Awatar użytkownika
Jurek Kiler
Nestor
Nestor
Posty: 8035
Rejestracja: 20 sie 2011, 13:06

Re: Rafael Nadal

No, nie ma większego króla jednej nawierzchni, ale to jeszcze chyba nie jest koniec, jeszcze trochę wyśrubuje swoje rekordy. Fajnie, że można było być naocznym świadkiem jego kariery, bo drugiego Nadala już nie będzie. Jego rekordy nigdy, przez nikogo, nie zostaną wymazane, każdy przyszły dominator ziemnej nawierzchni będzie do niego porównywany i zawsze będzie w jego cieniu, bo nie miał okazji rywalizować z prawdziwym królem mączki.
2_D
Orator
Orator
Posty: 583
Rejestracja: 27 sty 2016, 16:08
Lokalizacja: K.G.

Re: Rafael Nadal

Tenisówka pisze:
Majorka pisze:Wygrywając Monte Carlo 2017 - Rafa wygrał 50ty turniej na clayu w karierze i jest samodzielnym liderem tej klasyfikacji. :::gd::: :::g'day:::
No i 70-ty w karierze :::gd::: :::peace::: , też piknie.
50/70; Aktor jednego teatru ?? :twisted:
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Rafael Nadal

Mnie ciekawi jak on wytrzyma sezon na mączce. Żeby nie było tak, że teraz za ostro pofika i na French-u będzie ... kicha. :P rotfl
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
Jurek Kiler
Nestor
Nestor
Posty: 8035
Rejestracja: 20 sie 2011, 13:06

Re: Rafael Nadal

Vivid pisze:Mnie ciekawi jak on wytrzyma sezon na mączce. Żeby nie było tak, że teraz za ostro pofika i na French-u będzie ... kicha. :P rotfl
Tak samo pomyślałem, przy dzisiejszej konkurencji wygraną w Paryżu ma naprawdę na wyciągnięcie ręki, ale jeśli przeceni swoje fizyczne możliwości to w kluczowym momencie może pojawić się problem w konfrontacji z np. świeżutkim Federerem.
Awatar użytkownika
Majorka
Nestor
Nestor
Posty: 5860
Rejestracja: 12 maja 2011, 23:03
Lokalizacja: Warszawa

Re: Rafael Nadal

Jurek Kiler pisze:
Vivid pisze:Mnie ciekawi jak on wytrzyma sezon na mączce. Żeby nie było tak, że teraz za ostro pofika i na French-u będzie ... kicha. :P rotfl
Tak samo pomyślałem, przy dzisiejszej konkurencji wygraną w Paryżu ma naprawdę na wyciągnięcie ręki, ale jeśli przeceni swoje fizyczne możliwości to w kluczowym momencie może pojawić się problem w konfrontacji z np. świeżutkim Federerem.
Też tego się boję stąd dywagacje co powinien odpuścić - wycofać się, szybko odpaść. Priorytetem na pewno jest Paryż - mam nadzieję, że sztab Rafy i sam Hiszpan zdają sobie sprawę, że to nie Rafa sprzed lat , a tenisowy "starszy pan" - i z czegoś tam zrezygnują.
Polemika z głupstwem nobilituje je bez potrzeby.. - Stefan "Kisiel" Kisielewski
Awatar użytkownika
hokej
Moderator
Moderator
Posty: 4811
Rejestracja: 25 paź 2011, 14:05
Lokalizacja: Lasy Państwowe

Re: Rafael Nadal

Szczerze mówiąc - nie sądzę. Jak gwiazdkę z nieba ma Rafa swoje 5 minut, pokusa wyciągnięcia maksimum będzie chyba zbyt duża. Chociaż z drugiej strony Federera lubi i (chyba) szanuje, więc może pójdzie jego drogą?
Nie dyskutuj z głupkiem - sprowadzi Cię do swojego poziomu i zniszczy doświadczeniem.

To, że jesteśmy w d..ie, to jasne. Problem w tym, że zaczynamy się w niej urządzać. - Stefan Kisielewski

Wilson Pro Staff RF97A
Różne druty 1.20@24kp
Awatar użytkownika
Jurek Kiler
Nestor
Nestor
Posty: 8035
Rejestracja: 20 sie 2011, 13:06

Re: Rafael Nadal

Jego drogą może pójdzie i odpuści sezon trawiasty?
Awatar użytkownika
Sebex
Weteran
Weteran
Posty: 1552
Rejestracja: 28 sty 2012, 16:04
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Rafael Nadal

Jurek Kiler pisze:Jego drogą może pójdzie i odpuści sezon trawiasty?
Albo.... wygra Wimbledon. Ale jajca by były. :twisted: :twisted: :twisted: :twisted:
Awatar użytkownika
Tenisówka
Senior
Senior
Posty: 4585
Rejestracja: 5 lut 2013, 20:25
Lokalizacja: Pieniny

Re: Rafael Nadal

2_D pisze:
Tenisówka pisze:
Majorka pisze:Wygrywając Monte Carlo 2017 - Rafa wygrał 50ty turniej na clayu w karierze i jest samodzielnym liderem tej klasyfikacji. :::gd::: :::g'day:::
No i 70-ty w karierze :::gd::: :::peace::: , też piknie.
50/70; Aktor jednego teatru ?? :twisted:
No i przypadkowo wpadł 2 razy Wimbledon, dwa razy US Open i Australia. Nie to co inni... w Tourze.
Co nie zmienia faktu, że zapisał się w historii tenisa jako król mączki. :::gd:::

Jeśli chodzi o planowanie startów przed RG, może Moya wniesie trochę rozsądku do zespołu i albo zrezygnują albo zaplanują szybkie pożegnanie z którymś turniejem.
----------------------------------
Chłopaki gdzie jesteście ? :::no.I:::
Awatar użytkownika
Jurek Kiler
Nestor
Nestor
Posty: 8035
Rejestracja: 20 sie 2011, 13:06

Re: Rafael Nadal

Sebex pisze:
Jurek Kiler pisze:Jego drogą może pójdzie i odpuści sezon trawiasty?
Albo.... wygra Wimbledon. Ale jajca by były. :twisted: :twisted: :twisted: :twisted:
Myślę, że start Rafy na trawie (tym bardziej, że to krótki bardzo okres) jest znacznie bardziej bezsensowny niż Federera na mączce i RG.
Joao
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 250
Rejestracja: 29 gru 2010, 14:51

Re: Rafael Nadal

Rafa na mączce:
51 tytułów
59 finałów
64 półfinały
76 ćwierćfinałów
Awatar użytkownika
Tenisówka
Senior
Senior
Posty: 4585
Rejestracja: 5 lut 2013, 20:25
Lokalizacja: Pieniny

Re: Rafael Nadal

"La Decima" stala się faktem. :::no.I:::
Unikatowe osiągnięcie które przez ostatnie dwa lata wydawało się "snem wariata".
Jest to 15 tytuł wielkoszlemowy Hiszpana i 73 w ogóle. BRAWO RAFAEL.
Jest to też 15 WS Wujka Toniego :::gd::: i całego zespołu Rafy który, co też zupełnie unikatowe, pozostaje niezmieniony od lat.

Piękna historia :D .
Obrazek

Rafa jest pierwszy w Race i zakwalifikował się już do Londynu a i od dzisiaj jest 2 w rankingu.
----------------------------------
Chłopaki gdzie jesteście ? :::no.I:::
Joao
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 250
Rejestracja: 29 gru 2010, 14:51

Re: Rafael Nadal

Przeglądałem hiszpańskie media z pomocą translatora, oto rezultaty:

1) Rafa Nadal dorównuje klasą największym gwiazdom sportu Boltowi, Jordanowi, Alemu
2) Rafa jest co najmniej tak dobry jak Messi, Maradona i Pele
3) Decima jest porównywalna z 18 szlemami golfisty Nicolausa, 7 mistrzostwami Schumachera, 6 pierścieniami Jordana
4) Rekord Rafy przetrwa dziesięciolecia i jest kamieniem milowym hiszpańskiego sportu
5) Każdy triumf Hiszpana w Paryżu jest jak symfonia
6) Na trybunach byli król Juan Carlos i Paul Gasol
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Rafael Nadal

Co mam powiedzieć? ;) Dawać Soderlinga! :P
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
Majorka
Nestor
Nestor
Posty: 5860
Rejestracja: 12 maja 2011, 23:03
Lokalizacja: Warszawa

Re: Rafael Nadal

Vivid pisze:Co mam powiedzieć? ;) Dawać Soderlinga! :P
Znajdzie się inny Robin... Nie ma cudów, nikt nie jest wieczny i niezniszczalny.
Ale co osiągnął - :::gd:::
Ma jeszcze jedno osiągnięcie warte zapisania. Nigdy przez całą karierę nie złamał ze złości rakiety... O_O :::gd::: rotfl
Polemika z głupstwem nobilituje je bez potrzeby.. - Stefan "Kisiel" Kisielewski
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: Rafael Nadal

Majorka pisze:Ma jeszcze jedno osiągnięcie warte zapisania. Nigdy przez całą karierę nie złamał ze złości rakiety... O_O :::gd::: rotfl
Myślę, że to mało istotne. Gaudio twierdził, że złamał ileś tam po meczu z nim. Nadal chyba odpierał, że nie i że złamał w życiu tylko jedną rakietę ale nie pamiętam okoliczności.

Dla mnie powyższe "wątpliwości" nie mają znaczenia. Ja nie kojarzę żeby sprzęt niszczył i również uważam tę postawę jako wzorcową. Gardzę bezmyślnym marnotrawstwem, nieważne czy kogoś na to stać. Zasoby planety są ograniczone.
Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Rafael Nadal

Majorka pisze:Ma jeszcze jedno osiągnięcie warte zapisania. Nigdy przez całą karierę nie złamał ze złości rakiety... O_O :::gd::: rotfl
Znaczy mięczak i maminsynek? rotfl

Z punktu widzenia gry to ... niezbyt istotne :P, niemniej dobry wzorzec dla młodych adeptów tenisa.
Acz uważam, że w tenisie wyczynowym gdzie wynik decyduje o konkretnych punktach, pozycji, pieniądzach to połamana rakieta, która pomaga odreagować mi nie przeszkadza. Nie uderzałbym w tak patetyczny ton jak ED. Jakie zasoby planety, a jaka rakieta, no proszę ... :::bd::
Natomiast należy takie zachowanie (niszczenie rakiet i fochy) zdecydowanie napiętnować wśród juniorów.
Stawiać sprawę jasno - co wolno wojewodzie to nie tobie kasztelanie. ;) Czyli jak coś osiągniesz to można na to przymknąć oko, choć to oczywiście nieeleganckie zachowanie.
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
Majorka
Nestor
Nestor
Posty: 5860
Rejestracja: 12 maja 2011, 23:03
Lokalizacja: Warszawa

Re: Rafael Nadal

Polemika z głupstwem nobilituje je bez potrzeby.. - Stefan "Kisiel" Kisielewski
Awatar użytkownika
Sebex
Weteran
Weteran
Posty: 1552
Rejestracja: 28 sty 2012, 16:04
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Rafael Nadal

Rafa po rozmowie z lekarzami i trenerami zdecydował, że nie zagra w Queens ze względu na wyczerpujący sezon na mączce. Potrzebuje więcej przerwy żeby być wypoczętym na Wimbledon.

Dobra decyzja. :)
Awatar użytkownika
Jurek Kiler
Nestor
Nestor
Posty: 8035
Rejestracja: 20 sie 2011, 13:06

Re: Rafael Nadal

Te jego trawiaste starty poprzedzające Wimbledon zwykle kończą się fiaskiem, nawet jeśli brał w nich udział to 1-2 mecze i do domu. Decyzja czy słuszna czy nie, Djokovic tak robił w 2014 i 2015 i wznosił trofeum Wimbledonu, ale reguły raczej nie ma.

Wróć do „Zawodniczki i zawodnicy”