Awatar użytkownika
TomPL
Nestor
Nestor
Posty: 6731
Rejestracja: 5 paź 2012, 13:17
Lokalizacja: Warmia

Re: [18+] Ulubiony napitek...

Oj coś mi koleżanka tą jesienią przypomniała... :]
hokej pisze:Z browarami lokalnymi problem jest taki, że jak się stają popularne, to przestają być lokalne ;-).
Dlatego w kwestii chmielu jestem wyznawcą teorii z Szybkich i wściekłych - "Anything but Corona". :]
Jakiś przykład?
Bo mój przykład, to np. Perła Chmielowa z Lublina, popularna w całym kraju i ciągle dobra. :::gd:::
Awatar użytkownika
hokej
Moderator
Moderator
Posty: 4811
Rejestracja: 25 paź 2011, 14:05
Lokalizacja: Lasy Państwowe

Re: [18+] Ulubiony napitek...

Łomża, Namysłów, częściowo Lwówek. Niestety, ilość w browarach rzadko jest wprost proporcjonalna do jakości.
Nie dyskutuj z głupkiem - sprowadzi Cię do swojego poziomu i zniszczy doświadczeniem.

To, że jesteśmy w d..ie, to jasne. Problem w tym, że zaczynamy się w niej urządzać. - Stefan Kisielewski

Wilson Pro Staff RF97A
Różne druty 1.20@24kp
Awatar użytkownika
scudetto
Senior
Senior
Posty: 3407
Rejestracja: 13 sty 2013, 11:31
Lokalizacja: Dziki Wschód

Re: [18+] Ulubiony napitek...

TomPL pisze: Bo mój przykład, to np. Perła Chmielowa z Lublina, popularna w całym kraju i ciągle dobra. :::gd:::
Chmielowa? Fuj, fuj :] , ale tylko dla mnie, na tym piwie mam obroty większe niż na wszystkich innych razem wziętych :D . Ale przyznam bez bicia, że na brak różnego rodzaju żulostwa nadużywającego alkoholu nie narzekam :wink: .
Osobiście wolę Lubelskie Pils, małe, w sam raz :) .
Polubiłem czerwone badziewie...
Awatar użytkownika
YOGItheBEAR
Senior
Senior
Posty: 3135
Rejestracja: 23 sie 2006, 17:04
Lokalizacja: Леминград

Re: [18+] Ulubiony napitek...

Rzuciłem piwo. Muszę się wziąć za siebie, a gluten ewidentnie mi się odkłada. Zostaje wino i szkocka... :lol: Ostatnio po obiadku odbiłem zachomikowaną po wakacjach flaszeczkę greckiego (macedońskiego) tzipuro. Takie skrzyżowanie grapy z ouzo. Nie każdy da radę, ale ja to uwielbiam. Lekka winogronowa pestka utopiona w morzu anyżu. Na trawienie - niezastąpione. Pite małą szklanką, na czysto z dużą ilością lodu, który topiąc się tworzy w alkoholu mleczne smużki. Balsam na zbolały żołądek.
Jeśli chcesz - znajdziesz sposób, jeśli nie chcesz - znajdziesz powód. (Autor nieznany)
Nie mów "inni tak robią", ale pomyśl, czy przystoi aby tak robili. (Demostenes)
Firmware version 3.8; Powered by Obrazek; NIEDŹWIEDŹ™ inside®
Awatar użytkownika
matirow
Starszy Forumowicz
Starszy Forumowicz
Posty: 366
Rejestracja: 19 sty 2012, 22:13
Lokalizacja: Rybnik

Re: [18+] Ulubiony napitek...

Ja jakiś czas temu byłem bardzo mocno chory po ouzo. ;/ Piłem to na czysto bez wody. Niektórzy to mieszają inni nie. Ostatnio nie piję praktycznie w ogóle. :D Zdarza mi się co jakiś czas wypić piwo. Ostatnimi czasy lubuję się w porterach.
Obrazek Biomimetic 500
Gracz leworęczny
NTRP 2.0
Awatar użytkownika
YOGItheBEAR
Senior
Senior
Posty: 3135
Rejestracja: 23 sie 2006, 17:04
Lokalizacja: Леминград

Re: [18+] Ulubiony napitek...

Matirov, bo pijąc ouzo trzeba dobrze dobierać etykiety... ;) I uważać co się przepija... Jak u nas z wódką... :lol:

Grecy piją je raczej bez wody. Jeśli już to wrzucają lód lub dolewają jej minimalnie dla efektu wizualnego (woda reaguje z ouzo barwiąc je na mleczno-biały kolor). Przynajmniej z moich obserwacji. Przy "nauce" picia ouzo zaleca się podejście odwrotne - wlać nieco do wody dla efektu wizualnego... A potem stopniowo zwiększać dawki. ;)
Jeśli chcesz - znajdziesz sposób, jeśli nie chcesz - znajdziesz powód. (Autor nieznany)
Nie mów "inni tak robią", ale pomyśl, czy przystoi aby tak robili. (Demostenes)
Firmware version 3.8; Powered by Obrazek; NIEDŹWIEDŹ™ inside®
Awatar użytkownika
Marcin_L
Senior
Senior
Posty: 4859
Rejestracja: 26 lis 2010, 08:05
Lokalizacja: Poznań

Re: [18+] Ulubiony napitek...

YOGItheBEAR pisze: Balsam na zbolały żołądek.

A propos balsamu na żołądek... I na rozgrzewkę w zimnym dniu...

Jakiś czas temu odkryłem działanie Jaegermeistra. Nie umiem wypić "normalnie", ale jak do kieliszka wcisnę sporo cytryny, to robi się idealny na strzał po ciężkim jedzeniu, albo jak się wchodzi zmarzniętym do domu. Dwa strzały po chwili działają jak kaloryfer. :)
Awatar użytkownika
jakupalec
Początkujący
Początkujący
Posty: 48
Rejestracja: 27 lip 2013, 14:35

Re: [18+] Ulubiony napitek...

Ja nie ukrywam, że czasem lubię się napić, co prawda nie dużo, ale raz w tygodniu chętnie wypiję kilka (2-3) piw lub drinków ;-) mam 22 lata dopiero, aczkolwiek czasy alkoholowych wojaży studenckich mam już za sobą. Najchętniej sięgam po wino-z białych nowozelandzkie i australijskie sauvignon blanc, lubię także alzackie gewurztraminery i gruner veltlinery z Austrii.
Czerwone-głównie Włochy, Argentyna, Chile[ (malbec, merlot, carmenere), nie cierpię Hiszpanii.
Whisky-nie mam jeszcze zbyt dużego doświadczenia, ale single malty to jest to! Z tych, które udało mi się skosztować-Ardbeg, Glenlivet i przeeepyszny walijski Penderyn!
Piwo-po ciężkim tygodniu w pracy lubię się zrelaksować przy mocno schłodzonym Millerze, Beck'sie, a ostatnio posmakowałem także w rodzimych piwach z browaru Miłosław (marcowe, niefiltrowane).

W dniu gry w tenisa nigdy w życiu nie sięgnę po alkohol. ;-)

PS. Wieczór wcześniej także. :D
Obrazek

AeroPro Drive GT 2013 @ Pro Hurricane Tour 1,3
TadX
Senior
Senior
Posty: 4833
Rejestracja: 6 wrz 2008, 23:16

Re: [18+] Ulubiony napitek...

jakupalec pisze:W dniu gry w tenisa nigdy w życiu nie sięgnę po alkohol. ;-)

PS. Wieczór wcześniej także. :D
Parę razy mnie kolega wkurzył właśnie czymś takim. Umawiamy się z wyprzedzeniem, a ten w na korcie się rozbiera i mówi, że on to nie wie, jak będzie grał, bo miał imprezę. Albo jedno, albo drugie. Na szczęście już ze sobą nie grywamy, różne miasta itp.
Awatar użytkownika
jakupalec
Początkujący
Początkujący
Posty: 48
Rejestracja: 27 lip 2013, 14:35

Re: [18+] Ulubiony napitek...

Tiaa, dokładnie. Albo jeszcze lepiej-umawiamy się na debla a mój partner przychodzi rano, że tak powiem, nadal w nastroju imprezowym! Ja biegam po korcie jak szalony, do każdej piłki i w ogóle, podczas gdy on stoi i psuje każdą[!] możliwą piłkę jeszcze się pod nosem podśmiechując. :dvl(:
Obrazek

AeroPro Drive GT 2013 @ Pro Hurricane Tour 1,3
Awatar użytkownika
matirow
Starszy Forumowicz
Starszy Forumowicz
Posty: 366
Rejestracja: 19 sty 2012, 22:13
Lokalizacja: Rybnik

Re: [18+] Ulubiony napitek...

Jeden, jedyny raz kupiliśmy sobie browce na tenis. :) I ja i mój sparingpartner. Pociłem się straszliwie, a wypiłem tylko dwa, było bardzo ciepło. Sporo psuliśmy, a ile było śmiechu jak się w piłkę nie trafiło. :P A tak to cały czas na czysto. :P
Obrazek Biomimetic 500
Gracz leworęczny
NTRP 2.0
Awatar użytkownika
alfred
TROLL
Posty: 1050
Rejestracja: 24 sty 2013, 23:20

Re: [18+] Ulubiony napitek...

TadX pisze:
jakupalec pisze:W dniu gry w tenisa nigdy w życiu nie sięgnę po alkohol. ;-)

PS. Wieczór wcześniej także. :D
Parę razy mnie kolega wkurzył właśnie czymś takim. Umawiamy się z wyprzedzeniem, a ten w na korcie się rozbiera i mówi, że on to nie wie, jak będzie grał, bo miał imprezę. Albo jedno, albo drugie. Na szczęście już ze sobą nie grywamy, różne miasta itp.
Ja mam inaczej. Nigdy już nie zagram w tenisa po trzeźwemu. Po co. Dla mnie to ma być zabawa, a po alkoholu bawię się lepiej, proste. I racja, albo jedno albo drugie - albo praca albo zabawa. :::gd:::
Wyobraźnia jest ważniejsza niż wiedza - Albert Einstein
Awatar użytkownika
Jakuboto
Nestor
Nestor
Posty: 6820
Rejestracja: 22 cze 2013, 10:23
Lokalizacja: Warszawa

Re: [18+] Ulubiony napitek...

Alfred, obyś miał w takim wypadku z kim grać. No i żebyś będąc pod wpływem sobie krzywdy rakietą nie zrobił :P.
Yonex Vcore 100
NTRP 3.14159265359
Awatar użytkownika
TomPL
Nestor
Nestor
Posty: 6731
Rejestracja: 5 paź 2012, 13:17
Lokalizacja: Warmia

Re: [18+] Ulubiony napitek...

Ściemnia... poza tym - czy ktoś widział, że on w ogóle gra w tenisa? rotfl
Awatar użytkownika
alfred
TROLL
Posty: 1050
Rejestracja: 24 sty 2013, 23:20

Re: [18+] Ulubiony napitek...

TomPL pisze:Ściemnia... poza tym - czy ktoś widział, że on w ogóle gra w tenisa? rotfl
Nikt nie widział bo nikt z was mnie nie zna. Kiedyś grałem, ostatnio może z 10 lat temu, gdy jeszcze studiowałem. Teraz nie mam na to ani czasu ani znajomych, którzy by ze mną pograli. Ale może do tego wrócę, za jakiś czas. A rakiety ... owszem, można sobie zrobić krzywdę, jak się nie umie z nimi obchodzić. :wink:
Wyobraźnia jest ważniejsza niż wiedza - Albert Einstein
Awatar użytkownika
Jakuboto
Nestor
Nestor
Posty: 6820
Rejestracja: 22 cze 2013, 10:23
Lokalizacja: Warszawa

Re: [18+] Ulubiony napitek...

alfred pisze:Teraz nie mam na to ani czasu ani znajomych, którzy by ze mną pograli.
Prawie smutno to zabrzmiało, że nie masz znajomych rotfl . To kwestia charakteru czy Twojej gry w tenisa :::hmm::: ?
Yonex Vcore 100
NTRP 3.14159265359
Awatar użytkownika
alfred
TROLL
Posty: 1050
Rejestracja: 24 sty 2013, 23:20

Re: [18+] Ulubiony napitek...

Jakuboto pisze:
alfred pisze:Teraz nie mam na to ani czasu ani znajomych, którzy by ze mną pograli.
Prawie smutno to zabrzmiało, że nie masz znajomych rotfl . To kwestia charakteru czy Twojej gry w tenisa :::hmm::: ?
Wszyscy znajomi się ode mnie odwrócili, boją się mnie. Fajnie? I z kim tu grać? A moja gra ... mam żelazną kondycję, nie grałem źle. Ale talentu oczywiście nie mam, by dorównać Novakowi. (:]
Wyobraźnia jest ważniejsza niż wiedza - Albert Einstein
Awatar użytkownika
TomPL
Nestor
Nestor
Posty: 6731
Rejestracja: 5 paź 2012, 13:17
Lokalizacja: Warmia

Re: [18+] Ulubiony napitek...

alfred pisze: Wszyscy znajomi się ode mnie odwrócili, boją się mnie. Fajnie? I z kim tu grać?
My z Jakubem jesteśmy nieznajomymi, to może... zagramy? Póki co się nie boimy...
ps. Ja bez piwa na kort nie wychodzę - może być?
Awatar użytkownika
scudetto
Senior
Senior
Posty: 3407
Rejestracja: 13 sty 2013, 11:31
Lokalizacja: Dziki Wschód

Re: [18+] Ulubiony napitek...

TomPL pisze:
alfred pisze: Wszyscy znajomi się ode mnie odwrócili, boją się mnie. Fajnie? I z kim tu grać?
My z Jakubem jesteśmy nieznajomymi, to może... zagramy? Póki co się nie boimy...
ps. Ja bez piwa na kort nie wychodzę - może być?
No pięknie, wychodzi na to, że każda Twoja wygrana z biednym hohvarem jest na wspomagaczach rotfl .
Polubiłem czerwone badziewie...
Awatar użytkownika
alfred
TROLL
Posty: 1050
Rejestracja: 24 sty 2013, 23:20

Re: [18+] Ulubiony napitek...

TomPL pisze:
alfred pisze: Wszyscy znajomi się ode mnie odwrócili, boją się mnie. Fajnie? I z kim tu grać?
My z Jakubem jesteśmy nieznajomymi, to może... zagramy? Póki co się nie boimy...
ps. Ja bez piwa na kort nie wychodzę - może być?
Nie zagramy. I nie powiem ci dlaczego, dla twojego dobra. A piwem mnie nie kuś, sam wypij, dobrze ci zrobi. :/
Wyobraźnia jest ważniejsza niż wiedza - Albert Einstein

Wróć do „Pogadanki & Pogaduchy”