bob
Bywalec
Bywalec
Posty: 61
Rejestracja: 8 kwie 2009, 10:44

Hybryda TF X-One/SP Pro Tornado

Przymierzam się do założenia hybrydy Tecnifibre X-One Biphase 1,30 z Signum Pro Tornado 1,17. Ale teraz zaczynam się zastanawiać, czy różnica grubości strun pomiędzy pionem i poziomem nie jest za duża. Czy w tej kwestii są jakieś reguły? Hybrydę chciałbym założyć na Babolata Aeropro Team a w nim rekomendowana siła naciągu 25-28 kg O_O . Trzymając się sugestii, że różnica między pionem, a poziomem ma wynosić 1 kg, to wychodzi 26-25, dla mnie sporo. Czy naciągając np. 25-24 (chociaż myślę też po 25 kg) wpłynie to negatywnie na charakterystykę ramy?
Yonex RDS 003
Babolat Aeropro Team GT
Awatar użytkownika
Smyk
Weteran
Weteran
Posty: 1283
Rejestracja: 24 lip 2008, 09:15
Lokalizacja: Zaodrze

Re: Hybryda TF X-One/SP Pro Tornado

Różnicą w grubości nie przejmowałbym się - w końcu to tylko 13 setnych milimetra ;) Takoż 25/24kG krzywdy ramie nie zrobi. Nie wiem jak wciągałeś wcześniej Tornado? Ale jak na mój gust Biphase na 24kG na dość okrągłej główce może być trochę za mało tym bardziej, że Biphase nie grzeszy stabilnością/trzymaniem napięcia. Zresztą ja i tak jestem zwolennikiem wciągania poziomów mocniej niż pionów.
Ostatnio zmieniony 5 sie 2011, 11:24 przez Smyk, łącznie zmieniany 1 raz.
Carpe diem, quam minimum credula postero ...
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: Hybryda TF X-One/SP Pro Tornado

bob pisze:Przymierzam się do założenia hybrydy Tecnifibre X-One Biphase 1,30 z Signum Pro Tornado 1,17. Ale teraz zaczynam się zastanawiać, czy różnica grubości strun pomiędzy pionem i poziomem nie jest za duża. Czy w tej kwestii są jakieś reguły?
Praktycznie nie...
Z oczywistych względów przy hybrydzie mono/multi naciąg wielowłóknisty ma co najmniej taką samą średnicę ale to nie jest żelazna reguła. Jak masz ochotę możesz wciągnąć multi 1,20mm z co-poliestrem 1,30mm tylko, że taka kombinacja nie ma sensu ponieważ naciąg wielowłóknisty charakteryzujący się mniejszą wytrzymałością od mono bardzo szybko strzeli.

Czyli jeszcze raz...
Po co wybierać większą średnicę dla struny, która już ze względu na konstrukcję charakteryzuje się większą wytrzymałością?

Najczęściej piony i crossy w najczęściej stosowanych hybrydach różnią się jednym amerykańskim rozmiarem czyli np. co-poliester na pionie ≈1,25mm, a multi na poziomie ≈1,30mm.

W kwestii Twojej hybrydy. Cóż... "kanciasty" cienki mono będzie piłował te crossy, a wytrzymałość całości będzie w dużym stopniu uzależniona od ilości rotacji w Twojej grze. Sam się wkrótce o tym przekonasz.
bob pisze:Hybrydę chciałbym założyć na Babolata Aeropro Team a w nim rekomendowana siła naciągu 25-28 kg O_O . Trzymając się sugestii, że różnica między pionem, a poziomem ma wynosić 1 kg, to wychodzi 26-25, dla mnie sporo. Czy naciągając np. 25-24 (chociaż myślę też o 25 kg) wpłynie to negatywnie na charakterystykę ramy?
Nie ma czegoś takiego jak dolna granica "bezpiecznego" zakresu naciągania. Dolna granica to tylko sugestia.

Jak chcesz to wciągnij i na 15kp.

Ja sugeruję wciągnąć tak samo piony i crossy.
Ogólnik - Byłem i nadal jestem przeciwnikiem wciągania crossów mocniej.
Większość zawodników wciąga crossy tak samo lub luźniej, a producenci odradzają wciągania crossów mocniej (np. Yonex).
Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.

Wróć do „Naciągi”