Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

AUSTRALIAN OPEN 2011 (WIELKI SZLEM)

Australian Open 2011
Obrazek
17-31.01.2011
Strona główna turnieju: http://www.australianopen.com/
Nawierzchnia: Hard
Lokalizacja: Melbourne, Australia
Drabinki: S-128, D-64

Finały 2010:
Roger Federer (1) vs Andy Murray (5) - 6:3, 6:4, 7:6(11).
Serena Williams (1) vs Justine Henin - 6:4, 3:6, 6:2.
B.Bryan (1) / M.Bryan (1) vs D.Nestor (2) / N. Zimonjic (2) - 6:3, 6:7(5), 6:3.
S.Williams (2) / V. Williams (2) vs C. Black (1) / L. Huber (1) - 6:4, 6:3.
C.Black (1) / L.Paes (2) vs E.Makarova / J.Levinsky - 7:5, 6:3.


Polskie "akcenty" 2010:
4 runda singla - Łukasz Kubot przegrał z Novakiem Djokovicem 1:6, 2:6, 5:7.
3 runda singla - Agnieszka Radwańska przegrała z Francescą Schiavone 2:6, 2:6.
1 runda singla - Urszula Radwańska przegrała z Sereną Williams 2:6, 1:6.
2 runda debla - Fyrstenberg & Matkowski przegrywają z parą Butorac & Ram 2:6, 6:3, 6:7(2).
3 runda debla - Kubot & Marach przegrywają z parą Karlovic & Vemic 6:2, 6:7(11), 6:7(4).
Półfinał debla - A. Radwańska & Kirilenko przegrywają z parą Black & Huber 1:6, 6:1, 3:6.
1 runda debla - U. Radwańska & Brianti przegrywają z parą Kleybanova & Schiavone 6:4, 5:7, 6:7(3).
1 runda miksta - Fyrstenberg & Zi przegrywają z parą Doulhy & Benesova 4:6, 6:7(2).
1 runda miksta - Matkowski & Peschke przegrywają z parą Levinsky & Makarova 4:6, 7:5, 6:10.

Drabinki zostaną podane w piątek, 14 stycznia.

Już za nieco ponad 7 dni ruszy pierwszy turniej Wielkiego Szlema roku 2011!!!
Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.
Awatar użytkownika
jakubp
Bywalec
Bywalec
Posty: 69
Rejestracja: 18 mar 2008, 14:58
Lokalizacja: G.M.
Kontakt: Strona WWW

Re: AUSTRALIAN OPEN 2011 (WIELKI SZLEM)

I po losowaniu panów. Z tego co widzę Łukasz w pierwszej rundzie zagra z Samem Querrey'em. W pierwszej rundzie fajny mecz się zapowiada Nalbandian - Hewitt. Potencjalne połówki: Djoko - Fed i Rafa - Murray.
Awatar użytkownika
Mouila
Królowa Tenis NET
Posty: 680
Rejestracja: 12 kwie 2009, 01:58

Re: AUSTRALIAN OPEN 2011 (WIELKI SZLEM)

Kubot nie wylosował najlepiej, szanse niewielkie. Przysiężny zagra natomiast z Rosjaninem Igorem Kunitsynem, nazwisko nic mi nie mówi..ale jak wygra, to ma szansę zagrać z Roddickiem :)

A Wozniacki w 4 rundzie może mieć ciężki orzech do zgryzienia, Henin. O ile wcześniej nie poleci ze swoją pogromczynią sprzed paru dni - Cibulkovą.
Awatar użytkownika
zNei
Orator
Orator
Posty: 547
Rejestracja: 26 gru 2010, 00:09
Lokalizacja: Barlinek
Kontakt: Strona WWW

Re: AUSTRALIAN OPEN 2011 (WIELKI SZLEM)

Po raz kolejny cieniutko widzę ten nasz polski akcent. A szkoda...
hitman
Senior
Senior
Posty: 2135
Rejestracja: 10 lip 2009, 06:51
Lokalizacja: Lublin
Kontakt: Strona WWW

Re: AUSTRALIAN OPEN 2011 (WIELKI SZLEM)

Mouila pisze:Kubot nie wylosował najlepiej, szanse niewielkie. Przysiężny zagra natomiast z Rosjaninem Igorem Kunitsynem, nazwisko nic mi nie mówi..ale jak wygra, to ma szansę zagrać z Roddickiem :)
Kunitsyn potrafi dobrze zagrać. Jeden tytuł ATP na koncie, ale większość sezonu przewala, a do tego ostatnio nie jest w formie, więc szansa jest.
Piotr Szyba.
Awatar użytkownika
vdv
Młodszy Forumowicz
Młodszy Forumowicz
Posty: 101
Rejestracja: 14 cze 2009, 18:13

Re: AUSTRALIAN OPEN 2011 (WIELKI SZLEM)

Kubot nie wylosował najlepiej i raczej o obronie punktów nie ma co myśleć.

Co do drabinki. Bardzo fajne losowanie, już w 1R kilka ciekawie zapowiadających się spotkań.
Lukas Lacko SVK v Roger Federer SUI (2) Lacko ostatnio w bardzo dobrej formie, stawił silny opór Nadalowi i może trochę Fedexowi krwi napsuć. Może nawet ugra seta? ;)
Yen-Hsun Lu TPE v Gilles Simon FRA
Stanislas Wawrinka SUI (19) v Teymuraz Gabashvili RUS
Philipp Kohlschreiber GER v Tobias Kamke GER
Nikolay Davydenko RUS (23) v Florian Mayer GER
Alexandr Dolgopolov UKR v Mikhail Kukushkin KAZ Tu 5 setów jak nic ;)
David Nalbandian ARG (27) v Lleyton Hewitt AUS
To jak dla mnie najciekawsze - najbardziej wyrównane pary. Już nie mogę się doczekać.
Awatar użytkownika
robpal
Senior
Senior
Posty: 4737
Rejestracja: 16 maja 2009, 23:39
Lokalizacja: Palaiseau

Re: AUSTRALIAN OPEN 2011 (WIELKI SZLEM)

Przejrzałem pobieżnie z punktu widzenia faworytów: Fed, Nadal nie mają nikogo po drodze do półfinału. Djoković może wpaść na Davydenkę w 1/4, najgorzej ma chyba Murray - w jego kawałku drabinki jest Del Potro (niby formy na razie nie ma, ale co firma to firma), a w ćwiartce Soderling.
mtenis team

"He's going to be around in the top two or three in the world for as long as he wants to be. He's an animal, a great athlete and a great player."
Pete Sampras o Rafaelu Nadalu
"Lecę do Montrealu, gdzie brnę do samego finału z hiszpańskim młokosem, o którym mówią wszyscy. To Rafael Nadal. Nie mogę go pokonać. Nie mogę go oszacować. Nie widziałem nikogo, kto by się tak poruszał po korcie tenisowym."
Andre Agassi, "Open"
Awatar użytkownika
Obiektyw
STRATEG
STRATEG
Posty: 6842
Rejestracja: 22 paź 2007, 15:10
Lokalizacja: Warszawa

Re: AUSTRALIAN OPEN 2011 (WIELKI SZLEM)

zNei pisze:Po raz kolejny cieniutko widzę ten nasz polski akcent. A szkoda...
Cóż Ula już poza turniejem. "Urszula Radwańska przegrała z Gruzinką Anną Tatiszwili 6:4, 2:6, 0:6 w pierwszej rundzie eliminacji do wielkoszlemowego turnieju tenisowego Australian Open" (GW)
Obrazek
Szacowane NTRP: 3.75 ... zrobiłem postęp
Załoga TenisNET
Awatar użytkownika
Basic
Oaza Spokoju
Oaza Spokoju
Posty: 6536
Rejestracja: 25 paź 2009, 22:42
Lokalizacja: Warszawa

Re: AUSTRALIAN OPEN 2011 (WIELKI SZLEM)

Obiektyw pisze:Cóż Ula już poza turniejem. "Urszula Radwańska przegrała z Gruzinką Anną Tatiszwili 6:4, 2:6, 0:6 w pierwszej rundzie eliminacji do wielkoszlemowego turnieju tenisowego Australian Open" (GW)
No to dość szybko popłynęła.. zważywszy jeszcze, że pierwszego seta wygrała, a pozostałe dwa dość łatwo w plecy patrząc tylko na wynik... :?
Obrazek Speed Graphene MP
Awatar użytkownika
SevenUP
Senior
Senior
Posty: 2093
Rejestracja: 7 sie 2009, 13:57

Re: AUSTRALIAN OPEN 2011 (WIELKI SZLEM)

A w Sport.pl piszą o fantastycznej drabince Radwańskiej... 1r. Date-Krumm, 2r. nikt ciekawy, 3r. Kleybanova, 4r. Jankovic, QF Clijsters to raczej drabinka pogrom. Już nie mówię o Jankovic i Clijsters, ale podejrzewam wypad po pierwszej rundzie, ew. w trzeciej i to by było na tyle.
Prince Textreme Tour 100 310
Awatar użytkownika
Matioszu
Starszy Forumowicz
Starszy Forumowicz
Posty: 374
Rejestracja: 19 lip 2010, 00:26

Re: AUSTRALIAN OPEN 2011 (WIELKI SZLEM)

SevenUP pisze:A w Sport.pl piszą o fantastycznej drabince Radwańskiej... 1r. Date-Krumm, 2r. nikt ciekawy, 3r. Kleybanova, 4r. Jankovic, QF Clijsters to raczej drabinka pogrom. Już nie mówię o Jankovic i Clijsters, ale podejrzewam wypad po pierwszej rundzie, ew. w trzeciej i to by było na tyle.
Prawda, jak na I i III rundę to nie najlepiej, ale Jankovic? Jest w takiej formie, że pewnie nawet nie dojdzie do IV rundy :) Już prędzej Radwańska tego dokona.
Awatar użytkownika
WarriorsOfAden
Weteran
Weteran
Posty: 1795
Rejestracja: 31 lip 2009, 18:56
Lokalizacja: Częstochowa

Re: AUSTRALIAN OPEN 2011 (WIELKI SZLEM)

Radwańska w czwartej rundzie? Marzenia...
ObrazekOrganix 8
NTRP 3.0
"Whatever doesn't kill you, simply makes you stranger"

"Szaleństwo i długie piesze spacery to okno z najrozleglejszym widokiem na ludzką naturę"
Awatar użytkownika
robpal
Senior
Senior
Posty: 4737
Rejestracja: 16 maja 2009, 23:39
Lokalizacja: Palaiseau

Re: AUSTRALIAN OPEN 2011 (WIELKI SZLEM)

Akurat Date Krumm to chyba dla niej idealna przeciwniczka na start - nie gra za mocno, więc nie trzeba będzie zasuwać z językiem przy ziemi, można coś powalczyć. Do tego Japonka też ostatnio nie błyszczy formą :)
mtenis team

"He's going to be around in the top two or three in the world for as long as he wants to be. He's an animal, a great athlete and a great player."
Pete Sampras o Rafaelu Nadalu
"Lecę do Montrealu, gdzie brnę do samego finału z hiszpańskim młokosem, o którym mówią wszyscy. To Rafael Nadal. Nie mogę go pokonać. Nie mogę go oszacować. Nie widziałem nikogo, kto by się tak poruszał po korcie tenisowym."
Andre Agassi, "Open"
Awatar użytkownika
WarriorsOfAden
Weteran
Weteran
Posty: 1795
Rejestracja: 31 lip 2009, 18:56
Lokalizacja: Częstochowa

Re: AUSTRALIAN OPEN 2011 (WIELKI SZLEM)

Agnieszka jest po kontuzji, więc różnie może być, 3 runda jest do osiągnięcia, 4 i wyżej już nie.
ObrazekOrganix 8
NTRP 3.0
"Whatever doesn't kill you, simply makes you stranger"

"Szaleństwo i długie piesze spacery to okno z najrozleglejszym widokiem na ludzką naturę"
Andrew111
Bywalec
Bywalec
Posty: 96
Rejestracja: 26 lip 2008, 21:58
Lokalizacja: Gdańsk/Warszawa

Re: AUSTRALIAN OPEN 2011 (WIELKI SZLEM)

WarriorsOfAden pisze:Agnieszka jest po kontuzji, więc różnie może być, 3 runda jest do osiągnięcia, 4 i wyżej już nie.
Takie dokładne kalkulacje to można robić w męskim tenisie, ale nie u kobiet. Jak baba dochodzi do 3rundy, to może i do połówki się jakimś cudem dotargać jak jakaś po drodze [ciach / yidam] dostanie okresu [zmiana niewyszukanego słownictwa - yidam].
NTRP ~5.0
Jedyną drogą rozwoju jest ciągłe podnoszenie poprzeczki. Jedyną miarą sukcesu jest wysiłek jaki włożyliśmy aby go osiągnąć...
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: AUSTRALIAN OPEN 2011 (WIELKI SZLEM)

robpal pisze:Akurat Date Krumm to chyba dla niej idealna przeciwniczka na start - nie gra za mocno, więc nie trzeba będzie zasuwać z językiem przy ziemi, można coś powalczyć. Do tego Japonka też ostatnio nie błyszczy formą :)
Krumm gra tak czy owak z kontry, bardzo często z bloku więc nie jest zagrożeniem dla Radwańskiej.
Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.
Awatar użytkownika
robpal
Senior
Senior
Posty: 4737
Rejestracja: 16 maja 2009, 23:39
Lokalizacja: Palaiseau

Re: AUSTRALIAN OPEN 2011 (WIELKI SZLEM)

Janowicz poleciał w eliminacjach...
mtenis team

"He's going to be around in the top two or three in the world for as long as he wants to be. He's an animal, a great athlete and a great player."
Pete Sampras o Rafaelu Nadalu
"Lecę do Montrealu, gdzie brnę do samego finału z hiszpańskim młokosem, o którym mówią wszyscy. To Rafael Nadal. Nie mogę go pokonać. Nie mogę go oszacować. Nie widziałem nikogo, kto by się tak poruszał po korcie tenisowym."
Andre Agassi, "Open"
Awatar użytkownika
Wielki Szu
Bywalec
Bywalec
Posty: 76
Rejestracja: 18 maja 2010, 16:53
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt: Strona WWW

Re: AUSTRALIAN OPEN 2011 (WIELKI SZLEM)

vdv pisze: [...]
Lukas Lacko SVK v Roger Federer SUI (2)
Lacko ostatnio w bardzo dobrej formie, stawił silny opór Nadalowi i może trochę Fedexowi krwi napsuć. Może nawet ugra seta? ;)
[...]
Do zera jak z Nadalem ostatnio? :D
Awatar użytkownika
robpal
Senior
Senior
Posty: 4737
Rejestracja: 16 maja 2009, 23:39
Lokalizacja: Palaiseau

Re: AUSTRALIAN OPEN 2011 (WIELKI SZLEM)

No nie przesadzajmy, Fedek setów nie traci z byle kim :D Poza tym to Wielki Szlem, więc 3 razy bardziej zmotywowany będzie Szwajcar. Jak Lacko ugra więcej niż 9 gemów to powinien być z siebie zadowolony ;)
mtenis team

"He's going to be around in the top two or three in the world for as long as he wants to be. He's an animal, a great athlete and a great player."
Pete Sampras o Rafaelu Nadalu
"Lecę do Montrealu, gdzie brnę do samego finału z hiszpańskim młokosem, o którym mówią wszyscy. To Rafael Nadal. Nie mogę go pokonać. Nie mogę go oszacować. Nie widziałem nikogo, kto by się tak poruszał po korcie tenisowym."
Andre Agassi, "Open"
Awatar użytkownika
daroos
Weteran
Weteran
Posty: 1211
Rejestracja: 17 kwie 2007, 13:37
Lokalizacja: Łódź

Re: AUSTRALIAN OPEN 2011 (WIELKI SZLEM)

robpal pisze:No nie przesadzajmy, Fedek setów nie traci z byle kim :D Poza tym to Wielki Szlem, więc 3 razy bardziej zmotywowany będzie Szwajcar.
Chcesz porozmawiać o 1. rundzie zeszłorocznego Wimbledonu? :D Faktycznie, Falla to wprost niekwestionowany mistrz globu. Z kimś takim to zaszczyt praktycznie przegrać mecz, bo za ten mecz Szwajcar powinien honorowo zrezygnować z kolejnej rundy ;-P Nie dość, że WS to jeszcze Wimbledon - świątynia Federera... Byłbym ostrożny z tym sformułowaniem, że Szwajcar z byle kim nie traci setów, bo niejednokrotnie już pokazywał, że pierwsze rundy potrafią mu przysporzyć wiele nerwów.

Wróć do „Rozgrywki ATP i WTA”