Awatar użytkownika
Basic
Oaza Spokoju
Oaza Spokoju
Posty: 6536
Rejestracja: 25 paź 2009, 22:42
Lokalizacja: Warszawa

Re: Kondycja

wyczesany pisze:Niet. Mówię, że jest od nich szczuplejszy, a nie, że jest chudy i nie ma mięśni :P
:::hot::: ufff.... ulżyło mi, bo już myślałem, że bredzisz jak Gary rotfl :wink:
Obrazek Speed Graphene MP
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: Kondycja

W tenisie ważne są tylko określone grupy mięśni, nadmierny rozrost pozostałych przyniesie tylko negatywne efekty. Spójrz ilu w pierwszej setce ATP tenisistów szczupłych, a ilu bardziej umięśnionych...

Nikt Ci nie zabrania przy grze amatorskiej chodzić na basen. Zresztą rozdzielamy tenis na amatorski, amatorski-turniejowy, zawodowy etc., a zapominamy, że "pływanie" na basenie też może różnie wyglądać. Tempo, style, częstotliwość etc.
Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.
Awatar użytkownika
La_Patik-
Weteran
Weteran
Posty: 1680
Rejestracja: 15 lip 2008, 01:43
Lokalizacja: Suwałki

Re: Kondycja

Dzięki za kolejne podpowiedzi. Zamierzam teraz biegać sprintem krótkie dystansy typu 100m. Z tym, że mam jedno pytanie. Przerwy robić jakie? Minutowe czy np. tylko 10s i kolejny sprint 100m? Najlepiej, żeby ktoś podpowiedział mi najlepszą metodę przy której zyskanie kondycji i wytrzymałości na korcie jest najlepsze bo tylko tego mi aktualnie brakuje. Z góry dziękuje za wszystkie odpowiedzi.
Awatar użytkownika
el-biczel
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 202
Rejestracja: 3 cze 2009, 18:50
Lokalizacja: Warszawa

Re: Kondycja

Powinieneś robić przerwy takie, żeby tętno schodziło Ci do około 130.

EDIT: Generalnie objawem dobrej kondycji jest szybkość regeneracji do stanu używalności (130).
Awatar użytkownika
Traw3k
Obywatel Forum
Obywatel Forum
Posty: 857
Rejestracja: 19 sty 2009, 20:13
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt: Strona WWW

Re: Kondycja

el-biczel pisze:Generalnie objawem dobrej kondycji jest szybkość regeneracji do stanu używalności (130).
To raczej indywidualna sprawa, czy to 130, czy to mniej.
LeBron
Nowy
Nowy
Posty: 19
Rejestracja: 19 cze 2010, 08:54
Lokalizacja: Stalowa Wola

Re: Kondycja

La_Patik- pisze:Dzięki za kolejne podpowiedzi. Zamierzam teraz biegać sprintem krótkie dystansy typu 100m. Z tym, że mam jedno pytanie. Przerwy robić jakie? Minutowe czy np. tylko 10s i kolejny sprint 100m?
Ja jak trenowałem w klubie, to pierwsze miałem krótką rozgrzewkę a potem 10x100m(przewieszki). Jeżeli chodzi o przerwy to rób tak, biegnij 100m (tylko tak na 70-80% bo nie wytrzymasz a ostatnia to możesz na 100% biegnąć) przebiegniesz setkę to potem wracaj wolno (nie truchtaj) tylko normalnie idź, no i jak przejdziesz tą setkę co przebiegłeś zaczynaj następną. Tylko jak mówię nie biegnij na 100% bo nie dasz rady (najwyżej tą ostatnią przyśpiesz). :D
"Fanatyzm jest jedyną siłą woli, którą mogą osiągnąć także słabi i niepewni."
Awatar użytkownika
La_Patik-
Weteran
Weteran
Posty: 1680
Rejestracja: 15 lip 2008, 01:43
Lokalizacja: Suwałki

Re: Kondycja

LeBron, właśnie o coś takiego mi chodziło, dzięki. Z ciekawości zapytam tylko czy efekty były widoczne dość szybko? Czy jednak, żeby zauważyć jakieś zmiany trzeba było tego rodzaju biegi ćwiczyć codziennie 2 tygodnie i dużo, dużo więcej? Chodzi mi o poczucie lepszej wydolności grając na korcie oczywiście a nie biegając.
Awatar użytkownika
Cassandra
Początkujący
Początkujący
Posty: 41
Rejestracja: 26 cze 2010, 02:52

Re: Kondycja

Ciekawe jak wyglądałby Pudzian na korcie :D.
Awatar użytkownika
Basic
Oaza Spokoju
Oaza Spokoju
Posty: 6536
Rejestracja: 25 paź 2009, 22:42
Lokalizacja: Warszawa

Re: Kondycja

Cassandra pisze:Ciekawe jak wyglądałby Pudzian na korcie :D.
Tak jak na parkiecie programu TVN rotfl
Obrazek Speed Graphene MP
Awatar użytkownika
PitS
PATHFINDER
PATHFINDER
Posty: 13064
Rejestracja: 9 sie 2007, 22:21
Lokalizacja: Kielce/Opoczno
Kontakt: Strona WWW

Re: Kondycja

Cassandra pisze:Ciekawe jak wyglądałby Pudzian na korcie :D.
Cóż za perwersja?
Już wiem, jak ja przy stole z rakietą pingpongową. A propos widywałem na kortach ze trzy lata temu dwóch czołowych piłkarzy ręcznych (rozgrywających 125kg/205cm) jak machali jak rakietkami od stołowego. :P
Każdy ma prawo do wolnej, nieskrepowanej wypowiedzi, a granice dobrego smaku - zakładamy, że - każdy potrafi sobie postawić sam. Spór jest naturalną esencją forum internetowego, a różnice poglądów jego paliwem. Ważne jest jednak, aby nadmiar paliwa nie zdusił dyskusji. - YtB
Awatar użytkownika
ZlosliwyGnom
Obywatel Forum
Obywatel Forum
Posty: 960
Rejestracja: 30 paź 2009, 09:37
Lokalizacja: Łódź

Re: Kondycja

Cassandra pisze:Ciekawe jak wyglądałby Pudzian na korcie :D.
Mała zagadka: Co to jest? Śpiewa, tańczy i gotuje?
???

Dawniej Koło Gospodyń Wiejskich, a teraz Pudzian! rotfl
Yonex EZONE DR98 (310g)
NTRP 2.1765298753578
Awatar użytkownika
Nolan
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 313
Rejestracja: 28 paź 2010, 16:46

Re: Kondycja

basic pisze:
Gary pisze:Owszem, kondycję poprawisz, ale możesz stracić szybkość. Basen wpływa na przyrost mięśni, a to zwalnia.
Gary to jest total przesadzone uogólnienie... Po pierwsze o jakim przyroście mięśni mówisz?? Jeśli takie jak u Pudziana, to owszem... ale tego na basenie nie zrobisz. Także pisanie takich opcji jest total absurdem... Owszem mogłeś się czuć po basenie zmęczony, że byłeś wolniejszy itd. ...ale przyrost mięśni nie wpływa ujemnie na szybkość, dynamikę... rany skąd to wytrzasnąłeś :::!!!::: :::???::: :rolleyes:
Ciekawe dlaczego w każdym sporcie zawodowym obowiązkowa jest siłownia, no przecież przyrost mięśni zwalnia rotfl
Zgadzam się z basic-em.
Na amatorskim poziomie na pewno nikomu basen nie zaszkodzi w osiąganiu dobrych wyników w tenisie.
Treningi siłowe tak jak kolega zauważył w zawodowym sporcie to nieodłączny element i jeśli nie przeszkadza to Nadalowi i innym zawodowcom to i nam nie zaszkodzi.
Nikt przecież nie mówi o treningu siłowym 4 razy w tygodniu w cyklu budującym gigantyczną masę tylko o wzmocnieniu mięśni dla ich lepszego przygotowania do gry na korcie także ;)
Żeby pokonać przeciwnika trzeba najpierw pokonać samego siebie.

Wróć do „Technika, taktyka, trening”