Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: XXVI Narodowe Mistrzostwa Polski w Łodzi

Na to się nie da nawet patrzeć ale nie o krytykę stylu tu chodzi. Takich rzeźbiarzy pełno. Tylko pokazuje to jeszcze jedną słabość atp. Potem w 1 rundzie trafiają na siebie dwie fajne zawodniczki a taki antytalent jest rozstawiony ...
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
PitS
PATHFINDER
PATHFINDER
Posty: 13064
Rejestracja: 9 sie 2007, 22:21
Lokalizacja: Kielce/Opoczno
Kontakt: Strona WWW

Re: XXVI Narodowe Mistrzostwa Polski w Łodzi

Vivid pisze:Na to się nie da nawet patrzeć ale nie o krytykę stylu tu chodzi. Takich rzeźbiarzy pełno. Tylko pokazuje to jeszcze jedną słabość atp. Potem w 1 rundzie trafiają na siebie dwie fajne zawodniczki a taki antytalent jest rozstawiony ...
Ludzie widzicie to, ja bronię atp. Nie do końca ale o tym potem.
Jest rozstawiona bo .... wygrywa. Nie gra fajnie, tylko właśnie wygrywa. Nie dlatego że uczestniczy tylko dlatego że wygrywa, bo podobnie jak gdzie indziej od jakiegoś czasu do rankingu nie wliczają się wszystkie wyniki a tylko określona pula najlepszych (bodajże dziesięć).

Nie to jest niesprawiedliwe, a to że oleczka25 nie będąc członkiem programu a biorąc udział w turniejach nie jest klasyfikowana w tym rankingu. Tu on jest niemiarodajny.
Każdy ma prawo do wolnej, nieskrepowanej wypowiedzi, a granice dobrego smaku - zakładamy, że - każdy potrafi sobie postawić sam. Spór jest naturalną esencją forum internetowego, a różnice poglądów jego paliwem. Ważne jest jednak, aby nadmiar paliwa nie zdusił dyskusji. - YtB
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: XXVI Narodowe Mistrzostwa Polski w Łodzi

PitS, nie znam dokładnie założeń programu atp, jeżeli jest tak jak piszesz i jest wzorem ATP/WTA ograniczona ilość występów (najlepszych) wliczanych do rankingu to OK.
Przykład A. Wichy posłużył mi nie do tego by napiętnować taką grę ale pokazać słabość systemu.
Generalnie chodzi o to by taki przykładowy ciułacz, stojący w miejscu ze swoją grą, nie był w stanie zniwelować wyniku dobrego gracza występami w np. 3 razy większej ilości imprez. Nie chodzi o to by zabronić gry. Tylko by faktycznie była to gra w myśl sloganu "Gram bo lubię" a nie "Gram, bo mam chore ambicje i muszę być na topie nie umiejąc nic" ...

Nie zgodzę się z Twoją opinią, że ranking jest niemiarodajny bo ktoś tam w nim nie uczestniczy. To znaczy jest on niemiarodajny, tu zgoda :) , ale nie można go za to winić.
Trudno żeby dopisywano do list atp inne osoby pojawiające się na turniejach i robiące wyniki ale nie zainteresowane programem.
Program jest otwarty czyli można się przyłączyć, ale i zamknięty, to znaczy obejmuje tylko swoich członków.
To tak jak ATP/WTA. A kto mi powie na 100% że najlepsi na świecie są Rafael Nadal i Serena Williams? Oni są najlepsi w ramach tych organizacji i ich członków oraz wg. ich zasad.
Może są ludzie nie zainteresowani zawodowym tenisem a ich umiejętności są wyższe od Rafy i Sereny? Czysto hipotetyczne stwierdzenie ale możliwe.
Dobrym przykładem jest tu boks. Narobili federacji i federacyjek, mistrzów świata jak mrówek, a który najlepszy? ...
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
oleczka25
Bywalec
Bywalec
Posty: 81
Rejestracja: 1 cze 2014, 02:03

Re: XXVI Narodowe Mistrzostwa Polski w Łodzi

Zapisując się do turnieju wiedziałam, że nie będę rozstawiona bo niby dlaczego miałabym być. Sama kiedyś myślałam żeby wykupić licencję ale nie miałabym kiedy grać w turniejach przynajmniej przez najbliższy rok, a później się zobaczy.

Na Top Spinie dziś ładna patelnia od rana. Chciałam zobaczyć mecz mojego przyjaciela ale się nie doczekałam, wróciłam do domu żeby trochę odpocząć od tej pogody. Panowie zaczęli grać o 10.20 i do 13.00 zagrali dwa sety po 1:1 w setach bardzo radosny tenis, dobrze że pod gołym niebem, balony szły straszne. :)
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: XXVI Narodowe Mistrzostwa Polski w Łodzi

Dzień dawno minął a wyników i planu na jutro brak. Tu to wyraźnie szwankuje. To kwestia może 30 minut nawet dla mało wprawnej osoby.
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
PitS
PATHFINDER
PATHFINDER
Posty: 13064
Rejestracja: 9 sie 2007, 22:21
Lokalizacja: Kielce/Opoczno
Kontakt: Strona WWW

Re: XXVI Narodowe Mistrzostwa Polski w Łodzi

Vivid pisze:Dzień dawno minął a wyników i planu na jutro brak. Tu to wyraźnie szwankuje. To kwestia może 30 minut nawet dla mało wprawnej osoby.
Postęp jest ogromny, rano był plan gier, zaktualizowane drabinki, do tego jeszcze galeria z dnia wczorajszego. Czegoś takiego jeszcze u nas nie widziałem - to jest właśnie to o co mi chodziło. Nie ma mnie w Łodzi a wiem następnego dnia rano co się działo i co się będzie działo.
Każdy ma prawo do wolnej, nieskrepowanej wypowiedzi, a granice dobrego smaku - zakładamy, że - każdy potrafi sobie postawić sam. Spór jest naturalną esencją forum internetowego, a różnice poglądów jego paliwem. Ważne jest jednak, aby nadmiar paliwa nie zdusił dyskusji. - YtB
Awatar użytkownika
tomasziwanski
TROLL
Posty: 1
Rejestracja: 18 lip 2010, 13:13

Re: XXVI Narodowe Mistrzostwa Polski w Łodzi

Działa to sprawnie z tego co widzę. W Open wygra mój podopieczny "Ulu", czyli Kuba Ulczyński. Przepraszam Was, że nie mogłem przyjechać na mistrzostwa, ale praca zawodowa nie pozwoliła mi na przyjazd. POZDROWIENIA WASZ Tomek z Kazachstanu.
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: XXVI Narodowe Mistrzostwa Polski w Łodzi

Kuba jest nasz, łódzki, trudno nie trzymać kciuków :)
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: XXVI Narodowe Mistrzostwa Polski w Łodzi

tomasziwanski pisze:Działa to sprawnie z tego co widzę. W Open wygra mój podopieczny "Ulu", czyli Kuba Ulczyński. Przepraszam Was, że nie mogłem przyjechać na mistrzostwa, ale praca zawodowa nie pozwoliła mi na przyjazd. POZDROWIENIA WASZ Tomek z Kazachstanu.
Nieładnie podszywać się pod innych Panie Maćku.
Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.
Awatar użytkownika
PitS
PATHFINDER
PATHFINDER
Posty: 13064
Rejestracja: 9 sie 2007, 22:21
Lokalizacja: Kielce/Opoczno
Kontakt: Strona WWW

Re: XXVI Narodowe Mistrzostwa Polski w Łodzi

El Diablo pisze: Nieładnie podszywać się pod innych Panie Maćku.
Fani są w stanie zrobić wiele, mogliby się przyłożyć naśladując Polaka, pisać choć po polsku, a nie po polskiemu. Autor wie o czym mówię.
Każdy ma prawo do wolnej, nieskrepowanej wypowiedzi, a granice dobrego smaku - zakładamy, że - każdy potrafi sobie postawić sam. Spór jest naturalną esencją forum internetowego, a różnice poglądów jego paliwem. Ważne jest jednak, aby nadmiar paliwa nie zdusił dyskusji. - YtB
Awatar użytkownika
JCz
Ostatnia Instancja
Ostatnia Instancja
Posty: 1696
Rejestracja: 2 maja 2005, 20:53
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt: Strona WWW

Re: XXVI Narodowe Mistrzostwa Polski w Łodzi

PitS pisze:JCz zarzekał się że w tym roku zagra. Gra? Chyba nie, ma remont (:]
Żal, bo chęć miałem ogromną. Brak Sidora w mojej kategorii, więc mógłbym powalczyć (choć Pieczonka też raczej poza zasięgiem). Nawet w młodszej mógłbym poszaleć pod nieobecność Budziaka - tutaj z mocnych tylko Żurawiecki i Piękoś, ale trafili na siebie w pierwszej rundzie :)

Plany wyjazdu na turniej były, ale nie mogę ekipy remontowej zostawić samopas. Pańskie oko konia tuczy, się mówi nie bez przyczyny - jeszcze by mi chłopaki pomylili kuchnię z łazienką lub glazurę z terakotą. Wolę przypilnować osobiście ;)
Pacific X-Force 295
Redakcja Tenis NET
Sprzęt | Blog
Ulubiona tenisistka :)
Awatar użytkownika
PitS
PATHFINDER
PATHFINDER
Posty: 13064
Rejestracja: 9 sie 2007, 22:21
Lokalizacja: Kielce/Opoczno
Kontakt: Strona WWW

Re: XXVI Narodowe Mistrzostwa Polski w Łodzi

JCz pisze:Pańskie oko konia tuczy, się mówi nie bez przyczyny - jeszcze by mi chłopaki pomylili kuchnię z łazienką lub glazurę z terakotą.
Zauważasz że się nie śmieję?

Pojedziemy Jacku w przyszłym roku razem :]
Każdy ma prawo do wolnej, nieskrepowanej wypowiedzi, a granice dobrego smaku - zakładamy, że - każdy potrafi sobie postawić sam. Spór jest naturalną esencją forum internetowego, a różnice poglądów jego paliwem. Ważne jest jednak, aby nadmiar paliwa nie zdusił dyskusji. - YtB
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: XXVI Narodowe Mistrzostwa Polski w Łodzi

Wpadliśmy z kolegami dziś na korty. Nawet młodzi grają klasykę tenisa amatorskiego. Wszystko pod górkę, bezpiecznie, na wyniszczenie. Dla mnie to nuda choć oczywiście jedyna słuszna droga. Tenis na punkty to tenis procentowy.
Trafiły na siebie dwa młode harty, no ci to już trochę bili, nie oszczędzali się. Reszta grała na punkty :)

Młody wspominany tu Wicha trafił na Kubusia Ulczyńskiego. Już jak wychodził na kort to miał stosowną minę. Kuba na jego szczęście był łaskawy. Tylko przy meczowej pokazał młodemu jak duża to przepaść ...

Wrzesień grał z Budziakiem. W sumie dziwi jedno. Mogę zrozumieć, że jest różnica. Wrzesień przyjął jedyną sensowną taktykę, grę siłową na strzał. Tylko czemu zaraz z drugiej czasem pierwszej piłki skoro Budziak grał pod górkę, a Wrzesień raczej kondycyjnie cienki nie jest? Można było spróbować pobudować punkt w 2-3 piłkach i dopiero bić.
A dwa, skoro to przegrywał to czemu nie zagrać kilka gemów pod górę, nawet mocnym top spinem, pochodzić na siatkę.
Skoro i tak się zbiera baty to przynajmniej można coś zmienić, może zaskoczy na jakieś gemy.

Grały jakieś panie ale szkoda nawet klawiatury ...

Uczestników w tym roku też chyba mniej. Dziś mieli dobrze, przyjemna pogoda do gry, nie to co wczoraj, choć wiało. Ponoć wczoraj na tej patelni jacyś dwaj starsi uczestnicy walczyli 4,5 godziny, pogratulować! :)
El Diablo pisze:
tomasziwanski pisze:Działa to sprawnie z tego co widzę. W Open wygra mój podopieczny "Ulu", czyli Kuba Ulczyński. Przepraszam Was, że nie mogłem przyjechać na mistrzostwa, ale praca zawodowa nie pozwoliła mi na przyjazd. POZDROWIENIA WASZ Tomek z Kazachstanu.
Nieładnie podszywać się pod innych Panie Maćku.
Podszywać się pod kogoś znanego to jeszcze rozumiem, ale to? Kompletna porażka i wioska ... rotfl
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
qdlatek
Nowy
Nowy
Posty: 4
Rejestracja: 20 lip 2009, 14:01
Lokalizacja: Łódź

Re: XXVI Narodowe Mistrzostwa Polski w Łodzi

Vivid pisze:Kuba jest nasz, łódzki, trudno nie trzymać kciuków :)
Nasz łódzki Kubuś, po zaciętym pojedynku, pokonał faworyta turnieju B.Budziaka 7:5, 7:5 :) ... zuch chłopak!!!
Obrazek
Pure Drive
Awatar użytkownika
ppeter
Senior
Senior
Posty: 4949
Rejestracja: 18 gru 2006, 17:57
Lokalizacja: Rzeszów

Re: XXVI Narodowe Mistrzostwa Polski w Łodzi

qdlatek pisze: Nasz łódzki Kubuś, po zaciętym pojedynku, pokonał faworyta turnieju B.Budziaka 7:5, 7:5 :) ... zuch chłopak!!!
No to było na co popatrzeć.
Obrazek
Super G V1 Pro
NTRP - 4.0
Sam fakt istnienia prawa o ochronie uczuć religijnych jest najlepszym dowodem tego, że religie by nie przetrwały w warunkach prawdziwej wolności myśli i słowa.
"Ojczyznę wolną racz nam wrócić Panie?!".
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: XXVI Narodowe Mistrzostwa Polski w Łodzi

Tak, przybiłem zwycięzcy zasłużoną "piątkę" :)
Budziak trochę przeżywał potem siedząc z boku na trawie. Ale tak bywa, czasem się przegra. Dobre spotkanie. Kuba tłucze ligę w Niemczech i chyba Austrii, sparował z Janowiczem, ograny jest, gra tenis swojego życia co sporo osób podkreśla :)
I fajnie, pogratulować :)

Dziś grali debla starsi zawodnicy, weszli rzeźbiarze, po kilku piłkach przeciwnicy popatrzyli się na siebie i jeden do drugiego "Ty, oni tak k.... będą grać?! ..." ... rotfl

Muszę pogratulować też naszym dziewczynom, dwie instruktorki z Łodzi rozjechały ładnie w 1/2 debla (open) przeciwniczki, brawo :)

Widziałem też jeden mikst, pewnie open. Dwie byłe zawodniczki i ich chłopaki (mężowie(?)).
Tak! Uwaga! Powiem to! :)
Obie panie grały lepiej od partnerów ... :)
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
PitS
PATHFINDER
PATHFINDER
Posty: 13064
Rejestracja: 9 sie 2007, 22:21
Lokalizacja: Kielce/Opoczno
Kontakt: Strona WWW

Re: XXVI Narodowe Mistrzostwa Polski w Łodzi

A ja muszę pogratulować organizatorom. Z punktu widzenia obserwatora MP, impreza jest zrealizowana ligę wyżej niż uprzednio.
Z tych które śledziłem najlepiej jak do tej pory. Aktualizacja drabinek na czas, bogata dokumentacja foto. 9,5/10 :::yay:::
Zostawiam miejsce (pół punktu) na transmisję strumienia video (na żywo) do sieci. :)
Gratulacje dla wszystkich zaangażowanych w ten projekt!
Każdy ma prawo do wolnej, nieskrepowanej wypowiedzi, a granice dobrego smaku - zakładamy, że - każdy potrafi sobie postawić sam. Spór jest naturalną esencją forum internetowego, a różnice poglądów jego paliwem. Ważne jest jednak, aby nadmiar paliwa nie zdusił dyskusji. - YtB
Awatar użytkownika
ppeter
Senior
Senior
Posty: 4949
Rejestracja: 18 gru 2006, 17:57
Lokalizacja: Rzeszów

Re: XXVI Narodowe Mistrzostwa Polski w Łodzi

Zdaje się, że Akademik powalczył, półfinał debla M+45 i MP w deblu w mikstach +110.
Gratulacje.
Obrazek
Super G V1 Pro
NTRP - 4.0
Sam fakt istnienia prawa o ochronie uczuć religijnych jest najlepszym dowodem tego, że religie by nie przetrwały w warunkach prawdziwej wolności myśli i słowa.
"Ojczyznę wolną racz nam wrócić Panie?!".
genowef
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 155
Rejestracja: 13 sty 2009, 20:54

Re: XXVI Narodowe Mistrzostwa Polski w Łodzi

Ja zupełnie z boku napiszę, że galeria zdjęć fatalna. Setki zdjęć, w tym serwujący zawodnik w czterech, w niewiele różniących się od siebie ujęciach. Galeria zdjęć typowo amatorska...
Awatar użytkownika
ppeter
Senior
Senior
Posty: 4949
Rejestracja: 18 gru 2006, 17:57
Lokalizacja: Rzeszów

Re: XXVI Narodowe Mistrzostwa Polski w Łodzi

Słyszałem też, że organizacyjnie tak do końca różowo nie było, stąd dosyć duża ilość pojedynków zakończonych walkowerem, ponieważ przeciwnik się nie stawił z powodu późno publikowanych planów gier.
Obrazek
Super G V1 Pro
NTRP - 4.0
Sam fakt istnienia prawa o ochronie uczuć religijnych jest najlepszym dowodem tego, że religie by nie przetrwały w warunkach prawdziwej wolności myśli i słowa.
"Ojczyznę wolną racz nam wrócić Panie?!".

Wróć do „Turnieje amatorskie”