Awatar użytkownika
ppeter
Senior
Senior
Posty: 4949
Rejestracja: 18 gru 2006, 17:57
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Amatorski Tenis Polski 2008

Trzy kategorie z odpowiednim przedziałem wiekowym według mnie dają dosyć dobre możliwości usytuowanie się w turnieju, ale dwie zawsze będą moim zdaniem, w jakiś sposób problematyczne.
Obrazek
Super G V1 Pro
NTRP - 4.0
Sam fakt istnienia prawa o ochronie uczuć religijnych jest najlepszym dowodem tego, że religie by nie przetrwały w warunkach prawdziwej wolności myśli i słowa.
"Ojczyznę wolną racz nam wrócić Panie?!".
Awatar użytkownika
PitS
PATHFINDER
PATHFINDER
Posty: 13064
Rejestracja: 9 sie 2007, 22:21
Lokalizacja: Kielce/Opoczno
Kontakt: Strona WWW

Re: Amatorski Tenis Polski 2008

Następny poważny turniej będziesz miał 24 maja (ranga 3). Zestaw pewnie ten sam. Nie łam się tylko do przodu, ja miałem jak do tej pory idealne losowania (same 1 albo 2 na wejście). Swoją drogą to żenada że w turniejach 3 rangi są 2 kategorie.
Każdy ma prawo do wolnej, nieskrepowanej wypowiedzi, a granice dobrego smaku - zakładamy, że - każdy potrafi sobie postawić sam. Spór jest naturalną esencją forum internetowego, a różnice poglądów jego paliwem. Ważne jest jednak, aby nadmiar paliwa nie zdusił dyskusji. - YtB
lew
Nowy
Nowy
Posty: 15
Rejestracja: 17 mar 2008, 21:38
Lokalizacja: Krosno

Re: Amatorski Tenis Polski 2008

Według mnie ranga turniejów powinna być zależna od wielkości puli nagród . Wyższa pula ściąga lepszych graczy amatorów na turniej i pozwala zorientować się w swoich możliwościach tenisowych . Ilość kat. wiekowych zależna jest od ilości kortów , puli na nagrody , czasu rozgrywania turnieju . Kategorie wiekowe uzależnione są od społeczności lokalnej , bo z niej startuje najwięcej graczy . Nikt nie będzie jechał z Przemyśla do Szczecina na turniej rangi 3 czy 4 ( o puli 1-3 tys. na wszystkie kategorie )bo takie są w promieniu 150 km. Chyba że będzie to pula 10 tys . ale na kategorię. Również zakup pucharów i nagród powoduje to iż muszę wiedzieć wcześniej ile będę miał kategorii wiekowych . Rangi turniejów w 2009 r.powinny wg mnie być ustalone od wysokości puli pieniężnej w danej kategorii . Obecnie do puli zalicza się wartość nagrody pieniężnej , pucharów , nagród rzeczowych .
Awatar użytkownika
PitS
PATHFINDER
PATHFINDER
Posty: 13064
Rejestracja: 9 sie 2007, 22:21
Lokalizacja: Kielce/Opoczno
Kontakt: Strona WWW

Re: Amatorski Tenis Polski 2008

Wszystko prawda, poza tym że "nie ma takich coby jeździli" z Mikołajek do Rzeszowa albo ze Szczebrzeszyna do Poznania, albo ze Starachowic do Rzeszowa. Oni to kochają i pula nagród 3.000 nie przeszkadzała im przyjechać, to osoby niezależne finansowo i z wolnymi zawodami. :) Chodzi o to że poprzedni Rzeszów miał pulę 10.000 rangę 3 i kategorii ? 2 ?, trochę skromnie nie ?
A co do pucharów to moi znajomi zamawiają osobno grawerki (imitację- taniocha) osobno puchary i jak nie zejdzie bo trzeba ograniczyć kategorie, to puchar zostanie, a grawerka to drobne jakieś są. Chcieli mi chłopcy dać żebym sobie wybrał, miałbym w domu alibi, ale same kobiece kategorie im zostały :) . Jeśli kolegę dobrze kojarzę to też by mu odpowiadał układ +50 (Open +35 +50 np.)
Każdy ma prawo do wolnej, nieskrepowanej wypowiedzi, a granice dobrego smaku - zakładamy, że - każdy potrafi sobie postawić sam. Spór jest naturalną esencją forum internetowego, a różnice poglądów jego paliwem. Ważne jest jednak, aby nadmiar paliwa nie zdusił dyskusji. - YtB
lew
Nowy
Nowy
Posty: 15
Rejestracja: 17 mar 2008, 21:38
Lokalizacja: Krosno

Re: Amatorski Tenis Polski 2008

Rzeszów -10 tys. nie możliwe ? Mikołajki w Rzeszowie były przypadkowo. Szczebrzeszyn jest zawsze. Jak został skreczowany w 2007 roku za opóźnione przybycie, to rangę turnieju Mistrz. Podkarpacia organizatorzy obniżyli do 5 w sprawozdaniu przesłanym do PZT. W tym roku będzie ciekawie, bo w Rzeszowie będą I Mistrzostwa Podkarpacia organizowane przez PAT oraz VII Mistrzostwa Podkarpacia organizowane przez RTT. Raczej 60+ . Pucharów miałbym może z kilkanaście ale z grawerką muszę czekać kilka dni. Przykro jest jak Ci dają puchar i mówią, że grawerkę przyślą za tydzień. Tak było na Słowacji. Do tej pory mam mazakiem wypisane nazwę oraz datę turnieju. Pula na Spinie była 4 tys. Ostatnie zdanie - proszę o rozwinięcie.
Ostatnio zmieniony 6 maja 2008, 22:01 przez lew, łącznie zmieniany 3 razy.
Awatar użytkownika
PitS
PATHFINDER
PATHFINDER
Posty: 13064
Rejestracja: 9 sie 2007, 22:21
Lokalizacja: Kielce/Opoczno
Kontakt: Strona WWW

Re: Amatorski Tenis Polski 2008

Fajny szyfr nam wyszedł :) Poprzedni turniej w Rzeszowie miał taką pulę w ogłoszeniu, nie wiem jak dzieloną bo za zwycięstwo był tysiak. Kolporter na jesieni też miał w teorii tyle ale to chyba z kosztami organizacyjnymi (wynajęcie kortów itp.) Jak się podszkolę to się może zabiorę z DG na jakiś turniejek, może drabinka nas połączy ? :) .

+60 to też +50 :) , a niektóre tam przemycają że McEnroe to jest młodziak zaledwie. Masz tyle na ile się czujesz. 8)
lew pisze: Do tej pory mam mazakiem wypisane nazwę oraz date turnieju.Pula na Spinie była 4 tys.
Tydzień to prawdziwa grawerka to co ja widziałem do złudzenia ją przypomina ale to jest wydruk komputerowy z lasera na jakiejś folii mosiądzopodobnej - prawie od ręki robią, z tym że nie ma danych zwycięzcy a jedynie kategoria.

A na Spiska Nową Wieś nie narzekaj bo to dzięki temu turniejowi wiem z kim mam przyjemność. :P

A wracając do starego wątku NMP ? Cisza! Wiadomo czy będzie ? Od konkursu minął miesiąc i nic.
Każdy ma prawo do wolnej, nieskrepowanej wypowiedzi, a granice dobrego smaku - zakładamy, że - każdy potrafi sobie postawić sam. Spór jest naturalną esencją forum internetowego, a różnice poglądów jego paliwem. Ważne jest jednak, aby nadmiar paliwa nie zdusił dyskusji. - YtB
lew
Nowy
Nowy
Posty: 15
Rejestracja: 17 mar 2008, 21:38
Lokalizacja: Krosno

Re: Amatorski Tenis Polski 2008

Byłem na konferencji atp i p. Magda nic na ten temat nie wspominała. Zadowolenie było z ilości organizowanych turniejów. To nie S. Nova Ves a Tatranska Lomnica.
Awatar użytkownika
PitS
PATHFINDER
PATHFINDER
Posty: 13064
Rejestracja: 9 sie 2007, 22:21
Lokalizacja: Kielce/Opoczno
Kontakt: Strona WWW

Re: Amatorski Tenis Polski 2008

lew pisze:Byłem na konferencji atp i p. Magda nic na ten temat nie wspominała . Zadowolenie bylo z ilości organizowanych turniejów .
Ale jak ogladam relacje czy chcę podejrzeć rezultaty, to mam wrażenie że połowa organizatorów jest w poprzedniej epoce. Nie ma rezultatów, drabinek, planów, zdjęć, nie wiadomo czy w ogóle się turniej odbył. Obsługujesz jako uczestnik programu panel organizatora, powiedz uczciwie to takie skomplikowane wprowadzić dane choćby w poniedziałek, jeśli niedziela była "ciężka" ? A są (nieliczne) turnieje gdzie wyniki są nieomal na bieżąco wprowadzane.
Każdy ma prawo do wolnej, nieskrepowanej wypowiedzi, a granice dobrego smaku - zakładamy, że - każdy potrafi sobie postawić sam. Spór jest naturalną esencją forum internetowego, a różnice poglądów jego paliwem. Ważne jest jednak, aby nadmiar paliwa nie zdusił dyskusji. - YtB
lew
Nowy
Nowy
Posty: 15
Rejestracja: 17 mar 2008, 21:38
Lokalizacja: Krosno

Re: Amatorski Tenis Polski 2008

Zgoda - wiekszość organizatorów robi to społecznie. Za wiele spraw jest do zrobienia w ciągu 2 - 3 dni . Myślę, że z roku na rok będzie lepiej.
Awatar użytkownika
PitS
PATHFINDER
PATHFINDER
Posty: 13064
Rejestracja: 9 sie 2007, 22:21
Lokalizacja: Kielce/Opoczno
Kontakt: Strona WWW

Re: Amatorski Tenis Polski 2008

lew pisze:Zgoda - wiekszość organizatorów robi to społecznie . Za wiele spraw jest do zrobienia w ciagu 2 - 3 dni . Myslę , że z roku na rok będzie lepiej .
I powiem Ci z tego co już widziałem, to organizacja turnieju "dochodowego" jest na poziomie klasę wyższym niż społecznego. A w K. o dwie klasy, żeby nie powiedzieć przepaść. Czasami mam wrażenie że ten społeczny jest dla własnego dobrego samopoczucia bo inaczej można by się było jakoś dowiedzieć: a) kiedy losowanie b) kogo się wylosowało c) o której gram (muszę przyjechać te 100km) d) podejrzeć gdzieś wyniki
i przede wszystkim coś spożyć w trakcie turnieju.

No to coś na potwierdzenie tego o czym piszemy. Zagadka. Który z zamieszczonych poniżej turniejów się odbył ? Wszystkie były w kalendarzu na miniony tydzień z żadnego nie ma wyników. Były czy nie ? W jednym brałem udział to wiem że był ale może mi się tylko śniło ?
http://atp.org.pl/turnieje,117,toyota-cup.html
http://atp.org.pl/turnieje,399,Yonex-amators-cup.html
http://atp.org.pl/turnieje,401,pocztowi ... sters.html
http://atp.org.pl/turnieje,403,ziaja-cu ... kiego.html
http://atp.org.pl/turnieje,172,wiosenny ... teczy.html
Każdy ma prawo do wolnej, nieskrepowanej wypowiedzi, a granice dobrego smaku - zakładamy, że - każdy potrafi sobie postawić sam. Spór jest naturalną esencją forum internetowego, a różnice poglądów jego paliwem. Ważne jest jednak, aby nadmiar paliwa nie zdusił dyskusji. - YtB
Awatar użytkownika
ppeter
Senior
Senior
Posty: 4949
Rejestracja: 18 gru 2006, 17:57
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Amatorski Tenis Polski 2008

Myślę, że to wszystko można szybko uporządkować, wystarczy wprowadzić pewne regulacje związane z organizacją turnieju w zależności od rangi i w razie nie spełniania tych wymagań obniżać rangi turnieju zgłaszanych przez tego organizatora.
Obrazek
Super G V1 Pro
NTRP - 4.0
Sam fakt istnienia prawa o ochronie uczuć religijnych jest najlepszym dowodem tego, że religie by nie przetrwały w warunkach prawdziwej wolności myśli i słowa.
"Ojczyznę wolną racz nam wrócić Panie?!".
Awatar użytkownika
PitS
PATHFINDER
PATHFINDER
Posty: 13064
Rejestracja: 9 sie 2007, 22:21
Lokalizacja: Kielce/Opoczno
Kontakt: Strona WWW

Re: Amatorski Tenis Polski 2008

Poprzedni program atp był zły, bo nie miał się kto nim zajmować i nie był aktualizowany itd. itp.
No to zdiagnozujmy co jest mankamentem nieustającym obecnego programu. Patrząc na zamieszczone przykłady to "nie ma się kto nim zajmować i nie jest aktualizowany itd. itp" Napisanie co tydzień lub dwa zbiorówki z kilku turniejów ? My to z pasji robimy codziennie.
Jest lista uczestników i wkrótce ma być dostępne wejście poprzez zawodnika w jego wyczyny. To wkrótce to trwa już 5 miesięcy. Nasz wódz na GPWA zrobił to sam już dawno i do tego gratis.

Miałem się zarejestrować w tym roku, ale jak widzę że zapowiedzi rozmijają się "nieco" z rzeczywistością to poczekam aż będzie tak jak w zapowiedziach. :)
Każdy ma prawo do wolnej, nieskrepowanej wypowiedzi, a granice dobrego smaku - zakładamy, że - każdy potrafi sobie postawić sam. Spór jest naturalną esencją forum internetowego, a różnice poglądów jego paliwem. Ważne jest jednak, aby nadmiar paliwa nie zdusił dyskusji. - YtB
lew
Nowy
Nowy
Posty: 15
Rejestracja: 17 mar 2008, 21:38
Lokalizacja: Krosno

Re: Amatorski Tenis Polski 2008

Chyba o tą pasję chodzi . Organizatorzy zapewnie wyniki przesyłają zbyt późno ( winni to zrobić do 1-2 dni po zakończeniu turnieju ) lub ktoś w biurze atp zaniedbuje sprawę. Może chodzi o pieniądze, a nie pasję ( pracę społeczną ). Zapisz się. Może zorganizujesz turniej w Opocznie.
Awatar użytkownika
PitS
PATHFINDER
PATHFINDER
Posty: 13064
Rejestracja: 9 sie 2007, 22:21
Lokalizacja: Kielce/Opoczno
Kontakt: Strona WWW

Re: Amatorski Tenis Polski 2008

Tu są dwa korty należące do hotelu (jeszcze nie uwałowane). Gdyby był choć cień nadziei na dogadanie się z właścicielem, już w zeszłym roku byłby turniej. Jeśli coś takiego będzie miało szanse się ziścić dowiecie się pierwsi.
A swoja drogą za tydzień masz swój ciężki turniej, mam nadzieje że Ci pogoda dopisze.

Ale większość turniejów jest organizowana dobrze (spora większość tych na których byłem), może jednak trzeba chwalić normalność do której dążymy. W jednym na którym byłem wyniki wrzucano jednocześnie na tablicę i bezpośrednio na serwer.
Każdy ma prawo do wolnej, nieskrepowanej wypowiedzi, a granice dobrego smaku - zakładamy, że - każdy potrafi sobie postawić sam. Spór jest naturalną esencją forum internetowego, a różnice poglądów jego paliwem. Ważne jest jednak, aby nadmiar paliwa nie zdusił dyskusji. - YtB
lew
Nowy
Nowy
Posty: 15
Rejestracja: 17 mar 2008, 21:38
Lokalizacja: Krosno

Re: Amatorski Tenis Polski 2008

Turniej zgodnie z terminarzem za 2 dni a u nas leje jak z cebra. 2 korty przy hotelu to dobre miejsce na turniej. Naciskaj właściciela - promocja hotelu. Bezpośrednie info na naszą stronę - tak, ale na stronę atp nie ma takiej możliwości.
Awatar użytkownika
PitS
PATHFINDER
PATHFINDER
Posty: 13064
Rejestracja: 9 sie 2007, 22:21
Lokalizacja: Kielce/Opoczno
Kontakt: Strona WWW

Re: Amatorski Tenis Polski 2008

Więc to ktoś od atp na turnieju na którym byłem wrzucał bezpośrednio na swój serwer wyniki.

Wiesz jak jest zainteresowany tenisem ? W zeszłym roku korty miały tyle wody ile z deszczu, tyle szczotkowania ile zrobiliśmy po wejściu, walca nie widziały wcale ! TAK! W tym roku też. Ja tam chodziłem poserwować i tyle. Nie grałem ani razu. Noga zagłębiała się po kostkę przy poślizgu, a grać można tylko wolej bo piłka zapomina sie odbić :). Cena 20zł/godz. Wszystko jasne?. Facet zrobi tam parking ?!
Nawet jak to znajomy dzierżawił to ostatnie dwa lata udawał że wałuje ale dało się grać na siłę. Może w tym roku też weźmie bo nie ma gdzie dzieci ze szkółki kształcić ale jak go znam to i tak będzie zrobione na odwal się.
Każdy ma prawo do wolnej, nieskrepowanej wypowiedzi, a granice dobrego smaku - zakładamy, że - każdy potrafi sobie postawić sam. Spór jest naturalną esencją forum internetowego, a różnice poglądów jego paliwem. Ważne jest jednak, aby nadmiar paliwa nie zdusił dyskusji. - YtB
Awatar użytkownika
JCz
Ostatnia Instancja
Ostatnia Instancja
Posty: 1696
Rejestracja: 2 maja 2005, 20:53
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt: Strona WWW

Re: Amatorski Tenis Polski 2008

PitS pisze:Jest lista uczestników i wkrótce ma być dostępne wejście poprzez zawodnika w jego wyczyny. To wkrótce to trwa już 5 miesięcy. Nasz wódz na GPWA zrobił to sam już dawno i do tego gratis.
No nie tak różowo to nie jest :)
Zrobiłem tylko wyświetlanie drabinek turniejów z udziałem czołowych graczy (i listę turniejów wraz ze zdobytmi punktami, ale tego jeszcze nie opublikowałem). Dobre i to, ale to nie to samo co wejście w profil zawodnika wraz z wyświetleniem np. meczów + wyników z jego udziałem. Tego wykonać nie potrafię. Ale generalnie pierwszy lepszy spec od bazy danych nie będzie miał z tym najmniejszych problemów. I warto to zrobić, gdybym miał jakikolwiek budżet w GPWA byłaby to pierwsza inwestycja. Dlatego mnie również dziwi brak takiej funkcjonalności na stronie atp-gram bo lubię, której właściciele jakimś tam budżetem dysponują.
Pacific X-Force 295
Redakcja Tenis NET
Sprzęt | Blog
Ulubiona tenisistka :)
lew
Nowy
Nowy
Posty: 15
Rejestracja: 17 mar 2008, 21:38
Lokalizacja: Krosno

Re: Amatorski Tenis Polski 2008

Zastanawia mnie czy na stronie atp dobrze dobierają kolor drabinki do fazy turnieju . Jeżeli turniej jest rozgrywany w grupach nie mają możliwości wstawienia wyników . System jest tylko pod drabinki . Head to head niepotrzebnie chcą uruchomić w tym roku . Po 1-2 latach doświadczeń wg mnie można by to zrobić dla np. kat 1-4. Powinna być możliwośc wklejenia wyników bezpośrednio od organizatora .Ułatwiło by im to pracę .
Awatar użytkownika
PitS
PATHFINDER
PATHFINDER
Posty: 13064
Rejestracja: 9 sie 2007, 22:21
Lokalizacja: Kielce/Opoczno
Kontakt: Strona WWW

Re: Amatorski Tenis Polski 2008

Byłem nieco oschły ostatnio, bo dla mnie było oczywiste to co lew napisał o możliwości wstawiania wyników przez ośrodki. Byłem pewien że tak jest ! I dlatego tak jechałem za te opóźnienia. Ale już wiem że nie mogą co dla mnie jest niezrozumiałe.

Z innej beczki powiedz jak Twój turniej się udał, wiem że w Rzeszowie też się odbył (widziałem się z moim treneiro).

Trochę podejrzałem, gratuluję zwycięstwa w swojej kategorii.
Każdy ma prawo do wolnej, nieskrepowanej wypowiedzi, a granice dobrego smaku - zakładamy, że - każdy potrafi sobie postawić sam. Spór jest naturalną esencją forum internetowego, a różnice poglądów jego paliwem. Ważne jest jednak, aby nadmiar paliwa nie zdusił dyskusji. - YtB
lew
Nowy
Nowy
Posty: 15
Rejestracja: 17 mar 2008, 21:38
Lokalizacja: Krosno

Re: Amatorski Tenis Polski 2008

Wystartowało 27 zawodników amatorów w 3 kat. wiekowych . Wyniki na stronie internetowej . Impreza integracyjna przygotowana ale przez uczestników nie wykorzystana . Nie wszyscy chcą zostać na imprezie. W Rzeszowie turniej dobrze obsadzony a DG zgarnął nagrody w dwóch kategoriach.

Wróć do „Turnieje amatorskie”