paged69
Nowy
Nowy
Posty: 16
Rejestracja: 13 lis 2009, 01:36

Książka o taktyce

Witam,
czy moglibyście polecić jakąś książkę, która możliwie najlepiej opisuje taktykę? Szukałem informacji na temat taktyki w sieci ale albo słabo szukałem albo nie ma.

Analizując swoje mecze, stwierdziłem, że to moja największa bolączka (wcale nie uważam, że technika jest ok). Teraz, nawet jak nieźle zaserwuję, to pojawia się pytanie: "zaserwowałem, ale co dalej?" i całą moją ewentualną przewagę z niezłego podania diabli biorą.

Z góry dziękuję,
Piotr
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Książka o taktyce

Jakoś się nie spotkałem, inna sprawa że nigdy nie szukałem. Myślę że u nas będzie z tym spory kłopot. Za granicą, jakieś wydania anglojęzyczne to już szybciej ale też wątpię. Raczej piszę się bardziej kompletnie o całej dyscyplinie wtrącając wątki czy rozdziały o taktyce. Przynajmniej z takimi publikacjami się spotykałem ale nie umiem przytoczyć tytułów (pewnie ze słowem tenis :) ) i autorów.
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
htb
Senior
Senior
Posty: 3294
Rejestracja: 10 wrz 2009, 15:14
Lokalizacja: Warszawa

Re: Książka o taktyce

Może "Tenis dla bystrzaków". Ostatnio uszczęśliwili mnie koledzy z pracy taką książką. Po przeczytaniu kilku rozdziałów wygląda na to że książkę przetłumaczył ktoś niewiele mający wspólnego z tenisem i który nadgorliwie przetłumaczył w zasadzie wszystko na polski, więc nieraz w pierwszej chwili nie wiadomo co autor miał na myśli :( Z tego co pamiętam jest tam rozdział jak wygrać mecz, więc domyślam się że może o taktyce coś tam jest :)
Obrazek
_____
Awatar użytkownika
PitS
PATHFINDER
PATHFINDER
Posty: 13064
Rejestracja: 9 sie 2007, 22:21
Lokalizacja: Kielce/Opoczno
Kontakt: Strona WWW

Re: Książka o taktyce

htb pisze:Może "Tenis dla bystrzaków". Ostatnio uszczęśliwili mnie koledzy z pracy taką książką. Po przeczytaniu kilku rozdziałów wygląda na to że książkę przetłumaczył ktoś niewiele mający wspólnego z tenisem i który nadgorliwie przetłumaczył w zasadzie wszystko na polski, więc nieraz w pierwszej chwili nie wiadomo co autor miał na myśli :( Z tego co pamiętam jest tam rozdział jak wygrać mecz, więc domyślam się że może o taktyce coś tam jest :)
Pewnie pisał też ten co napisał "Nauka tenisa w weekend" rotfl Ja mam styczność 8 rok i nic doniosłego nie umiem.
Vivid pisze:Jakoś się nie spotkałem, inna sprawa że nigdy nie szukałem. Myślę że u nas będzie z tym spory kłopot. Za granicą, jakieś wydania anglojęzyczne to już szybciej ale też wątpię. Raczej piszę się bardziej kompletnie o całej dyscyplinie wtrącając wątki czy rozdziały o taktyce. Przynajmniej z takimi publikacjami się spotykałem ale nie umiem przytoczyć tytułów (pewnie ze słowem tenis :) ) i autorów.
Po co szukać książek, u nas na forum są odpowiednie działy, na stronie głównej też jest "poradnik amatora" - z tym że tam bardziej technika.
Każdy ma prawo do wolnej, nieskrepowanej wypowiedzi, a granice dobrego smaku - zakładamy, że - każdy potrafi sobie postawić sam. Spór jest naturalną esencją forum internetowego, a różnice poglądów jego paliwem. Ważne jest jednak, aby nadmiar paliwa nie zdusił dyskusji. - YtB
paged69
Nowy
Nowy
Posty: 16
Rejestracja: 13 lis 2009, 01:36

Re: Książka o taktyce

Vivid pisze:. Raczej piszę się bardziej kompletnie o całej dyscyplinie wtrącając wątki czy rozdziały o taktyce. Przynajmniej z takimi publikacjami się spotykałem ale nie umiem przytoczyć tytułów (pewnie ze słowem tenis :) ) i autorów.
Tak podejrzewałem. Może ktoś czytał "Tenis" Adama Romera lub "Tenis. Poradnik nowoczesnego gracza." Sue Rich? Czy jest tam coś sensownego o taktyce? Jeśli jest to na pewno kupię.
PitS pisze:Po co szukać książek, u nas na forum są odpowiednie działy, na stronie głównej też jest "poradnik amatora" - z tym że tam bardziej technika.
Przeczytałem sporą cześć forum a ten dział w całości - niestety o taktyce znalazłem niewiele informacji. Problem polega na tym, że mogę zapytać trenera ale nawet nie za bardzo wiem o co. Do pewnych wniosków dochodzę sam ale lata lecą :)

Piotr
hubi1212
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 195
Rejestracja: 1 lut 2009, 19:58

Re: Książka o taktyce

htb pisze:Może "Tenis dla bystrzaków".
Mam tą książkę. Jest tam sporo zagadnień technicznych i taktycznych. Tylko że jest oczywistością. Ale są pewne o których nie słyszałem. I bardzo fajnie to zobrazowane. Polecam ci to gdyż jeszcze są tam zagadnienia psychiczne ale to tak tylko lekko zahaczone.
Wracam po 10 latach przerwy.

Head Graphene 2021 Gravity MP
Head Youtek Radical MP
Awatar użytkownika
Basic
Oaza Spokoju
Oaza Spokoju
Posty: 6536
Rejestracja: 25 paź 2009, 22:42
Lokalizacja: Warszawa

Re: Książka o taktyce

hubi1212 pisze:...Polecam ci to gdyż jeszcze są tam zagadnienia psychiczne ale to tak tylko lekko zahaczone.
No jak tam są zagadnienia psychiczne, to ja wolę się trzymać z daleka od tej pozycji... jeśli psychologiczne, to może warto :P
Obrazek Speed Graphene MP
hubi1212
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 195
Rejestracja: 1 lut 2009, 19:58

Re: Książka o taktyce

Haha. No pomyłka nastąpiła dobrze że basic wyłapał. Oczywiście psychologiczne :P
Wracam po 10 latach przerwy.

Head Graphene 2021 Gravity MP
Head Youtek Radical MP
Awatar użytkownika
htb
Senior
Senior
Posty: 3294
Rejestracja: 10 wrz 2009, 15:14
Lokalizacja: Warszawa

Re: Książka o taktyce

Jak widzę zachowanie niektórych na korcie to jednak mam wrażenie że mogli czytać tą książkę w wersji z zagadnieniami psychicznymi rotfl
Obrazek
_____
paged69
Nowy
Nowy
Posty: 16
Rejestracja: 13 lis 2009, 01:36

Re: Książka o taktyce

hubi1212 pisze:
htb pisze:Może "Tenis dla bystrzaków".
Mam tą książkę. Jest tam sporo zagadnień technicznych i taktycznych. Tylko że jest oczywistością. Ale są pewne o których nie słyszałem. I bardzo fajnie to zobrazowane. Polecam ci to gdyż jeszcze są tam zagadnienia psychiczne ale to tak tylko lekko zahaczone.
Dzięki, poszukam. Pasztet polega na tym, że chciałbym swoją grę odczuwalnie polepszyć i rozłożyłem sobie mecz na cztery czynniki:

I Baza - strona fizyczna
  1. Kondycja (siła + wytrzymałość)
  2. Technika
II Nadbudowa - strona umysłowa
  • 3. Taktyka
    4. Psychika (mentalność zwycięzcy)
Trenowałem kolarstwo i do dziś amatorsko trenuję i startuję - śmiem twierdzić, że kondycyjnie przewyższam rywali ok. 10 lat młodszych, mentalnie też jestem silny, bo tego nauczyło mnie kolarstwo. Pozostaje technika, którą ćwiczę no i biała karta pt. taktyka o której nie wiem nic.

Zanalizowałem 16 pojedynków jakie rozegrałem w lokalnym "challenge'u" i tylko w jednym meczu wygrałem pierwszego seta, choć 10 spotkań wygrałem (do dwóch setów wygranych) Okazuje się, że "zamęczam" swoich przeciwników ale w turnieju, w którym mam zamiar brać udział gramy na początku tylko do jednego wygranego seta - zatem moje szanse są małe. Po prostu, upatruję swojej szansy istotnego polepszenia gry w poznaniu taktyki.

Piotr

Wróć do „Technika, taktyka, trening”