będzie się wyróżniał a nie czegoś co ktoś inny nosi.
Vivid świetnie opisał sprawę zakupu rakiet .
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Rafael Nadal

Przy reklamach też jednak należy rozgraniczyć dwie grupy produktów. Jedne to te związane z dyscypliną - rakiety, buty, naciągi itd.
Jeżeli zawodnik - czyli praktyk, profesjonalista "mówi" mi z telewizora, że to dobry sprzęt to na logikę można to uznać za wiarygodne, względnie - bo z jednej strony mu za to płacą, ale z drugiej jednak używa (choć nie zawsze - paintjob ;)).
Natomiast jak mi tenisista, np. Federer, mówi że Rolex jest git, czy Mercedes jest git to jaka jest jego wiarygodność?
A co z niego za zegarmistrz czy kierowca? ... Taki sam, albo gorszy, amator jak ja.
Kierując się jakąś względną logiką na podstawie wypowiedzi tenisisty rakietę mogę kupić, samochód czy zegarek już nie.
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
Sebex
Weteran
Weteran
Posty: 1552
Rejestracja: 28 sty 2012, 16:04
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Rafael Nadal

Artlight pisze:Teza "gdy Roger lub Rafa zmieniają firmę, miliony ludzi na świecie lecą do sklepu po sprzęt tej właśnie firmy" wydaje mi się o tyle trudna do udowodnienia, że chyba żaden z tych dwóch panów nie zmieniał nigdy (tzn. od kiedy znają go owe "miliony ludzi") ani producenta rakiet, ani obuwia czy strojów. Oczywiście zmieniają reklamowane przez siebie inne marki, ale umówmy się - jak w pewnym momencie Rafa zaczął się pokazywać na kortach z zegarkiem firmy Richard Mille wartym 850 tys. USD, to raczej "miliony ludzi" nie rzuciły się do sklepów :).
Racja i nie. :)
Mówisz o zegarku za prawie milion dolarów. Mało kto z normalnych "Kolwaskich" ma zegarek za 10000 pln a co dopiero 850 tys $. Natomiast miliony ludzi grają w tenisa na świecie i na packi wydają te 500/800 zł. I to często regularnie więc czemu nie mają wydać na Heada skoro ulubieniec tym gra?
2_D
Orator
Orator
Posty: 583
Rejestracja: 27 sty 2016, 16:08
Lokalizacja: K.G.

Re: Rafael Nadal

Basic pisze:Sampras z Wilsona przeszedł na Babolca (fakt, że chyba po zakończeniu kariery), to Rafa nie da rady w drugą stronę? :)
Umknęło mi. To Pete nie ma dożywotniego kontraktu z Wilsonem ??!!

Teraz Nadal... Jeżeli to prawda to dziwny jest ten rakietowy biznes.
Taki Nike już nie puści Nadala NIGDY, że o Fedziu nie wspomnę...
I daję sobie rozwalić mojego ulubionego Yonexa, że Wilson także nie pozwoli zagrać czymś innym Federerowi.
[edyta] właśnie Google mi wypluło, że Wilson ma Fedzia na zawsze. Widać Nadal w oczach Francuzów jeszcze sobie nie zasłużył. I dobrze mu tak (za te wszystkie zwycięstwa z Federerem). :dvl(:
Ostatnio zmieniony 25 lis 2016, 17:06 przez 2_D, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Tenisówka
Senior
Senior
Posty: 4585
Rejestracja: 5 lut 2013, 20:25
Lokalizacja: Pieniny

Re: Rafael Nadal

picnic pisze:
Artlight pisze: Oczywiście zmieniają reklamowane przez siebie inne marki, ale umówmy się - jak w pewnym momencie Rafa zaczął się pokazywać na kortach z zegarkiem firmy Richard Mille wartym 850 tys. USD, to raczej "miliony ludzi" nie rzuciły się do sklepów :).
Byłby problem bo zegarków powstało 50 szt :P oraz kolejny - gdy kogoś stać na zegarek za 850tys $ to szuka czegoś czym będzie się wyróżniał a nie czegoś co ktoś inny nosi.
To jest reklama pod ubogich odbiorców. Można kupić wersję "ekonomiczną" za 350 tyś zł . rotfl
----------------------------------
Chłopaki gdzie jesteście ? :::no.I:::
Awatar użytkownika
picnic
Starszy Forumowicz
Starszy Forumowicz
Posty: 474
Rejestracja: 11 lis 2013, 12:37

Re: Rafael Nadal

Zapomniałem wyżej napisać, że osobiście nie wierzę w przejście Nadala na inny sprzęt między innymi dlatego, że Babo widnieje na stronie akademii jako dostawca sprzętu wiec to chyba nie tylko o jego sportową osobę chodzi tylko sprawa jest grubsza.
Szkoda, że nie ma już targów z mającymi "wszystko" handlarzami zza wschodniej granicy może by jakiś uboższy model Rafy zegarka wyhaczył. rotfl
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Rafael Nadal

Nie panikuj, skoro nadal są Rolexy za 10USD to i Roger Mille za powiedzmy no 100USD się znajdzie ;), to będzie taka wersja Premium. :P
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
Gary
Baby do garów!
Baby do garów!
Posty: 9345
Rejestracja: 13 sie 2007, 14:36
Lokalizacja: Wieś przyklasztorna

Re: Rafael Nadal

Vivid pisze:Roger Mille za powiedzmy no 100USD się znajdzie. ;)
Roger Milla czy Richard Mille? rotfl
"The reason people use a crucifix against vampires is that vampires are allergic to bullshit." - Richard Pryor

"Nie jest dyshonorem przegrywać kiedy w grę wkłada się całe swoje serce." - Sir Matt Busby

"Pater postanowił zapytać swoją siostrzenicę o znaczenie wyrazu "real", który jemu samemu kojarzył się z przepłacanymi, narcystycznymi i metroseksualnymi piłkarzami ze stolicy Hiszpanii." - Krajewski, Czubaj, "Róże cmentarne"
Awatar użytkownika
Basic
Oaza Spokoju
Oaza Spokoju
Posty: 6536
Rejestracja: 25 paź 2009, 22:42
Lokalizacja: Warszawa

Re: Rafael Nadal

Gary pisze:
Vivid pisze:Roger Mille za powiedzmy no 100USD się znajdzie. ;)
Roger Milla czy Richard Mille? rotfl
Reggie Miller :) .
Obrazek Speed Graphene MP
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Rafael Nadal

Basic pisze:
Gary pisze:
Vivid pisze:Roger Mille za powiedzmy no 100USD się znajdzie. ;)
Roger Milla czy Richard Mille? rotfl
Reggie Miller :) .
Ronald Reagan :P
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P

Wróć do „Zawodniczki i zawodnicy”