Regulamin forum
Ideą obecnego systemu organizacji działu jest zapewnienie użytkownikom przejrzystej nawigacji pośród licznymi tematami sprzętowymi obecnymi na forum.

Producentów sprzętu tenisowego, w tym rakiet, jest wbrew pozorom bardzo dużo jednakże zainteresowanie jak i dostępność ich produktów jest mocno ograniczone. Z tego względu zdecydowaliśmy się na utworzenie osobnych folderów dla najczęściej omawianych rakiet, modele producentów, którzy nie mają osobnego folderu jak również tematy dotyczące innych kwestii np. sztywności i jej wpływu na moc rakiety etc. należy umieszczać w folderze "Pozostałe". Nie zdecydowaliśmy się na bardziej rozbudowaną "klasyfikację" aby nie było wątpliwości gdzie co umieszczać.

Życzymy miłej gry,
Redakcja TenisNET
michalo28
Nowy
Nowy
Posty: 5
Rejestracja: 6 wrz 2007, 16:22

Head Liquidmetal Radical - problem z mięśniem dwugłowym

Witam,
Od dwóch lat gram amatorsko rakietą Head LiquidMetal Radical z główką o powierzchni 107 cali kw, waga to chyba 295g. Od jakiegoś roku odczuwam ból mięśnia dwugłowego ramienia (tak mi się przynajmniej wydaje). Zazwyczaj jest tak, że pierwszego seta wytrzymuję spokojnie bezboleśnie, a z kolejnymi gemami jest już coraz gorzej. Przy każdym mocniejszym uderzeniu, czy nieczystym trafieniu piłki ból jest coraz mocniejszy. Nie ukrywam, że w pewnym momencie dalej grać się nie da.
Początkowo bagatelizowałem ból, ale teraz stwierdzam, że muszę coś z tym zrobić. Czy jest to wina rakiety? Czy zbyt duża główka (bo ta rakieta ma ją dość dużą) może być tego przyczyną?

Dzięki za odpowiedź i wszelką pomoc.
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: Head Liquidmetal Radical - problem z mięśniem dwugłowym

Przyczyn może być wiele... może być jedna lub kilka naraz...

Grasz od dwóch lat tylko tą rakietą? Co masz w niej wciągnięte i z jaką siłą?

Możliwe przyczyny:
  1. Technika...
  2. Źle dobrana rakieta (waga, swingweight, balans)...
  3. Kwestia "martwego" naciągu...
  4. Złe przygotowanie fizyczne... co właściwie wiąże się z pkt.1...
Jeszcze parę wtrąceń...
michalo28 pisze:Od jakiegoś roku odczuwam ból mięśnia dwugłowego ramienia (tak mi się przynajmniej wydaje). Zazwyczaj jest tak, że pierwszego seta wytrzymuję spokojnie bezboleśnie, a z kolejnymi gemami jest już coraz gorzej.
Znaczy się biceps Cię boli... miałem tak ale tylko kiedy grałem 3 dni pod rząd po 3h +/-380g szpadlem... i to głównie przez brak ćwiczeń... a technikę miałem/mam marną i nic mnie nie bolało dopóki dbałem o sprawność fizyczną.
michalo28 pisze:Zazwyczaj jest tak, że pierwszego seta wytrzymuję spokojnie bezboleśnie, a z kolejnymi gemami jest już coraz gorzej. Przy każdym mocniejszym uderzeniu, czy nieczystym trafieniu piłki ból jest coraz mocniejszy. Nie ukrywam, że w pewnym momencie dalej grać się nie da.
Możliwe że zbyt ambitnie dobrany szpadel... nasz Vividus też mógłby grać [K]Pro Staffem... ale efektywnie chyba z 1 set... szpadelek powinien być dobrany tak aby można było ukończyć spotkanie na jako takim poziomie... co z tego że śmigasz jak ten motylek i żądlisz jak osa w pierwszym secie jak w drugim robisz za trzmiela co to dopiero się obudził... :D
michalo28 pisze:Czy jest to wina rakiety? Czy zbyt duża główka (bo ta rakieta ma ją dość dużą) może być tego przyczyną?
Pośrednio może tak być... zbyt wymagający szpadel jak na Twoje możliwości... Główka? Za duża? No jak masz jednoręczny backhand to na pewno nie pomaga ale bez jajec... wielki łeb to duże pole czystego trafienia więc też ramowanie nie powinno być aż tak częste...
Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Head Liquidmetal Radical - problem z mięśniem dwugłowym

No to ED tak z grubsza pozamiatał. My nie wróżki, coś o Tobie i sprzęcie wiedzieć musimy. Wszystko co ED napisał pasuje a może też być kumulacja kilku z wymienionych.
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
lsk
Nowy
Nowy
Posty: 18
Rejestracja: 14 kwie 2009, 22:51
Lokalizacja: Legionowo/Warszawa

Re: Head Liquidmetal Radical - problem z mięśniem dwugłowym

Tu może ja pomogę, znam się trochę na kontuzjach, parę miałem, na szczęście niewielkich i mam siostrę po studiach medycznych która jest moją skarbnicą wiedzy :wink: Napisz jak możesz czy ból występuje cały czas po tej godzinie gry w takim samym natężeniu, jak szybko zanika, czy nasila się przy odbiciu ze strony backhandowej, np. woleja (zakładam, że chodzi o biceps ze strony forehandowej, ale sam piszesz, że nawet Ci się wydaje, że to ból mięśnia dwugłowego), i boli miesień czy może bardziej przyczepy w łokciu. Najpewniej jest to jakiś uraz/mikouraz przyczepu, to się najczęściej zdarza i też to miałem przez siłownię. Należałoby odstawić granie na jakieś 2 tygodnie-miesiąc, aby mógł się zagoić. Nie wiem jak z techniką, ale to pewnie jej wina, a dokładniej zbytniego i niepotrzebnego napinania mięśni przy odbiciu. Napisz coś więcej o bólu i jego umiejscowieniu, a ja się skonsultuję z siostrą jak wróci z dyżuru. A już najlepiej idź do lekarza :)

Aha i jak to wygląda przy podnoszeniu jakichś ciężarów. Jeśli chcesz sprawdzić to proszę zacznij od małych.
Obrazek
NTRP? Dam sobie teraz naciągane 2.0 ;)
Awatar użytkownika
ppeter
Senior
Senior
Posty: 4949
Rejestracja: 18 gru 2006, 17:57
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Head Liquidmetal Radical - problem z mięśniem dwugłowym

Diagnoza przez internet to nie jest dobra metoda. Jemu może się wydawać jedno, a w rzeczywistości może być drugie. Proponuję wizytę u lekarza, a jak będzie wiadomo co to można się zastanawiać co jest przyczyną.
Obrazek
Super G V1 Pro
NTRP - 4.0
Sam fakt istnienia prawa o ochronie uczuć religijnych jest najlepszym dowodem tego, że religie by nie przetrwały w warunkach prawdziwej wolności myśli i słowa.
"Ojczyznę wolną racz nam wrócić Panie?!".
lsk
Nowy
Nowy
Posty: 18
Rejestracja: 14 kwie 2009, 22:51
Lokalizacja: Legionowo/Warszawa

Re: Head Liquidmetal Radical - problem z mięśniem dwugłowym

Oczywiście, że najlepiej iść do lekarza, a do tego czasu najlepiej wstrzymać się z grą. Diagnoza przez internet dobra nie jest, nie mówię, że dałbym jakąś pewną odpowiedź ale tylko hipotezę, albo kilka wariantów co by to mogło być, jeśli prawidłowo opisze sytuację(przy urazach mechanicznych super wielu możliwości nie ma). O wróciła i siostra i też mówi żebyś szedł do lekarza :) . Mówi też, że mięsięń sam w sobie nie jest unerwiony, i to boli pewnie omięsna, a uszkodzona jest torebka stawowa. Ale to się wie nic pewnego, i nie bierz tego super serio pod uwagę.
Obrazek
NTRP? Dam sobie teraz naciągane 2.0 ;)
michalo28
Nowy
Nowy
Posty: 5
Rejestracja: 6 wrz 2007, 16:22

Re: Head Liquidmetal Radical - problem z mięśniem dwugłowym

Isk pisze:Napisz jak możesz czy ból występuje cały czas po tej godzinie gry w takim samym natężeniu, jak szybko zanika, czy nasila się przy odbiciu ze strony backhandowej, np. woleja (zakładam, że chodzi o biceps ze strony forehandowej, ale sam piszesz, że nawet Ci się wydaje, że to ból mięśnia dwugłowego), i boli miesień czy może bardziej przyczepy w łokciu.
Ból występuje cały czas po godzinie gry w mniej więcej takim samym natężeniu, zanika po około 2 godzinach, może trochę szybciej. Przy uderzeniu z backhendu w ogóle się nie nasila, przy serwisie też nie, jedynie przy forehandzie. Napisałem, że nie jestem pewien, czy to biceps, ale teraz jednak doszedłem do wniosku, że na pewno ;] Boli sam mięsień, nie przyczepy w łokciu.
Właściwie to jak ćwiczę na siłowni biceps, bólu nie odczuwam. Tylko jak gram w tenisa. Może macie rację, że to jest wina techniki, ale wolałbym, żeby okazało się, że jednak rakieta jest źle dobrana.
Isk pisze:Należałoby odstawić granie na jakieś 2 tygodnie-miesiąc, aby mógł się zagoić.
W zeszłym roku miałem rozbrat z tenisem na jakieś 2 miesiące. Przed tą przerwą mięsień bolał i po tej przerwie również.
ED pisze:Grasz od dwóch lat tylko tą rakietą? Co masz w niej wciągnięte i z jaką siłą?
Gram od dwóch lat dokładnie tylko tą rakietą. Właściwie to nie mam zielonego pojęcia jaki tam jest naciąg ;/
Dzięki za odpowiedzi, rozumiem, że nie znając dokładnie sprawy nie możecie w 100% tego zdiagnozować, ale staram się sytuację przybliżyć na tyle ile znam się na tenisie (a wiedza moja nie jest zbyt szeroka).
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: Head Liquidmetal Radical - problem z mięśniem dwugłowym

michalo28 pisze:Gram od dwóch lat dokładnie tylko tą rakietą. Właściwie to nie mam zielonego pojęcia jaki tam jest naciąg ;/
Czyli masz ten sam naciąg od dwóch lat wciągnięty??? Jak to nie syntetyk czy multi to jest już dawno do niczego...
Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.
michalo28
Nowy
Nowy
Posty: 5
Rejestracja: 6 wrz 2007, 16:22

Re: Head Liquidmetal Radical - problem z mięśniem dwugłowym

El Diablo pisze:
michalo28 pisze:Gram od dwóch lat dokładnie tylko tą rakietą. Właściwie to nie mam zielonego pojęcia jaki tam jest naciąg ;/
Czyli masz ten sam naciąg od dwóch lat wciągnięty??? Jak to nie syntetyk czy multi to jest już dawno do niczego...
Nieeee - naciąg wymieniałem 2-3 razy, ale nigdy nie przywiązywałem wagi do jego "atrybutów". Zawsze oddawałem do naciągnięcia mojemu trenerowi, który osobiście dobierał.
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: Head Liquidmetal Radical - problem z mięśniem dwugłowym

michalo28 pisze:Nieeee - naciąg wymieniałem 2-3 razy, ale nigdy nie przywiązywałem wagi do jego "atrybutów". Zawsze oddawałem do naciągnięcia mojemu trenerowi, który osobiście dobierał.
2 lata i 2-3 razy czyli zakładam że z fabrycznym 4 razy... to co pół roku... w sumie kwestia intensywności gry...

Co tam masz wciągnięte i na ile?
Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.
michalo28
Nowy
Nowy
Posty: 5
Rejestracja: 6 wrz 2007, 16:22

Re: Head Liquidmetal Radical - problem z mięśniem dwugłowym

Ciężko mi powiedzieć co on mi tam wciągnął i na ile.
Jedynym dobrym rozwiązaniem będzie jak jednak przejdę się do lekarza i zmienię sprzęt.
Dzięki za pomoc Panowie!

Wróć do „Head”