Awatar użytkownika
Obiektyw
STRATEG
STRATEG
Posty: 6842
Rejestracja: 22 paź 2007, 15:10
Lokalizacja: Warszawa

Karjar vs. Obiektyw

1) 2:6, 2:6, 4:6
2) 7:5, 0:6, 2:6, 0:6 (ostatni set bez przejść)
3) 6:7, 6:3 (tie break dla mnie)
4) 4:6, 7:5, 2:2
5) 5:7, 5:7, 3:6
6) 6:4
7) 6:7, 0:6, 4:6

Otwieramy nowy wątek rozgrywkowy :).

W ramach rozgrzewki przed TF'em 2011 spotkałem się z Karolem na korcie. Bardzo sympatyczny meczyk. Udało nam się rozegrać trzy sety. Karjar gra stylem "bezkompromisowym" - wszystko albo nic. Jak tylko nadarza się okazja atakuje mocnym FH. Dobrze biega i ma serce do gry :).

Wygrałem głównie regularnością, od czasu do czasu atakując szybszą piłką. Niestety coś co było ostatnio moją silną stroną – serwis, wczoraj nie za bardzo funkcjonowało. Zrzucę to na nienajlepsze oświetlenie kortu :).

Dzięki i do zo!
Obrazek
Szacowane NTRP: 3.75 ... zrobiłem postęp
Załoga TenisNET
Awatar użytkownika
karjar
Weteran
Weteran
Posty: 1250
Rejestracja: 13 sty 2011, 20:47
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt: Strona WWW

Re: Karjar vs. Obiektyw

Dzięki za meczyk i lekcję gry na punkty :). Jedno z założeń, jakie miałem przed tym meczem, to gra bez ryzyka, ale dostatecznie trudną piłką, aby nie zostać skończonym. I co? Ano, jak zwykle ... :( Realizacja planu - poziom zero. A Obi profesjonalnie to wykorzystał. Do następnego. :D
P.S. Serwis może i nie był modelowy, ale skuteczny.
NTRP 4
Prince Phantom Pro 100
"Mogę zaakceptować moją porażkę, każdy jej kiedyś doznaje. Ale nie zaakceptuję, że nie próbowałem" - Michael Jordan
"Jeśli ktoś mówi, że jestem lepszy, niż Roger, to myślę, że ta osoba nie wie nic o tenisie" - Rafa
Awatar użytkownika
becki
Starszy Forumowicz
Starszy Forumowicz
Posty: 358
Rejestracja: 13 kwie 2010, 16:50
Lokalizacja: Warszawa

Re: Karjar vs. Obiektyw

karjar pisze:Jedno z założeń, jakie miałem przed tym meczem, to gra bez ryzyka, ale dostatecznie trudną piłką, aby nie zostać skończonym. I co? Ano, jak zwykle ... :( Realizacja planu - poziom zero.
Skąd ja to znam :) , często też mam takie założenie i nic z tego nie wychodzi.
ObrazekYoutek Radical MP
ObrazekTour Edition MidPlus
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Karjar vs. Obiektyw

To gratuluję, i przecierka przed TF-em. Obi poluje na Piotrka69 ale i innymi nie pogardzi :)
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
Obiektyw
STRATEG
STRATEG
Posty: 6842
Rejestracja: 22 paź 2007, 15:10
Lokalizacja: Warszawa

Re: Karjar vs. Obiektyw

Vivid pisze:To gratuluję, i przecierka przed TF-em. Obi poluje na Piotrka69 ale i innymi nie pogardzi :)
Dokładnie. Nie zapominajmy o gemie z Jackiem rotfl
Obrazek
Szacowane NTRP: 3.75 ... zrobiłem postęp
Załoga TenisNET
Awatar użytkownika
Obiektyw
STRATEG
STRATEG
Posty: 6842
Rejestracja: 22 paź 2007, 15:10
Lokalizacja: Warszawa

Re: Karjar vs. Obiektyw

Dzisiaj rozegraliśmy z Karolem nasz drugi sparing. Podobnie jak pierwszy, tuż przed TF'em :).

Byłem po 3,5 tygodnia bez gry. Ciekawość mnie zżerała. Zagram rewelacyjnie na głodzie tenisowym, czy też średnio? A może tragicznie? :)

Pierwszy set to tragedia :? . 100 podwójnych, zero czystych zagrań ... w dodatku udało mi się w męczarniach prowadzić 5:2, aby przegrać 5:7. Rozpacz. Postanowiłem przestać marudzić i zrobić wszystko, aby wróciło uderzenie. Stało się to dopiero pod koniec czwartego seta (kilka dobrych piłek). Mimo, iż trzy kolejne sety wygrałem, i to wysoko, to moja gra stała pod psem. Wynik dobry, ale to tylko dzięki uprzejmości Karola. Jego empatyczność i grzeczność spowodowały, że sam zaczął grać daleki od swoich możliwości tenis.

Dzięki za miłe spotkanie! "Aby do wiosny"! :::gd:::
Obrazek
Szacowane NTRP: 3.75 ... zrobiłem postęp
Załoga TenisNET
Awatar użytkownika
YOGItheBEAR
Senior
Senior
Posty: 3135
Rejestracja: 23 sie 2006, 17:04
Lokalizacja: Леминград

Re: Karjar vs. Obiektyw

Kolejny sparing przed kolejnym TF'em?
Jeśli chcesz - znajdziesz sposób, jeśli nie chcesz - znajdziesz powód. (Autor nieznany)
Nie mów "inni tak robią", ale pomyśl, czy przystoi aby tak robili. (Demostenes)
Firmware version 3.8; Powered by Obrazek; NIEDŹWIEDŹ™ inside®
Awatar użytkownika
ESP
Weteran
Weteran
Posty: 1622
Rejestracja: 13 sie 2007, 11:51
Lokalizacja: Warszawa

Re: Karjar vs. Obiektyw

Ładnie, ładnie. Ktoś tu się szykuje mocno na TF :::hockey
Ja dziś ustawiłem się z Michałem C. :::dvl:::
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Karjar vs. Obiektyw

Jak mawiał klasyk - Tu już nie ma co trenować, trzeba brać listę i .... banować! rotfl
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
Obiektyw
STRATEG
STRATEG
Posty: 6842
Rejestracja: 22 paź 2007, 15:10
Lokalizacja: Warszawa

Re: Karjar vs. Obiektyw

ESP to dopiero szaleje. Rozbija się po turniejach, rozgrywa sparingi, kupuje sprzęt. Kondziu chyba planuje rozbić pulę na TF'ie ;).
Obrazek
Szacowane NTRP: 3.75 ... zrobiłem postęp
Załoga TenisNET
Awatar użytkownika
PitS
PATHFINDER
PATHFINDER
Posty: 13064
Rejestracja: 9 sie 2007, 22:21
Lokalizacja: Kielce/Opoczno
Kontakt: Strona WWW

Re: Karjar vs. Obiektyw

Obiektyw pisze:ESP to dopiero szaleje. Rozbija się po turniejach, rozgrywa sparingi, kupuje sprzęt. Kondziu chyba planuje rozbić pulę na TF'ie ;).
Ale po co mu kij hokejowy? rotfl
Każdy ma prawo do wolnej, nieskrepowanej wypowiedzi, a granice dobrego smaku - zakładamy, że - każdy potrafi sobie postawić sam. Spór jest naturalną esencją forum internetowego, a różnice poglądów jego paliwem. Ważne jest jednak, aby nadmiar paliwa nie zdusił dyskusji. - YtB
Awatar użytkownika
ESP
Weteran
Weteran
Posty: 1622
Rejestracja: 13 sie 2007, 11:51
Lokalizacja: Warszawa

Re: Karjar vs. Obiektyw

I jeszcze pracę zmieniam ;)
Awatar użytkownika
Obiektyw
STRATEG
STRATEG
Posty: 6842
Rejestracja: 22 paź 2007, 15:10
Lokalizacja: Warszawa

Re: Karjar vs. Obiektyw

Idziesz na Prezesa? ;)
Obrazek
Szacowane NTRP: 3.75 ... zrobiłem postęp
Załoga TenisNET
Awatar użytkownika
Obiektyw
STRATEG
STRATEG
Posty: 6842
Rejestracja: 22 paź 2007, 15:10
Lokalizacja: Warszawa

Re: Karjar vs. Obiektyw

Wczoraj pierwszy raz wszedłem na kort po 3 tygodniach. Z timingiem było słabiutko :(.

Karol (niestety ;) ) gra coraz lepiej i trudniej Go zlać. Skończyło się na po 1 w setach. Tie break'a (o Mistrzostwo Świata :) ) udało mi się wygrać.

Niesamowicie siedział mi serwis. Drugi nie różnił się od pierwszego. Waliłem ile fabryka dała. Takiej pewności ręki nie miałem nigdy O_O. Zaserwowałem trzy asy (dla mnie to dużo), a przy tym miałem tylko dwa podwójne (chyba). Przy tym serwisów wygrywających było na prawdę dużo. Szkoda, że wczoraj miałem tylko serwis. Potem był już dramat. Ale i tak fajnie :). Jakbym dołożył do tego trochę skuteczności w grze z pola, to byłbym szczęśliwym człowiekiem :).
Obrazek
Szacowane NTRP: 3.75 ... zrobiłem postęp
Załoga TenisNET
Awatar użytkownika
PitS
PATHFINDER
PATHFINDER
Posty: 13064
Rejestracja: 9 sie 2007, 22:21
Lokalizacja: Kielce/Opoczno
Kontakt: Strona WWW

Re: Karjar vs. Obiektyw

Napasł oczy Hewittem i na niego przeszło. :D
Każdy ma prawo do wolnej, nieskrepowanej wypowiedzi, a granice dobrego smaku - zakładamy, że - każdy potrafi sobie postawić sam. Spór jest naturalną esencją forum internetowego, a różnice poglądów jego paliwem. Ważne jest jednak, aby nadmiar paliwa nie zdusił dyskusji. - YtB
Awatar użytkownika
karjar
Weteran
Weteran
Posty: 1250
Rejestracja: 13 sty 2011, 20:47
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt: Strona WWW

Re: Karjar vs. Obiektyw

Faktycznie serwis siedział Radkowi niesamowicie. Nieważne, czy pierwszy, czy drugi. Uderzał tak samo mocno, siła to było jedno, a plasowanie tych podań drugie. Naprawdę rewelacyjna dyspozycja, acz wraz ze zmęczeniem traciła na jakości. Serwis tak Radkowi działał, że wielokrotnie zapominał, że mimo wszystko piłka może wrócić i się gubił :). Co do niego nie podobne. :)
NTRP 4
Prince Phantom Pro 100
"Mogę zaakceptować moją porażkę, każdy jej kiedyś doznaje. Ale nie zaakceptuję, że nie próbowałem" - Michael Jordan
"Jeśli ktoś mówi, że jestem lepszy, niż Roger, to myślę, że ta osoba nie wie nic o tenisie" - Rafa
Awatar użytkownika
Obiektyw
STRATEG
STRATEG
Posty: 6842
Rejestracja: 22 paź 2007, 15:10
Lokalizacja: Warszawa

Re: Karjar vs. Obiektyw

karjar pisze:Serwis tak Radkowi działał, że wielokrotnie zapominał, że mimo wszystko piłka może wrócić i się gubił :).
Byłem tak zachwycony serwisem, że patrzyłem gdzie piłka spadnie, jak pięknie się odbija i w ogóle jak jest cudnie ... a potem było często O_O jak jednak wracała.
Obrazek
Szacowane NTRP: 3.75 ... zrobiłem postęp
Załoga TenisNET
Awatar użytkownika
Obiektyw
STRATEG
STRATEG
Posty: 6842
Rejestracja: 22 paź 2007, 15:10
Lokalizacja: Warszawa

Re: Karjar vs. Obiektyw

W poniedziałek zagraliśmy sparing. Dla mnie było to trzecie w tym roku spotkanie na korcie i trzecie z Karolem :).

Mecz skończył się remisowo (po raz w setach i 2:2 w gemach). Nie miałem takiej formy serwisowej jak poprzednio, ale grałem znacznie lepiej z pola. Nogę (kontuzja) odrobinę oszczędzałem, głównie podświadomie. To co mnie cieszy, to fakt że mogę już wreszcie grać regularnie. Biegałem prawie jak zajączek :).

Karol mnie ostrzeliwał, a ja wybierałem piłki :). Cieszę się, że dość skutecznie. To oznacza, że powrót do pełnej dyspozycji może nie zajmie całych wieków.

Coraz trudniej niestety pokonać Karjara. Widać już efekty mojego szkolenia rotfl . Zdecydowanie lepiej gra. Zmiotę Go z kortu "następną razą". ;)
Obrazek
Szacowane NTRP: 3.75 ... zrobiłem postęp
Załoga TenisNET
Awatar użytkownika
karjar
Weteran
Weteran
Posty: 1250
Rejestracja: 13 sty 2011, 20:47
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt: Strona WWW

Re: Karjar vs. Obiektyw

Nic nowego nie odkryję, jeśli napiszę, że Radek, jak zwykle świetnie rozgrywał ważne punkty, był regularny i szybki. Zdecydowanie kontuzje mu służą. :D Zwłaszcza jeśli chodzi o szybkość.
NTRP 4
Prince Phantom Pro 100
"Mogę zaakceptować moją porażkę, każdy jej kiedyś doznaje. Ale nie zaakceptuję, że nie próbowałem" - Michael Jordan
"Jeśli ktoś mówi, że jestem lepszy, niż Roger, to myślę, że ta osoba nie wie nic o tenisie" - Rafa
Awatar użytkownika
Obiektyw
STRATEG
STRATEG
Posty: 6842
Rejestracja: 22 paź 2007, 15:10
Lokalizacja: Warszawa

Re: Karjar vs. Obiektyw

Spotkaliśmy się dzisiaj o 8.00 na Merze. Trafiliśmy między opadami deszczu. Basic, który miał sparingować o 10.00 chyba nie miał już tyle szczęścia (?).

Zagraliśmy trzy sety. Dwa dziadki na korcie. Z początku nie mogłem w ogóle rozruszać nóg. Karol szybko objął proawdzenie 4/1 i musiałem gonić. Na szczęście dla mnie powrócił do zwykłej dyspozycji ;), a ja trochę zmusiłem nogi do wysiłku. Wygrałem seta 7:5. Drugi set podobny rezultat. Karjar zaskoczył mnie kilka razy BH. Nie wiem czemu stara się obiegać na FH (On też nie wie), bo uderzenie ma przyzwoite.

Trzeci set to totalne wahania formy z obu stron. Dwa gemy dobre, dwa do pupy. Jakoś dowiozłem seta. Wynik 6:3.

Miłe spotkanko. Przed TF'em warto się jeszcze spotkać na korcie.
Obrazek
Szacowane NTRP: 3.75 ... zrobiłem postęp
Załoga TenisNET

Wróć do „Rozgrywki forumowiczów”