Awatar użytkownika
Obiektyw
STRATEG
STRATEG
Posty: 6842
Rejestracja: 22 paź 2007, 15:10
Lokalizacja: Warszawa

Re: Filmy

PitS pisze:Moja dziesiątka: :wink:
Ojciec Chrzestny
PitS, znowu się w pełni z Tobą zgadzam :::silencium::: .
To także mój typ
Obrazek
Szacowane NTRP: 3.75 ... zrobiłem postęp
Załoga TenisNET
Awatar użytkownika
kiket
Starszy Forumowicz
Starszy Forumowicz
Posty: 489
Rejestracja: 31 sie 2008, 21:09

Re: Filmy

Głównie kino Tarantino, Pulp Fiction, wspomniane Bękarty oraz Wściekłe Psy. Mroczny Rycerz, był jednym z lepszych filmów o przygodach Batmana, głównie ze względu na rolę Ledgera. A tak to z takich bardziej komediowych filmów, to całkiem miło się oglądało obie części Bad Boys'ów, również film Snatch (Przekręt) z doborową obsadą.
Obrazek
NTRP ~4.0
Joao
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 250
Rejestracja: 29 gru 2010, 14:51

Re: Filmy

Nie lubię kina amerykańskiego(przede wszystkim komercyjnego), wolę raczej filmy europejskie. Do moich ulubionych tytułów zaliczają się:
Przełamując fale
Jak w niebie
Wojaczek
Kręgosłup diabła
Dzikie trzciny
Miłość, aż po grób
Ostatnio zmieniony 30 gru 2010, 18:52 przez Joao, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
HeadShot
Senior
Senior
Posty: 2895
Rejestracja: 2 lut 2008, 10:50

Re: Filmy

Rzadko cokolwiek oglądam, mam jednak kilka ulubionych pozycji :
- Hooligans
- Pulp Fiction
- Requiem dla snu
- 300
- Miś
- Kiler/Kilerów 2
- Dzień Świra
#NKrising
Awatar użytkownika
Basic
Oaza Spokoju
Oaza Spokoju
Posty: 6536
Rejestracja: 25 paź 2009, 22:42
Lokalizacja: Warszawa

Re: Filmy

To jeszcze po raz kolejny dodam coś od siebie, tym razem film
"Philadelphia" . :D
Obrazek Speed Graphene MP
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Filmy

Będzie tego sporo bo lubię X muzę, także tylko kilka:

Godfather I i II
Rambo I-III
Rocky - wszystkie
Equilibrium
Impostor
300
Gladiator
Final Destination I i II
Saw I i II
12 Angry Men
Indiana Jones I-IV
Star Wars IV-VI
National Treasure I i II
Alien I-IV
Predator I i II
Predators
AvP
AvP II Requiem
Ninja Assassin
Green Mile
Sami swoi, Nie ma mocnych, Kochaj albo rzuć
Bourne Identity
Bourne Supremacy
Bourne Ultimatum
Tears of the Sun
itd.
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
Gary
Baby do garów!
Baby do garów!
Posty: 9345
Rejestracja: 13 sie 2007, 14:36
Lokalizacja: Wieś przyklasztorna

Re: Filmy

Ja bym nie umiał wybrać 10, więc podam 20:

-Ojciec Chrzestny
-12 gniewnych ludzi - wspaniały scenariusz, a do tego świetne role Fondy i Lee J. Cobba.
-Podejrzani (The Ususal suspect) - genialny scenariusz i rola Spaceya.
-Bez przebaczenia
-Działa Nawarony
-Tylko dla Orłów
-Dobry, Zły i Brzydki - Clint jest wielki, a w tym filmie moim zdaniem jest najsłabszy z 3 głównych wykonawców, bo Eli Wallach i Lee van Cleef grają jeszcze lepiej + ścieżka dźwiękowa Enio Morricone.
-Francuski łącznik - Wielbię Hackmana, a do tego mam słabość do Scheidera.
-Bękarty Wojny - rola Walza wystarczy, żeby był dla mnie wielki, a do tego byłem na nim w kinie z Martą. :wink:
-Parszywa dwunastka
-Wściekłe psy
-Siedmiu wspaniałych
-Bullitt - wielbię McQueena
-Negocjator - Spacey i Samuel L. Jackson w jednym filmie - super.
-Dzika banda - chyba najlepszy film Peckinpacha, dodatkowo ze świetnymi rolami Holdena i Borgnine'a
-Gorączka -Pacino i De Niro są wielcy.
-Nietykalni - choć nie lubię za bardzo Costnera. Ale Sir Sean przeważył szalę, zwłaszcza że grają tam też De Niro i Garcia.
-Rio Bravo - za rolę Deana Martina i współśpiewaną przez niego balladę
-Gran Torino - bo tak jak główny bohater jestem wrednym rasistą rotfl
-Gunfight at Ok Corral

I jako 21. dodam Wicker Park (Apartament), pewnie by mi się bardziej podobał, gdybym go oglądał w oryginale, a nie z lektorem, a i tak mi się podobał. Poza tym, oglądałem go z Martą, więc mam dobre skojarzenia. :wink:
"The reason people use a crucifix against vampires is that vampires are allergic to bullshit." - Richard Pryor

"Nie jest dyshonorem przegrywać kiedy w grę wkłada się całe swoje serce." - Sir Matt Busby

"Pater postanowił zapytać swoją siostrzenicę o znaczenie wyrazu "real", który jemu samemu kojarzył się z przepłacanymi, narcystycznymi i metroseksualnymi piłkarzami ze stolicy Hiszpanii." - Krajewski, Czubaj, "Róże cmentarne"
LeBron
Nowy
Nowy
Posty: 19
Rejestracja: 19 cze 2010, 08:54
Lokalizacja: Stalowa Wola

Re: Filmy

Brakuje mi tutaj:
Piraci z Karaibów: Klątwa Czarnej Perły
Piraci z Karaibów: Skrzynia umarlaka
Piraci z Karaibów: Na krańcu świata
Piraci z Karaibów: Na nieznanych wodach‎ (W maju 2011 roku ma wejść do kin myślę, że warto wybrać się do kina, nawet jeżeli im ta część nie wypali, warto pójść zobaczyć Jacka Sparrowa w akcji!)
Szybcy i wściekli
Za szybcy, za wściekli
Szybcy i wściekli: Tokio Drift (Nie wiem czy po tej części są jeszcze jakieś...)
Transporter 1,2,3
Euro trip
Ogniem i Mieczem
American Pie (Wszystkie części...)

Nikt chyba nie podał polskiej komedii "Kogel-mogel" i "Galimatias, czyli kogel-mogel II" teraz leci chyba na tv.
"Fanatyzm jest jedyną siłą woli, którą mogą osiągnąć także słabi i niepewni."
Awatar użytkownika
WarriorsOfAden
Weteran
Weteran
Posty: 1795
Rejestracja: 31 lip 2009, 18:56
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Filmy

Jest jeszcze "Szybko i wściekle", a w tym roku ma wyjść jeszcze Fast Five.
ObrazekOrganix 8
NTRP 3.0
"Whatever doesn't kill you, simply makes you stranger"

"Szaleństwo i długie piesze spacery to okno z najrozleglejszym widokiem na ludzką naturę"
Awatar użytkownika
PitS
PATHFINDER
PATHFINDER
Posty: 13064
Rejestracja: 9 sie 2007, 22:21
Lokalizacja: Kielce/Opoczno
Kontakt: Strona WWW

Re: Filmy

Gary pisze:Ja bym nie umiał wybrać 10, więc podam 20:

-Ojciec Chrzestny
-12 gniewnych ludzi - wspaniały scenariusz, a do tego świetne role Fondy i Lee J. Cobba.
-Podejrzani (The Ususal suspect) - genialny scenariusz i rola Spaceya.
-Bez przebaczenia
-Działa Nawarony
-Tylko dla Orłów
-Dobry, Zły i Brzydki - Clint jest wielki, a w tym filmie moim zdaniem jest najsłabszy z 3 głównych wykonawców, bo Eli Wallach i Lee van Cleef grają jeszcze lepiej + ścieżka dźwiękowa Enio Morricone.
-Francuski łącznik - Wielbię Hackmana, a do tego mam słabość do Scheidera.
...
-Siedmiu wspaniałych
-Bullitt - wielbię McQueena
-Negocjator - Spacey i Samuel L. Jackson w jednym filmie - super.
-...
-Gorączka -Pacino i De Niro są wielcy.
-Nietykalni - choć nie lubię za bardzo Costnera. Ale Sir Sean przeważył szalę, zwłaszcza że grają tam też De Niro i Garcia.
-Rio Bravo - za rolę Deana Martina i współśpiewaną przez niego balladę
..
Moglibyśmy razem chodzić do kina
Każdy ma prawo do wolnej, nieskrepowanej wypowiedzi, a granice dobrego smaku - zakładamy, że - każdy potrafi sobie postawić sam. Spór jest naturalną esencją forum internetowego, a różnice poglądów jego paliwem. Ważne jest jednak, aby nadmiar paliwa nie zdusił dyskusji. - YtB
Awatar użytkownika
YOGItheBEAR
Senior
Senior
Posty: 3135
Rejestracja: 23 sie 2006, 17:04
Lokalizacja: Леминград

Re: Filmy

Widzę, że regularnie przewija się Jason Bourne. Dla mnie problemem jest to, że czytałem książki. Nic już nie będzie tak dobre jak to, co sam sobie na ich podstawie wymyśliłem... ;)
Jeśli chcesz - znajdziesz sposób, jeśli nie chcesz - znajdziesz powód. (Autor nieznany)
Nie mów "inni tak robią", ale pomyśl, czy przystoi aby tak robili. (Demostenes)
Firmware version 3.8; Powered by Obrazek; NIEDŹWIEDŹ™ inside®
Awatar użytkownika
Wielki Szu
Bywalec
Bywalec
Posty: 76
Rejestracja: 18 maja 2010, 16:53
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt: Strona WWW

Re: Filmy

Osobiście mogę polecić:
Vanilla Sky
Piłkarski Poker
Zawód Szpieg
Gorączka
Sztos
i oczywiście seria Bonda
Awatar użytkownika
Gary
Baby do garów!
Baby do garów!
Posty: 9345
Rejestracja: 13 sie 2007, 14:36
Lokalizacja: Wieś przyklasztorna

Re: Filmy

YOGItheBEAR pisze:Widzę, że regularnie przewija się Jason Bourne. Dla mnie problemem jest to, że czytałem książki. Nic już nie będzie tak dobre jak to, co sam sobie na ich podstawie wymyśliłem... ;)
Ja po pierwszej części z Damonem wymiękłem i stwierdziłem, że nie będę sobie psuł pięknych wspomnień po książkach. :wink:
PitS pisze: Moglibyśmy razem chodzić do kina
Jak układałem listę, to przyszło mi do głowy, że mamy podobny gust.

Do mojej listy nie dodałem jeszcze 2 filmów "Tajemnic LA" i "Ściganego". O ile Ford nie jest moim faworytem (choć też nie mam do niego wstrętu), to już Tommy Lee Jones jest jednym z moich ulubionych aktorów i jeśli tylko wiem, że grał w jakimś filmie, to jestem w stanie włączyć TV. LA Confidential mają zaś świetny scenariusz oraz kilka naprawdę dobrych ról (Spacey, Basinger, nawet Crowe). Akurat ten film muszę sobie odświeżyć.
"The reason people use a crucifix against vampires is that vampires are allergic to bullshit." - Richard Pryor

"Nie jest dyshonorem przegrywać kiedy w grę wkłada się całe swoje serce." - Sir Matt Busby

"Pater postanowił zapytać swoją siostrzenicę o znaczenie wyrazu "real", który jemu samemu kojarzył się z przepłacanymi, narcystycznymi i metroseksualnymi piłkarzami ze stolicy Hiszpanii." - Krajewski, Czubaj, "Róże cmentarne"
Awatar użytkownika
YOGItheBEAR
Senior
Senior
Posty: 3135
Rejestracja: 23 sie 2006, 17:04
Lokalizacja: Леминград

Re: Filmy

Gary pisze:O ile Ford nie jest moim faworytem (choć też nie mam do niego wstrętu), to już Tommy Lee Jones jest jednym z moich ulubionych aktorów
To na korcie masz być jak Tommy Lee Jones w "Ściganym"... :::loled::: Też lubię ten film - również ze względu na Harrison'a Ford'a. ;) Zawsze go lubiłem za ten dziecięco szelmowski uśmiech.
Jeśli chcesz - znajdziesz sposób, jeśli nie chcesz - znajdziesz powód. (Autor nieznany)
Nie mów "inni tak robią", ale pomyśl, czy przystoi aby tak robili. (Demostenes)
Firmware version 3.8; Powered by Obrazek; NIEDŹWIEDŹ™ inside®
Awatar użytkownika
Basic
Oaza Spokoju
Oaza Spokoju
Posty: 6536
Rejestracja: 25 paź 2009, 22:42
Lokalizacja: Warszawa

Re: Filmy

Vivid pisze:Ninja Assassin.
Vivid o tym filmie wystarczy dać emotkę :!exec!: :) .

Poza tym jeszcze raz przejrzałem cały temat i przypomniałem sobie o"

- Seksmisja
- Shrek - najbardziej jednak 1cz i teraz ostatnia 3D też była dobra :)
- Forrest Gump
- Truman show - mimo, że generalnie nie przepadam za Carrey'em
- 6 zmysł
- A.I. Sztuczna inteligencja !! rewelacyjne role Haley Joel Osment i Jude Law

EDIT:
- Madagaskar
- Epoka lodowcowa I
Obrazek Speed Graphene MP
TadX
Senior
Senior
Posty: 4833
Rejestracja: 6 wrz 2008, 23:16

Re: Filmy

basic pisze:- Truman show - mimo, że generalnie nie przepadam za Carrey'em
O tak, ten film można polecić. Dla mnie to był pierwszy film z Carrey'em, gdzie nie było tych Jego czasem głupich min i żartów a była według mnie dobra gra aktorska. Pierwszy raz widziałem go w poważnym filmie właśnie poprzez ten obraz. Drugim, ale ten film mnie naprawdę wgniótł w fotel, był "Zakochany bez pamięci" ("Eternal Sunshine of the Spotless Mind"). Dobra rola Kate Winslet, uzupełniali się oboje.

Parę dni temu widziałem "Mr Nobody". To tak wracając trochę do tematu "Requiem dla snu". Dobry film, ciekawie zrealizowany, choć jak dla mnie to Jared Leto nie grał głównych skrzypiec. Był eksponowany, tak, ale chyba powinno się dostrzec role młodszych aktorów. Grali w naprawdę trudnych scenach, ciekawym, czy mają po 18 chociaż, teoretycznie grali 15 latków. Warto obejrzeć film, ciekawie opowiada o wyborach w życiu.

Obejrzałem też "Jackie Brown" Tarantino. Dobra obsada - Pam Grier, Samuel L. Jackson, Robert De Niro, Chris Tucker (ale długo nie pograł) i dobry film :)
benno
Obywatel Forum
Obywatel Forum
Posty: 965
Rejestracja: 4 cze 2009, 13:40

Re: Filmy

Nie będę powtarzał się ale tak na pierwszy rzut oka 2 z Denzelem Washingtonem:
"Człowiek w ogniu"
"Niepowstrzymany"

Seria z Anthony Hopkinsem dr. Hannibal Lecter:
"Milczenie owiec"
"Hannibal"
"Czerwony smok"
"Hannibal – po drugiej stronie maski"
"Ktokolwiek myśli, że jestem lepszy od Federera, nie wie nic o tenisie" - Rafael Nadal
“Whoever thinks that I am better than Federer, doesn’t know anything about tennis,” - Rafael Nadal.
Awatar użytkownika
Marcin_L
Senior
Senior
Posty: 4859
Rejestracja: 26 lis 2010, 08:05
Lokalizacja: Poznań

Re: Filmy

Z nieamerykańskich fajne są te:
"Włoski dla początkujących"
http://www.filmweb.pl/film/W%C5%82oski+ ... 2000-31855
"Elling"
http://www.filmweb.pl/Elling

Polecam też "Smak życia" i "Smak życia 2"

http://www.filmweb.pl/Smak.Zycia
http://www.filmweb.pl/2.Smak.Zycia
Awatar użytkownika
YOGItheBEAR
Senior
Senior
Posty: 3135
Rejestracja: 23 sie 2006, 17:04
Lokalizacja: Леминград

Re: Filmy

Obejrzałem dwukrotnie Incepcję (2010) i choć film zyskuje przy głębszym poznaniu, nie czuję się "powalony". Nieźle zrobiony, ale mam odczucie, że pomysł nieco przerósł twórców i choć było ciekawie, to... mam niedosyt. Zwyczajowo też nie podszedł mi DiCaprio. W dziesięciostopniowej skali daję mu maksymalnie 7.

Być może niedosyt był spowodowany tym, że dzień wcześniej oglądałem Gran Torino (2008). Kapitalny, kompletny, klimatyczny film z Clint'em Eastwood'em w roli głównej i reżyserskiej jednocześnie. Dla mnie bomba - na pewno z czasem wyląduje w domowej videotece. 9/10.
Jeśli chcesz - znajdziesz sposób, jeśli nie chcesz - znajdziesz powód. (Autor nieznany)
Nie mów "inni tak robią", ale pomyśl, czy przystoi aby tak robili. (Demostenes)
Firmware version 3.8; Powered by Obrazek; NIEDŹWIEDŹ™ inside®
Awatar użytkownika
WarriorsOfAden
Weteran
Weteran
Posty: 1795
Rejestracja: 31 lip 2009, 18:56
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Filmy

YOGItheBEAR pisze:Obejrzałem dwukrotnie Incepcję (2010) i choć film zyskuje przy głębszym poznaniu, nie czuję się "powalony". Nieźle zrobiony, ale mam odczucie, że pomysł nieco przerósł twórców i choć było ciekawie, to... mam niedosyt. Zwyczajowo też nie podszedł mi DiCaprio. W dziesięciostopniowej skali daję mu maksymalnie 7.

Być może niedosyt był spowodowany tym, że dzień wcześniej oglądałem Gran Torino (2008). Kapitalny, kompletny, klimatyczny film z Clint'em Eastwood'em w roli głównej i reżyserskiej jednocześnie. Dla mnie bomba - na pewno z czasem wyląduje w domowej videotece. 9/10.

W pełni się z Tobą zgadzam. Incepcja miała potencjał, który twórcy chyba nie do końca wykorzystali. Bardzo dobre efekty specjalne i temat filmu (osobiście nie znam drugiego filmu o ludzkich snach i ingerencji w nie, wykonanego w ten sposób). Czegoś jednak brakuje... zgaduję... wyrazistej postaci dobrze zagranej przez aktora/aktorkę. Nigdy nie lubiłem DiCaprio, źle nie zagrał, ale bez szału. Gran Torino, podpisuję się pod Tobą.

Osobiście czekam na film The Fighter, film zapowiada się bardzo dobrze, a ja sam czekam aż Bale dostanie Oscara, którego mógł dostać już wcześniej za rolę np. w Mechaniku. Teraz są największe szanse na to, że dostanie tego Oscara, zagrał fenomenalnie i jest jednym z faworytów.
ObrazekOrganix 8
NTRP 3.0
"Whatever doesn't kill you, simply makes you stranger"

"Szaleństwo i długie piesze spacery to okno z najrozleglejszym widokiem na ludzką naturę"

Wróć do „Pogadanki & Pogaduchy”