eMsi
Nowy
Nowy
Posty: 19
Rejestracja: 1 cze 2014, 02:03

Buty na clay...

Witam!
Szukam butów na mączkę... co prawda do rozpoczęcia sezonu mam jeszcze dużo czasu, ale już powoli chcę zrobić zakupy. Postanowiłem zacząć od butów, ale później będę również potrzebował pomocy fachowców przy innym sprzęcie. :wink:

Przejdźmy do sedna sprawy. Gram tylko i wyłącznie na kortach ceglanych (mączka), gdyż tylko takie są w mojej mieścinie. Przeglądając forum i czytając różne opinie zrobiłem sobie listę butów, którymi byłem zainteresowany. W drodze długiej eliminacji zostało mi coś takiego:
1) Adidas Tirand III
-> http://www.Allegro.pl/item828033946_adi ... tenis.html
-> http://www.Allegro.pl/item827927550_now ... sklep.html
2) Wilson Trance Rally II
-> http://www.Allegro.pl/item831090502_but ... 5_1_3.html

i tu pytanie, które lepsze? Mam spory dylemat, gdyż zarówno jedne jak i drugie mi odpowiadają. I jeszcze taka mała sprawa: te Adidasy na Allegro to jakieś dwie inne pary butów, czym one się różnią? Zauważyłem, że te pierwsze (białe) mają bardziej "jodełkowatą" podeszwę zaś te drugie (ciemne) to chyba takie bardziej uniwersalne?!

A może lepiej poszukać jakieś inne? Może nieco droższe, a co za tym idzie lepszej jakości. Chociaż szczerze powiedziawszy te dwa modele co wyżej wymieniłem powinny mi w zupełności wystarczyć, gdyż nie mam okazji do bardzo dużej ilości gry (a sezon u mnie to tylko jakieś 4-5 miesięcy niestety).
Awatar użytkownika
PIXI
Obywatel Forum
Obywatel Forum
Posty: 959
Rejestracja: 31 maja 2008, 19:03
Lokalizacja: Mysłowice/Sosnowiec

Re: Buty na mączkę

out of business
eMsi
Nowy
Nowy
Posty: 19
Rejestracja: 1 cze 2014, 02:03

Re: Buty na mączkę

Teoretycznie te buty by mi odpowiadały, ale już raczej zdecydowałem się na któreś z dwóch powyższych modeli, które wymieniłem. :wink:
Moim faworytem są Wilsony, gdyż spodobały mi się od momentu jak je po raz pierwszy zobaczyłem. Z tego co widziałem to ppeter zachwalał Wilsony i chyba nawet Trance Rally? Piszecie, że słaba wentylacja, ale mi to jakoś nieszczególnie będzie zawadzało. Na ogół nie mam problemu z nadmiernym poceniem! :wink:
Co do Adidasów to jednak pozostaje sentyment. Zazwyczaj właśnie buty tej firmy wybieram, czy to do tenisa, czy z innym przeznaczeniem. Jak również koszulki, itp. Ponadto na forum też widziałem pozytywne opinie co do Tirand'ów i sam już nie wiem co wybrać. :)
Awatar użytkownika
Obiektyw
STRATEG
STRATEG
Posty: 6842
Rejestracja: 22 paź 2007, 15:10
Lokalizacja: Warszawa

Re: Buty na clay...

Jeżeli chodzi o Tirandy (te użytkowałem i użytkuję), to zaliczam się do entuzjastów. Bardzo fajny, trwały but. Wilsony wyglądają dobrze i solidnie, ale mam do tej marki, w kwestii butów pewną nieufność w porówaniu do produktu Adidasa (możliwe, że nieufność nieuzasadnioną).
Obrazek
Szacowane NTRP: 3.75 ... zrobiłem postęp
Załoga TenisNET
Awatar użytkownika
ppeter
Senior
Senior
Posty: 4949
Rejestracja: 18 gru 2006, 17:57
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Buty na mączkę

eMsi pisze:Moim faworytem są Wilsony, gdyż spodobały mi się od momentu jak je po raz pierwszy zobaczyłem. Z tego co widziałem to ppeter zachwalał Wilsony i chyba nawet Trance Rally? Piszecie, że słaba wentylacja, ale mi to jakoś nieszczególnie będzie zawadzało. Na ogół nie mam problemu z nadmiernym poceniem! :wink:
Ja używam Wilson Trance II W/BL/R (http://protenis.com.pl/index.php?strona ... 20m%EAskie).
Szczerze mówiąc trochę mi się te Wilsony, do których podałeś link, nie podobają. Zwróć uwagę, że te ze strony Protenis, mają specyficzne wzmocnienia po bokach, dzięki czemu dobrze trzymają nogę i można je dobrze zasznurować, mają też lepsze wykończenie na styku podeszwa, cholewka. Nie spotkałem się z tym modelem Wilsona, który znalazłeś.
Obrazek
Super G V1 Pro
NTRP - 4.0
Sam fakt istnienia prawa o ochronie uczuć religijnych jest najlepszym dowodem tego, że religie by nie przetrwały w warunkach prawdziwej wolności myśli i słowa.
"Ojczyznę wolną racz nam wrócić Panie?!".
eMsi
Nowy
Nowy
Posty: 19
Rejestracja: 1 cze 2014, 02:03

Re: Buty na clay...

Dzięki za opinie Panowie! Więc tak po kolejnym dłuższym zastanowieniu odpuszczę sobie zakup tych Wilsonów co znalazłem. Te co ppeter zaproponował też widziałem i się nad nimi zastanawiałem (gdyż odpowiadają mi pod względem estetycznym), ale szkoda, że nie ma rozmiaru z wkładką 29 cm.
Tak więc chyba wybiorę te Tirandy (białe). Obiektyw w tych białych grasz (tych pierwszych co podałem), czy w tych drugich? Wiesz może czym one się różnią tak w zasadzie - tylko podeszwą i wyglądem, czy czymś jeszcze? :wink:
Awatar użytkownika
Obiektyw
STRATEG
STRATEG
Posty: 6842
Rejestracja: 22 paź 2007, 15:10
Lokalizacja: Warszawa

Re: Buty na clay...

Jeżeli chodzi o kolory, to mam zestawienie barw z drugiego linku. Kupiłem jednak typową jodłę (link pierwszy). Gram 90% na cegle, więc nie kombinowałem z podeszwą.

Linki głównie, jak widzisz różnią sie podeszwą (kolory są przynajmniej dla mnie w tym momencie mniej istotne). Musisz wybrać w zależności od tego gdzie zazwyczaj grywasz. EMSi, będziesz zadowolony. To dobre buty.

Edit: :) W tytule jest "na clay". Zatem wybór masz prosty.
Obrazek
Szacowane NTRP: 3.75 ... zrobiłem postęp
Załoga TenisNET
eMsi
Nowy
Nowy
Posty: 19
Rejestracja: 1 cze 2014, 02:03

Re: Buty na clay...

Raz jeszcze dzięki dla wszystkich za pomoc i cóż chyba te białe Tirand'y będą moje. Co prawda chciałem troszkę ciemniejsze buty, dlatego zastanawiałem się nad tymi Wilsonami, ale te też będą dobre.

Więc co do butów już wątpliwości nie ma. Niebawem będę się Was radził co do nowej "packi" jakiejś. :wink:


Pozdrawiam!
Awatar użytkownika
PIXI
Obywatel Forum
Obywatel Forum
Posty: 959
Rejestracja: 31 maja 2008, 19:03
Lokalizacja: Mysłowice/Sosnowiec

Re: Buty na clay...

out of business
eMsi
Nowy
Nowy
Posty: 19
Rejestracja: 1 cze 2014, 02:03

Re: Buty na clay...

Dobrze, że postanowiłem się nieco wstrzymać z tym zamawianiem do jutra, bo PIXI chyba trafiłeś całkowicie w mój gust. Nie dość, że czarniutkie buty to jeszcze te żółte dodatki i cena jeszcze lepsza. Czego chcieć więcej?! Takie buciki mi jak najbardziej pasują! :::yay:::

Widzę, że interesujący mnie rozmiar jest na stanie sklepu więc jutro zamawiam i mam nadzieję, że będę zadowolony z tych butów. :wink:
Awatar użytkownika
PIXI
Obywatel Forum
Obywatel Forum
Posty: 959
Rejestracja: 31 maja 2008, 19:03
Lokalizacja: Mysłowice/Sosnowiec

Re: Buty na clay...

eMsi pisze:Dobrze, że postanowiłem się nieco wstrzymać z tym zamawianiem do jutra, bo PIXI chyba trafiłeś całkowicie w mój gust. Nie dość, że czarniutkie buty to jeszcze te żółte dodatki i cena jeszcze lepsza. Czego chcieć więcej?! Takie buciki mi jak najbardziej pasują! :::yay:::

Widzę, że interesujący mnie rozmiar jest na stanie sklepu więc jutro zamawiam i mam nadzieję, że będę zadowolony z tych butów. :wink:
Polecam się :P
Najwyraźniej mamy podobny gust, bo mi też się one bardzo podobają, a w ogóle tak sobie myślałem - na przyszły sezon jeśli będę kupował buty, to jeśli mi się nie uda nigdzie znaleźć CC Pulse'ów za przyzwoitą cenę, to chyba kupię Tirandy, ale te białe, bo po roku użytkowania czarnych Babolków mam ochotę na "zmianę barw" ;)

Jeszcze mam sporo czasu do zastanowienia.

Obyś był zadowolony ze swojej decyzji. Powodzenia!
out of business
Awatar użytkownika
Drac
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 342
Rejestracja: 22 wrz 2009, 13:03
Lokalizacja: Rivia

Re: Buty na clay...

eMsi pisze:Dobrze, że postanowiłem się nieco wstrzymać z tym zamawianiem do jutra, bo PIXI chyba trafiłeś całkowicie w mój gust. Nie dość, że czarniutkie buty to jeszcze te żółte dodatki i cena jeszcze lepsza.
Gdybym miał wybierać buty pod względem wizualnym to z tym wyglądem i z tymi żółtymi wstawkami najfajniejsze jakie widziałem. Będę jutro przymierzał jeszcze kilka butów, nie omieszkam ich założyć i sprawdzić jak się ma w nich stopa :).
pgi
Bywalec
Bywalec
Posty: 91
Rejestracja: 26 lis 2009, 02:06

Re: Buty na clay...

A co nie mniej ważne w przypadku butów wskazanych przez Pixi, to mają one podeszwę typową na cegłę - co było warunkiem Twojego wyboru eMsi. I również przyznam, że Tirandy sprawują się bardzo dobrze - dobra przyczepność, doskonale trzymają stopę i są bardzo trwałe.
--------------
Pozdrawiam
Paweł
Awatar użytkownika
Drac
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 342
Rejestracja: 22 wrz 2009, 13:03
Lokalizacja: Rivia

Re: Buty na clay...

Obiektyw pisze:Jeżeli chodzi o Tirandy (te użytkowałem i użytkuję), to zaliczam się do entuzjastów. Bardzo fajny, trwały but.
But fajny, wygodny, ale próbowałem w sklepie symulować poślizg z naciskiem na boczne ścianki i mam wrażenie jakby stopa miała rozerwać materiał po boku i wypaść, widać mocno naprężenie i wybrzuszenie. Miałeś takie odczucia na początku używania?
Awatar użytkownika
Obiektyw
STRATEG
STRATEG
Posty: 6842
Rejestracja: 22 paź 2007, 15:10
Lokalizacja: Warszawa

Re: Buty na clay...

Drac pisze:Miałeś takie odczucia na początku używania?
Nigdy.
Obrazek
Szacowane NTRP: 3.75 ... zrobiłem postęp
Załoga TenisNET
Awatar użytkownika
Drac
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 342
Rejestracja: 22 wrz 2009, 13:03
Lokalizacja: Rivia

Re: Buty na clay...

Obiektyw pisze:
Drac pisze:Miałeś takie odczucia na początku używania?
Nigdy.
But lekki, dużo mniej go czuć na stopie w porównaniu do moich aktualnych butów, może stąd mam takie wrażenie zabarwione dodatkowo obawą o stawy skokowe, które nawykowo skręcam. Z kolei przy Nike Oscillate mam poczucie jakby stopa z butem to była jedna całość, jak sklejona :).
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: Buty na clay...

Drac pisze:
Obiektyw pisze:Jeżeli chodzi o Tirandy (te użytkowałem i użytkuję), to zaliczam się do entuzjastów. Bardzo fajny, trwały but.
But fajny, wygodny, ale próbowałem w sklepie symulować poślizg z naciskiem na boczne ścianki i mam wrażenie jakby stopa miała rozerwać materiał po boku i wypaść, widać mocno naprężenie i wybrzuszenie.
Nie wydaje mi się aby "budżetowa wersja" Barricade'ów była tak słaba... Daroos bodajże w nich grał więc pewnie się wypowie...
Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.
pgi
Bywalec
Bywalec
Posty: 91
Rejestracja: 26 lis 2009, 02:06

Re: Buty na clay...

El Diablo pisze:Nie wydaje mi się aby "budżetowa wersja" Barricade'ów była tak słaba... Daroos bodajże w nich grał więc pewnie się wypowie...
Jakkolwiek do tablicy wywołany był Daroos, to jako użytkownik tych butów mogę potwierdzić, jak już wspomniałem powyżej, że Tirand jest naprawdę trwałym butem. Kończę już w nich drugi sezon, jakkolwiek na zmianę z innymi butami, to jednakowoż intensywnie, bo są ulubionymi spośród moich butów. Z grona Asics Resolution, Adidas CC Boom Edge, Adidas Response i Babolat Team Clay IV są po prostu najlepsze. W tej chwili "kończę" je na betonie, bo się już podeszwa starła na mączce (po 2 latach!) i niestety na tę nawierzchnię są już zbyt śliskie. Ale poza startą podeszwą żadnych pęknięć, rozdarć czy jakichkolwiek innych istotnych śladów zużycia - tak wewnątrz buta jak i cholewki.
--------------
Pozdrawiam
Paweł
Awatar użytkownika
Drac
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 342
Rejestracja: 22 wrz 2009, 13:03
Lokalizacja: Rivia

Re: Buty na clay...

pgi pisze: Ale poza startą podeszwą żadnych pęknięć, rozdarć czy jakichkolwiek innych istotnych śladów zużycia - tak wewnątrz buta jak i cholewki.
Więc moje wrażenie w sklepie nijak ma się do trwałości buta, to dobrze, bo Barracade V są jednak drogie, Oscillate-ów w moim rozmiarze mogę nie dostać (jutro będę miał pewność) więc wychodzi na to, że kupię czarne Tirandy :).
BARTEZ
Nowy
Nowy
Posty: 12
Rejestracja: 25 lip 2009, 21:10
Lokalizacja: Puławy/Lublin

Re: Buty na clay...

Panowie a o tych butach ktoś słyszał?

http://www.sportclub.com.pl/product-pol ... ION-2.html

Wróć do „Inny sprzęt”